xalili02 Publish time 16-12-2010 03:38 PM

Pompuan tu pastinya seorang lawyer atau law student yg nak test power jer. Dia sengaja broke the law supaya ada peluang nak kenakan polis2 tu. It was a setup?

ajeliklau Publish time 16-12-2010 05:27 PM

kalau kat us org yg buat salah dan nak provoke police tentu dah kena laa tak kira jantan betina

Debmey Publish time 16-12-2010 08:36 PM

I am sure she did not provoke the police, it was the police who provoked her and she was only standing boldly for her rights thats all. Maybe some of yu cowards should learn from miss amoi.

curryjames71 Publish time 16-12-2010 10:25 PM

Replycurryjames71

aku pernah jumpa manusia2 spesis cam pompuan sial tu... jenis mulut ku ...
malberi8 Post at 16-12-2010 11:39 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif
Tetapi memang amoi tu mintak surat saman tu diserahkan kepadanya selepas dia serahkan kembali kepada polis yang berurusan dengan dia. Jadi, kenapa pula setelah selesai proses dokumentasi, polis tadi tak terus serahkan sahaja surat saman tu? Cuba perhatikan betul-betul. Sebelum minit-minit yang akhir video tersebut dimana saman diserahkan kepada amoi tu, sempat talipon la, berbincang la, naik motor lagi...kenapa nak lengah-lengahkan? Dah tau amoi tu kurang ajar, kenapa nak layan sangat. Biar di berurusan dengan pihak atasan sahaja, samada ke mahkamah atau kebalai yang amoi tu rasa sesuai.

Sebab itu, saya kata, perbuatan melengah-lengahkan itu mendatangkan syak dimana ada motif lain disebalik menahan dan menyaman amoi tu. Periksa baik video tu.

Debmey Publish time 17-12-2010 01:11 AM

all these delays and antics was pure intimidation and it will probably worked on a lot of yu macho military nuts but not with this little Chinese amoi.
All yu macho military nuts out there start wearing your pants.

lepat99 Publish time 17-12-2010 02:35 PM

aku bukan nak kate ape la..mmg polis kite patut byk baca buku undang2 n akta polis..jgn suka2 je amik ic org..ni diorg main mintk kita pun main bg aje..mcm mn kite nk tau polis btoi ke x?..skrg da la byk penyamar..penegak law tp xtau law..payah tu..tu sbb bagus ade PTK..sbb aku bkn nk kate la..even soklan diorg tu pun berkaitan tugas diorg pun terkial2 nk jawab..cmne tu?..pikir2kn lah..

wavevrom Publish time 3-1-2011 02:50 PM

what ever is..knp amoi tu berckp mcm dia yg betol sgt...pas tu mcm polis pulak buat salah..sepatutnya dia bg kerjasame dan bukan provokasi atau kurang ajarrrr dgn conteng buku saman polis..mengapa dia seolah2 menghina penjawat awam atau mgkn nak menghina kerajaan...sedar tak dia yg selama ini dimana dia berteduh..knp susah sgt nak ikut kerajaan..knp nak berlagak sgt..igt negara nie takde undang2 ke..kalo rase tak paus hati sgt pergilah ddk negara lain..mkgn selepas itu kamu akan belajar bersyukur..

Darthjal Publish time 3-1-2011 03:06 PM

Reply 16# malberi8

nama lu mcm nma kwn gua lah

lu ddk sentul ker

d'zeck Publish time 3-1-2011 03:47 PM

all these delays and antics was pure intimidation and it will probably worked on a lot of yu macho m ...
Debmey Post at 17-12-2010 01:11 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

yu chinkies only talk rubbish.

lepat99 Publish time 3-1-2011 06:06 PM

Reply 27# wavevrom

Senang cerita kalo Polis tu trus kluarkan buku saman dan saman..xde ssh2 kene cam diorg kene pada masa tersebut..masalah pun xde..kan ke profesional cmtu..tp bagi aku kalo trafik yg saman mmg kene la pada amoi tu..tp polis ronda biase je kot..ntah Polis Malaysia ni rojak..semua tugas same je..xde pengkhususan..baik mansuhkan trafik tu aje kalo da semua polis boleh buat keje2 menyaman kereta/moto ni..

"knp nak berlagak sgt..igt negara nie takde undang2 ke..kalo rase tak paus hati sgt pergilah ddk negara lain..mkgn selepas itu kamu akan belajar bersyukur.."

kamu ni nk ckp kat amoi tu ke aku?.. Negara kita mmg ada undang2 tp x pernah nk pakai kalo boleh terkene pada batang hidung sendiri..Bagi mereka yang tahu hak mereka, mereka akan pertahankan hak mereka..baca la buku perlembagaan persekutuan tu cek..atau buku undang2 am..x pun buku akta polis..boleh beli kt kedai buku..baca dan faham..bukan main baca je..faham..

wavevrom Publish time 4-1-2011 02:48 PM

reply senior..

apasal ko nak terase sgt..amoi tu sedare ko?
apa hak yg ko nak pertikaikan skrg? aku tak kene atas idung sbb aku tak kurang ajarr mcm amoi tuh..knp dia takbg kerjasama..lepas saman ambik surat saman and chow..knp susah nak pertikaikan tugas penjawat awam..buakn dia yg langgar undang2 jalan raya dulu..mmg tak patut ke ke saman slps buat kesalahan..yg dia nak provok tu kenapa? sbb DAP dah mula ade kerusi dkt parlimen skrg???

takde pengkhususan ape benda yg ko tak faham? atau ko yg tak faham ape pasal tugas2 polis dan ruang lingkup..bukan itu seme ade dlm perlembagaan secara umum, detailnya ko pergilah tanye kat balai polis apa skop tugas polis..

nak tggu polis trafik dtg baru nak taknak buat salah..takde kene mengena dgn tugas polis yg ko katekan rojak tuh...atau ko yg taktau ape2 pasal skop polis..

...jgn terlalu sombong...tak susah kalo ikut undang2 jln raye..soalnya nakatau tak nak aje..

gubra Publish time 4-1-2011 03:36 PM

Reply 27# wavevrom

"knp amoi tu berckp mcm dia yg betol sgt...pas tu mcm polis pulak buat salah.." ...    soalan cepu mas ko ni yg paling baik sekali yg patut kita tanya bila tgk video klip ni ... KENAPA?????????.....

apa susah sangat prosedur polis nak jln kan tugas..... kat dunia luar tu ada lagi ramai manusia yg pandai mainkan hak mereka macam amoi tu.... jlnkan tugas ikut prosedur la.... tahan baik2, tunjukkan kesabaran & integriti.... bagi salam, terangkan kesalahan, minta ID, keluarkan saman, bagi saman & pulangkan ID... tu jerla...lain2 ikut prosedur perundangan mahkamah la ler...kalau org nak rakam pon kita tak takut sebab kita dah buat ikut cara betul & benar..... tapi ni bila polis pertama yg berspec hitam tu da berlagak macam samseng, cakap kasar, argue ttg hak & undang2 yg sendiri pun tak pasti, cabar jumpa di youtube, keluarkan kata tak elok, kena tuduh intimidate.... pastu kena rakam..... org ambik kesempatan la..... dah macam tahi kat badan kena perasan..... last2 mengalah..... malu la wehhhh...... nak salahkan siapa lagi?? dan kalau rasa diri tu betul, buat apa mengalah, kan polis tu ada kuasa, ada prosedur...... ini sah nampak sangat beliau tak berani berhadapan dgn amoi itu di balai...... sebabnya hanya dirinya sajer la yg tau...... contohnya kemungkinan anggota ni mmg dah banyak kes komplen & disiplin peribadi sedia ada dah... lebih2 lagi bila mempunyai boss yg memang 'mark' kat dia sebelum ini.... anggap la pengajaran & ikhtibar bagi semua ..... polis ke awam ke sesiapa jer tak kira jantina atau bangsa....

wavevrom Publish time 4-1-2011 04:27 PM

reply gubra..
ape kate ko yg jd polis dan org rakam aksi ko mase saman org..itu lah jwpan utk ko...

ckp dgn teori mmg sedap la....ape yg berlaku tu yg penting..dah amoi tu yg ngada-ngada g ambik gambar dan mulakan provok tu apsal.. tak confident yg org tu polis ke ape? kalo amoi tu taknak maslh knp yg g conteng lak kat buku saman tuh?/ tak ke kurang ajar namenya..sial..

polis tu pegang ic sbb dia nak ambik tindakan kat amoi tu sbb seolah-olah hina polis dan kerajaan...tp yg spek itam tu malas nak layan amoi sial tu..
harap ko faham la kot....

gubra Publish time 4-1-2011 07:13 PM

Reply 33# wavevrom

ok, kalau la aku polis, dan masa aku buka saman, pastu org nak rakam ambik gmbr... aku no hal... apa nak takut? kan kita jalankan tugas kita..... da tau org nak provok, nak cari pasal, lagi kita kena berhati2, laksanakan tugas dgn betul, ikut prosedur, profesional dan intergriti.... ambik la gmbr byk2.... hah ... aku lagi suka, kalau boleh tunjuk satu dunia pon takpe, tak rugi pon aku dan pasukan... kerana..... jenis yg takut dan gelabah gmbr kena ambik org ni adalah org bodo yg bimbang kantoi buat keja tak betul sbb tak pakai akal betul tapi ikut emosi...... macam 2 ekoq polis dlm video klip tu....buat malu pdrm je..... buat malu negara....
    ingat, anggota polis hanya penguatkuasa undang2..... bukan hakim.... ingat negara ini bapak polis punya boleh buat suka hati???....... negara kita negara yg berundang2..... kalau suspek amoi tu atau sesorg melakukan kesalahan undang2 yg membenarkan tangkapan...... tahan ajerla... bawa balik balai... buat laporan dan biar IO buat keja proses siasatan berjalan dan seterusnya proses pendakwaan kalau PO rasa ada kes..... dakwa ajerla amoi tu kalau ada bukti nunjukkan masa perbuatan amoi tandatangan saman tu adalah menconteng saman tu dgn tujuan halang polis jln kn tugas dan hina kerajaan macam ko tuduh ... apa susah sgt..... biar hakim buat pengadilan, penghakiman & jatuh hukuman kalau hakim rasa tertuduh bersalah.... bukan kita yg jatuhkan hukuman......biar proses perundangan berjalan..... rakaman video klip pon dah tersebar meluas kat internet..... nyata & jelas lagi sahih....tugas polis ambik tindakan kalau rasa wajar..... kalau tak, harap pdrm tak sebodo sesetgh org keluar statement bodo camni nnt, "pdrm malas nak layan amoi sial tu.. harap org ramai faham".. jadi jenaka semalaya nnt.... :lol:

lepat99 Publish time 5-1-2011 09:30 PM

Reply 31# wavevrom

ade aku kesah..hahahaha..kalo amoi tu sedara aku pun aku x heran..sbb aku tau nk hidup bermasyarakat berbilang kaum..bkn mcm kamu...suruh belajar sejarah p serong..tu yg x prnh tau asal usul..ok..berbalik pada persoalan kamu..kalo org buat salah mmg patut diberi saman la..ape yg dipertikaikan cara menyaman trhdp amoi tsb..kenapa nk lengah2kn bagi saman tu?..dah nk smn buat ikut prosedur la..yg ko hangin dengan aku ckp psl polis ni ko polis ke?..bagus la ko polis..ade aku kesah gak...psl tugas polis..aku bkn polis polis mmg la x tau tugas2 polis..tp yg aku pasti tugas diorg ialah menjaga ketenteraman awam..org awam mcm aku mmg terpaksa la patuh..dan aku x mempertikaikan pun tugas ni..tp cara diorg menjalankan tugas (segelintir)..itu shj..kalo polis ni profesional..bt ikut ape yg telah terkandung dlm prosedur..senang..ni p mahkamah nak cas org kenkadang sendiri yg kene cas blk..amcm?..polis rojak..mmg rojak pun..semua tugas diorg kalo boleh nk amik..walaupun ianya tugas tentera..nsb bek PGA tu da dikurangkan batalion dia..kalo x dengan tugas kawal sempadan pun diorg jlnkn lg..marin nsb bek da ade APMM..jd tugas polis ni boleh tumpu ke pencegahan jenayah yg semakin menjadi2 skrg..kalo kamu terer bgtau la skop polis tu ape?..dan aku nk tau ape yg ko tau melalui akta polis..blom kene blom tau la..

wavevrom Publish time 7-1-2011 02:55 PM

utk gubra...

ckp bolela..ckp tak kene byr...kalo ko polis pun mgknn setaun pertama jer ok kot..lepas tu mgkn dah mule terase tension kot..dgn mcm2 karenah di jalan raya..
dar care ko reply pun aku bole tau ko nie berckp berdasarkan teori semata -mata...cube jd rela dah la dulu tgk camne ko leh tahan ke tak..

mmgla polis bukan hakim..takdak sapa pun kata polis tu hakim..soalnya disini polis penegak undang2/pelaksana..ape yg polis tu buat sesuka hati? bukan ke polis tu respons lepas amoi tu conteng buku saman polis atau seolah-olah merendahkan kerajaan atau negara...mgkn polis tu kurang pengetahuan soal itu sbb tu boleh nmpk dia cube telefon..mgkn telefon ibu pejabat utk mintak pendapat..dah jelas yg polis pakai spek itanm tu malas nak layan provok amoi tu..sbb tu dia bg je ic n chow...harap ko fahamla perjalanan cerita sebenar..takdak sapa nak jd juara kat sini..soalnya spa yg provok sapa dan sapa yg kurang ajar je..

wavevrom Publish time 7-1-2011 03:05 PM

utk revo...

sejarah mane yg ko refer ? cube ko explain sejarah mane yg ko faham? aku nak cube fahami sejarah dari sudut mane yg ko nak bgtau disini supaya aku boleh jwb ikut ape yg ko faham tuh...

aku tak nmpk pun yg polis tu lengah-lengahkan saman..yg aku nmpk polis tu saman dan marah bile amoi tu conteng buku saman..ini bukan soal marah atau naik angindan bukan soal sapa polis..soalnya kalo salah tetap salah takpayah nak provok atau mulakan provok..
soal tak kene atas batang idung tu..kalo dah buat salah sendiri tanggungla..mgkn ko ade pengalaman dgn polis aku taknak komen la..yg ko nak sibuk atau susah polis nak buat seme benda tu knp? lantak dia la nak jd PGA ke nak jadi marin ke ape mlhnya dgn ko? yg penting dia buat keje dan perbetulkan yg mane tak betul..harap2 la..
aku bukan polis tp aku sekurang2 boleh faham perasan seorg penegak undang2 bile sentisa, hari2 dan setiap mase diprovok oleh org2 mcm amoi tuh..
aku rase aku boleh faham bukan senang nak jd penegak undang2 yg jujur..
aku rase aku boleh faham bile org sentiase pandang serong pada kerjaya seseorg..
itu soalnya disini..

wavevrom Publish time 7-1-2011 03:27 PM

masyarakat kat m'sia nie mmg masyarakat yg cepat memberontak dan melawan..lbh cenderung utk menentang dr menyokong atau memberi kritikan membina..sedangkan kalo dia sendiri yg jd pemimpin belum tentu dia boleh buat yg terbaik..
lagi satu undang2 kat sini mmg tak lengkap..byk sgt lubang2 tikus yg membolehkan seseorg mempertikaian sesuatu perkara...tak caye boleh refer dgn pakar undang2..
lagi satu penguatkuasan yg lemah dan terlalu dikonkong oleh kepentingan politik.
aku bg contoh kat jiran selatan la...cube la pertikaikan kerajaan mcm amoi tu buat dan lihatla ape yg akan berlaku..aku berani ckp..amoi tu akan seret terus dan dihumban dlm penjara...ini bukan soal bencikan sape..ini soal kenyataan..dan pengalaman aku yg ade sedikit sebanyak di negara org..negara2 eropah yg berckp psl demokrasi sbbnya lbh teruk dan kejam..
kat sini kejaan byk bersikap lembut..aku pun taktau knp..sbb tu ramai sgt org susah nak ikut peraturan..kalo kat UK..cara bwk kereta pun totally berbeza dgn care disini..lagi kalo kat Australia..disiplin j/raye sgt2 ketat dan kadar kemalangan adalah terlalu rendah..
utk mencapai tahap itu bukan dgn care mudah tp ia memerlukan tahap penguatkuasaan undang2 yg ketat dan pemamtauan ketat oleh polis2..
dan masyarakat mereka pula yg very supportif dan berkesedaran sivik..jauh beza dgn negara ini aku katekan...

sekadar berkongsi..

lepat99 Publish time 7-1-2011 09:09 PM

Reply 37# wavevrom

Yang memilih kerjaya tu individu tsb..kalo xmo kerja dengan ikhlas dan beramanah..jgn kerja polis la..k..aku x nafikan suka hati dia la nak masuk unit mn..sbb mmg dah ada cawang tsb di dlm organisasi..dalam era sekarang sepatutnya unit tertentu pdrm dah boleh mansuh dah dan juga distruktur blk agar sesuai dgn keadaan semasa..faham..ini adalah utk memperbanyakkan lg anggota utk kerja2 pencegahan jenayah..faham ye encik..ok.. Bab saman amoi tu pulak..kalo polis tu jalankan kerja dia dgn btol dia x perlu takut..saman tetap saman..tapi kenapa bile amoi tu nk rakam dia takut?..kenapa x yakin?..kalo dia berasa yakin dia xkn bt tindakan bg aku tindakan bodoh tsb..mcm saudara gubra ckp jugak la..kalo salah bagi saman..dia conteng..bagi lagi..kali ketiga kene jugak br la amik tindakan selanjutnya..minta ikut blk ke balai..setel sn pulak..tp last2 skali amoi tu dpt jugak saman kan?..kan ke mudah..nyatakan kesalahan.. dia faham.. tunjuk IC ngan lesen..sbnrnye lesen pun dah memadai..org x reti je p tunjuk IC ni..kendian bagi saman dan pergi..senang..x byk isu..psl tangkap gmbr ni tangkap je la..nk mrh2 nape?..itu mcm bukti jugak..kalo kene masuk court pun kalo dia bt tindakan yg btol menang jugak kalo lawan..jd ape perlu bimbang..Kalo amoi tu IA aku rs mmg 2 ekoq ni mmg kene la aku rs..walopun dia btol..

gubra Publish time 10-1-2011 09:44 PM

Reply 36# wavevrom

jadi hujah ko kalau polis tension boleh laksanakan tugas dgn tak betul, tak ikut prosedur, tak profesional dan tak intergriti .... hehehe..:lol:
Pages: 1 [2] 3
View full version: amoi kurang ajar dgn polis