Cintaerina Publish time 5-4-2022 04:23 PM

Viral Lelaki Hantar Isteri Ke Sekolah, Netizen Mohon Jangan Normalisasikan Child Marriage

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202204/05/161151q0uqmuxm0gxux0zq.pngSumber: Twitter soyuznara

Sejak berlakunya pandemik COVID-19, semakin kerap kita mendengari ataupun melihat berita berkenaan dengan pasangan bernikah ketika dibangku sekolah.

Sama seperti video yang dimuat naik semula oleh seorang pengguna Twitter yang dikenali sebagai soyuznara. Menerusi video itu kelihatan si suami sedang menghantar isterinya ke sekolah.

https://twitter.com/Soyuznara/status/1510894541590921220?s=20&t=FlA9pJ39g3nad2bnRDhkQw

Video berkenaan telah viral dan mendapat perhatian ramai. Rata-rata netizem yang menonton video itu mengecam tindakan pasangan tersebut kerana perkahwinan di bawah umur tidak patut dinormalisasikan di negara ini.

Namun penulis tidak mempunyai sebarang info berkenaan umur si isteri yang masih bersekolah itu. Tetapi jika melihat kepada video berkenaan, gadis tersebut mugkin dalam lingkungan 16 hingga 17 tahun.

Meninjau ke ruangan komen, rata-rata netizen mempertikaikan keputusan pasangan itu untuk kahwin pada usia yang begitu muda dan belum cukup matang untuk menghadapi ujian berumah tangga.

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202204/05/161256b1lmaav730ab0pwa.pngSumber: Twitter soyuznara

Walaupun ramai yang mengecam pasangan itu, masih ada sesetengah netizen yang merasakan perkara itu tidak perlu dibesarkan kerana bila bercakap soal jodoh dari Allah, maka siapalah manusia untuk menghalangnya. -CARI

eyansss Publish time 5-4-2022 04:40 PM

memang la jodoh dari Allah swt tapi Allah swt bagi ko akal ntuk fikir…

AbukRokok Publish time 5-4-2022 04:47 PM

kat dalam kelas

budak pompuan tu : bf ko ada kete? takde? lemmmmmmmaaahhhhhhhhhhhhhhhhh

UMMI_MAI Publish time 5-4-2022 04:56 PM

bukan masa sekolah x blh kahwin ? peraturan . Kalo kawin x leh sekolah kerajaan

anony-mous Publish time 5-4-2022 05:53 PM

Gatal nya poen bebudak skrg. Bodoh sgt pegi kahwin awal semata2 sb poen gatal. Xpyh menipu la ko ada niat selain nk elak maksiat iaitu gatal bijik kan?

Kejap lg dah hbis sekolah, kwn2 lain huha2 ko start buat luahan perasaan boring sunyi x ada kwn. Lepas tu dengki tgk kwn2 mendonia.

Rugi dik, zmn after sekolah umur 18-22 tu la ko nk tukar2 bf . Xpe la, tgk pon mcm x lawa, mgkin x merasa jugak nanti so baik kahwin je la

exclusive_vvip Publish time 5-4-2022 07:30 PM

UMMI_MAI replied at 5-4-2022 04:56 PM
bukan masa sekolah x blh kahwin ? peraturan . Kalo kawin x leh sekolah kerajaan

itu la tu..rasa mcm xleh berdebo lah kalu dah kawen..kecuali la skolah kat skolah swasta kot

doubleharmonic Publish time 5-4-2022 07:47 PM

mesti ko tersenyum sinis jah belajar chapter reproduction tu kan dek? stoden lain takat menghapal cell sperm ovum zygote segala tapi ko siap mampoo buat amali lagik? time exam ko jangan melalut pulak sampai citer hal atas katil bagai

musangbodoh Publish time 5-4-2022 07:52 PM

tahniah adik............{:thumbo

Thunderclouds Publish time 5-4-2022 08:01 PM

Sori. Rugi sgt2 yach... Usia gini & early 20s la zmn ko nk menjahiliah. Dh tua baru nk mndonia buang tebiat dikk..

mama_cat Publish time 5-4-2022 09:18 PM

kawan aku, family susah, bila adiknya yang belasan tahun dipinang jadi bini no2, terus family setuju sbb rasa laki tu kaya and boleh jaga adik depa... situasinya mcm ni la kot... kalau tak, mmg budak tu dah gatai, bagi menikah ja la...

mandear11 Publish time 5-4-2022 09:42 PM

LOL ..berjaya dia viral....padahal BF je...bukan kahwen pon...nak buat content je tu...hehehehehe...apa la netizeng ni....percaya bolat2..hahahahaha

gideoncross Publish time 5-4-2022 10:01 PM

Zmn skrg khwin2 ni cuma game je, nnti dh boring, c prmpuan luahkn prasaan kat FB, c laki cri lgi prmpuan lain.

gideoncross Publish time 5-4-2022 10:04 PM

exclusive_vvip replied at 5-4-2022 07:30 PM
itu la tu..rasa mcm xleh berdebo lah kalu dah kawen..kecuali la skolah kat skolah swasta kot

Dlu msa iol Form 6 lgi, ada sorg classmate ni senyap2 brtunang dgn bf dia. D khbrkn slh d cc undang2 tpi dorg on je & kat skolah, yg rapat dgn dia je yg thu psl ni & adik prmpuan kpda bf dia pun sllu rapat dgn dia. Aiol nengok je lol.

gideoncross Publish time 5-4-2022 10:05 PM

mandear11 replied at 5-4-2022 09:42 PM
LOL ..berjaya dia viral....padahal BF je...bukan kahwen pon...nak buat content je tu...hehehehehe... ...

Uol knal kat tukng upload ke?

missyL Publish time 5-4-2022 10:29 PM

anony-mous: Gatal nya poen bebudak skrg. B ...
Setuju sis
Harap2 nti xde lah memberontak nk berjimba cm kawan sebaya

hyie Publish time 6-4-2022 12:58 AM

sebab pkp kot, duduk rumah tak buat apa, baik kerja atau kawen. Diorang pun macam dah takda motivasi nak belajar.

prince_marhaen Publish time 6-4-2022 10:08 AM

yang jantan pun bangga sangat lettuw dapat menutuh budak sekolah...pedo much!

azimodin Publish time 6-4-2022 10:19 AM

Aku x faham kenapa dorang nak kawen awal sangat. Mula2 aku assume yg dorang ada daddy issue tapi lepas aku jumpa kes anak yg ditatang bagai minyak yg penuh pon sibuk nak kawen lari, aku rasa daddy issue bukan penyumbang utama. Yg paling membimbangkan bila ramai sangat jantan yg support child marriage secara terbuka.
Dalam family aku banyak jugak young couple, dalam 12 camtu yg lahir around 1990 to early 2000. Dan dalam 12 tu hanya 4 yg bertahan sampai sekarang. Semua dalam golongan b40. Yg dah bercerai masing2 balik rumah parents & harap parents support financially.
Ada 1 kes ni aku pernah tanya kenapa nak kawen sangat, alasan takut dosa zina. Siap kalau x izin nikah, dia nak lari & family yg akan tanggung malu & dosa. Kejadah. Sekarang dah beranak pinak sibuk mintak tolong orang. Tiap2 bulan pinjam duit sebab laki xnak kerja

babelina Publish time 6-4-2022 10:58 AM

kwn aku pernah siasat kes rogol bdk pmpuan 13thn n bdk laki 17thn.. kata rogol.. bila siasat dh 9x ber dot.dot.. aku mcm heran giler.. apa la yg dorg taw hal2 intim nie dgn usia yg mcmtu..
ada 1 kes pula.. muka pmpuan nerd giler.. dpn family pijak semut x mati.. bila bc wassap.. ayt sgt la megejutkn.. mcm2 hal seks yg dia taw.. nauzubillah ..minta dijauhkn la hal2 mcm nie dari kita dan keturunan kita.. amin yra..

jijilaaa Publish time 6-4-2022 04:52 PM

dia ingat kawen ni syok kot.kena mertua dari neraka..mendapat lah kau
Pages: [1] 2
View full version: Viral Lelaki Hantar Isteri Ke Sekolah, Netizen Mohon Jangan Normalisasikan Child Marriage