flapjack Publish time 6-9-2010 11:37 PM

Misteri Jalan Muadzam Shah – Kuala Rompin, Pahang.

Post Last Edit by BabeYSHa at 7-9-2010 12:39

Salam, :laugh3: Maaf,aku tumpang lalu kat sini. Aku orang baru kat sini. Kalau thread ni dh ada,harap di maafkan. Sebenarnya aku nak sangat tahu tentang jalan Muadzam Shah –Kuala Rompin, Pahang…ada ke antara kawan-kawan yang pernah mengalami peristiwa pelik dan misteri ketika melalui jalan itu, terutama waktu malam?Dulu masa aku muda2, selalu gak guna jalan tu bila time nak balik kg kat Rompin. Masa tu aku stay kat KL. Sebulan sekali mesti balik kampong. Time tu aku guna motor je…sememangnya aku selalu wat kerja gila, balik kg naik motor sorang2…dan aku akan bertolak dari KL waktu pas maghrib. Biasanya aku akan tiba kawasan Muadzamnie time tengah malam la. Sebelum nie aku ade gak dengar2 cerita menyeramkan di
kawasan tu, yang paling aku ingat ada yang jumpa pompuan pakai baju pengantin jalan sorang2 kat situ. Tapi, sepanjang aku guna jalan tu sampai kini…x pernah aku jumpa ape2 kejadian menyeramkan,bukan nye aku mintak jumpa, tapi kekadang nak gak merasa kehebatannya. Biasa yang aku jumpa binatang liar cam landak, burung hantu dsb. Itu pun wat kan akuterkujat gak…hehe

Untuk pengetahun korang, jalan Muadzam Shah – Kuala Rompin ni merupakan jalan di tengah2 hutan simpan yang tebal di selang seli ngan ladang kelapa sawit…kira2 sepanjang 60 km. Agak2 dalam 45 minit – 1 jam perjalanan barulah dapat jumpa kampong.Memang keadaan di kawasan ni menyeramkan terutama waktu malam. :funk::funk::funk::funk::funk: Aku harap jika ada antara korang yang pernah lalu atau berdepan situasi menyeramkan di kawasan ni…share2 la ye…nak gak aku tau sejarahnya. Maaf sekiranya ceritaku kurang menarik, almaklumlah…first time. Wassalam.

pintumasuk Publish time 7-9-2010 07:23 AM

aduh TT.. berpinau2 mato den membaco.... {:1_126:}

pu3_rania Publish time 7-9-2010 08:16 AM

Hai TT cerita hang memang menarik utk di baca
Tapi yg x bestnya cara hang taip buat mata ku berpinar:re:
Terpaksa lah aku baca merangkak-rangkak mcm budak baru belajar baca;P
Buatlah paragraph by paragraph barulah seronok nak membaca:D

stroberi_80 Publish time 7-9-2010 08:47 AM

tunggu lepas raya nanti kut baru ramai yang boleh kongsi citer ...:)
kawasan hutan, harus ada la tu ...:funk:

testas Publish time 7-9-2010 10:18 AM

ha ah situ jalan mmg keras.. pakcik aku ada pengalaman jalan kat situ waktu malam..
berlaku lebih kurang 10 tahun dulu..
mmg seram...

ejensemit Publish time 7-9-2010 10:37 AM

tunggu lepas raya nanti kut baru ramai yang boleh kongsi citer ...:)
kawasan hutan, harus ada la tu ...:funk:stroberi_80 Post at 7-9-2010 08:47 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

raye ni org ramai lalu jalan tu..
antu pun cuak nk lintas..

LoveSungmin Publish time 7-9-2010 11:11 AM

ha ah situ jalan mmg keras.. pakcik aku ada pengalaman jalan kat situ waktu malam..
berlaku lebih k ...
testas Post at 7-9-2010 10:18 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

share la citer pakcik ko tu.. :)

missayeen Publish time 7-9-2010 11:15 AM

Reply 6# ejensemit

dah jadi terbalik ek?antu takot orang nanti:lol:

bronches Publish time 7-9-2010 11:33 AM

Aku penah lalu jalan tu, dari Summerset resort ke KL bertolak sebelum subuh lagi. Jalan tu memang gelap dan berkabus tapi tak da jumpa benda seram

mareenie Publish time 7-9-2010 11:44 AM

hai TT..tak sangka pulak TT buka tajuk ni yer..saye dibesarkan sana. parent menetap kat sana. adik2 saya bersekolah kat rompin so memang family saya berulang alik dari muadzam shah ke rompin menggunakan jalan tu, especially bapa saya sebab takde jalan lain yg lebih dekat :L..... yer jangan risau sememangnya banyak cerita-cerita seram kat jalan tu:funk:

babette Publish time 7-9-2010 11:46 AM

berpinor mato den baco cito TT ni.......{:3_96:}

testas Publish time 7-9-2010 11:56 AM

ceritanya dah lama. masa tu pakcik aku temankan bos die dan keluarganya gi holiday. bos dan pakcik aku mmg rapat. so masa tu die drive kereta.

masa kejadian tu lebih kurang pukul 2 pagi. dari pahang nak balik ke johor. sebelum masuk ke jalan hutan itu. mereka lepak dulu kat warung, betul2 sebelum masuk kawasan jalan hutan situ. tiada apa yang pelik pasal warung situ. lagipun situ kawasan kampung and ramai org.

masa tgh makan and minum, owner warung tu tanya nak kemana? so pakcik ckp la nak ke johor. tiba2 owner warung tu ckp.. jangan la ikut jalan muadzam rompin ni, sebab jalan tak elok. die suruh ikut jalan yg tembus ke segamat. for information, kalau dari pahang boleh ikut jalan muadzam ni atau jalan segamat.. so ada 2 jalan.tapi pakcik aku tak kisah lah.. die ingatkan jalan raya berlubang atau jalan tak rata ke apa.. so die just ignore ajela kata2 pakcik warung tu.

so lepas makan, perjalanan die teruskan. tgk2 jalan ok aje.. takde la lubang2 ke apa ke kan. so masuk la kawasan utan kiri kanan tu. semua org dalam keta dah tido.. kecuali pakcik aku yang drive kereta tu. suasana dah gelap and sunyi.. lampu jalanraya plak takde.. so mmg gelap and sunyi. dalam tgh2 gelap yg takde kampung tu.. pakcik aku perasan die nampak ada org bawak beca tepi jalan. die kayuh beca di jalan sebelah kanan. tepi jalanmembelakangkan arah pakcik aku..

pakcik aku masa pintas die sempat la tgk muka pakcik tu.muka pakcik tu lonjong and tirus.. takde mata.. pakcik aku ckp.. ahhh sudah.. abis aku. baru die teringat kata2 pakcik warung tu. tapi takkan nak patah balik.. dah jalan sepruh jalan ni.. so perjalanan diteruskan..

so jalan lagi. kali ni pakcik aku nampak org perempuan setinggi lampu jalan . lampu jalan kan tinggi kan..so die nampak dari jauh.. ahh sudah.. kena lagi aku.. die teruskan and jalan laju.. bila dah dekat.. perempuan tu pakai baju serba hijau and pakai tudung kaler putih.. die tunduk kebawah.. so pakcik tak nampak mukanya, bila dah betul dekat, die sepantas kilat pusing membelakangkang pakcik aku. so masa pintasnya.. pakcik aku tak dpt la tgk mukanya..

disebabkan pompuan ni tinggi and agk gerun.. pakcik aku kejut semua org dalam keta bangun. so bos and family die bangunla. die tanya kenapa. pakcik aku saje je ckp ngantuk.. ajak teman berbual.. pakcik aku tak nak cite hantu. takut depa gabra and panik.

so perjalanan dietruskan.. anak bos pun bangun sekali. umur dalam 12 tahun. so lepas tu takde apa yang kacau,. semua ok. dalam tgh berbual2 ngan semua org. tiba2 anak bos tanya, dalam utan ni ada gajah tak? serta merta lepas tu pakcik aku nampak 2 ekor lembu besar gajah. so pakcik aku break emergency. and kereta sekarang ni berhenti tgh jalan and sunyi and gelap. lembu gajah tu tgh lepak duduk tgh jalan. mata merah kat apakcik aku.

so semua dalam keta nampak and senyap. kereta masih berhenti tgh jalan.. kereta 1 pun takde yang lalu situ.. maybe depa tau jalan situ keras. pakcik aku try buat high beam suruh die beredar.. tp senyap aje.. malah lembu gajah tu siap bangun and tenung kat kereta pakcik aku.. mata kaler merah.. mamg seram kata pakcik aku. betul2 kereta mereka kat tengah hutan. last2 pakcik aku tutup semu alampu and diam. sambil tu baca2 la apa yang patut. dalam beberapa minit. lembu 2 ekor tu bangun and beredar.. syukur.. terus depa jalan balik.. bini bos pakcik aku .. marah suruh anaknya jgn cakap sembarangan.

so perjalanan diteruskan.. sampla ke johor.. lepas tu semuanya selamat...
sekian cerita saya yg tak seberapa. cerita ini diceritakan sendiri oleh pakcik saya. mmg real..
tq

BabeYSHa Publish time 7-9-2010 12:42 PM

{:3_83:} pening2 haku baca... dah edit... harap maklum yer TT.. :D

jAck666 Publish time 7-9-2010 01:09 PM

aku ada lalu baru2 ni pkul 12am-7am......nak gi mancing kat sungai kemapan..takde plak ape2..

lonso Publish time 7-9-2010 01:22 PM

ak ada lalu ms tuh pkl 8 malam baru.. tp gelapnye ya amat. sgt gelap. semua senyap time tuh. senyap smpi boleh dgr bunyi unggas2.. x ade lgsg lmpu jalan. patut nye kene letak lampu jalan.. adoi.. time tuh balik dari melaka ke pahang (kuantan)

ejensemit Publish time 7-9-2010 03:38 PM

serta merta lepas tu pakcik aku nampak 2 ekor lembu besar gajah
testas Post at 7-9-2010 11:56 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

kalo la jadi kat aku, xlarat da nak membace..
pergi xkembali kot..

adranatasya Publish time 7-9-2010 03:50 PM

Last 15 years lalu jalan tu mmg menakutkan. But now recently (visit site kat situ), tak der sgt. Byk dah kampung2, pembangunan. Hy sikit jer jalan2 yg dilalui hutan, kelapa sawit.

Backs 15 years ago, msk jumpa stesen minyak kecik tu, lps tu mmg tak der dah apa2. Now, nampak mcm2 perubahan. Kereta pun byk compare dulu2.

rurouni_khairul Publish time 7-9-2010 04:13 PM

Salam,Maaf,aku tumpang lalu kat sini. Aku orang baru kat sini. Kalau thread ni dh ada,hara ...
flapjack Post at 6-9-2010 23:37 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

RK dengan adik RK penah wat kemabara tanpa tol dari Kota Tinggi ke KL pada tahun 2007...kitaorg gerak lepas maghrib ikut Mersing. Konon2 nak buat kembara tanpa tol la sebab adventure sket...:P

RK ade lalu gak jalan tuh...memang gelap dan menyeramkan...banyak rizab kawasan org asli sepanjang jalan..lampu jalan sebiji pun takde...dah la mase drive tuh ujan lebat, main agak2 jer mase drive...RK pun takde pengalaman pelik kat jalan tuh cuma rase seram jer la..Tapi RK nyaris2 eksiden sebab ade keta dari arah bertentangan masuk dalam jalan RK...nyaris2 bertembung..tapi yg pelik sket keta yg nyaris bertembung tuh takde hon pun...bile RK tgk kat cermin keta tuh diam jer tak gerak2...malas RK nak turun tanye die OK ke tak terus blah jer..huhuhu

Daripada jalan tuh RK drive sampai ke Kuala Klawang..lagi la gelap dan angker tempatnye...jam mase tuh dah kul 3 pagi...jalan berkabus dan berliku-liku...RK nekad jer..adik RK nak nyesal lalu jalan lama..huhuhu...tapi alhamdullilah...kitaorg selamat sampai KL lalu Pekan Batu 11 Cheras...mmg adventure tul! Sampai umah terus tido...jam dalam 4:45 sampai PJ.

hAzEL^nut Publish time 7-9-2010 04:19 PM

xde jalan lain ke? jauh tu 60 km..:funk:

KimoraHakim Publish time 7-9-2010 04:22 PM

Reply 12# testas

erkk seramnya cite ko ni..kira dalam satu perjalanan tu mcm mcm la pakcik ko nampak ek? aduh....memang azab betul...kira pakcik ko ni berani la jugak ek..tak panik...kalau sesetangah org maunya dah terbabas ke apa..tapi part menarik tu bahagian lembu/gajah? pelik ka? lembu yang sebesar gajah?
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8
View full version: Misteri Jalan Muadzam Shah – Kuala Rompin, Pahang.