chentadearhati Publish time 27-7-2022 05:50 PM

Hal Tanah & Bina Rumah

MIL ni dulu2 kala ada rumah tapi gatai p pindah dkt negeri dia balik sbb suami dah meninggal dan tak ada sapa dah dkt negeri yg dia ddk tu. Padahal arwah pak mertua aku dah buat elok rumahnya. Rumah yg ada dulu dah tinggal tapak. Pokok2 tumbuh tinggi manusia dah. Area rumah bkn dlmkampung ye..dkt pekan..dkt dgn hospital..segala kemudahan semua ada & dekat. Memang silap besar la p pindah. Hujung2 sekarang tak ada rumah sendiri dah..menyewa..tapi tak duduk... sebab Sekarang duduk rumah anak ke 2 sebab kesihatan tak mengizinkan..mata tak berapa nak nampak dah... Tpi sekarang ni dok menyanyi2 soh laki aku & adk beradik yg lain cari tanah & buat rumah untuk dia. Orang kata umur dah nak wafat sibuk lagi la hal dunia ni... Laki aku sendiri belum lg beli rumah ye..event umur dh 40+-. Baru nak bina keluarga dah kena dihimpit macam ni.. Aku rasa macam tak valid nak beli tanah & bina rumah. Kos lagi tinggi rasanya. Hujung2 tak akan duduk rumah juga sbb dengan kesihatan yan tak mengizinkn tu..mana la nak uruskan diri sendiri. Ank masing2 duduk jauh.Kalau beli rumah siap.. Sah2 la nama suami aku yg akan dipakai untuk pinjaman rumah nanti. 2 org SIL suri rumah & BIL bankrup pulak. Boleh tak bagi idea sikit macam mana nk cakap dengan berhemat dkt MIL yg hasrat dia tak boleh ditunaikn. Siapa ada pengalaman beli tanah untuk bina rumah boleh cerita tak berapa lama prosesnya tu?

tagas Publish time 28-7-2022 10:38 AM

zaman super inflasi nijam bkn masa yg sesuai utk marhaen beli rumah

so better ckp baik2 kat mertua dok diam2 stay lifestyle tika nih

sementara menunggu saat2 akhir dlm kehidupan tanpa menyusahkan

anak2 yg sedang facing cabaran n keperitan idop segala mahal skang nih :C

penmerah Publish time 28-7-2022 11:19 AM

Terkejut juga Aku Baca 1st ayat ko tulis 'gatai' about your mak mertua
Tergamak ko tulis gitu ye
Utk persoalan ko ni, kene pastikan laki ko senada dgn ko yakni takkan buat pinjaman utk beli tanah/buat rumah utk mertua berdasarkan kewangan your small family
Reason nak Kasi mertua.... Cakap jer duit tak cukup, bank tak approved pinjaman sbb tak layak kewangan sempit
Kita bersangka baik your mertua tak teror nak pi check kat bank samada betul ke tak boleh approve

Tapi kalau laki ko tak kesah nak buat pinjaman... Tu kene pikir jalan lain lah pulak

green~tea Publish time 28-7-2022 12:56 PM

Edited by green~tea at 28-7-2022 12:57 PM

Biar lah MIL u nak bernyanyi setiap hari.. buat tatau je.. senyum je... tukar topik...or ckp je direct, insyaAllah kalo ada rezeki.. mak doa2 la ye kitorg mampu ada rumah.. mesti lama2 dia pun senyap

Buat rumah ni berhutang sampai 30 tahun.... entah2 rumah tak sempat siap, your MIL dah goal... u laki bini yang susah nnti.. kenapa nak jadi hamba orang

Lily_Elizabeth_ Publish time 28-7-2022 06:02 PM

tagas replied at 28-7-2022 10:38 AM
zaman super inflasi nijam bkn masa yg sesuai utk marhaen beli rumah

so better ckp baik2 kat mertua...

Nyampah kan.
Orang tua yang byk cer ni. (Cerkadak).
Selagi hiduplah.
Lambat lak mati tu.

tagas Publish time 29-7-2022 05:03 PM

Lily_Elizabeth_ replied at 28-7-2022 06:02 PM
Nyampah kan.
Orang tua yang byk cer ni. (Cerkadak).
Selagi hiduplah.

Level2 umur 65 above ni hanya

perlukan sebuah bilik beserta toilet

yg berdekatan dgn bilik shj

kalo bleh katil sebelah toilet

utk standby apa yg patut

tak di galak kan toilet jauh2

lagi2 kalo umah segedabak besar

bayangkan jgn la menyusahkan anak2 cucu

yg sedia susah :shakehead3:

lain kalo byk duit leh upah maid tu lain citer

sarahmirza Publish time 30-7-2022 09:42 PM

Apa jadi pada tanah yang didirikan rumah oleh arwah PIL TT tu? Kalau rumah lama tu dekat hospital, dekat pekan bla..3x, kenapa tak jual tanah tu dulu?

Nak tau yang ni dulu... Yang lain2 nnt la i komen.

qiqirara Publish time 30-7-2022 11:04 PM

Tanah pakmertua tu tak boleh jual ke?

s@s@ Publish time 5-8-2022 10:38 AM

offer jer la nak jaga. bgtau dia kasi peluang anak buat pahala sementara mak tu masih ada.

nuralisa Publish time 8-8-2022 10:09 AM

beli tanah ni of course la mula2 kena survey semua ...
geran la..tanah banjir ke .. bla..bla..bla.. mcm2 la...
proses jual beli mudah je kalau ko ada cash ... kalau x de cash emmm.... mmg lambertttt la prosesnya ..

Acikgomen Publish time 8-8-2022 12:54 PM

sarahmirza replied at 30-7-2022 09:42 PM
Apa jadi pada tanah yang didirikan rumah oleh arwah PIL TT tu? Kalau rumah lama tu dekat hospital, d ...

Tak juai tanah tu pun takpe, pi la tebas semak samun tuh tgk apa je structure rumah yg tinggal, then decide dari situ
Lagi satu, ko biar je mil ko nyanyi2 dangdut rock ballad soul reggae segala
Kuat2 pun ko soh dia doa korang laki bini dpt rezeki nak buat rumah
Lepas tu ko masuk bilik ayaq, tonyoh lantai je nak lepas geram:lol:

jazaa100 Publish time 18-9-2022 11:33 AM

penmerah replied at 28-7-2022 11:19 AM
Terkejut juga Aku Baca 1st ayat ko tulis 'gatai' about your mak mertua
Tergamak ko tulis gitu ye
Utk ...

Tahniah.....

Penmerah memang menantu berbudi bahasa....
Akak harap akk dpt menantu yg mcm penmerah....

:loveliness:....
Pages: [1]
View full version: Hal Tanah & Bina Rumah