makton Publish time 9-5-2022 07:46 AM

namemysoul replied at 7-5-2022 04:26 PM
Sapa bawak anak, salah ko (kalu) kotorkan kerusi aku, pecah meja ke ape ke, aku mntk ganti cash, nak ...

jap, aku tak paham ayat yg dlm kurungan ko ni sbnrnya mmg perlu ada ke tak?
knpa kena ada () mcm ayat tu boleh je ada tanpa kurungan. penat juga aku nak mmbaca karangan ko ni

Supersirap Publish time 9-5-2022 10:57 AM

Belibis replied at 6-5-2022 04:52 AM
Tupoh atah kapek pun dokleh?? Mujo dok tupoh atah kopek.
:lol: ini memang kelakar

seri_mawr Publish time 9-5-2022 11:49 AM

klu kaya2 bukan buka khemah ke open house...

klu aku kaya2 gini...ada apahal tumpah air atas kapet...beli baru la...
karpet mahall2 kan boleh panggil tukang cuci karpet dtg rumah...and boleh trade in baru jugak...

ada apa hal air tumpah...

founder product apa ni...muka dia macm kartun....

krustykrab Publish time 9-5-2022 11:59 AM

kuzaime replied at 8-5-2022 11:46 PM
Ohh aku ada sorang sedara, thn ni x datang pulak beraya, x abis lagi lah kot sentap dia sbb aku pe ...

Bongok kna parents yg bg anak2 masuk rmh org bawak bola la, guli la, gasing la..
Aku prnh sound anak ipar aku sb main gasing ats meja makan aku..celaka btol...mil aku ada, mesti sheol kutuk2 aku lps balik :lol:

kuzaime Publish time 9-5-2022 01:03 PM

krustykrab replied at 9-5-2022 11:59 AM
Bongok kna parents yg bg anak2 masuk rmh org bawak bola la, guli la, gasing la..
Aku prnh sound an ...

Ni mainan anak aku, pelik sbb tempat simpan mmg agak tersorok, tu pun anak2 dia bole selongkar sepah2kan. Tibe anak jantan dia start tendang2 aku berdehem dah. Lepas prangg bunyi kaca pecah terus aku pekik kan aje:lol: barulah mak bapak dia acah2 nak marah anaknya:curse:

namemysoul Publish time 9-5-2022 06:33 PM

makton replied at 9-5-2022 07:46 AM
jap, aku tak paham ayat yg dlm kurungan ko ni sbnrnya mmg perlu ada ke tak?
knpa kena ada () mcm a ...

Hahahahaha...betul la tu kaka...my bad, old habits...
Pokok terbiasa buat masa study dolu2 bile study subjek elektif, luar dari mainstream courses....
Hehehehe,yg penat baca tu mgknkah sbb takde perenggan....
Dah terbiasa gak bila mengopi pastu translate musti pokok akn terikot gaya penulisan yg asal....hehehehe

Suchi Publish time 9-5-2022 08:29 PM

jas7512 replied at 6-5-2022 06:56 PM
Tapi kdg2 btl juga...dah tahu perangai anak kau buas..lagak mcm setan...x yah lah gi beraya..klu nak ...

Autisme tak semua membuas yg ada ADHD ja hyper tak duk diam.
Anak sulong iols autisme jenis pasif, introvert semua ada. Dia diam je mcm patung kalau g umah orang kecuali kalau ada kucing dia akan main jela ngn kucing tu tak cara org pun.Dia sayang kucing tak kira yg berkurap comot ke apa semua dia sayang belai elok2 laa.
Anak2 buah iols yg normal lebih membuas tak duk diam berbanding anak iols yg autisme sampaikan kakak iols kata jeles tgk anak iols duk diam je anak dia pi raya umah org sampaikan bleh tuang minyak tanah atas kepala.

HappyGumbira Publish time 9-5-2022 09:07 PM

yondu replied at 8-5-2022 08:09 AM
i x kisah org dtg ry ruma, buat open house normal la ada mknn tumpah. tp yg i kisah kalau mak bpk bu ...

setuju sgt uols. kdg2 tu ehhh kecik2 pun air tumpah pandai cr tisu lap sendiri. kita pun suka. yg semangat mkn, yg main bgumpal sesama sendiri tp xusik barang. okey je. datang la lg iols xkisah pun.

iols ada sepupu perangai mmg xde adab. bininya sepupu iols, lakinya ingat dh jadi sepupu ni sesuka hati dtg rumah terus bukak periuk nasi selongkar peti ais.buruk perangai yach. anak2 semua menurun perangai laki. siap sibuk masuk bilik menyelongkar barang. iols mmg jd bad cop tiap kali theyols dtg rumah. ada sekali iols dh tak tahan naik migrain nak kawal anak2 buas theyols. iols tempikkan je sepupu iols tu depan lakinya depan maknya. lantakkan. anak meliar menyelongkar brg. maknya sibuk main hp non stop. dh la xreti2 nak balik dr ptg sampai tgh mlm. mak iols tiap kali theyols dtg mesti kena darah tinggi.

makton Publish time 10-5-2022 07:20 AM

namemysoul replied at 9-5-2022 06:33 PM
Hahahahaha...betul la tu kaka...my bad, old habits...
Pokok terbiasa buat masa study dolu2 bile st ...

hahahah bila ada kurungan tu aku sampai merangkak slow2 nak memahamkan keseluruhan karangan ko.
mahap ler, aku bab2 gini mmg lembs sikit :lol:

Samerosie Publish time 10-5-2022 10:20 AM

Kalau tuan rumah dah buat open house kata no kids, atau you+1, then jangan la bawa macam tak reti bahasa pula.Tuan rumah pula kalau dah buat open house pasang khemah kat luar, katup kunci la pintu rumah semua, tapi tak kan nak juga menunjuk furniture carpet bagai supaya orang kata wow kayanya.

Kalau tak buat je la kat hotel, kalau tak sampai level kaya macam tu buat kat dewan komuniti, kalau bukan lagi level tu sewa padang sekolah habis cerita tak de la nak tertumpah kat karpet ke bagai.

Haritu ada my ex colleague nak datang sangat rumah, chinese couple dgn anak lelaki sorang dalam umur 3+.Anak dia punya la buas, sampai anak i pun give up main dgn dia.Lepas tu buka katup my sideboard.My sideboard ni dah la teak, heavy doors, karang terkepit jari baru tau.I suruh my son bawa turun hot wheels set dua2 main sorang satu tapi yg kat tangan anak I tu lah dia nak, melalak2 padahal tuan rumah punya mainan.Bila tak kasi dia tantrum tolak the sets off the table ke bawah.Terus my husband tempik kat dia, cakap ni this is not your home, hormat sikit, now pick the toys back up and put it back where they were..dgn anak I sekali kena tempik.Mak pak dia muka cuak time tu, anak kena tempik.

Last2 I buka hose air kat luar, isikan kiddies pool tu i suruh anak i main ngan dia kat luar.Baru lah lega.Lantak kau la nak tergolek terlalak kat luar sana.   

greantea Publish time 10-5-2022 11:38 AM

xAthenax replied at 6-5-2022 09:30 PM
Kaya kan? takut carpet tercemar
tempah khemah, rumah tak terusik
my biras buat macam tu, katanya rum ...

kalo buat luar rumah, org x nmpk dlm umah. x dpt la nak flex kekdahnya

namemysoul Publish time 11-5-2022 03:07 AM

makton replied at 10-5-2022 07:20 AM
hahahah bila ada kurungan tu aku sampai merangkak slow2 nak memahamkan keseluruhan karangan ko.
ma ...

Hehehehe....pokok pon ade masenye lembs jgk

abangadek Publish time 13-5-2022 02:54 PM

gideoncross replied at 8-5-2022 03:20 PM
Nnti bila tngok ank kena mrah, start lh kluar cramah yg dia tu msih lgi budak2 & x mereti apa2.

I mmg tak jemput dtg rumah dh spesis mak bapak mcm ni

abangadek Publish time 13-5-2022 02:58 PM

gideoncross replied at 8-5-2022 03:18 PM
Mak dgn anak sma2 prangai pngotor.

beranak setahun sorang camtu la perangai

abangadek Publish time 13-5-2022 03:04 PM

yondu replied at 8-5-2022 11:48 AM
dtg dekat anak dia, ko cubitkan sekali tp jgn bg nmpk. yg dtg ruma aku ni, siap terbalikkan pasu b ...

ya tuhan mak bapak apekah ini? sama ja peel dgn tetamu rumah aku tuhari

gideoncross Publish time 13-5-2022 04:44 PM

abangadek replied at 13-5-2022 02:54 PM
I mmg tak jemput dtg rumah dh spesis mak bapak mcm ni

Bagus, at least bersih jugak rumah sndri.

gideoncross Publish time 13-5-2022 04:47 PM

Samerosie replied at 10-5-2022 10:20 AM
Kalau tuan rumah dah buat open house kata no kids, atau you+1, then jangan la bawa macam tak reti ba ...

Klau zmn dlu boleh lh trima alasan "Ala, budak2 lgi, biasalh, mna dorg nak fham" tpi zmn skrg mmg x boleh lgi pkai alasan camtu, tempik skli bru nak faham.

gideoncross Publish time 13-5-2022 05:03 PM

krustykrab replied at 8-5-2022 04:35 PM
Autisme ni tak silap iols byk jenis..ada yg hyper, ada yg suka buat hal sendiri, ada yg tak dgr ca ...

Kwn ayah iol ada 2 org cucu yg autism, sejenis bisu & active dua org ni, humban iPad smpai pcah pun prnh kat mak dorg. Klau kat rumah plak, ada yg smpai panjat aerial TV & msa braya kat rumah iol, yg prmpuan tarik ekor kucing iol kuat2 smpaikn kucing iol mnjerit & iol jerkah budak autism yg xde pandangan tu, yg llaki plak nak gi toilet, xde bunyi xde sound, thu nak bukak sluar dpn org, aiyo.

Meiizu Publish time 13-5-2022 06:41 PM

HappyGumbira replied at 9-5-2022 09:07 PM
setuju sgt uols. kdg2 tu ehhh kecik2 pun air tumpah pandai cr tisu lap sendiri. kita pun suka. yg...

Raya baru ni diorang ada dtg tak?

abangadek Publish time 13-5-2022 08:56 PM

gideoncross replied at 13-5-2022 04:44 PM
Bagus, at least bersih jugak rumah sndri.

nak harap maknya pegi bersihkan jgn haraplah ye.. dia gelak2 je
Pages: 1 2 [3] 4
View full version: "Tumpah Air Atas Karpet Minta Ganti 10K", Wanita Pesan Jangan Bawa Anak Pergi Open House