Supersirap Publish time 27-3-2022 08:43 AM

Ye ke? Adakah sama kes ni macam kisah jenama beg?

hareeeesah Publish time 27-3-2022 02:44 PM

dua_chzy replied at 26-3-2022 08:46 PM
Cerita temberang saja ini. Akak tak percaya.

Teacher lebih tau kan.. dari zaman meols skolah dulu setakat kutuk ko gelap ke tgk adik bradik lain tone pun paling tidak tanya eh ank angkat ke? Hahah xde plak sampai xkwn. Nipu je…

dua_chzy Publish time 27-3-2022 08:46 PM

hareeeesah replied at 27-3-2022 06:44 AM
Teacher lebih tau kan.. dari zaman meols skolah dulu setakat kutuk ko gelap ke tgk adik bradik lai ...

Biasanya hari pertama sekolah, budak2 dah gigih bersosial, berkawan sana sini. Sorry but cerita ni memang lansung takleh nak percaya.

gideoncross Publish time 27-3-2022 08:46 PM

krustykrab replied at 25-3-2022 12:52 PM
Gelap kot celah mananya...aku ingatkan gelpa mcm mat aprika tu...
Ni saja nk famous ke apa ni

Btul tu, iol pun ingt glap yg btul2 tpi rupa2 nya normal skin color je mcm kita2 ni.

gideoncross Publish time 27-3-2022 08:50 PM

Lentera replied at 25-3-2022 01:39 PM
Budak2 thn 1 xde reti nya nak body shaming kawan. Depa cuma tau nak main, nak kuar masuk toilet. Kec ...

Yg ni btul2, budak2 x thu pun tntang smua tu. Yg dorg thu, cuma main, mkn minum, potty & repeat, tu je.

bakingsoda Publish time 27-3-2022 10:27 PM

aku syak noreen alhasanah taiktok ni saje pitenah kawan2 anak dia demi kumpul tololwers, pasni boleh la review produk pulak. tau sangat taktik spesis attention whore camni

lattehazelnut Publish time 27-3-2022 10:28 PM

Anak cousin i, baru 5 tahun camtu pandai maki hamun gemuk, muka hitam, babi etc..
Mak bapak jenis kelas belakang, what do you expect kan..

ipes2 Publish time 27-3-2022 10:46 PM

hmm beberapa isu disini:
1) tak nmpk gelap pun budak itu
2) yg lebih penting, adakah dgn keluar dalam internet, things will improve utk anak dia
3) better to naikkan semangat anak dan tidak burukkan lagi keadaan - nnt kawan2 akan mock budak tu kata ''pi la ngadu kat internet''

adoiii

Carcosa Publish time 28-3-2022 03:48 AM

Mak budak ni bodoh ke tolol?? Pandai beranak je ke? Anak dia celah bedah mana nya hitam?? Ke mak budak ni bangsa perempuan yg pikir putih mcm Eina Azman tu lawa mxm bidadari?? Dasar bangsat punya mak! Darjah 1 kot. Aku darjah 1 sekolah kat negara bukan Malaysia (taknak sebut mana).
Takde sesaat pun aku kena pulau. Aman damai je aku kena pimpin2 tangan time nak pegi canteen, pegi PE semua. Padahal aku mmg kulit gelap yach.
Penipu punya mak baghal. Semata2 utk content. Kata2 itu satu doa. Kang anak kau betul2 kena pulau time sekolah menengah ke, haaaa baru tau. Pekej depression siap. Time tu jgn kau salahkan Allah plk. Padahal molot kau yg mxm gampang buat2 cerita

shernazz Publish time 29-3-2022 07:34 AM

Ada sorang kawan adik iols mmg legam
Siap ada yg panggil dayang senandung
Elok je dia gi skolah
WalUpung ada je mean girls kat skolah tu:lol:

Agaknya kalau masa tu ada tiktok
Mesti jadi cm dalam cerita di atas kot

pearl.silver Publish time 29-3-2022 08:02 AM

Korang kata bdk2 xreti kutuk warna kulit?

Masa i kecik sejak masuk tadika la, ada budak kt umh iols ejek iols dodol. Sampai i trauma nk laku dpn umh dia. Tp nk gi mana2 mmg kne lalu dpn umh dia pun.

Dah besar sikit i pelik nape dia ejek i dodol. Sedangkn dia lg hitam pekat dari i.

pearl.silver Publish time 29-3-2022 08:06 AM

Carcosa replied at 28-3-2022 03:48 AM
Mak budak ni bodoh ke tolol?? Pandai beranak je ke? Anak dia celah bedah mana nya hitam?? Ke mak bud ...

Mesti mak dia yg suggest idea Bdk lain xnk kwn dgn awk sbb awak hitam

Xpun masa first day aritu mak dia ada ckp kt ank, kwn2 kelas awk semua putih2 la xmcm awk

Then dah terpahat dlm kepala ank, bila xda org nk kwn tu sbb dia xputih. Padahal dia yg xreti bersosial.

Carcosa Publish time 29-3-2022 08:39 AM

pearl.silver replied at 29-3-2022 08:06 AM
Mesti mak dia yg suggest idea Bdk lain xnk kwn dgn awk sbb awak hitam

Xpun masa first day aritu m ...

Ada possibility. Bebudak ni, nampak je leka, kang telinga dia cepat je tangkap. Meols anak yg 5 tahun ni, meols kalau geram tgh drive, meols selalu nau ckp "What The..." Cepat je dia tangkap! Nasib baik meols tak ckp What The Ffffuuu ke kan.
So, tah2 mak ni dari kecik dok la meratib, anak itam anak itam. Apa, dia ingat putih mcm Eina Azman tu lawa ke?

SedihPedih Publish time 29-3-2022 08:47 AM

dia kt malaysia la... standard la mcm2 skin tone..apo mak dia ni?

swateng1 Publish time 29-3-2022 12:04 PM

aku rasa ni content jaa.takdak laa gelap mana pun kulit ank tu. and budak2 takdaknya kecik2 nk beza2 kulit.depa lebih kpd nk berkawan, nak bermain.

She-Ra Publish time 29-3-2022 12:09 PM

bebudak tu mesti tak tau kulit gelap sawo matang ni la yg menjadi rebutan bkn org kita je, org luar negara sekali okay!!!

bellaa Publish time 29-3-2022 12:19 PM

i tgk comel je budak ni
2022 dunia dh nak kiamat pon still ada skin-tone bias ke. :o

toynme Publish time 30-3-2022 11:57 AM

dpt mak pun bodoh...kang dah bersukan hitam la bdk2..biasa la tu

mily Publish time 3-4-2022 07:08 PM

Biasa bdk yg payah nak ada kawan ni sbb.. G skolah asyik la nangis.   Sikit2 nangis nak balik lah.. Sampai kawan pun gakut nak tego sbb ayik la menangis je.

Bdk xda maknaya nak body shaming... Semua berkawan walaupun hingus mengalir je

krustykrab Publish time 3-4-2022 11:52 PM

lattehazelnut replied at 27-3-2022 10:28 PM
Anak cousin i, baru 5 tahun camtu pandai maki hamun gemuk, muka hitam, babi etc..
Mak bapak jenis ke ...

Anak aku pulak, x ingat umo brp masa tu, mil aku duk kutuk2 dia gemuk, sekali dia jawab balik tokma lg gemuk:lol:
Pages: 1 [2] 3
View full version: Dipinggirkan Hanya Kerana Kulit Gelap, Hati Ibu Luluh Anak Dipulau Hari Pertama Sekolah