black_beetle Publish time 11-1-2012 09:40 PM

Iklan sebentar:
kepada sesiapa yang ingin memiliki web site sendiri, untuk syrikat sdn bhd / ent / koperasi dan lain2. sila emel saya.
harga boleh dibiincang sampai jadi.
amadali007@gmail.com

noonaka Publish time 1-2-2012 05:13 PM

terus dingin thread ni :(

offers Publish time 9-2-2012 11:42 AM

Wah Jackie.. income sampai 80k. ada apa2 tips ke

matjan Publish time 19-4-2012 12:33 PM

tumpang tanya , boleh ker letak iklan adsense dan nufnangdua x2 sekali dlm blog kita..

AzzaAzman Publish time 20-4-2012 03:56 PM

dah lama tak tengok huhu sbb buat main main je...

arremyn Publish time 20-4-2012 08:51 PM

Berapa pendapatan sebenar yg korang dpt dari blog korang?

Nak mintak tolong para2 blogger di sini, tolong share kan maklumat dibwh ini:

1) berapa pendapatan sbnar korang sebulan dari blog?
Setakat ni...Huhuhuhuuhu Lepas la susu anak.

2) Macam mana korang buat duit dari blog? cth pakai adsense ke, atau buat servis iklan atau ada cara lain...cuba terangkan lebih lanjut
Aku pakai Nuffnang dari dulu sampai sekarang.

3) Dah berapa lama korang blogging ni?
Sejak tahun 2008, Cuma 2 bulan ni baru nak serius.

4) Mcm mana korang dapat traffic? byk tak trafic korang?
Ping blog sangat berkesan, Blogwalking kena rajin. Aku spend 2jam setiap malam buat BW jer. Paling penting peramah la... Kalau visitor komen hatta seorang pon cuba reply balik sebab bila kita reply bermakna visitor yang komen tu rasa dihargai. Pendapat aku la.
Traffik average sehari 300 UV

5) Ade sesiape yg buat full-time blogging tak..macam Darren Drowse (problogger.net)..keje kat umah je...tapi gaji beribu si*t!!!
Part time waktu malam... Org semua tido aku ketik!ketik! ngan laptop hehhehe.

6) korang blog pasal ape?
Macam-macam mostly pasal makanan sebab aku suka masak, pasal anak-anak, Keadaan semasa dan peristiwa dunia.

7) Share la ape2 je story pasal pengalaman korang yg dh berjaya dgn blogging ni..yg tak berjaya pun takpe..bole share pndapat korang tentang blogging...sebarang pendapat diterime...
Masa dlu start blogging sekadar org kata nak lepaskan tension, Jadi blog tempat aku lepaskan perasaan membebel sorang-sorang.
Masa tu follower pon sendu jer takpe la niat sebenar blogging ibarat diary harian gitu. Kalau tak ramai maka boleh la aku merepek meraban lagi.
Dua bulan lepas tetiba aku rasa nak seyes blogging plak sebab seronok bila tgk ramai visitor dalam satu-satu masa.
Paling tinggi visitor dalam satu masa aku penah dapat 36 orang Wah! nak menitik airmata hehehhehe over.
Pernah sekali selama dua bulan seyes blogging ni aku dapat UV 1000+ seronok gila. Lagi menambahkan semangat.
Nak ikutkan income mcm siput jer geraknya... Tapi excited tgk visitor yang masuk lebih lagi sebenarnya.
Pada aku blogging ni kalau pikirkan duit nanti lelama ko feed up.. Haku jadi seyes sejak dua bulan lepas sebab visitor ramai masuk aku jadi teruja.
Sorry panjang sangat tapi tu lah dunia blogging aku. Makin lama makin seronok hehehhehe

kirhmuru Publish time 9-5-2012 12:59 AM

Cuba lawat blog saya...minta bagi sokongan...klik iklan ye..:) http://kirhmuru.blogspot.com/ tq.

ladyxez Publish time 9-5-2012 01:52 PM

sokong jugak la blog saya ni ..... komen la pe yg patut utk jadikan lbh ok
http://watevacite.blogspot.com/

ladyxez Publish time 9-5-2012 01:55 PM

Replymissbeyond

Yeke..mane link ke blog missbeyond..meh Jamal review sikit ape masalah die..:- ...
jamaluddin Post at 11-5-2011 15:29 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

en jamal, nuffnang tu byr camne ek ? dia tengok visitors yg view iklan tu eh , kita boleh taw tak dari statistic nuffnang tu ?
   http://watevacite.blogspot.com/

amirezu Publish time 23-5-2012 01:45 AM

dulu pernah register Google Adsense tapi sebab blog Bahasa Melayu, dah tu pulak takde niche sangat main taram je nak post entri, jadi incomenya cuma berapa sen dollar je hehe.

lepas tu fokus dengan Nuffnang. alhamdulillah rezeki. untuk blog bahasa melayu sesuailah pakai Nuffnang. dijamin bayar, tak macam Advertlets. kalau dapat iklan eCPM Nuffnang lagi best. nak harapkan iklan CPC Nuffnang susah jugak.

kalau trafik dah tinggi, cukup syarat boleh try Innity pulak. tapi ada kalanya Nuffnang lagi best daripada Innity. depends pada blog dan personaliti blogger itu sendiri.

lagi power kalau lepas Admax. boleh quit keje dah tu, fokus kat blog je hehe

sayang_mulut Publish time 23-5-2012 05:34 PM

last month, revenue ( cehh) blog aku

innity : RM300++
chitika = USD70
Nuffnang celaka : RM1.20

kurga Publish time 2-8-2012 12:12 AM

salam.. aku wat blog gak.. dari thun 2008.. pasal syok tengok org lain dok ber blog... tp, masalah nyer 2-3 hari lepas.. aku tukar alamat blog aku... tup-2 dah tak searchable dekat google... tak tau pasal apa.. da register apa semua.. tapi haprak.. ada sesapa leh tolong ka? pasai pa dia jd lagu tu?

dazen Publish time 29-9-2012 07:18 AM

Betul-2 hebat blog kawan2 sini
kalau ada tips lagi best...

cubby_qt Publish time 15-11-2012 12:50 PM

AdSense for feeds (AFF)
"AdSense for feeds is going away

After carefully evaluating the product, we’ve decided to retire the AdSense for feeds product.

The process will happen in two phases and your account will be affected, depending on your usage of the product. To check whether you’re currently generating any revenue from AdSense for feeds, run your “Products” performance report and review the listed products for recent data for "AdSense for feeD"

apa maksudnya sumer ni?

missspaQ Publish time 19-11-2012 05:47 PM

sy baru je checkbaru ada rm 0.25 sennnn..hahahahaha

kabintang Publish time 30-11-2012 03:05 PM

saya tidak menjana pendapatan dari blog, tp saya ada join fan box... saya dapat emel dari fan box mengatakan saya menerima $854.39.. boleh percaya ke? satu hari tu saya tertekan: (highlight)

QUICK LINKS:
•      Review your FanBox balance and earnings
•      View your “I’ll Pay Later” details including your limit, available and utilized amounts
•      See the top performers on the Leaderboard, or hear how FanBoxers are changing t heir lives
•      Discover the movement's purpose and history
•      Got questions?
•      Watch quick videos in the Learning Center, or ask an expert anything
•      Got billing questions? Ask the Account Protection Team

semenjak itu saya dapat notice menyuruh saya membayar processing fee… cam ner ni… ade sesape penah join fan box tak?
Last edited by kabintang on 30-11-2012 03:08 PM

ifritutama Publish time 13-12-2012 04:10 PM

nuffnang income = rm600

kupia Publish time 14-12-2012 07:22 PM

kabintang posted on 30-11-2012 03:05 PM static/image/common/back.gif
saya tidak menjana pendapatan dari blog, tp saya ada join fan box... saya dapat emel dari fan box me ...

jangan bayar apa-apa siasat dulu... semua yang mengutip duit adalah scam PENIPUAN...

berusjamban Publish time 17-12-2012 11:09 AM

arremyn posted on 20-4-2012 08:51 PM static/image/common/back.gif
Berapa pendapatan sebenar yg korang dpt dari blog korang?

Nak mintak tolong para2 blogger di sin ...

ping blog tu camne yek?

arremyn Publish time 18-12-2012 01:23 PM

berusjamban posted on 17-12-2012 11:09 AM static/image/common/back.gif
ping blog tu camne yek?

Ping blog tu mcm kita iklankan entry...

cth bole ping kat busuk.org, apesal, kat FB... banyak lagi tempat kita bole pingkan entry...google jer ping nanti tersenarai la places yg u bole ping entry.

Pages: 1 2 3 [4] 5
View full version: Berapa pendapatan sebenar yg korang dpt dari blog korang?