roda_selatan Publish time 3-10-2010 08:32 PM

tak pernah sampai ke situ,tapi kene saman

Post Last Edit by roda_selatan at 3-10-2010 21:53

salam,ermm nk tanye arr aku ade sampai surat saman speed trap 2.11.2009,lokasi saman kat subang jaya,padahal bini aku tak pernah sampai kat sane,pastu bini aku buat laa report kat balai polis skudai.

pas buat repot kat situ bini aku amik punch kad dia kat opis. (mase kene saman tu bini aku tengah keje),amik salinan repot tuh pos kat ketua balai subang jaya( seperti dialamatkan di kepala surat saman yg sampai kat tangan bini aku)

setahun kemudian...

sampai satu surat dari caw.trafik bukit aman kate kalu tak bayar saman name akan disenarai hitamkan..

soalan :

1) knape surat saman speedtrap polis tak nyatakan jenis kereta?
2) pihak polis memang tak buat tindakan ke bile laporan telah dibuat?
3) pihak ketua balai tak baca surat feedback drp org kena saman ke? sedangkan di surat tu tulis sebarang surat menyurat boleh di alamatkan ke alamat tersebut.
4) atau adakah aku & bini aku kene pegi jugak ke balai polis subang jaya?

sekadar ingin kepastian,minta bantuan bro2 polis kat sini dpt tolong,sbb tak lame lg keter bini aku nk mati roadtag...kang tak pasal2 tak leh idopkan smule

roda_selatan Publish time 3-10-2010 10:05 PM

rase mcm teraniaya,bukan salah kite tapi kite lak kene bayar,patut sistem speedtrap pastu antor surat saman kat umah di hapuskan,umpama org salah tanpa kena bicara...tup2 terus dipersalahkan.

kalu speedtrap pastu tahan kat depan ok la jugak..

innocentti Publish time 4-10-2010 12:46 PM

lepas buat report tu apa update nyer? kena follow up..sesetengah mmg macam pahat..sekali ketuk sekali begerak..paham2 sendiri jer..kalo biar jer mmg terbiar la case tu..mmg biasa terjadi penggunaan no plat palsu ni..even utk menyamun pun ada..

leylapple Publish time 4-10-2010 12:54 PM

aku dh malas dh dgn isu mcm nie..mcm yg penah aku crita sebelum nie, aku kena saman parking....main letak jer kat wiper keta aku...kata aku nie mengganggu lalulintas..tapi aku parking kat blakang kedai yang tak ada line kuning..skali lagi aku kena, kat depan umah aku plak...time tu polis tu naik motosikal, sensorang raun2 kat area aku..sukati jer nak tulis2 saman..nak ngabis buku saman kot?bila kitorang kejar nak tnya, cepat2 si polis "pandai" tu pecut motosikal dia plak..

aku dh beberapa kali komen n komplen kat HQ polis trafik kat sini..guna emel, surat, sendri dtg...tapi masih lagi mcm tu...nak sgt duit saman tu kot msia nie

p/s, time aku komplen kat balai polis tu, ada sorang cina crita kat aku, dia kene double saman...mula2 dia dpt saman utk keta (saman guna no plate keta), oleh kerana keta tu atas nama kompeni, dia settle dulu...then dia dpt surat saman lagi..atas no IC dia plak..bengang betul dia..

roda_selatan Publish time 4-10-2010 01:40 PM

Reply 3# innocentti

bagos arr mcmtu..gaji nak besor,keje mcm pahat...

cakap besor plak tu,"kite bukan mintak sedekah"

roda_selatan Publish time 4-10-2010 01:43 PM

Post Last Edit by roda_selatan at 4-10-2010 13:46

aku dh malas dh dgn isu mcm nie..mcm yg penah aku crita sebelum nie, aku kena saman parking....main...
leylapple Post at 4-10-2010 12:54 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

makin tak paham aku sistem saman kat mesia nih..bile masyarakat saman pihak polis,tak boleh terima,ckp tak kenang jase la,nk lawan sistem polis laa..tapi yg sebenarnye pihak PDRM harus alert dlm hal nih...

deisai Publish time 4-10-2010 02:41 PM

PDRM... apa dah jadi laa.... dulu aku hormat sangat dengan diorang... sekarang?? tak leh nak kata apa daah....

innocentti Publish time 4-10-2010 04:01 PM

Replyinnocentti

bagos arr mcmtu..gaji nak besor,keje mcm pahat...

cakap besor plak tu ...
roda_selatan Post at 4-10-2010 13:40 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
advice given to rectify the issue..not addressing those attitude problem. sapo yang cakap dia tak mintak sedekah tu?

roda_selatan Publish time 4-10-2010 04:55 PM

aku masih tak dpt jawapan pasti dari abg2 polis kat forum nih...{:3_94:}

faiz_ampang Publish time 5-10-2010 11:16 AM

sat2 lg ade la bro polis yg explain tu..
sabo2x...

ntahler Publish time 5-10-2010 01:34 PM

aku pun ade 1 saman mcm ni. tp yg kena motor aku. ade aku citer kat umah sebelah2. kes aku motor rosak dah lama duk kat umah di JB. aku keja outstation kat batam/s'pore dkt 2yrs. bila ku saje2 check nama aritu ade saman last year kat jln ipoh pg lumut...angin 1 badan.. suggestion yg aku dpt ialah kena pg cawangan trafik. kena byr utk print gambar bukti tu (hangus jgk la duit utk byr duit gambar) + duit myk + buang masa + sakit ati..aku x pg setelkn lg. tgk la next month klu aku rajin.

part follow up mmg kena kejar ari2... agak2 lembap sgt, ko post je komplen ko kat paper

tokey.tin Publish time 5-10-2010 01:43 PM

saman2 !!! ko plak saman polis !!!

tokey.tin Publish time 5-10-2010 01:44 PM

ne kes no plak sama kot...

Freer Publish time 5-10-2010 02:55 PM

HAHHA!!!!aku plak ada dapat sekali 2 surat saman...
aku nak parking kat parking berbayar tapi penuh dah tak boleh masuk..lepas tu aku p lah parking kat tepi jalan..mmg salah lah aku pikir2...tapi tak sangka pulak dapat dua saman sekaligus...hahah!!..kadang2 abang2 polis ni lawak juga kan...

cmf_tin Publish time 6-10-2010 02:54 AM

bab saman speedtrap nih, lu buleh mintak cetakan gambo keta yg depa tangkap masa saman tuh. kat situ ada gambo keta, no plat keta, tarikh, masa dsb.

kengkadang mmg ada org cuba tipu polis dgn pakai plat palsu, kengkadang org terlupa yg dia ada pegi kat kawasan tuh. kengkadang member pinjam keta pastuh rempit tak hingat dan kengkadang org wat2 lupa sbb takmo kita taww yg dia ada pegi kat situ utk tujuan tertentu.

drp lu marah2 tp masalah tak selesai, baik lu try selesaikan dan rungkaikan misteri saman lu tuh.

TheGreatMister Publish time 6-10-2010 04:38 AM

polis trafik ada target saman untuk sebulan.. at least kene kuarkan saman banyak ni, banyak ni.. sebab tu kengkadang diorang men saman je.. patotnye takleh macam tu.. leh kata tergolong dalam golongan yang zalim.

cmf_tin Publish time 6-10-2010 01:38 PM

pon begitu, polis takde nak saman tanpa usul periksa.
quota saman tuh utk polis peronda, bukannya saman ekor.
tapi lu orang tak pelik ker walopon quota saman polis dikatakan besar, masih ramai yg wat kesalahan jalan raya.
tak takot saman ke tak makan saman ker atau tak makan ajar?
Pages: [1]
View full version: tak pernah sampai ke situ,tapi kene saman