jkkkj Publish time 14-3-2011 02:23 AM

Gambaq lama Seri Mutiara ada tak?

doubleA Publish time 26-3-2011 05:28 PM

cantekknyaa!! excited tgk.. {:1_152:}
aku lama menetap kt png ni..
mostly gambar2 yg ada kt sini pasl clock tower, fort conwalis dan area2 georgetown..
area ni membangun lagi dgn byk peninggalan sbb pntadbiran krajaan kt sini dulu..
tp skg fort conwalis dah tutup..xleh masuk dah..
renovate kot tp dgr2 mcm xnak bukak utk org masuk dah..xtau nape..
kalau nasi kandar mmg paling femes kt line clear la..
kedainya lorong aje..
aku teruja tgk gmbr ala2 train dgn bas dable deker la..
xsgka pulak ada kt penang dulu :loveliness:
peninggalan bas2 tu dh xda skg..
tp mcm laluan train ada..myb tu la laluan tram kot..

love this thread so much... {:1_152:}

speedo Publish time 1-4-2011 01:41 AM

Post Last Edit by speedo at 1-4-2011 01:42

........testing

adorabelle1985 Publish time 4-6-2011 12:06 PM

tengok gambar gambar ni. teringat arwah atok aku.. org dulu sepesen jeee.. macam atok aku.

noell Publish time 3-7-2011 12:57 AM

aku rasa penang ni dulu memang ada tram la....mcm ada kesan jalan trem kat area jln depan chawrasta...
vionna007 Post at 3-12-2010 11:39 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

kompom...penang & hong kong ...sama stail tram dia...pi jalan penang dekat panggung odeon...situ depa preserve track dia.
ok i nak story sket macamana depa jumpa balik track tram neh

masa mppp nak upgrade heritage trail...depa korek jalan yg termasuk dlm laluan neh ...nak upgrade...tak pakai tar tapi tiles simen yg cantek tapi kalau bawak keta bergegaq la tayar...so bila depa korek jlan penang kat cititel tuh depa jumpa track tram tuh dikambus oleh tar lama...so depa angkat keluar & preserve the track la...ala dekat ja dgn line clear nasi kandaq

noell Publish time 3-7-2011 01:05 AM

org penang tak makan sangat nasik kandarq line clear.. tak bersih katernyer.. aku pun tak makan, ...
midori_katana Post at 15-12-2010 15:25 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

aku seumuq idup dok penang tak pernah try line clear neh...tak lalu aku...tapi dulu kassim nasik kandar dekat gama sana pemes ooooo...sapa ingat macamana rupa simpang enam dedulu...asal bazaar (dekat chowrasta bazaar tuh depa pindah bila nak upgrade simpang enam)...kenangan mengusik jiwa
actually ada 2 bazaar tau...satu bazaar melayu kat simpang enam (tapak gama sekarang)...satu lagi bazaar cina (peniaga cina shj) kat belakang kedai baju kimnovak tuh

aku dulu anak kariah mesjid simpang enam...kecik2 dulu lena la kalau dengaq khutbah jemaat arwah hj ariffin (kalau tak silap) yg panjang sgt tuh (dia ada slang arab yg sgt pekat-dia pakai tarbus)...kat situ solat jemaat abih pukoi 2.30...memory ok

noell Publish time 3-7-2011 01:11 AM

aku ada byk gambaq antik penang neh (masa aku design brochure pasai historical penang) tapi takut nak boh sini...isu copyright.

even gambar yg tt boh tuh pun asal dari museum penang...depa very particular ttg gambaq2 neh...kalo nak tgk yg original photos sila pi museum penang...berlambak ada

stillen Publish time 26-8-2011 11:44 AM

Dulu Penang nie cantik..lagi hebat dari S'pore
Skrg dah terbalik dah

stillen Publish time 26-8-2011 11:44 AM

Dulu Penang nie cantik..lagi hebat dari S'pore
Skrg dah terbalik dah

hirwaniey Publish time 16-2-2012 11:14 AM

Reply 25# medangmru

dekat penang road kan ada bekas jalan utk tram dulu.. ingtkan jalan keretapi ka apa dlu.. ahaha.. oo.. baru tau yg tu bekas jalan utk tram..

najwa88 Publish time 8-7-2012 04:46 PM

Rasa tenang je tgk gbr zaman dulu2...dr gbr skr

artosaari Publish time 1-4-2013 04:47 PM

sourplum posted on 16-11-2010 10:34 PM static/image/common/back.gif
Ferry Terminal 1970

mana nk dapat kete ni skrg :D

mitnick Publish time 18-7-2013 06:31 PM

wahh... oldskool sgtt

DeMax Publish time 2-9-2013 04:52 PM

medangmru posted on 23-11-2010 01:01 PM static/image/common/back.gif
Masaaku study kat penang dulu.....Pasar Chowrasta ni lah yg jadik tumpuan aku beli buku2 lama...buku ...

Pasar Chowrasta banyak India sewa majalah lucah
Pages: 1 2 [3]
View full version: Gambar-gambar lama Negeri Pulau Pinang