malberi8 Publish time 2-11-2010 02:22 PM

Perpindahan Pilatus PC7 ke butterworth airbase

pesawat2 PC7 yang ditempatkan di lapangan terbang kepala batas telah diterbangkan ke butterworth airbase sejak 2 hari lepas... dengar cite pemindahan dilakukan untuk mengelak dari banjir yang mungkin akan melanda tersebut..

kesian gak kat jurulatih2 TUDM yang kena terbang dalam cuaca buruk dan waktu malam untuk antar pesawat PC7 tuh...

raxief Publish time 2-11-2010 04:28 PM

teringat cite member aku (pilot tudm kat subang), dulu masa diorg training kat kepala batas, diorg pernah kena terbangkan pilatus malam2 buta pegi butterworth, sbb banjir..

windof Publish time 3-11-2010 01:43 AM

Takpa la... Best owh night flying kapai kipas nih...mcm star wars... Dpt night hours sama.... Better dari kapai rosak tenggelam dlm air bah... Bah kali ni mmg teruk...kesian org tua aku kena harung air utk selamatkan diri tadi...tak pernah air naik ngan laju dan dalamnya mcm kali ni...

malberi8 Publish time 3-11-2010 02:12 AM

Takpa la... Best owh night flying kapai kipas nih...mcm star wars... Dpt night hours sama.... Better ...
windof Post at 3-11-2010 01:43 AM http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

at the moment ayaq dah naik kat paras lutut kat depan post guard kepala batas airbase... semua dah bergelap! nasib baik quarters baru kat kawasan tinggi ...

windof Publish time 3-11-2010 08:04 AM

at the moment ayaq dah naik kat paras lutut kat depan post guard kepala batas airbase... s ...
malberi8 Post at 3-11-2010 02:12 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

Masa mak aku lari pi rumah jiran yg di tanah tinggi sikit, rumah dia dah paras peha... And water keep on rising very fast... Trak n rescue boat pon tak mau masuk dah takat malam td... Kesian kat depa yg terkandas kat taman tuh... Hopefully pagi nih rescue boleh masuk...

windof Publish time 3-11-2010 09:26 AM

Latest...Rumah jiran mak aku di tanah yg tinggi sikit pon dah naik air...rumah mak aku dah tenggelam... Rescue boat tak cukup.... Bomba tak boleh handle semua call serentak... Depa suruh tunggu turn utk diselamatkan.... Ada lebih 500 call mintak rescue boat masuk ambik...

jofizo Publish time 3-11-2010 10:55 AM

takde sesapa ka nak buka topik baru, 'Banjir & Strategi Peperangan'....... mcm mana nak berperang dlm banjir nih.....? musti tgh kelam kabut :lol:

alphawolf Publish time 3-11-2010 03:23 PM

Ada kawan aku post gambar Aloutte park kat kuarters baru...takyah blah pi Butterworth.

Tapi mmg banjir kali ni air cepat naik....

Pasal banjirdan strategi perang tu...boleh tanya veteran Italian campaign.....

asher Publish time 3-11-2010 04:45 PM

ai mana g bot pertahanan awam, askar punyer pon bleh pakai gak apa..sumer harap bomba koyak la jwbnyer..

windof Publish time 3-11-2010 04:58 PM

Kesian kat depa yg terkepung ngan ayaq tuh... Bot mai sebiji, bagi biskut... sayonara... Elektrik takdak, ayaq paip takdak...water all around, tapi tak leh minum... Awat depa tak activate bot2 ashkar n jpa utk pi jenguk and tarik kluaq orang2 tuh... Why? Why? And why bot tak cukup...especially kat area yg depa mmg dah tau nak banjir besaq setelah kajian cuaca dah study benda nih.... Main2 ka depa nih? Ni baru banjir, belum perang lagi... Equipment n man power....fail.....

tempur Publish time 4-11-2010 09:37 AM

Sepatutnya masa ni la pihak tentera nak uji kecekapan dan tahap kesediaan kelengkapan tentera menghadapi bencana........... boleh buat training menghadapi perang semasa banjir.... diorang tak pikir kot..maklum la hujan...sejuk..semua lepak kem je............

alphawolf Publish time 4-11-2010 02:00 PM

ye ke lepak kem......

kenabubuh Publish time 4-11-2010 02:14 PM

time ni la patutdepa test readiness & keupayaan depa...guna la sume peralatan rescue yg ada...bkn dok simpan sampai expired....rosak tikus makan

LT Publish time 5-11-2010 02:22 PM

bab banjir ni.... mmg diakui ATM, mostly TDM kurang skit provide equipment, man power..... bukan aku kata kedekut. tp tgk klu banjir, kem tu kekuatan 1 batalion, tp satu kompeni je turun buat ops dgn bot, trak skit compare ngn strength kem tu. klu thailand, banjir hadyai, pas tu taiwan...china......... mmg kerah habis-habisan equipment & manpower utk beri bantuan

LT Publish time 5-11-2010 02:23 PM

heli yg ade pun tak cukup.... polis, bomba yg byk provide ops ni. sbb TUDM x mampu ngn nuri yg ade tu
Pages: [1]
View full version: Perpindahan Pilatus PC7 ke butterworth airbase