novelover Publish time 6-10-2022 10:11 PM

Susahnya memiliki orang yang kita suka

Hai forumer sekalian. Just for sharing.

Before ni aku ada bukak thread pasal cinta tak kesampaian aku. At first memang kecewa, menangis hati ni bila skodeng kebahagiaan dia ngan isteri. Tapi pada akhirnya aku redha. Perbezaan umur mungkin hanya alasan. Hakikatnya dia memang tak suka kat aku.

Tapi now i have another issue, masalah sama. Suka kat orang yang mungkin tak akan jugak suka aku. Tapi aku tak ndak menyerah. Cuma tak tahu cara terbaik. Aku sedar kadang cara aku terlalu memaksa, macam sebelum ni ~ aku tetap nak orang tu walau dia dah bertolak berkali2.

Lelaki ni aku tahu kewujudan dia kat socmed. So based on posting aku nampak dia someone yg baik, ada masa depan yg cerah ,insyaallah. Tak nafi rupa paras juga main peranan. So tiba2 perassan suka muncul. And fyi, we never know each other.

Sometimes aku komen dia punya story and dia reply balik. Tapi ntah macam mana aku dengan Tak senonoh nya cakap aku suka dia. Almost everyday aku said I love him. Dengan aku tak intro bout myself. Aku tahu cara aku ji maybe agak murahan or desperate ,tapi ni he perjuangan aku untuk dapatkan dia.But he s professional, Tak melayan pun tindakan bodoh aku ni. But bila aku reply something like wish good luck or anythings yang tak berkaitan perasaan,dia reply her walau sepatah .

Macam mana ni, aku dah suka sangat. Effort apa lagi yang aku perlu buat ? Any ideas, cara nak mengayat dia? Pickupline? Kot2 lah dpt meluluhkan and mencairkan hati dia. Aku dah kehabisan idea coz susah la nak ngorat by socmed ni. Any advise

Page88 Publish time 7-10-2022 01:23 AM

First of all, what feelings you have is not love. It is infatuation or crush. You are also liking someone you have never at all met in real life. So, how can this be love??? Girl, you are desperate for love. You need to get a hobby or get a job. You must understand that love is not forcing or chasing. If the man doesn't like you, then leave him alone. It is good that you know you are wrong with your behaviour & also, STOP saying, I Love You. You know deep down you don't mean it. Focus on your career, your life & even yourself. Love is not forcing.

lattehazelnut Publish time 7-10-2022 08:47 PM

Klau rasa nk taip i suka u or i love u cubit diri sendiri..
Or lari setempat 30 minit..
Klau otak dah berangan menikah, nama anak semua stop social media.. limit sejam sehari je..

AJENALI Publish time 9-10-2022 08:47 PM

Edited by AJENALI at 9-10-2022 11:03 PM

Assalamualaikum sis, sy x kan bagi tips macam mana nak ngorat dia, tapi conclusions sy

1. Sis lonely sebenarnya, perasaan crush y kuat datang daripada situasi lonely . Sis cuba lah beriadah dengan dunia luar. get to know real people. sebab cara dia layan sis pada sy hanya basic je x bagi apa2 harapan / tindakan / komunikasi antara sis dan dia sy rasa hambar, x best. (Sis suka ke partner sis layan macam tu?) Jadi sepatutnya feeling crush tu patut kejap je.

2. Kalau sis ade IG, Boleh follow PAKUTIH dan AIMANAZLAN90 mereka banyak bagi Tips dalam perhubungan yang berkualiti dan mawadah. Semua orang nak perhubungan y bahagia. Bukan sekadar hubungan je. Sy yakin sis bijak

3. hati memang tak boleh paksa kan, sis doa lah banyak2 kat Allah supaya beban rasa hati tu cepat2 lega. Doa mohon petunjuk antara Korang kalau memang jodoh permudahkan kalau bukan jodoh cut terus. keputusannya sis dah boleh agak kannnnn

3. Jadi mendoakan untuk kebahagian dia senyap2 sangat mustajab untuk doa tu berbalik kat kite balik.(cara ni insyaallah sangat berkesan tapi sis kene betul2 ikhlaskan dan yakin dengan pergantungan doa pada Allah).

=) Sy doakan jodoh terbaik sis akan sampai tepat pada waktunya. InsyaAllah, Aminn ya mujib

*sorry sis terlalu panjang sebab saya pergi baca dulu kes crush 1.0 sis tu. Sy harap pendapat kami ni membantu sis =)

kaoru44 Publish time 10-10-2022 01:11 AM

Tt please jgn sakit kan hati sendiri lg..:sweat3:
I rasa bukan cinta tu tapi minat..
Tak prnh jmpe dpn2 pun lg kn..kdg2 apa yg kte tgok tu xsama dgn realiti..dan cara tt luahkn prasaan dkt dia tu agak scary jgk bg sy..sbb tbe2 kn..
Baik tt fokus dgn pkara lain..dan doa byk2 dipertemukan dengan orang yg sesuai..

NorAddin Publish time 25-10-2022 10:52 AM

rGtfRDZdTco

p/s
all d'best
:C

gunkgurl Publish time 25-10-2022 10:12 PM

AJENALI replied at 9-10-2022 08:47 PM
Assalamualaikum sis, sy x kan bagi tips macam mana nak ngorat dia, tapi conclusions sy

1. Sis lonel ...

Saya pun macam sama macam TT ni. Saya suka crush saya ni since 2014, untill now. Dah macam2 saya cuba untuk lepaskan and buang perasaan saya. Fyi, i sendiri belum pernah jumpa orang tu and dia sendiri tak tahu kewujudan saya. Saya pun memang tak pernah chat/dm or semua dekat orang tu.

Saya tahu, mungkin orang akan cakap saya bodoh or gila sebab boleh sukakan orang macam tu sekali. Tapi saya tak tahu macam mana nak buang perasaan ni since 2014. I've tried, but i failed sis :'(:'( lagi2 bila dapat tahu, orang yang saya suka ni, dah dating dengan orang lain.

Sis kadangtu pun confuse apa i nilevel crush or cinta dekat rang tu :'( saya sedar, saya pun rasa macam bodoh sangat sebab terlebih mengharapkan dan suka dekat orang yang tak tahu pun kewujudan sayaa. Tapi susah sangat saya nak buang perasaan ni. Saya buntu :'(:'(:'(:'(

gunkgurl Publish time 25-10-2022 10:27 PM

kaoru44 replied at 10-10-2022 01:11 AM
Tt please jgn sakit kan hati sendiri lg..
I rasa bukan cinta tu tapi minat..
Tak prnh jmpe d ...

Saya pun setuju dengan sis. Sebab saya pun sama dengan TT ni :'( saya selalu pujuk diri saya, apa yang saya tengok , tak mungkin akan sama dengan realiti. Tapi saya tak pandai macam mana nak jumpa dengan orang yang betul2 sis :'( . Saya pulak tak ramai kawan lelaki

kaoru44 Publish time 1-11-2022 10:57 AM

gunkgurl replied at 25-10-2022 10:27 PM
Saya pun setuju dengan sis. Sebab saya pun sama dengan TT nisaya selalu pujuk diri saya, apa...

Alaaa...sy pun xramai kwn llaki..n sy pun dh masuk 3 siri..tp yakin la pd doa tu..usaha sambil2..
Jangan sakitkn hati sendiri mengharap pada yg tak sudi..
Org tu pun xtau kewujudan kte,tak kan nak bazirkn masa macam tu je..sedangkan org tu teruskan hidup macam biasa..

talia Publish time 2-11-2022 10:26 AM

Sometimes kan kita rasa feeling tu love sedangkan tak kenal pun org tu sbb kita imagine dia like this, like that. actually it's not love, just perasaan suka dan u attracted kat dia jer, sbb in real life u tak kenal dia... setakat interact mcm tu it's not enough nak ckp love.

sorry to say tp sbb u dah ckp kat dia u love him, better u try lupakan jer la. kalau u tak confess takpe lg, boleh approach dan build friendship, kenal hati budi dia. ni u dah ckp mcm tu then dia pun bila reply sepatah, menunjukkan dia not interested

cuba alihkan perhatian u kpd benda lain, cari hobi yg u suka, hangout dgn kwn2 lain, distract diri u. try jgn layan perasaan dan fantasi, sayangi dan kasihani diri u dulu... mcm forumer lain ckp, jgn bazirkan masa u dan yakin jodoh u ada di luar sana.

AJENALI Publish time 3-11-2022 09:01 PM

Edited by AJENALI at 3-11-2022 10:20 PM

Semoga kite semua allah rezekikan dengan jodoh yang terbaik untuk urusan dunia dan akhirat kita.. aminn ya allah ya mujib.. TT dan gunkgurl jangan stress pasal ni.. enjoy single life.. sementara masih tersisa.. allah sangat baik .. sy doakan sistur2 kecapi kebahagian dunia dan akhirat insyaAllah..
kite sama2 sabar dan perbanyakkan berdoa ye

virgocircus Publish time 3-11-2022 09:08 PM

Apa kata tt gamble ajak dia jumpa ftf. Kalo asik komen2 i love u, mesti dia igt u main2 xmatang

stingerpotpet Publish time 2-1-2023 07:38 AM

gunkgurl Publish time 2-1-2023 09:23 AM

Edited by gunkgurl at 2-1-2023 09:25 AM

stingerpotpet replied at 2-1-2023 07:38 AM
Dah consider utk bunuh diri?

Kahkahkahkahkah

Kalau kau nak bodo, bodo sensorang. Kalau aku bunuh diri, air naik sampai kepala itu hak aku. Bajet bagus sngt kenapa?

Entah2 kau je otak lucah semua ;P sian hiduppppppo
Duk sibuk dengan hidup orang tu taknak bunuh diri jugak ke? Kahkahkahkahkahkah elok mati je lah kau

stingerpotpet Publish time 2-1-2023 10:03 AM

gunkgurl replied at 2-1-2023 09:23 AM
Kalau kau nak bodo, bodo sensorang. Kalau aku bunuh diri, air naik sampai kepala itu hak aku. Baje ...

Jaga maruah....adab...jgn nampakkheun diri iteww desperado sangat dambakheun perhatian org #gian perhatian...hidup ini lebih luas dari ko terus pikir siapa yg layan ko siapa yg tak layan....

You are sickening twerp ...do you know that?

Live out of your bubble world will you?

Macam org giler talak pulak ko ni aku perhatiheun...mendambakheun perhatian yg tidak berbalas...

'Hijab' ko sbg seorang pompuaniteww mana?

stingerpotpet Publish time 2-1-2023 01:29 PM

Nawaitu iteww dari awal dah tak betul....menyukai seseorang utk dimiliki....

LU PIKIR LU SIAPA?

ifanonline Publish time 5-1-2023 03:44 PM

awak andartu ke?

novelover Publish time 5-1-2023 04:06 PM

ifanonline replied at 5-1-2023 03:44 PM
awak andartu ke?

Bukan .....

ifanonline Publish time 5-1-2023 04:16 PM

novelover replied at 5-1-2023 04:06 PM
Bukan .....

sila cari lelaki di alam sebenar, bukan alam maya

stingerbumpy Publish time 6-1-2023 08:14 AM

ifanonline replied at 5-1-2023 04:16 PM
sila cari lelaki di alam sebenar, bukan alam maya

KD8AcR9rcT8

Insan yg telah mendahului kita, pergi menemui cinta AZALINYA.Kita semua bakal menyusul..

Al fateha.....
Pages: [1] 2
View full version: Susahnya memiliki orang yang kita suka