izamasha Publish time 22-11-2010 03:26 PM

Kisah di Teluk Senangin, Perak

Tahun lepas aku dan keluarga berkelah di pantai teluk senangin di perak, kita orang bermalam di sana.Setelah puas bemandi manadi tiba le masanya untuk membersihkan badan dari air laut yang masin tu..aku pun pegi le dengan kakak ke bilik air yang agak terpencil disitu..semasa mandi tiba2 buah rantai yang aku pakai terjatuh ke lantai..aku pun rasa pelik dan hairan bagaimana rantai yang gitu kukuh ikatan nya boleh terlerai dengan begitu senang sekali..aku tidak mengesyaki apa2 pun

Keesokan harinya aku pun pulang ke shah alam dengan gembiranya..Tetapi apabila aku bangun pagi untuk pergi ke pejabat..tiba-tiba di tepi lutut aku terasa sakit dan terus membengkak..aku ingat kan biasa aje..hanya menyapu minyak angin..tetapi dalam dua tiga hari bengkak masih tidak surut dan akan berjalan tterdengkot2..pergi ke klinik pun doktor kata tak de apa..suruh berehat.

Aku merasa pelik..tiba2 aku terpikir mungkin berpunca dari sana.Lantas aku mengajak adik ku untuk pergi kepada sesiapa yang pandai menengok..Dia mengajak aku ke pelabuhan klang..apabila aku sampai ke sana..dia pun baca le apa2 kat lutut ku..da dia berkata aku terlanggar lutut anak jin..itu sebab dia marah kat aku dia tendang balik menjadikan lutut aku bengkak..dan mungkin juga rantai itu pun dia sentap juga...

Kemudian dia bagi aku air jampi untuk di sapu ke lutut ku...hari pertama ..lutut aku memang sakt yang amat sangat..selepas itu..bengkek beransur surut dan baik sehingga kini..

Mungkin terlalu seronok sampai terlupa yang kita berada di kawasan dia dan tidak berhati2...

twins Publish time 22-11-2010 03:58 PM

memang kalau kita berada di tempat yg kita tak biasa pergi kita kena hati2... maklumlah bumi Allah ni bukannya manusia jer yg menghuni... banyak lagi makhluk2 lain yg kita tak nampak menghuni muka bumi ni...pasal 'lepas laku' di tempat 'deorang' ni, teringat aku citer yg bapak aku citer baru2 ni...kiranya dia buka citer 'kenangan mengusik jiwa' lah gitu...

masa dia dalam askar dulu... katanya masa waktu rehat platun dia duduk2 kat tepi bukit.. tengah boring sbb bukan di kawasan komunis... askar2 yg muda2 ni (termasuk bapak aku sekali), tendang2 batu bergolek2 jatuh bukit... seronok pulak tengok batu bergolek2.. ramai yg dok pakai tendang2 batu... ketua platun tak kata apa pun.. dok perhatikan jer anak2 buah dia tendang2 batu... esok pagi bangun tidur muka ketua platun bengkak gilerr..merah ...sakit berdenyut2... nak cari ubat dalam utan.. takat pupuk ngan daun2 kayu jer la.. tp tak der kurang... malam tu, ketua platun tu bermimpi, datang orang tua.. ketua 'komuniti' di situ... marah dia sebab membiarkan anak buah tendang2 batu.. sbg ketua dia sepatutnya melarang deorang.. disebabkan perbuatan deorang tu, habis budak2 'kampung' dia patah riuk kena batu2 yg bergolek2 jatuh dari atas bukit....dalam mimpi tu juga jenuh la ketua platun tu mohon maaf, dia kata dia tak tau yg dibawah bukit tu ada kampung.. dia juga mintak maaf bagi pihak anak2 buat dia sekali... nasib baik la juga 'orang tua' tu lembut hatinya.. dia maafkan.. alhamdulillah.. esoknya bengkak dimuka ketua platun tu mula surut dan beransur2 sembuh..jadi kalau kita pergi ke kawasan2 yg bukan tempat kita... kena hati2...:)

izamasha Publish time 22-11-2010 04:23 PM

itu le..sejak peristiwa tu..selalu berhati2 kalo berda di kawsan yang macam tu..

xbrapebaik Publish time 24-11-2010 07:38 AM

teluk senangin ni kat ner ?

BabeYSHa Publish time 24-11-2010 08:25 AM

Urmmm... teluk senangin? tempat tue memang... haku mmg tak penah la terkena.. tapi dulu rajin gak gi lepak kat sane ngan kawan2 haku.. :Dberkelah bawak nasi... tak mandi pun.. sebab pakcik opismate (opis len) penah bawak family dia mandi situ.. abeh gatal2 badan sebab obor2 kekdahnye... :shakehead3:

ada juga suker berkhemah.. then mancing2 dekat2 situ.. :D

erk.. leh guna ke toilet kat situ? {:3_83:} haku nengok mcm tk dijaga jah....

Teluk senangin neh... jalan nak masuk ke situ kalo sapa gi malam2... mmg agak menakutkan la... lampu dhla tarak... lalu plak keliling ladang kepala sawit... tpi jangan tatau... Swiss garden resort yg team JomHeboh TV3 pun leh dok situ... kira berkelas sket swiss garden tue.. :D

1 lagi... kalo siangnyer.. lalatnyer mmg luar biasa banyaknyer... lalang tumbuh meninggi kiri kanan jalan tar masa dekat2 nak smpai ke pantai tue.. kalo sapa2 tk penah smpai memang rasa.. eh.. betui ke tempat mandi manda neh? :oTak jauh dari pantai... ada chalet kecil yg leh than gak murahnyer... tk silap rm50 kot.. Tapi haku nengok mcm seram jah... mula2 dulu hengat pondok apala..dibini berderet lam 5-6 unit.... (haku sukakan umah bertema kampung.. umah papan.. tapi bila nengok "pondok" tue.. rasa lenmcam jah.. {:3_83:} )

Urmm.. pasangan2 beromen tue.. mcm "keta rosak" adala jugak sebuah dua... yg mat rempit tue haku rasa diorang tak daya nak tahan segerombolan geng lalat tue.. :lol:pantai memang cantik.. tpi syglaa... tkder sapa nak uruskan.. sebab tue laa.. ada setengah antara kowang semua musti tak brapa tau ttg teluk neh kan.. :)

zafira Publish time 24-11-2010 09:31 AM

Teluk Senangin.. ooo banyak kenangan aku kt situ dalam 10 tahun lepas. ada sorang pakcik member aku kabo kt situ memang banyak orang buang menda-menda mistik nih. askar kita pun selalu wat latihan kat sana ngan askar US. Pernah sekali aku ngan grup nak camping kat sana lepas mancing kat segari, ada roadblock dalam utan tuh.. ko tau yg tahan kitorang askar US, mau x terkejut beruk.. tapi die bagi lepas la kitorang cakap nk gi mancing...

izamasha Publish time 24-11-2010 10:13 AM

Urmmm... teluk senangin? tempat tue memang... haku mmg tak penah la terkena.. tapi dulu rajin gak gi ...
BabeYSHa Post at 24-11-2010 08:25 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Memang kat situ le kitaorang bermalam sebab kat situ chalet nya murah...tapi toiletnya memang hampeh sikit...sebeno ada toilet bangunan batu tapi disebabkan air kat situ tak de..kitaorang gi le kat toilet yang buruk tu..dah nak senja...memang le tempat tu seram sikit..

Tapi kan air laut nya memang best...dalam pulak tu..dah terjadi macam tu..tak mau lagi pegi..takut
mungkin untuk mandi laut saja ok le tu..kalo nak bila air paip...balik umah aje le..

Teluk Senangin belah Sitiawan kat Segari..

zeetacunn Publish time 24-11-2010 01:50 PM

dah senja, masuk toilet yg menyeramkan... aduh...

izamasha Publish time 24-11-2010 02:05 PM

itu le pasal...tapi belum senja betul lagi...remang petang baru..
agak nya ingka sangat itu..yang terkena..

nobito Publish time 5-12-2010 12:02 AM

Pernah berkelah kat situ dulu...tempat tu sunyi..x mcm Teluk Batik...

B.K Publish time 25-5-2011 08:51 AM

pernah dudk kt chalet teluk senangin gak yg hujung sekali dh nk ke hutan yg mcm dangau tu ;P
bukan setakat duduk ada buat aktiviti masuk dlm hutan dn brjaln mlm3,
mlm last tu ada aktiviti jln mlm msuk kitiaorg brhenti 3 kali tempat 3 kli brhenti 3 kali ak tido,
rupanya pas blik bru ckp tmpt kitaorg brhenti brhmpiran dgn kubur tpi dh ngantuk tido jelah :lol:

tpi tempat tu memg cantik cuma tersorok and agak terpencil...

ninja boy Publish time 25-5-2011 09:04 AM

pernah pi sana 2 kali sudah lama lebih 10 tahun dulu, gak terpencil dan x terjaga juga x ramai org ketika itu

eazzad Publish time 25-5-2011 09:26 AM

aku dulu pernah pergi ke senangin dan segari.. pergi mancing... dulu ayah aku masa aku kecik2 pernah bawa aku ke sana mandi kat tepi2 je main2 air laut dengan abang aku.. tetiba... abang aku di tarik arus turun ke bawah.. aku pulak tarik abang aku selamatkan.. pastu abang aku terlepas dari arus... pastu aku pulak kena tarik.. yang peliknya.. arus tu bukan ombak.. tapi air yang turun sedut aku nak masuk ke dalam laut.. macam ni... datang ombak... pastu dia hempas ke pandati.. pastu air dia tu akan terikut ke dalam laut macma tulah.. so aku yang kena tarik.. last ayah aku nampak terus dia tarik tangan aku.. pastu ayah aku macam terkejutlah.. masa dia nak tarik tu macma kuat sangat macam ada benda yang pegang kaki aku... sedangkan orang ramai kat situ...

tapi selepas aku dah tingkatan berapa tah aku xingat.. aku bercamping kat senangin ikut mak aku dan kawan mak aku pergi memancing ikan... tahan pukat kat sana.. masa tu xada shalet dan hotel lagi... tapi bila aku dengar kawan2 mak aku malam tu pergi macning kat atas tebing besar... diorang cakap diorang nampak tapak kaki harimau makan kepah... memang harimau tu dekat je dengan perkemahan kami... tapi kami xada kena ganggu pun dengan harimau tu... mungkin harimau tu kenyang makan kepah kot??

bridex Publish time 25-5-2011 10:45 AM

Reply 5# BabeYSHa

dulu mase thn 1999 penah g sini, family day. chalet tu yg bentuk 3 segi ke? fmly tdo dlm chalet, tman tdo lam kete. mase tu x de plak kejadian ape2.. tu skali je la g sane pon. masa blajor kat manjung, teluk batik tu bleh kira brp kali peginye. ni kan plak nak g jauh sikit. hehe

eazzad Publish time 25-5-2011 10:50 AM

tapi yang bestnyer... air dia dalam.. dan banyak ikan...

drfaiz1980 Publish time 2-6-2011 07:34 PM

apa khabar semua...di sini aku nak berkongsi cerita pengalaman aku dgn kawan2 camping di Teluk Senangin tu....Kami semua memang minat memancing. So, Teluk Senangin merupakan tempat terbaik la untuk kaki pancing...
Jadi kami berempat pun plan pergi memancing pd hari minggu. Kisah ni terjadi 3 tahun lepas.
Masa tu pulak lepas raya, kami pun bawa la saki baki mercun yang ada.
Kami sampai pada waktu malam dkt teluk senangin tu. Bayangkan mcm mana perasaan bila lalu kawasan kelapa sawit sebelum sampai dkt port kita nak ber'camping' tu.
Memang gelap gelita. Takde lampu langsung. Masuk tempat yang bukan penempatan orang. Semata-mata tepi laut dan kawasan belukar, hutan2 kecil.
Tapi kita buat x tau je...x terpikir langsung hantu ke, jin ke..setan ke...
Kepala otak pikir nak baling umpan ke laut je ni....
Jauh jugak masuk ke dalam, hampir 20 minit baru sampai tempat tu...
Sampai je, kami punggah barang2 makan, khemah dan alatan lain....
Lepas siap pasang khemah, kami bersuka ria la..bakar mercun...mercun bola, mercun papan...memang bising gila la mlm tu...
Mancing sekor pun x dapat...jenuh menunggu..mungkin penunggu marah kita buat bising kut.
Lepak sambil menunggu ikan sambar umpun aku, tiba-tiba dengar bunyi bendajatuh dalam semak...dusssss!!!!
Lepas tu, ada satu suara x tau nak ckp mcm mn bunyi dia..tapi mcm mengilai...mengerang pun ada...kami cari le bunyi tu datng dari mana....jenuh punya cari...kawan aku tersuluh satu benda atas pokok rimbun. x jauh la dari tapak khemah...kami semua nampak...perempuan pakai baju putih, rambut panjang berjuntai ke bawah...muka x nampak langsung sbb ditutupi rambut tuh...
aku suruh kawan aku tutup torchlight da masuk khemah masing2...
lepas tu bunyi benda jatuh sekali lagi, n dengar mengilai .....hhiiii...hhiiii.hhiiiiii.hhiiii
makin lama makin perlahan bunyi tu...menggeletar kami semua.
Last kami ambil keputusan untuk tidur je la...mancing esok hari pulak.
Dalam pukul 4 lebih pagi aku terjaga...aku cuba buka pintu khemah..x sampai separuh aku bukak, aku nampak banyak kaki berjalan2 depan khemah...macam org berkawat pun ada...
aku terus tutup zip khemah tu...ambil bantal tekup telinga...
Bukak2 mata dah siang pun...so sambung la mancing...habis je mancing terus kemas barang balik...nasib baik benda2 tu x ikut balik rumah..

chicmushroom Publish time 3-6-2011 08:08 AM

Reply 16# drfaiz1980

bsr dugaan nk mncing ye?korang kaki pncing msti byk pengalaman seram gini..
bukakla satu thread....leh cite kisah2 mistik time mncing kt ctu..

bridex Publish time 3-6-2011 11:40 AM

Reply 17# chicmushroom

mase g family day kat sini thn 99 tu, ade la buat pertandingan memancing. pakcik yg menang pertandingan nih dpt ikan paling berat. 800gram je. heheh.. ;P
dulu majalah lanun ke ujang ke ade komik dlm 4-5page cite pasal kejadian mistik time memancing. kat thread sulur bidar tu ada org scan pastu letak kat thread tu.

drfaiz1980 Publish time 3-6-2011 04:02 PM

Reply 17# chicmushroom

Insyaallah..nanti ada kelapangan sy akan buka thread...byk gak penglaman masa mancing nih..almaklumla mancing masa org tido...:lol:

ianho Publish time 26-11-2012 11:01 AM

Salam, nak tanya sikit.
Kalau nak buat family day...........
sesuai tak kat Teluk Senangin ni.
Pages: [1] 2 3
View full version: Kisah di Teluk Senangin, Perak