MamaAdR Publish time 11-10-2010 05:05 PM

Bisness Bakeri

Salam,

Saya bercadang untuk mulakan bisness dari rumah untuk buat roti, kek, pizza dan pastri. Saya seorang surirumah.Saya nak tanya pendapat bagi sesiapa yang pernah dan tengah menjalankan bisness ni kalau boleh bagi tunjuk ajar kepada saya agar saya rasa lebih confident.Maklumlah modal banyak jugak nak kena keluarkan untuk beli mixer dan oven yang heavy duty.. dan barang2 lain...

so, harap dapat kongsi idea.. Thanks

idaku Publish time 13-10-2010 09:57 AM

Ha'a ;...Saya pun ada berimpian nak mulakan kecil2 dari rmh..Kalu ada sesapa yg boleh bagi panduan camna nak mula....

teriang Publish time 13-10-2010 12:40 PM

takda ke otai2 bakeri nak share pengalaman dan panduan...

eukaryote Publish time 30-11-2010 11:09 PM

Mama, saya pernah buat bisnes spt yg dikatakan pizza, bun,kek dari rumah 6 tahun yg lalu. Tapi saya tak dapat bertahan kerana saya bekerja. Kalau full time mungkin dapat bagi lebih tumpuan. Saya memang minat bakeri tapi itu lah masa memang tak mengizinkan. Saya ada koleksi mixer dan oven yang heavy duty. Mmg lengkap sampai boleh buka kedai tapi saya tak berani lagi nak berhenti kerja utk tumpukan pd bisnes

nazadiyah Publish time 1-12-2010 01:42 PM

kita buat kecilkecilan je, tu pon wat tiramisu baby utk majlis.so far ok tempahan dia

kerawangcraft Publish time 14-1-2011 06:28 PM

nak jugak tau pasal bisnes bakeri ni.. ada sesape yg ada pengalaman ke?

perantau_79 Publish time 15-1-2011 09:50 AM

tt duk area mn?
mn tau kot2 blh bekerjasama..

wakaka_eh Publish time 18-1-2011 04:46 PM

saya pun berminat buat bakeri ni..baru start bulan 1 supply cupcake kat restoran2..tapi belum ler nampak hasil yg memberangsangkan lagi..huhuhu..kalau ader sesaper yg boleh kongsi pengalaman bagus jugak utk kita yg tak tau aper2 ni....{:1_137:}

lopes Publish time 19-1-2011 09:09 PM

saya pun berminat buat bakeri ni..baru start bulan 1 supply cupcake kat restoran2..tapi belum ler na ...
wakaka_eh Post at 18-1-2011 16:46 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

sy pon ader wat muffin,cupcakes dr umah....nk tanya camner wakaka dpt supply ke restoran2 yer....sbb sblm nih sy pernah tanya kedai2 runcit...sumer tanak...huhuhu

wakaka_eh Publish time 22-1-2011 04:37 PM

Reply 9# lopes lopes stay kat area mana? saya buat semua la..marketing pun sendiri..kat area rumah saya ni kedai runcit ambik pulak..bagi komisen lebih sikit la..restoran mamak pun dah 5 restoran saya suply....nnt nak buat promote kat pasaraya pulak...

kerawangcraft Publish time 16-2-2011 03:43 PM

Replylopes lopes stay kat area mana? saya buat semua la..marketing pun sendiri..kat area rumah say ...
wakaka_eh Post at 22-1-2011 16:37 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

bagusnye wakaka... kalau boleh share experience....utk permulaan berapa biji cupcakes yg wakaka buat? mcm mana dgn permintaan pelanggan dan pulangan, memuaskan tak?

wakaka_eh Publish time 18-2-2011 07:27 PM

Reply 11# kerawangcraft
sekali hantar 50 biji untuk 5 hari..return adela dlm 5-10 biji..saya hantar 2 restoran cuppies dan kedai runcit buat kek kosong. so far alhamdulillah...dapat pulang modal plus untung ..:loveliness:

lotus_e05 Publish time 22-8-2011 07:01 AM

i jual kek coklat dlm bekas kecik2..mcm i,,jiran2 byk order..ade jgk hantar kedai mkn ngan kdai runcit..tp biasalah,, ade je yg dengki kot..sbb satu kedai ni,,,ok sgt2 jualannye..(xde org jual muffin) 2 kedai lg (ade org jual muffin),,memula je ok,,pastu tros x laku satu pon..bayangkan sebulan tu mmg sentiasa je habis kek i ni...pastu tros x laku lgsg..pelik jgk.. tah la...mcm2 dugaan berniaga ni...
i pon ade supply kat salah satu resort kat umh. ade 2 oven biasa,,pensonic tu,,2 mixer biasa jenama noudi tu,,loyang2 bagai... x mampu nak beli yg mahal2 sgt...hehe...

lotus_e05 Publish time 22-8-2011 07:21 AM

sebenarnya sblm start jual2 kek ni,,i berdoa mintak diberi petunjuk bisnes yg sesuai utk i usahakan...lps tu ade jiran nak order kek utk buat mkn2 kat umah die..start dari situ,, dari sehari ke sehari ade je org order kek..i ckp kat hb,mb ni lah petunjuk yg Allah da bagi.. then kami pon buat kecil2lan..tp hb ni kerja pindah randah..ni da setahun i pindah tpt baru dan x wat bisnes pon(sbb pregnen)..bile da bersalin,,dan da dkt tpt baru ni,,i doa lg mintk diberi petunjuk bisnes yg sesuai kat cni,,,then x lame ade kwn keje hb nak order 10 buku kek utk hari raya..mmg bisnes kek2 ni lah yg sesuai utk kami usahakan.. tp kene beringatlah,,kite sentiasa akan diuji olehNYA... pesan i,,sblm start ape2 bisnes,,mintak petunjuk dariNYA dulu dan doa moga dipermudahkan...

cikgutuition Publish time 24-8-2011 09:05 PM

sebenarnya sblm start jual2 kek ni,,i berdoa mintak diberi petunjuk bisnes yg sesuai utk i usahakan. ...
lotus_e05 Post at 22-8-2011 07:21 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

Bab yg ni kot kita selalu lupa ya..Mintak petunjuk dari Allah moga dipermudahkan perniagaan kita ni..

lotus_e05 Publish time 24-8-2011 10:19 PM

Reply 15# cikgutuition

betul tu.. saya slalu klu ada keraguan ke...saya akan mintak petunjuk...Alhamdulillah...dapat jawapannye... ye lah,, kdg2 kite rase perkara tu baik utk kite...tp kite x tawu masa depan mcmane.. kite rase minat sgt bidang bakeri ni..rase nak sgt buat bisnes...tp mungkin rupenye x sesuai utk family kite...semua tu hanya Allah yg tawu..lebih baik mintak petunjuk drNYA dan moga dipermudahkan..

cikgutuition Publish time 25-8-2011 06:58 PM

Salam,

Saya bercadang untuk mulakan bisness dari rumah untuk buat roti, kek, pizza dan pastri. Sa ...
MamaAdR Post at 11-10-2010 17:05 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

Salam

Saya cadangkan Mama test the market dulu. Tak yah beli yg mahal2. Kalau boleh gunakan peralatan yang sedia ada je. Then slowly build the interest and demand for your products sebab cake ni biasanya repeat order. Cuba kawasan2 taman Mama dulu n boleh juga distribute brochure yg simple2 n letak gbr n harga kek, pizza n pastri. Cuba2 juga tanya kedai2 n restoran kalau dia org nak ambik.

Dgn cara ini modal permulaan pun kecik n risiko rendah sebab kita kena get the feel of the market dulu. Cam saya dulu buat kelas BI di rumah je selama 3 thn baru sewa office.

serikandi_gurl Publish time 21-6-2013 12:07 PM

As Salam, nak tanya ada sesiapa kat sini yang buat bisnes kek secara sambilan? maksudnya bekerja full time dan amibil tempahan kek-kek dan menjual sebagai pendapatan sampingan.

Macam mana uollz semua membahagikan masa antara family, kerja full time dan bisnes kek sampingan?
satu lagi macam mana dalam keadaan dalam seminggu tu contohnya dapat order kek banyak dan ada juga yang sesetengahnya order kek nak hari yang sama dengan order lain contohnya macam 4 order untuk tarikh yang sama pada hari kerja. Macam mana uollz manage time dan buat kek-kek tu dari awal ke macam mana?:)
Ada tips?

steno Publish time 17-9-2013 12:10 PM

steno start jual baked pasta cheese, lasagna, mini muffin with filling dan sheperd pie mula dgn kengkawan opis. suami lak slalu request buat lasagna kalu ada potluck. pastu ada yg start oder sampai la skrg..target lg 3 taun nak buat full time. tunggu anak besar skit...

one_piece Publish time 22-9-2013 02:17 PM

rsnya dr segi membuat dan menghasilkan kuih,kek ,dan hasil bakeri ni ramai yg takde masalah kot..cuma yg jd masalahnya ialah nak memasarkan je kan...
saya nak tau gak cara nak tackle kawasan pelajar ni ... mcm mana nk masuk market diorang yek...
Pages: [1] 2
View full version: Bisness Bakeri