CARI-MRO Publish time 8-4-2022 03:48 PM

"Kenapa Anak-Anak Sanggup Tinggalkan Aku," Bapa Raih Simpati, Dakwa Nombor Telefon Pun Dah Disekat

Warga TikTok menjadi saksi tumpahnya air mata seorang bapa apabila dia gagal menahan emosi kerana terlalu merindui anak-anaknya.

Dalam tempoh kurang 24 jam selepas dikongsi, video itu meraih sejuta tontonan serta dihujani ribuan komen netizen.

Dikenali sebagai Muhammad Anas Ariqin, lelaki itu dilihat sedang memanjatkan doa agar dipertemukan semula dengan anak-anaknya sambil menangis teresak-esak.

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202204/08/154801lilulwl11lhc35tc.png

"Ya Allah ya tuhanku. Aku rindukan anakku ya Allah. Ya Allah... ya Allah... ya Allah, kau pertemukanlah aku dengan anakku ya Allah. Aku tak mampu ya Allah.

"Subhanallah, aku cuba lupakan tapi tak daya, aku tak mampu ya Allah. Kenapa anak-anak aku sanggup tinggalkan aku? Kenapa anak aku sanggup lupakan aku? Aku tak sanggup ya Allah," ujarnya.

7083385970543955227

Menerusi ruangan komen, lelaki itu sempat membalas beberapa komen netizen dan bercerita serba-sedikit mengenai situasi yang dilaluinya.

Dia mendakwa sudah berpisah dengan isterinya selepas jatuh sakit pada tahun 2014.

"Pakcik ada sakit jantung. Pada 7 Mei 2014 saat pakcik koma 53 hari, apabila isteri dapat tahu dia minta pisah, saat itulah pakcik mula derita," ujarnya.

7083136771562753307

Dalam satu video berlainan, lelaki itu berkata dia sudah lama tidak berhubungan dengan anak-anaknya.

"Dulu waktu sahur atau berbuka selalu anak abah akan call ingatkan abah jangan lupa makan ubat.

"Sekarang sepi hilang semua tu. Semoga anak-anak abah sihat ya," tulisnya pada kapsyen video.

7082436278121270554

Lebih memilukan apabila lelaki berkenaan mendakwa anak-anaknya menyekat nombor telefon bimbitnya.

"Dia dah blocked semua nombor pakcik ni... dia malu jumpa pakcik," katanya lagi.

Dalam pada itu, rata-rata netizen turut menzahirkan rasa simpati mereka atas nasib yang menimpa lelaki berkenaan.

7079740639109303578

Malah, ramai netizen turut menitipkan doa agar lelaki itu dapat disatukan semula dengan anak-anaknya suatu hari nanti.

"Ya Allah lembutkanlah hati anak-anak abah supaya terbuka hati anak-anaknya untuk pulang bertemu abah. Amin.

"Wahai warga TikTok. Mohon sebarkan berita dari pakcik ni secepat mungkin. Moga Allah permudahkan urusan kalian semua.

"Kalau anak pakcik ni tengok video ni, tolong la jumpa abah tu, kesian dia menanggung rindu. Takut kifarah kepada kamu nanti.

"Kesiannya. Ya Allah ya Rahman Ya Rahim. Kau lembutkanlah hati anak-anak pakcik ni sebelum Syawal tiba," tulis beberapa netizen.

Sokongan yang diterima lelaki itu menerusi TikTok turut membolehkan dia mengumpul lebih 13,000 pengikut. -CARI

Sumber: mStar Online

Skuau Publish time 8-4-2022 03:56 PM

dimanakah kementerian pembangunan LELAKI,keluarga dan masyarakat...pada ketika ini???

prettyuglybabe Publish time 8-4-2022 03:59 PM

nak dengar cerita belah bini dengan anak-anak pulak..

prettyuglybabe Publish time 8-4-2022 03:59 PM

elzy Publish time 8-4-2022 04:24 PM

prettyuglybabe replied at 8-4-2022 03:59 PM

Setuju.. Mungkin ada cerita di sebalik apa yang berlaku..

anony-mous Publish time 8-4-2022 04:27 PM

prettyuglybabe replied at 8-4-2022 03:59 PM

Betul , x ada la ank yg normal nk block no parent. Kaki pukul? Kaki judi? Kaki prempuan?

prince_marhaen Publish time 8-4-2022 04:55 PM

meols lebih tertarik mendengar cerita dari pihak sebelah sana. ehehehek...

manehnya Publish time 8-4-2022 05:04 PM

check balik masa lalu pakcik, apa yg pakcik buat kt anak bini dulu?

kaishi Publish time 8-4-2022 05:09 PM

Masa muda2 dl ape pakcik buat kat anak bini yer ? Nafkah keperluan anak cukup tak ? Ade maki hamun pukul bagai tak ? Aku payah nak pcaya dah sbnrnya, banyak dah kes...

Kat FB bebaru ni si bapak rancak mohon bantuan sana sini, kata anak2 abaikan, pastu dia kawin baru, dgn anak2 tiri dia ajar buat video minta bantuan kata dah lama tak makan...... Payah aku nak husnuzon skrg ni....

belacan_gurl Publish time 8-4-2022 05:39 PM

No...no...no...kena dgr cerita dua pihak

Gomea Publish time 8-4-2022 06:05 PM

Mohon si anak buat video tiktok balas pulak

hareeeesah Publish time 8-4-2022 10:48 PM

Ok, doakan je la baik-baik. Percaya jgn..

Mulotkoyak Publish time 8-4-2022 11:29 PM

Pernah ade kes dlu bapa rogol and liwat anak... Bini minta cerai. So yg ini ak nk kne husnuzon x?Sbb sempat jugak die buat tiktok menangis bagai. Knape xmohon dkt tuhan. Maybe nk bantuan semua carikan kot yeee?

gideoncross Publish time 9-4-2022 02:00 AM

elzy replied at 8-4-2022 04:24 PM
Setuju.. Mungkin ada cerita di sebalik apa yang berlaku..
Dlu ada artikel yg lbih kurg camni tpi critanya psl sorg bapak tinggl kat rumh org tua pstu ank2 x prnh dtg mlawat & then netz cam biasalah, kecam anak2 x knang budi ke camtu (x ingt sngt psl ni psl dh lma) & then ada forumer komen bgithu yg org tua ni klau anak2 tingglkn, biasanya sbb c bapak msa muda2 dlu sllu dera anak2. Jdi bila anak2 dh bsar, dorg boleh smpai hti tingglkn bapak dorg sorg2 kat rumh org tua sbb kisah lalu. Jdi mmg btullah bila forumers sini bgithu msti nak dngr dlu crita dri pihak sblah sna klau crita jnis cmni kena up.

jazaa100 Publish time 9-4-2022 08:11 AM

Skuau replied at 8-4-2022 03:56 PM
dimanakah kementerian pembangunan LELAKI,keluarga dan masyarakat...pada ketika ini???

Sapa role model nya.....

dua_chzy Publish time 9-4-2022 10:31 AM

Kalau pakcik bapa yang berguna semasa muda, sepanjang anak2 membesar, pakcik mesti dilayan penuh kasih sayang sebegini ha:

GMq72jVocVc

Hada penyakit pun idok la anak2 suka2 buang pakcik ha.

fealefea Publish time 9-4-2022 09:05 PM

Cam kawin baru je. Sbb sebelum tu baik je dgn anak2.

_kelly Publish time 9-4-2022 09:10 PM

ada berita dulu lelaki ni kena penjara sebab kes rogol anak sendiri kot..bila dah dibebaskan dia kata nak balik kat keluarga, harap anak2 dapat maafkan dia..jadi sebelum kecam, sila dengar cerita sebelah lagi..skang ni zaman nak buat content semua, netizen pon acah terpaling sangat mengomen macam hidup dia perfect 200%

mamastoney Publish time 9-4-2022 11:21 PM

Better dengar cerita belah ank2 dulu sebelum hencap anak2 sbg tak bertanggungjawab. Byk sgt dah kes bapak tua merintih hidup dlm kesusahan dan sebatang kara kenonon dibuang anak2, padahal zaman muda2 dulu, perangai si bapak mcm setan. Allah ni adil, kalo dedolu bapak jaga dan ambik peduli psl anak2, Inshaa Allah waktu tua..anak2 boleh jaga dan bela bapak.
Ambik kes tokki dah la....bukan main lg org kecam ank2 dia sbb tk peduli siayah hinggakan ayah merempat di pondok usang....padahal anak2 dan sibekas bininya shj yg tahu betapa deritanya hidup dorg dulu, bapak popular berduit tp anak bini diabaikan....terkontang kanting bini cari duit sengsorang nak sara anak2.

mamastoney Publish time 9-4-2022 11:23 PM

_kelly replied at 9-4-2022 09:10 PM
ada berita dulu lelaki ni kena penjara sebab kes rogol anak sendiri kot..bila dah dibebaskan dia kat ...

Dia dah jahanamkan masa depan ank dia, semudah itu dia nak ank2 maafkan dia. Bapak mcm ni sepatutnya rot to hell, biar merempat je sampai mampus!!!
Pages: [1] 2
View full version: "Kenapa Anak-Anak Sanggup Tinggalkan Aku," Bapa Raih Simpati, Dakwa Nombor Telefon Pun Dah Disekat