makton Publish time 17-5-2022 08:25 AM

cicicumel replied at 15-5-2022 08:27 PM
Ntah la cmne nk xplain. Sbb aku dh lama tggu film ni. Lps dah siar kat Indon, aku sedikit kecewa s ...

klu jumpa link tele tu mohon pm sis :$

lil_honey Publish time 17-5-2022 09:32 AM

cicicumel replied at 15-5-2022 08:27 PM
Ntah la cmne nk xplain. Sbb aku dh lama tggu film ni. Lps dah siar kat Indon, aku sedikit kecewa s ...

masa last tu memang iols menangis.
iols tatau la cam ne widya hidup sampai skang dengan keadaan trauma.
baru jumpa kawan yang tgh kena paksa menari and main muzik, balik je kawan tu dah terbujur kaku.
memang tak boleh selamatkan lagi.

ade uncut version eh?

hyie Publish time 17-5-2022 10:31 AM

ok nanti nak gi tengoklah. Gigih ummah mengomen di twitterjaya yach sampai meols pon terpengaruh gitoh

AbukRokok Publish time 17-5-2022 10:45 AM

JiEunTak replied at 13-5-2022 04:20 PM
KKN tu apa

kementerian kesehatan

cicicumel Publish time 17-5-2022 12:31 PM

lil_honey replied at 17-5-2022 09:32 AM
masa last tu memang iols menangis.
iols tatau la cam ne widya hidup sampai skang dengan keadaan tr ...

Kan.. Iols x paham ada yg komen sampai tertido lah.. Overhype lah.. Iols masuk je scene pertama mmg terpaku terus. Klau ada draggy sikit mgkin part Nur dan Widya mandi tu.. Lama sgt scene tu..

Ye uols ada uncut version. Part Ayu dan Bima helloks beromen dlm air sambil dikelilingi ular.

lurve82 Publish time 17-5-2022 01:26 PM

nk tgk tp iols penakut...iols baca dkt twitter simpleman tu je...lgpun mcm banyuwangi (org speku kejadian dkt situ) tu iols penah pegi naik kawah ijen..klu iols tgk citer ni, mmg tak la iols nak pegi situ dgn bondowoso tu...bekas bibik abg iols pun ckp area belah2 situ ramai main sihir lg...pegi indon ni vibe yg xseram hanya dkt bdr2 besar je,..masuk kg2 dorg auto seram bg iols...:lol:

tp sesape dh ada link mohon share..iols nk tgk wayg sorg2 mmg takut lah

lolipopmanish Publish time 17-5-2022 03:57 PM

Walaupon cite tu tak seram tapi semalam iols boleh pulak terjaga kul 3pagi gara2 terbayang bayang si badarawuhi tu :'(:funk:
Habis musnah kualiti tido iols yach :curse:

Artemesiaa Publish time 17-5-2022 06:21 PM

Over all bagi 8.5/10 kalau tak banyak potong2 pasti boleh jadi perfact.Jalan cerita menarik cinematography cantik.Lebih kepada cerita adat budaya dan kepercayaan dari cerita seram sebenarnya.Kalau sesiapa biasa travel kena sana terutama yang selalu gi gunung atau kawasan pendalaman pasti lagi boleh faham relate kenapa kampung nya macam tu dan ada budaya setempatnya macam tu.Pengajarannya masuk tempat orang jaga mulut jaga tingkah laku jaga perbuatan.Sentiasa jaga adap sopan hormat penduduk setempat dan cara hidup mereka dan yang penting tak tinggal sembahyang.Banyak penerangan dan pengetahuan mengenai alam mistik, apa tu alam berbeza, apa itu sihir, apa itu saka dan apa itu khadam keluarga.Tarian tradisi tu bukan khas untuk kawasan tu atau upacara tertentu disitu je tapi sebenarnya ia tarian kebudayaan biasa bagi wilayah disitu.Sebab tak ramai yang tahu pasalnya ramai dah jadi salah anggap.Bahasa yang digunakan untuk nyayian pun guna bahasa lama dan bukan baca mentera pun tapi lebih kepada kata2 nasihat agar jaga adap dan tingkah laku dari orang tua buat orang muda.Biasalah bunyi yang jarang didengar pasti akan rasa pelik.Kalau selalu travel dari Jogja hingga ke Bali pasti akan biasa dengar bunyi lagu tradisi yang lebih kurang macam tu.Macam kita disini ada dongdang sayang gazal etc.

jihah_kudat Publish time 17-5-2022 08:05 PM

aku dah tengok cerita ni..dia tak seram sangat sebab kalau seram dr strange lagi seram ;P
ada part yg macam terkejut cuma still boleh control lagi..filem ni kalau sape tak baca lagi ringkasan cerita kat twitter or fb mesti macam apa ni apa ni..lagi2 ada part yang cut...part akhir tu aku sedih kalau jadi widya tu confirm trauma tak sudah tengok kawan2 kena teruk lepastu punca pulak dari dia ..kalau jadi nur tu pulak confirm
menyesal gile kalau dia cepat bertindak mesti dia
dah selamatkan kawan2 dia..part wahyu tu semua lawak tengok muka pun dah gelak..belum lagi dia keluar punchline ;Pcuma yela ada part yg macam tak logik contoh part mandi asing2 walhah sebelum tu dah kena kacau kalau aku dah tak bagi widya tu mandi pastu part dieorg jumpa barang bawa katil bima bunyi berEhem dalam bilik bima pun buat relax.part kopi tu manis widya minum pun mbah tu pun tak buat apa...

dekmieDandy Publish time 18-5-2022 10:38 AM

iolls nak tunggu masuk netflix je (walaupun rasa tak masuk) or nak download sebab banyak babak best katanya dah kena potong

plasterhati Publish time 19-5-2022 11:55 AM

lolipopmanish replied at 17-5-2022 12:19 AM
I dah bace dulu kisah ni kat benang mps sane so agak excited bila difilemkan..
iols dah tgk movie ni ...

Apa nama benang tu chuolls.. Bertahun dh x berkuntum kt situ

kisahkeaku Publish time 19-5-2022 03:21 PM

jihah_kudat replied at 17-5-2022 08:05 PM
aku dah tengok cerita ni..dia tak seram sangat sebab kalau seram dr strange lagi seram
ada part y ...

i baca benang kat twitter pun x paham jadi blur.so mcmana nk g tgk movie ni :mad:

jihah_kudat Publish time 19-5-2022 07:17 PM

kisahkeaku replied at 19-5-2022 07:21 AM
i baca benang kat twitter pun x paham jadi blur.so mcmana nk g tgk movie ni

ala jgn la baca yang simpleman tu yg tu pun aku tak faham dengan panjangnya ..baca yang jack reacher tu kat fb yg org dah pendek-pendek kan...pergi la tengok tak rugi..nanti dah tengok bagitau sedih tak part last :'(

cucuq Publish time 21-5-2022 08:58 PM

kawan kate xbest..kalo byk scene kene potong so better xyah tgok kat wayang kot tunggu je kluar netflix ke or youtube nti

nuryakmal Publish time 22-5-2022 06:05 PM

Katanya cerita ni gabung dari beberapa cerita kumpulan student yg buat research kat kg tu.

Delilia Publish time 22-5-2022 08:41 PM

saya dah tgk movie KKN Di Desa Penari nie hari selasa lepas..overall movie mmg menarik dan tak rugi duit tiket wayang..saya suka dgn cinematography dia..sgt cantik pemandangan hutan yang ada di negara Indonesia..terpegun saya sekejap..dan bagi saya semua pelakon2 dalam movie mmg terbaik dan sgt hidup watak2 lakonan mereka..dan saya perasan muka2 pelakon2 dalam movie nie ada iras2 pelakon tempatan kita..

Badawaruhi - Sherry Ibrahim
Widya - Miera Liyana
Anton - Pierre Andre

Mgkin ini adalah movie seram & mistik terbaik yg pernah dihasilkan oleh negara Indonesia..cuma saya nak tegur 1 jer..kalo boleh tak perlu kot ada suara2 mengerang / suara2 menghairahkan..ya..mmg ada babak2 hubungan terlarang yg dilakukan utk movie nie tp rasanya tak perlu kot ditayangkan suara2 mcm tu kat khalayak umum sbb yg menonton majoriti orang melayu dan beragama Islam..

untuk movie nie saya berikan rate 9.5/10..mmg sgt best dan tak rugi untuk ditonton.. {:thumbo

aina_shaira Publish time 23-5-2022 05:18 PM

Delilia replied at 22-5-2022 08:41 PM
saya dah tgk movie KKN Di Desa Penari nie hari selasa lepas..overall movie mmg menarik dan tak rugi...

uols boleh bagi spoiler terus dak movie nie... please

luvly_snow8608 Publish time 23-5-2022 09:48 PM

iols xpernah tahu langsung pasal cete KKN di Desa Penari nie, maklumlah akaun twitter dah lupa id & password :lol:

tapi iols tahu pasal movie nie sebab kat FB & tiktok bersepah orang share clip movie nie. Dari 0 knowledge terus iols tahu the whole story & sampai next2 cite seram indon yang lain. Kuat betul penangan movie nie kat idop iols :lol:

tapi if memang betul kisah benar, iols memang kesihan sangat kat ayu tu sebab kene menari non stop seumur hidup kat alam jin. huhuhu. xdapat bayangkan seksanya hidup sheols tu. sebab tu kat alam dunia sheols mati 3 bulan & bima pulak mati 3 hari lepas kes tu. 3 bulan kat alam dunia bersamaan berapa tahun ntah agaknya kat alam jin :funk:

tapi music time ayu kene paksa menari tu memang buat iols teringat2 sampai sekarang weh. seram gile kalo clip video KKN tu keluar kat FYP tik tok iols time malam. bengong betul :lol:

uols kalo nak tau pasal clip movie nie, review ke atau whole story boleh je g tgk kt tiktok. bersepah orang share. xpayah tgk the whole movie pon uols dah boleh tau story line. sebab ada ramai orang share clip mula2 movie, tengah2 & klimaks (ending) :lol:

cicicumel Publish time 24-5-2022 08:56 AM

luvly_snow8608 replied at 23-5-2022 09:48 PM
iols xpernah tahu langsung pasal cete KKN di Desa Penari nie, maklumlah akaun twitter dah lupa id &...

Boleh layan movie seram ni, klu blum tgk.
1)Perempuan Tanah Jahanam
2) Lampor Keranda Terbang
3) Sebelum Iblis Menjemput part 1
4) Pengabdi Setan

JiEunTak Publish time 24-5-2022 03:09 PM

cicicumel replied at 24-5-2022 12:56 AM
Boleh layan movie seram ni, klu blum tgk.
1)Perempuan Tanah Jahanam
2) Lampor Keranda Terbang

Perempuan Tanah Jahanam tu gambar dia kelammmmmm yakmatt....
semak kepala aku nak fokus...

Pengabdi Setan plak overrated jaa bagi aku...
pilem tu x seseram mana, bagi aku la...

ada 1 pilem indon nih...lama dah rasa
aku x ingat tajuk dia...
Kesurupan kot...
ya ampun....terlayan malam2 kat TV...
ngeri sial.
Pages: 1 [2] 3 4
View full version: KKN Di Desa Penari - Indonesian Movie