hayrin86 Publish time 27-10-2010 09:50 AM

Game sekarang-sekarang (sejak PS1 lagi) berbeza dengan game dulu-dulu!

Game dulu-dulu (sebelum zaman PS lagi): Super Mario Bros, Mega Man a.k.a Rockman 1-7, Adventure Island 1-3, Bomber Man, Ninja Turtles dan Contra

Game sekarang-sekarang (lepas adanya PS lagi): Gran Turismo (sejak siri pertama lagi), bola sepak (tak kira FIFA ke, Winning Eleven ke, PES ke), GTA terutama San Andreas, Bully, The Warriors, Neo Contra dan banyak lagi....

Dulu sebelum zaman PS lagi haku boleh layan racing game terutama Top Gear (SNES). Kenapa game sekarang-sekarang lebih sedap dimainkan berbanding dulu-dulu?

Contoh: Contra

Sebelum zaman PS lagi....
kWMyoNhGHbk
I2qNpxJB-B0

Selepas adanya PS (sejak PS1 lagi)....
-CcIH0gi3js

Rocky_balboa Publish time 1-11-2010 10:11 AM

contra tu pon best lagik.. tp xde peluang nk main lagik

MetalFire Publish time 5-11-2010 10:56 PM

game dulu2 straight forward bang... cam contra tu mane pening2 pale nak solve puzzle la ape la... straight je game nye... jumpe orang..tembak... orang mati.. cukup.. berbeza ngan Contra skarang( ade game contra utk ps2 tak silap aku)... yg tu agak complicated..ade kene pi banyak2 tempat..

kewujudan action game yg membolehkan player menjelajah satu kawasan menyebabkan play time bertambah.dan bila terpaksa bergerak kesana-kesini.kita akan jadi bertambah bosan dan keseronokan tu hilang.cuma maybe sebab kagum ngan grafik..menyebabkan game skarang sronok

NEMESIS Publish time 7-11-2010 06:37 PM

rasanya benda ni berkaitan dgn teknologi & kemampuan CPU console pada zaman tu. tak boleh la nak bandingkan kemampuan snes dgn wii, kan? macam zaman dulu2, support 16-bit je. lepas tu upgrade ke 32-bit. dan lepas tu upgrade lagi & lagi & lagi. sampai la ke zaman 3D sekarang ni. kalau perhatikan jugak, game2 zaman dulu yg disebutkan tu kebanyakannya berformat side-scroll. macam contra, supermario, dll. zaman sekarang ni dah banyak yg sandbox/openworld. selari dgn perkembangan teknologi jugak la kan.

lagi satu pasal graphic. zaman pak kaduk dulu (16 bit & 32 bit), kita boleh nampak la pixel/graphic yg berkotak2. warna2 yg ada pun terhad jugak. tak boleh la nak bandingkan dgn sekarang yg graphic lebih realistic & 3D, kan? masing2 pun berlumba nak keluarkan game yg disupport oleh teknologi yg terkini. sekarang ni zaman 3D & HD. tak mustahil kalau 10-15 tahun yg akan datang, game2 yg sangat wow sekarang ni pun akan jadi lemau bila dimain balik nanti. kan? :laugh3:

hayrin86 Publish time 8-11-2010 09:09 AM

LUMBA KERETA

Sebelum zaman PS lagi....
S91UDaKcfQo
Ini racing game pilihan saya sebelum zaman PS lagi.

Selepas adanya PS (sejak PS1 lagi)....
_BrRW9WwxCc
UH68WABuuuI
GtUIG0HZlF4
R1gsqyE6bow
SDTeD5UKqkk
9FfnoXWKOzs
cKIrtiZr73w
H-qm3lC-eKM
Ta9X03euciY

Filippo Publish time 10-11-2010 12:21 AM

Post Last Edit by Filippo at 13-11-2010 17:34

aku suke main game road rash 3D kt ps1..fuhhh masyukk

YFkNlz0WEiQ

naen Publish time 11-11-2010 12:19 AM

Reply 6# Filippo

copy bahagian yg bold merah :
http://www.youtube.com/watch?v=Ta9X03euciY

pastu apitkan ngan code , camni :Ta9X03euciY

eedharm Publish time 14-11-2010 07:26 PM

umo dah meningkat daya pemikiran pun makin pickup

skarebels360 Publish time 6-12-2010 03:26 PM

lebih mencabar minda dan skill

newrule Publish time 15-12-2010 06:54 PM

Post Last Edit by newrule at 15-12-2010 19:16

Aku rasa game skarang lebih diminati kerana kebanyakan game skarang mempunyai graphic game yg superb dan cantik, gameplay yg menarik, storyline yg best dan lebih complicated berbanding game zaman2 dulu. Anyway, bagi aku, game's graphic is not an important factor utk aku anggap game tu best. Aku lebih pentingkan gameplay yg unik dan storyline yg menarik. Satu contoh game bagi aku yg gmbar graphicnye x la lawa sgt mcm game2 PS2 atau PS3 lain tp yg membuatkan die menarik adalah gameplay die & storyline die best: Okami (PS2). Actually xdela buruk sgt graphic game ni. I would say the visual grahpic of the game is very unique. Game ni telah mendapat score 9.0 di Gamespot.

PS: Aku suka main game Road Rash tu dulu. Bleh bantai pelumba motor lain smpai jatuh. Mcm perlumbaan yg keji gitu :lol:

achiles Publish time 16-12-2010 02:15 PM

Post Last Edit by achiles at 16-12-2010 14:18

rindu pulak zaman NES :loveliness:

skarebels360 Publish time 29-12-2010 11:15 AM

Reply 10# newrule

kalu gameplay menarik n graphic menarik sgtlah menarik...mcm game Uncharted...Killzone...Resistance...Metal Gear Solid
    gameplay yg menarik tp graphic so so msih okey lg...

roblucci Publish time 30-6-2011 09:41 AM

game dulu yg paling best penah aku main Metal Gear kt SNES.tak sangka lak game ni adalah siri metal gear solid yg asal.masa tu budak lagi xtau lak kena main serang hendap ala komando baru leh jayakan misi.slalu je kantoi ngan penjahat sbb main ngan car yg sama ngan game2 action yg lain.

izat123 Publish time 9-7-2011 12:52 AM

masa zaman ps2 lagi best dari ps3 sebab ps2 bole main pirate :lol:..skang layan xbox360 je
Pages: [1]
View full version: Game sekarang-sekarang (sejak PS1 lagi) berbeza dengan game dulu-dulu!