gideoncross Publish time 10-4-2022 09:09 PM

bakingsoda replied at 9-4-2022 12:20 PM
innasolaata tanha anilfahshaai walnmunkar. solat yg mcmn? tentulah solat yg SEMPURNA bukan solat a ...

Yg ni btul, kita mnusia2 biasa ni mmg x trlepas dri buat dosa tpi solat 5 wktu tu wajib, so sdaya-upaya lh utk buat. Aiol pun x alim, bnyk dosa tpi iol sllu cuba solat 5 wktu wlaupn kdg2 ada failed.

gideoncross Publish time 10-4-2022 09:32 PM

kaoru44 replied at 8-4-2022 01:57 PM
Ntah la dik..sebulan kenal..cpt sgt..konon cinta lepas kawen..yg laki solat pun tak..sama mcm kes la ...

Thun 2012 bnyk kat FB jejantz Mulayu Melesia yg desperate, suka komen pksa prmpuan khwin awl dgn llaki sbb nak brcinta lps khwin. Bodoh tol.

gideoncross Publish time 10-4-2022 10:00 PM

Mini.Me replied at 8-4-2022 02:41 PM
Nak cari suami cari laa yg solat...kedua tak baran kaki pukul...2 tu pon dah cukup dah boleh nampak...

Uol blum tngok lagi thun 2012 kat FB, rmai jejantz Mulayu Meleis yg desperate nak brcinta lps khwin. Asek komen cinta lpas khwin, xde duit pun xpe aslkn khwin cpat.

gideoncross Publish time 10-4-2022 10:04 PM

Mini.Me replied at 8-4-2022 05:09 PM
Solat kan tiang agama...kalo dah tiang tu pon takde...mane nak datang agama nye...betol yg solat p ...

Tang khwin tu dorg ready psl on bed je, yg lain jgn hrplah.

gideoncross Publish time 10-4-2022 10:07 PM

Edited by gideoncross at 11-4-2022 05:00 PM

anony-mous replied at 8-4-2022 04:36 PM
Hmm klau setakat jaga solat pon xmenjamin apa2. I sendiri nmpk depan mata. Solat jaga tp nafkah an ...
Skrg ni zmn yg sdih, prmpuan klau nk cri laki, d sruh cri yg brduit je, yg llaki plak sntiasa x brduit. Last2 prmpuan d cap materialistic & llaki pilih jdi gayah lemari sbb bgi dorg yg prmpuan ni smuanya sma. Susah2.

Samerosie Publish time 10-4-2022 10:07 PM

20km kira pjj?Hmmmmm...yg lain2 tu tak keh nak ckp, nak kawin sangat gamaknya.

azimodin Publish time 11-4-2022 08:49 AM

Meiizu replied at 10-4-2022 02:57 PM
Jauhnya 150km...kalau tak keberatan dari mana ke mana?
I dpt offer keje sehala 40km pun temenung.. ...

Somban - klang

Meiizu Publish time 11-4-2022 09:41 AM

gideoncross replied at 10-4-2022 10:00 PM
Uol blum tngok lagi thun 2012 kat FB, rmai jejantz Mulayu Meleis yg desperate nak brcinta lps khwi ...

Cinta lepas kawin konon..duit nak survive pun yilek. Lepas tu duduk rumah mak mertua
Lepas tu berangan nak anak ramai
Berangan rumahmakkusyurgaku
Cukup bape tahun laki tetap cari lain...modus operandi yg sama..kenal taklama nak halalkan

zennaya Publish time 11-4-2022 10:17 AM

tgk gak tiktok perempuan ni. hurmm malas nak cakap. terdesak sgt nak berlakix selidik dulu background this guy. endingnya divorce. klu pikir positif,fatih ni berani la jugak keluar perkahwinan toksik mcm tu. xde la merengsa seumur hidup mcm ex mawi berlakikan bewok. eh?;P

gideoncross Publish time 11-4-2022 04:57 PM

Edited by gideoncross at 11-4-2022 04:59 PM

Meiizu replied at 11-4-2022 09:41 AM
Cinta lepas kawin konon..duit nak survive pun yilek. Lepas tu duduk rumah mak mertua
Lepas tu bera ...
Yg ni btul, ckp mmg snglh kn? Cubalh nnti dorg alami sndri, silp hribuln bnci tngok bini ats alasan x lgi cntik mcm msa dating, hak ank2 entah kmna, sibuk cri prmpuan lain & last2 klaut dlm. Sbb tu iol mnyampah tngok prngai jejantz Mulayu Melesia kat FB lgi2 thun 2012 tu, asl komen je msti psl nak pksa prmpuan khwin dgn dorg awl tu jugak, alasan nak elakkan dosa, nak jdi Imam & nak brcinta lps khwin psl knonnya sweet. Stakat komen mmg snglh, try lh cuba realiti, nk tngok kuat ke x. Dlu tu ada prmpuan ni komen psl smth, pstu ada this desperate guy replied to her by saying "Awk, khwin hjung minggu ni nk x? Sya dh bgithu mak sya, sya srs ni", smth like this, malu gila haha, prmpuan tu pun x blas komen llaki tu & llaki tu siap cadang hri Jumaat itu ini, Sbtu itu ini & Ahad sanding lol wtf. Ckp mcm org x btul, last2 zmn skrg, jejantz Mulayu Melesia xnak khwin sng2 sbb xde duit, asek prmpuan je yg salah kat mta dorg, asek prmpuan je yg jahat & keje cuma nak mainkn prmpuan je, baik mti set2 cmni, mnyusahkn prmpuan.

fair_iza Publish time 11-4-2022 11:49 PM

Teringat influenza beks bini pengacara mhi bangga sbb doa makbul utk bercinta slps nikah. Gadis2 yg bercouple ni mcm hina sgt.

star_karat Publish time 17-4-2022 11:06 PM

Aku jumpa ramai lelaki melayu malaysia kerja kat singapore. Dorang kuat sembahyang woh.. Kerja keras duit kumpul banyak. Bila tanya ada mata air tak kat malaysia? Takda. Tu yang ramai tak kisah kena lockdown kat sana. Balik pun buat apa bukan ada sapa yang
sayang. Chehh jawab kuang main. So lelaki2 mcm ni apasal tak laku ek? Solat jaga. Habis kerja sebok qada. Masjid sana yang buat ramai geng malaysia lah.

Gokuuu Publish time 20-4-2022 11:54 AM

Solat pun kalau laki pemalas tarak guna juga..duk rumah goyg kaki sepahkan rumah..bini yg tungkus lumus kemas..bersihkan..masak..jaga anak..kerja lagi..carilah lelaki yg ada sifat Ehsan sesama keluarga br timbul rs tanggungjwb dan nak membantu..
Aku pun pantang org body shaming ni..kenapa sblm kawin tak pilih org yg body kau idamkan tuh...

Carcosa Publish time 20-4-2022 11:21 PM

Kenal sebulan dah menggelatat nak kawin. Hah hadap lah. Asal berlaki ke, takut kena cop andartu kalau tak kawin? High class lagi andartu, drpd bini org yg terdesak dan hadap sgt jantan propose, pdhal jantan kutu berahak sampah tong hijau MPSJ

Ah_Kwan Publish time 23-4-2022 10:06 AM

keh keh keh

hidup ini....adalah aturan Allahu Rabbi... ;P
itu basic pertama lu kena tengok sebelum cerita pasal benda lain...
jika ianya aturan Allah..kena ambil tahu kenapa Allah aturkan ianya begitu...
tilik diri sendiri rata rata terlebih dahulu...
kenapa Allah aturkan jumpa dan kahwin dengan lelaki tak guna itu....
apa sebenarnya yang Allah nak cerita pada diri kita.....

kerana ..Allah itu Maha Baik...
setiap aturan untuk kita itu...adalah kerana DIA mahu kita kembali padaNYA...
kembali dalam keadaan macam mana? ;P

selama mana menyalahkan takdir....
selama itu lah tiada akan dapat nikmat REDHO itu sendiri...

keh keh keh

renko Publish time 23-4-2022 12:40 PM

nk viral ke apa kawen cpt2 masatu
ngade tol

Daisy91 Publish time 3-8-2023 08:58 PM

anony-mous replied at 8-4-2022 05:14 PM
Sbb i kahwin dgn org yg awalnya x solat, tp lain2 perangai elok, skrg ni xpernah tggal pon solat....

Rasanya cerita kau related dgn aku, sad but true semua yg kau cakap ni, BUT mine is worst,entah susah nak explain, awal kenal dia dah berani pinjam duit kat aku tapi bodohnya aku sbb percaya dia sbb aku nampak banyak point bagus kat dia, contohnya tengok dia selalu sebut nama Allah, dan nampak dia suka solat, dia berani jumpa mak aku utk merisik, dan berani dtg rumah lah kiranya. Dia pernah bermalam lah sbb rumah dia kat johor, aku selangor, so dia tido ruang tamu, aku tido ngn adik beradik kat bilik. Mesti korang nampak zahirnya mcm baik kan sbb berani jumpa mak, dtg merisik nak melamar & sanggup tak kerja sbb kerja dia rider so flexible lah dari segi waktu, so next move bertunang so total up kitaorg kenal je 1 year , and lepas kenal 1year tu kitaorg nikah(sebulan sebelum nikah dia ada masalah wang hantaran, katanya tak cukup dan dia suruh pakai duit aku dulu, so aku iyekan sbb aku percaya). JENG JENG JENG bermulalah my trauma, misery, dan segala mcm ujian yg aku tak pernah terfikir aku akan hadap. Selepas nikah dia suruh aku benti kerja aku ygdah 6 tahun, good salary. So aku rasa semua salah aku sebab aku ingat if aku patuh cakap suami, aku dapat berkat. Yelah lagipun dia beri kata2 janji dia akan tolong bayarkan kereta aku yg dia pujuk suruh beli atas nama aku dulu. And you know what, baru je aku pindah sebulan kat rumah makpak dia(rumah kedua flat yg kosong), dia tiba2 suruh aku cari kerja..eh kata boleh bayar dan tanggung aku. And next yg boleh buat jantung aku nak tercabut, rupa2nya dia bekas penagih dadah syabu. So time tu dia pening2 nak bayar ini itu dgn nak bayar coway yg dia amik tanpa discuss ngn aku sebelum kitaorg nikah. Moto baru yg dia amik tanpa buat kira2 dan zero saving. Semua ni aku baru tahu yg dia zero saving. What a waste of time and energy living dgn manusia yg buat semua benda tanpa discuss even time tu aku tunang boleh je dia discuss sbb aku bakal pasangan dia. So aku jadi kambing hitam bukan hanya duit hantaran pun pinjam kat aku,barang kemas , duit aku semua dah habis ke dia. Itu belum lagi dia kalau stress dia akan amik barang (hisap dadah) Korang rasa ? Aku masih lagi bersabar sampai skrg dan tak tahu nak bersabar or melangkah pergi. Pls nak pandangan yg berpengalaman. :(

anony-mous Publish time 4-8-2023 08:16 AM

Daisy91 replied at 3-8-2023 08:58 PM
Rasanya cerita kau related dgn aku, sad but true semua yg kau cakap ni, BUT mine is worst,entah...

1st of all, hugs to u. Umur berapa? Ada ank? Angkat kaki je sis. U berhak utk bahagia jgk. Klau dah berkait dadah mmg susah. Cari balik kerja yg gaji mcm dlu . Enjoy being single again

AJENALI Publish time 4-8-2023 09:14 AM

Edited by AJENALI at 4-8-2023 09:15 AM

anony-mous replied at 4-8-2023 08:16 AM
1st of all, hugs to u. Umur berapa? Ada ank? Angkat kaki je sis. U berhak utk bahagia jgk. Klau da ...

Assalamualaikum sis, kalau ada anak pun, sis angkat je kaki NOW.. makin ada anak la kite kene lebih kesian kan anak. X kan nak dia lalui jugak kesakitan y sis hadap ni. Kalau sis sayang diri sis, sis tahu mana pilihan terbaik. Tanpa suami sis y problematik, sis boleh mulakan hidup baru y tenang. InsyaAllah.

Ada 2 situasi y lebih kurang macam sis ni

1_ cerai masa da tua, dah nak pencen rasanya. isteri baru sedar suaminya mmg xkan berubah. time ni anak2 da besar. Anak2 still x rapat dgn ayahnya.

2_cerai masa muda, anak2 kecil. Isteri berani move on. Pindah dekat dgn family asal balik. anak2 kecil mmg akan rindu tapi bila mereka dah besar. InsyaAllah mereka faham. Healthy environment tu sangatlah penting.

Memang jalan nak mulakan balik daripada zero tu sukar, tapi percayalah, ianya berbaloi. Sis kene sayang diri sendiri first.

ciksom Publish time 5-8-2023 03:31 PM

Kalau boleh pilih laki pilihla yg tak panas baran dan rajin kerja. Sbb aku rasakalau bekerja insyaallah bertangungjawab.
Pages: 1 [2] 3
View full version: Wanita Menyesal Kenal Sebulan Terus Nikah, Suami Selalu 'Body Shaming' & Bandingkan Dengan Orang Lain