travel405 Publish time 1-12-2010 10:35 AM

Sape penah guna safi rania gold and safi balqis..comment cikit?

Sape penah guna safi rania gold and safi balqis..comment cikit?

siputsedut Publish time 1-12-2010 10:46 AM

dulu2 pernah guna safi balqis... oke..

nazareth Publish time 1-12-2010 10:48 AM

penah gune gk mase darjah 2:loveliness:

fcl29 Publish time 1-12-2010 10:51 AM

sagi balqis ok kot..

annorr_maira Publish time 1-12-2010 10:55 AM

dulu2..aii guna fair & lovely jek..(maklumlah budak sekolah, tk mampu nk beli yg mahal2..huhuu), pastu aii guna olay pulak..tp tkde ape2 kesan pun..mhl jek lbh,,so dlm thn 2002, aii tukau pulak guna safi balkis (yg tutup kaler biru tu..) sampaila skang ni..memg byk la perubahannye..dn kwn2 sama belajo dulu, kata aii npk lain..(means putih & cntik haha..bkn nk perasan tau) ..so alhamd la..aii still pakai till now..

tp ikut kulit jugak kot TT..ada sesetengah org tk sesuai ngn kulit..kang tetiba TT pakai, jd tk elok pulak kulit tu..lbh baik tya pd yg ariff la..kulit aii memg jerawat susah nk tumbuh sejak sekolah lg..kalo ada pun time nk peot jek..dn sejak dh kwin ni, memg tk pnh tumbuh dah..hahaha

travel405 Publish time 1-12-2010 10:57 AM

sagi balqis ok kot..
fcl29 Post at 1-12-2010 10:51 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

saya telah menggunakan produk safi rania gold pada 3 bulan yang lepas sehingga sekarang dan kulit saya menjadi cantik, tekstur kulit menjadi rata dan tidak ada jerawat yang tumbuh..tetapi kawan saya berkata safi rania gold tidak sesuai dgn umur 20 an dan saya terus bertukar kepada produk safi balqis…selepas menggunakan produk safi balqis..kulit saya menjadi pedih apabila menggunakan krim siang safi balqis? dan kulit ditumbuhi jerawat… saoalan saya..
1) adakah produk safi rania gold sesuai dgn umur 20 an?
2) if guna safi balqiskan kulit u cerah x?
3) boleh ker guna campur2..maksudnya toner guna safi balqis..serum guna safi rania gold n cream siang guna safi balqis?

travel405 Publish time 1-12-2010 11:00 AM

dulu2..aii guna fair & lovely jek..(maklumlah budak sekolah, tk mampu nk beli yg mahal2..huhuu), pas ...
annorr_maira Post at 1-12-2010 10:55 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

oky thanks..tula i guna saffi rania gold n kulit okay jer....n owg cakap khas utk yg umur 30 an..
i baru 20 an..so nak tukar ke safi balqis..tapi bile guna..kulit jadi pedih n der jerawat cikit..
mgkin mula2 kot...huhuhuuhu

annorr_maira Publish time 1-12-2010 11:15 AM

Reply 7# travel405

aii tk cuba lg yg rania tu..(wpun umo dh nk msuk 30..;P ) sbb aii rs, safi balqis tu ok lg..ikut TT la nk pkai yg mna2..kalo dh sesuai yg rania tu..go on aje..kang pakai campo2, tkut ada prob lain lak..

bila cite psl produk2 ni kn, aii teringat sorg lect aii..psl iklan ubat gigi..lect aii ni jenis gigi rongak ngan tk rata..dia kata, org iklan tu, sbb laku produk dia, sbb dia amik model yg memg dh sedia lawa & cantik & ensem..padahal, produk tu bkn baik sgt pun..dia tambah lg, kalo betul nk buat iklan, baik amik model mcm dia..nk tgk produk tu bkesan ke tak..cth iklan ubat gigi..tunjukkan gigi dia yg rongak tu, lps 2 minggu pakai, jd rata & putih bseri..bru org nk beli..haha..then kami bls balik..kalo betui amik model mcm lect tu..mampuihhhh dah kami tk beli langsung produk tu..tgk model jek, terus tutup tv..

marumaru Publish time 1-12-2010 11:20 AM

sekarang pakai safi rania gold...
baru seminggu pakai....
tak tau la ok ke tidak...
sebab saye selalu tukar2 pencuci muka...

Jaza2008 Publish time 1-12-2010 11:25 AM

tak pernah pakai jenama safi ni...
akak pakai jenama loreal n ponds n olay...je yg sesuai...
tapi adik2 jazz pakai safi balqis dan rania ni... muka derang mmg tak de masalah jerawat pun...
tgk pada kulit seseorg gak.. sesuai ke tak.. jgn main taram je...
kalau kulit berminyak senang tumbuh jerawat...
kalau kulit kering senang mengelupas dan kusam je...
so kena tahu tesktur kulit sblum pakai product....
gi scan kat beauty salon tuk tahu jenis kulit apa..... senang nak pilih product.

lizaliza Publish time 1-12-2010 11:32 AM

sekarng pakai safi, tapi safi yang kalor kuning tu, tak de gold pon. kulit muka liza sensitif, kalo tersilap pakai pencuci muka, alamat nyer perit ler sakit nyer, habis jadi mengelupas dan merah! so far pakai safi nie ok je, tak de pon berminyak ke, berjerawat ke, muka pon dah tak perit. macam iklan pulak kan!

cik.panda Publish time 1-12-2010 11:40 AM

dah macam testimonial pengguna safi plak ;P

go_kart Publish time 1-12-2010 11:41 AM

tak guna safi..so takleh nk komen :)

travel405 Publish time 1-12-2010 11:47 AM

sekarng pakai safi, tapi safi yang kalor kuning tu, tak de gold pon. kulit muka liza sensitif, kalo...
lizaliza Post at 1-12-2010 11:32 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

owh..kulit i pun macam u jgk..sensitif..safi kuning? safi ape ea...x panh jumpe pun..

lizaliza Publish time 1-12-2010 11:52 AM

owh..kulit i pun macam u jgk..sensitif..safi kuning? safi ape ea...x panh jumpe pun..
travel405 Post at 1-12-2010 11:47 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

ade! safi yang biase tu!

travel405 Publish time 1-12-2010 12:06 PM

ade! safi yang biase tu!
lizaliza Post at 1-12-2010 11:52 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

hurm..i panh jumpe safi ijau, biru n gold...
kuning? not sure.. tapi nati i nak try carilah..
die ade satu set ea...macam safi balqis(biru)..

carly_lah Publish time 1-12-2010 12:17 PM

carly pakai set campur jer.....
pencuci muka = sabun amoorea, pelembab gamat safi & krim kuning safi rania tuh..... tp krim tu ada masa pakai kaler ijau, ada masa pakai kaler biru..... krim ni start pakai dari tahun 2006 sampai sekarang.... alhamdulillah.. kulit muka makin ok... & x kusam

lizaliza Publish time 1-12-2010 12:26 PM

hurm..i panh jumpe safi ijau, biru n gold...
kuning? not sure.. tapi nati i nak try carilah..
...
travel405 Post at 1-12-2010 12:06 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

aku tak pakai set dier! aku pakai pencuci muka je, sebab takot! kulit aku nie sensitif! pelembab tu dahbermacam aku beli, tak boleh jugak, pelembab safi tak pakai lagi!

missyqaldina Publish time 1-12-2010 01:05 PM

my sis pkai safi balkis.kaler biru tuh..
mmg die makin putih..die mmg syorkan i pkai safi..tp i ni jenis takot nak mencuba pencuci muka..takot muke jd lg worst...tp ramai ckp okey...so pkai je laa...:)

fcl29 Publish time 1-12-2010 02:23 PM

aku pakai safi mase form 3 aje..;P tp hasil mmg mberangsangkan sbb kwn kate aku nmpk cerah dr biasa.. huuuu.. tp sekejap je pakai sbb berminyak muke..
then my fren mase kat matrik pon pakai safi.. putih abis muke.. tgn itam plak... huuu..
skg ni aku pakai blk, hanya krim die aje yg kaler ijau.. pencuci, toner, moisturizer pakai jename lain.. tp rasenye xde masalah..
adik aku skg pakai set balkis warne biru.. muke die yg gelap nmpk ok sket..
jgn la pakai sesuatu produk tu dgn niat nk putihkan muke.. aku pakai ape2 produk supaya nmpk muke bersih.. tu je.. hehehe
so kalo ko serasi dgn safi rania.. kalo xde masalh.. go on aje la.. rasanye xde masalh tu.. :)
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9
View full version: Sape penah guna safi rania gold and safi balqis..comment cikit?