izzreen Publish time 2-12-2010 05:35 PM

MRSM/sekolah berhantu?

aku ade satu cite nak share ngn korng sume..
MOD,kalau dah ade thread ni,sila lah merge kan ya..

aku rse mana2 sekolah mesti ade yg berhantu..mcm sekolah aku gak..aku dulu pun boarding school student gak,mcm2 cite psl hantu kat skolah aku,tp rsnye tak sehebat yg mcm aku nak cite ni kott..nasib baik la dlu xde pun yg pernah terjumpa face-to-face ngn 'makhluk' tu.stkat dgr2 bunyi something pelik or paling takut pun nmpk kelibat je..

aku dpt cite ni dr abg ipar sepupu aku..
abg ipar sepupu aku ni cikgu MRSM.dia citer,kwn dia ni warden MRSM kat MRSM P*****n,Jhr.kwn ni dia ni ustaz sbnrnya..
pastu ade la satu mlm ni,kwn abg ipar sepupu aku, si warden ni ditugaskan meronda la kwsn MRSM ni,mcm biasa la kan..si warden ni biasanya start meronda kul 8 mlm..
tp ntah cmne nasib dia x baik kot mlm tu,si warden ni masuk satu dorm ni..dia nak bukak lampu dorm tu la..
tp,nak dijdkan citer,suis dorm tu terletak kat blkg pintu.so,warden ni pun masuk dorm tu,tutup pintu,then masa nak bukak suis tu,tetiba,ade satu lembaga memandang dan merenung tepat ke arahnya!kalau korng nak tau benda tu, POCONG sbnrnye!kira face-to-face la warden tu ngn cik ponjot tu..

argghh aku dgr cite abg ipar sepupu aku pun dah seram!!

perghh mmg terkejut gile warden tu,ape lagi,terus lari!smpai nak turun tangga tu,sgup terjun!dah tak ingt ape dah

seminggu warden tu demam,cmpur ngn kena sampuk lagi,siap kena g berubat.

itu yg kena seorg ustaz,cuba kalau kita yg kena???
nauzubillah!

so,sesape korang yg ade cite tu sila lah share ya..ex-student MRSM ke,jom share!

walinongsari Publish time 9-12-2010 08:26 AM

ada sape2 kat sini student mrsm?

whitedove07 Publish time 9-12-2010 08:34 AM

mrsm pontian?

stendet ar

manja377 Publish time 9-12-2010 09:47 AM

Apa lagi citerrr nyeee

ronin Publish time 9-12-2010 11:47 AM

wah...
mcm best...
eiLmie Post at 3-12-2010 02:19 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

dah pegi blog....berpinar-pinar bijik mata..berkaler-kaler.... :shakehead3:

zeetacunn Publish time 9-12-2010 12:46 PM

my daughter was in mrsm pontian few years ago... memang according to her, horror jugak... in fact, anak i pernah nampak lembaga hitam berdiri tegak kat korner tangga masa balik prep waktu mlm.. nasib baik dia ngan kwn kwn dia... masa tu, pihak sekolah juga selalu buat majlis membaca yassin beramai ramai etc untuk mengurangkan masalah masalah ni... luckilly, my daughter setahun jer kat sana, sbb after that we all mohon tukar ke mrsm lain...

benign Publish time 9-12-2010 01:33 PM

eilmi... nak promote blog gi thread blog... jangan dok troll tak memasal... what ever it is, thread sekolah ni kalau tak silap aku dah ada.. belek la dulu sebelum buat thread.. jangan malas..

flyzpiz Publish time 15-12-2010 12:21 AM

saya ex mrsm gak...mmg bnyak cite seram....uishhh

harkktuih Publish time 15-12-2010 12:56 AM

saper ader kisah seram mrsm beseri?

havovasta Publish time 15-12-2010 09:28 AM

rmai jgk ansara kt sini..;)

malarky Publish time 15-12-2010 10:15 AM

mrsm pontian?

stendet ar
whitedove07 Post at 9-12-2010 08:34 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
pontian dah ade mrsm ke? zaman aku dulu cuma ada muar je ... pun ade cite pasal pocong cross padang memalam ... itu yang di ceritakan oleh pak guard...

apitkl Publish time 15-12-2010 12:46 PM

hantu ader dimana2..........dalam toilet umah pun ader

appleijo Publish time 15-12-2010 04:26 PM

bukan kat sekolah ja.. jin@syaitan@iblis a.k.a hantu tu ada ja di mana-mana..

izzreen Publish time 15-12-2010 04:50 PM

eilmi... nak promote blog gi thread blog... jangan dok troll tak memasal... what ever it is, thread...
benign Post at 9-12-2010 13:33 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

jgn la mrh Bro.
MoMod tak delete pun,tp bagi kt lagi.:$

izzreen Publish time 15-12-2010 04:53 PM

bukan kat sekolah ja.. jin@syaitan@iblis a.k.a hantu tu ada ja di mana-mana..
appleijo Post at 15-12-2010 16:26 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

ya,sesungguhnya makhluk itu mmg wujud..
cuma thread ni dibuka khusus utk MRSM atau sekolah yg b'hantu.
sesape yg ade pnglman,dijemput utk b'kongsi,bkn utk menakutkan..

sekian.

appleijo Publish time 16-12-2010 08:10 AM

Reply 15# izzreen

ok... tumpang lalu jee

jejakawan Publish time 16-12-2010 02:39 PM

aku dok kuarters guru kat mrsm selama 4 tahun..tak pernah pulak jumpa entiti2 mcm korang cerita ni..dan aku kenal ustaz2 yg ada kat mrsm ptn ni..(yg dok dlm la)..korang tambah2 jer ni..kalau setakat budak2 perempuan kena sakat dengan budak2 kampung kat tepi pagarbelakang tu biasalah dengar..

jejakawan Publish time 16-12-2010 03:18 PM

masa aku dok asrama sekolah menengah (SMKA**)batu-berendam kat melaka (88-92)..macam2 siri hantu aku dengar..dari kisah hantu tangan, keranda terbang kat dlm toilet, hantu jepun seret rantai, green lady yg dok muncul kat cermin, hantu tangan yg dok keluar dari lubang jamban semasa kita dok uk..uk, kisah paip terbuka sendiri, dan macam2 lagi lah..semuanya aku dengar dan aku ulang balik ceita tu kat junior aku lak..kalu aku ingat dan ada mood aku ceritakan satu persatu..

izzreen Publish time 16-12-2010 03:22 PM

aku dok kuarters guru kat mrsm selama 4 tahun..tak pernah pulak jumpa entiti2 mcm korang cerita ni.. ...
jejakawan Post at 16-12-2010 14:39 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

ni bukan rekaan.tp kisah benar.
ko bole la ckp reka2,sbb bkn kau yg kena.
abg ipar sepupu aku sendiri yg cite,dan skrg dia masih berkhdmat ngn MRSM,sbg guru kat MRSM Langkawi.
cume aku tak sure la kalau kwn dia tu (ustaz) tu skrg masih b'khdmat kat MRSM Pontian atau sudah b'tukar ke MRSM lain.
dan aku tak pasti kejadian kat MRSM Pontian tu (time ustaz tu kena) bila,thun bila.
mgkin juga sebelum kau b'khdmat ngn MRSM.

hrp maklum.
sekian.

jejakawan Publish time 16-12-2010 04:17 PM

aku dok kat kuartes guru mrsm pontian dari tahun 2005-2009..jiran aku ustazA**,Ust J**..hari2 jumpa depa..tak pernah pulak depa cerita2 hantu ni..kadang2 dok ronda 2-3 pg kat area asrama dan blok akademik..tak pernah jumpa pun..kalu kes hantu bungkus tu ada budak2 kg dok selubung ngan kain putih kat tepi pagar..kalu histeria tu biasa jer..lebih2 time nak exam coz depa tensen agaknya..
Pages: [1] 2 3 4
View full version: MRSM/sekolah berhantu?