bacteria82 Publish time 29-11-2010 09:15 AM

Sambung Belajar - Food Rheology?

Post Last Edit by bacteria82 at 29-11-2010 09:50

Salam semua..

Institut aku telah offer aku untuk pergi sambung belajar pada peringkat ijazah sarjana (M.Sc).. Jadi sekarang ni aku agak blur nak sambung dalam bidang apa dan ingin melihat pandangan uols semua.. Background study aku sebelum ini adalah dalam Chemical Engineering. Aku bekerja di sebuah institut penyelidikan dan diletakkan di bawah program pembangunan usahawan. Rata-rata usahawan yang kami bantu adalah dalam bidang pemakanan.

Aku bercadang untuk fokus pada bidang food rheology. Ini kerana ape yang aku perhatikan teknologi2 terutamanya dalam bidang makanan yang dijanakan oleh institut aku mengalami kesukaran dalam upscalling disebabkan tiada pakar or orang yang kaji tentang rheology food bagi produk or teknologi yang dijanakan itu. Dengan kata lain, teknologi yang dijana tiada masalah di peringkat lab scale tetapi apabila melibatkan penggunaan mesin untuk upscalling, kantoi

Setelah bertanyakan pendapat beberapa orang senior, mereka mencadangkan aku untuk fokus rheology food samada dalam bidang surimi/keropok, seaweed (carrageenan), or vitAto.. Hm.. X tau nak pilih mane and keperluan masa depan produk berasaskan benda2 tu mcm mane.. Ntah la.. Aku pon x tau jawapan ape yg aku perlu dari uols.. Maybe luahan je kot.. Tapi kalau ade nasihat, silakan..

~Bakal Student Blur~

p/s: mod, kalau rasa x sesuai sini & lebih sesuai kat bod lain (bod student maybe), sila berbuat demikian. Tq

myralolx92 Publish time 29-11-2010 11:10 AM

klau kau minat,go on je la
buat apa blaja pndai2 tp kau xminat kan?

dauswq Publish time 29-11-2010 06:15 PM

rase sesuai di sini..
tak per teruskan...

膜面人 Publish time 15-12-2010 04:59 PM

choose the field which you will bring the most impact and at least you like the field. ;)

wizz Publish time 28-12-2010 09:32 PM

Ko pilih yang paling popular dgn makanan di malaysia, apa2 pun aku rasa w/pun bidang yg ko amek nanti tak match 100% dgn apa yg ko major, princplenya ko masih boleh applykan dengan keadaan semasakan
Pages: [1]
View full version: Sambung Belajar - Food Rheology?