CARI-MAL Publish time 31-3-2022 05:17 PM

Wanita Bengang Kereta Calar Tak Peduli Rider Menangis Minta Maaf

Tular sebuah video di Twitter menunjukkan seorang lelaki dipukul wanita yang berang keretanya dicalarkan.

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202203/31/171608pzzgwugi7ww9z70w.jpgKredit foto: Twitter

Berang keretanya tercalar dari basikal yang dinaiki penghantar makanan tersebut, wanita berkenaan memukulnya berulang kali.

Kelihatan rider berkenaan berulang kali meminta maaf, namun tidak diendahkan wanita tersebut. Malah, dia tidak melawan semasa dipukul.

202203up_1648718070118
Kredit video: @PrinceRayDauz

Meninjau di ruangan komen ciapan tersebut, rata-rata netizen berasa tidak puas hati melihat rider itu dipukul biarpun sudah ‘beribu’ kali memohon maaf.

Dalam masa sama, ada juga netizen yang menasihati golongan penghantar makanan untuk sentiasa berhati-hati semasa membuat penghantaran.

Sumber: BeautifulNara

jijilaaa Publish time 31-3-2022 05:21 PM

sabar la dik..moga berkat rezeki kamu....allah gandakan duit kamu

giyomi Publish time 31-3-2022 05:40 PM

mmg tak ptt nyonya tu wat camtu kat rider, tp rider pon kenalah hati2. sering sgt langgar lampu isyarat cilok sana sini and melawan arus, pls take care.

minahgempal Publish time 31-3-2022 05:53 PM

Sedih tgk video nie..mesti rider tu penat and susah sgt cri rezeki smpai koyak member tu..perempuan tu pn cpt btol tgn nk pukol2 bnyk kli..

sambaldurian Publish time 31-3-2022 07:40 PM

Sebaikaku bkn jenis 'sayang' kereta sgt. Kemek la, ada langgar lari ( parking dh betul dh, tgk ada kemek time g xde. ) , malas nk betulkan. Lantak la. janji enjin servis tiptop, jaga gear oil, minyak
hitam. Aircond servis. Klu nyonya tu betul2 salah/baran/bersifat amarah, harap enjin dia kena masuk workshop, pastu dia kena belanja berkali ganda dr kesan calar. Klu mmg baran la ( karang aku lak kena karma). Aku xleh tgk insan2 yg lemah ditindas, so aku doa gitu jela

faraway1 Publish time 31-3-2022 08:14 PM

Mungkin amoi tu juga bekerja keras untuk kereta dia..

Mengamuk lah dia orang sesuka hati calar Especially benda boleh dielakkan..

Nak nak korang kata rider jenis buat suka hati di jalan raya..

Adrif Publish time 31-3-2022 08:44 PM

mana video nya?

macam mana aku nak join emo berjemaah kalau takde video?

cepat, kongsi video dalam beberapa hari ni

bulan puasa nak tahan diri daripada emo :curse::$:$

ctkusiam Publish time 1-4-2022 10:07 AM

Ye mana videonyer..?? mcm mana nk tahu betul ke rider tu langgar kereta ah moi ke ah soo ni pakai suar pendek hihi kami mau bukti haha:P

Straya Publish time 1-4-2022 10:38 AM

Senang aje nak pukul anak orang. Bodoh punya perempuan. Biar viral gila2 video biar dia malu tengok perangai hantu dia

pxlbb Publish time 1-4-2022 01:34 PM

sambaldurian: Sebaik  aku bkn jeni ... Aku pun sama mcm ko. Pernah dapat surat tampal kat windshield sbb ada mamat motor terlanggar bumper tp aku abaikan je. Setakat calar masih boleh ke sana sini takde masalah. Sayang sgt kereta kalau tak nak calar simpan je dalam rumah. Tak paham jenis semua benda nak licin berkilat. Tak sustainable.

Artemesiaa Publish time 1-4-2022 02:31 PM

faraway1 replied at 31-3-2022 08:14 PM
Mungkin amoi tu juga bekerja keras untuk kereta dia..

Mengamuk lah dia orang sesuka hati calar Espe ...

Betul tu bukan semua orang boleh berlebih kurang dalam keadaan macam tu.Sebab tu bila dijalanraya kena saling menghormati pengguna jalanraya yang lain.   Jangan fikir sendiri je nak cepat sampai merosakan kendaraan orang.

UMMI_MAI Publish time 1-4-2022 02:39 PM

pxlbb replied at 1-4-2022 01:34 PM
Aku pun sama mcm ko. Pernah dapat surat tampal kat windshield sbb ada mamat motor terlanggar bumper ...

setuju sangat ...sya pun gitu...

faraway1 Publish time 1-4-2022 09:20 PM

Artemesiaa replied at 1-4-2022 01:31 AM
Betul tu bukan semua orang boleh berlebih kurang dalam keadaan macam tu.Sebab tu bila dijalanray ...

kan..

ornag yang kata kalau sayang keta, simpan kat rumah, apalah sangat calar bla bla..

sebab doranglah kenapa orang tak da sikap hormat dengan harta orang lain,
eleh mungkin orang tu ok keta calar sebab hari tu calarkan keta orang,
orang tu senyum aje tak kisah..

so merata rider buat suka hati dengan fikiran calarkan ke apa, orang tak kisah..

rupanya tidak, amoi ni kisah harta dia..

Nuyak Publish time 5-4-2022 03:39 PM

kalau kita ko pun susah payah nak dapatkan kereta, alih2 orang calar kan memang la bengang..lagi2 sebab kelalaian orang lain..tapi tak yah la sampai nak pukul org..

mama_cat Publish time 5-4-2022 09:23 PM

sambaldurian replied at 31-3-2022 07:40 PM
Sebaikaku bkn jenis 'sayang' kereta sgt. Kemek la, ada langgar lari ( parking dh betul dh, tgk ada ...

aku mcm ni jugak,. biarla kemek ka apa.. hahaha.. asalkan aku jaga engin ja.. malas la nak pikiaq teruk2, sakit hati teruk2.. hahahaha... sbb makin kita pikiaq makin kita bengang, so redha ja la... hahahahah

annehuda Publish time 6-4-2022 05:37 AM

Ni rider ape mcm tak penah nmpk je?

Apepun amoi tu pun bleh je settle tepi nk pegi belasah org dh knp. Yg claim kata sayang sgt kereta sebab susah nk dpt tu apepun jgnla smpi mencederakan orang. Tu bukan sbb nk tampar orang

faraway1 Publish time 6-4-2022 10:05 AM

dah kena tampar ûn sure lepas ni lebih berhati hati tak calar keta orang lain..
ialah takut kena tampar lagi..
Pages: [1]
View full version: Wanita Bengang Kereta Calar Tak Peduli Rider Menangis Minta Maaf