misstomato Publish time 18-3-2022 06:41 PM

Malam raya di mana?

Salam sejahtera. Selepas 2 tahun, nampak gaya kita dapat beraya macam dulu2 kan. Dapat balik kampung jjumpa family, rentas negeri jumpa sedara mara semua.

Aku nak tanya pendapat org lain. Kalau yg sama situasi mcm yg aku nak cerita ini lagi dialukan. Aku nak tanya siapa sini anak yatim piatu, ada adik beradik yg semua dah kahwin beranak pinak, ada mak/bapak tiri yang jadi masa u all dah kahwin atau dah kerja baru dia jd mak bapak tiri. Masa hidup mak/bapak u all, dia tinggal kat rumah mak/bapak tiri, jadi logik la u all balik beraya kat rumah tu sebab mak/bapak duduk situ. Tapi selepas mak/bapak u all meninggal, u all masih nak balik bermalam & beraya kat rumah tu juga ke?

Atau cukup la datang berkunjung tanya khabar mak/bapak tiri dan beraya macam beraya rumah orang lain?

Tq

petpom Publish time 19-3-2022 02:43 AM

Cukup dtg berkunjung shj.Tak pun nak senang. Tak yah dtg langsung. Hidup n keadaan dah berbeza. Kalau dorg invite. Br la dtg. Kalau tak. Tak yah. Mana tau dorg tak suka. Kena move on. Raya ni dah x de apa nak celebrate kalau dah jadi yatim. Move on. Lagi pun. Tu bukan darah daging. Bukan mak pak kita dah.

petpom Publish time 19-3-2022 02:46 AM

I pun raya ni x balik kg. Selalu mmg balik kg. Sbb mmg family (parents) akan balik kg umah nenek. Tp sbb mak dah x de. Dah x yah balik dah. Bawa diri je. Raya sendiri2 je. Mlm raya order je la mknn apa2... dok je umah. Dah x de apa nak celebrate bila jadi yatim.

penmerah Publish time 19-3-2022 02:53 AM

Sedihnya situasi you all anak yatim
Moga Hari Raya korang Akan ceria walau apa jua situasi

Normabaru Publish time 19-3-2022 08:52 AM

Edited by Normabaru at 19-3-2022 10:55 AM

Just visit je if good relationship..klu x..then xperlu force yourself utk pergi pon...

It takes two to tango..

Macam kaka..
Mana2 sedara yang dulu every single year kaka je kena mai rumah depa and depa never ever2 make an attempt utk visit kaka at my own crib..kaka blacklist kan aja my raya trip list..(unless yang mmg tuwe uzur tu dimaafin la..mmg xde daya dorg nk drive apa sume kan)

Btw klu u dh berfamily..start to create ur own tradition plak..if xde mana sgt nk p..take the raya times to go on holidays etc

Zaman skrg ni kena build our own happiness..xperlu fikir sgt org sekeliling..xperlu jaga hati sgt pon..
coz at the end of the day money talks louder than blood;P

rahsier Publish time 19-3-2022 10:30 AM

Mcm aku malam raya kat rumah mertua.. esok pagi raya side aku dulu.. pastu balik rumah mertua.. raya ke 2 balik kg aku.. mcm tu lah kitorang buat setiap tahun..

misstomato Publish time 19-3-2022 06:51 PM

Normabaru replied at 19-3-2022 08:52 AM
Just visit je if good relationship..klu x..then xperlu force yourself utk pergi pon...

It takes two ...

Masih berhubung tapi tidak mesra, dalam group WA krik krik krik. Ipar update +ve C19 pun dia takde wish semoga cepat sembuh atau apa2.

misstomato Publish time 19-3-2022 06:57 PM

petpom replied at 19-3-2022 02:43 AM
Cukup dtg berkunjung shj.Tak pun nak senang. Tak yah dtg langsung. Hidup n keadaan dah berbeza. Ka ...

Tak yah dtg langsung tak sedap pulak nnt org kata. Sekurangnya datang beraya sekejap mcm beraya tu cukuplah kan. Aku dah amik keputusan mcm tu, hubby pun setuju. Cuma aku tanya kat forum ni juga utk tgk la org kata apa.

Normabaru Publish time 19-3-2022 06:58 PM

misstomato replied at 19-3-2022 08:51 PM
Masih berhubung tapi tidak mesra, dalam group WA krik krik krik. Ipar update +ve C19 pun dia takde ...

Ooo gitu...kiranya bukan Jenis seminggu sekali Tanya kabar ke apa ya..

Mcm kaka uncle kaka Pon Jenis selalu kirim Whatsapp..lg2 time COVID slalu wish Itu ini..btw uncle kaka ni non muslim..hehhee

Nway awak dh kawen ke blom dik?

If awak Jenis xkisah raya sorg then xperlu Pon blk.. nowadays mmg ramai je yang xblk time raya..nothing weird Pon.klu dorg tny kenapa jawab je risau covid.habis cerita.hehehe

misstomato Publish time 19-3-2022 07:24 PM

Normabaru replied at 19-3-2022 06:58 PM
Ooo gitu...kiranya bukan Jenis seminggu sekali Tanya kabar ke apa ya..

Mcm kaka uncle kaka Pon Je ...

Dah kahwin, parents ada lg. Hubby yg takde parents tp ada adik beradik yg tgh plan nk balik beraya rumah mak tiri dorang.. Aku mmg tak setuju, hubby tak kisah sbb dia mmg malas nk redah jammed berjam2 semata2 nak beraya kg org. Ni kira tanya pendapat org nak sedapkan hati sendiri patut ke tak aku lawan arus jadi ipar kaki bangkang.

sarahmirza Publish time 20-3-2022 08:42 AM

Parents in law ada rumah sendiri tak?
Kalau ada kenapa adik beradik suami TT tak beraya sama2 kat rumah tu?

kuihbakar Publish time 20-3-2022 02:37 PM

semenjak tahun 2014 beraya rumah mertua....

misstomato Publish time 22-3-2022 09:07 AM

sarahmirza replied at 20-3-2022 08:42 AM
Parents in law ada rumah sendiri tak?
Kalau ada kenapa adik beradik suami TT tak beraya sama2 kat ru ...

Ada. Aku cadangkan beraya rumah ayah mertua tapi semua krik krik. Raya rumah sendiri kena buat sendiri, masak sendiri, kemas sendiri. Mungkin sebab itu kakak ipar tak nak agaknya.

misstomato Publish time 22-3-2022 09:11 AM

kuihbakar replied at 20-3-2022 02:37 PM
semenjak tahun 2014 beraya rumah mertua....

Aku tak kisah raya rumah mertua. Kalau rumah mertua tiri yang berbelas atau puluh tahun hidup dengan keluarga hubby pun aku tak kisah. Yang aku kisah skrg, nak bermalam raya rumah org (mak tiri hubby) yang tak sampai 5 tahun kahwin dgn ayah dia dan takde hubuhgan darah (takde adik tiri). Nampak janggal. Mak tiri pun ada anak2 sendiri, tak rasa pelik ke?

yusryimran Publish time 22-3-2022 10:17 AM

iols since both of my parents tiada, Iols raya sendirian sedih masa mula2 sekarang dah tiada perasaan

vaious Publish time 22-3-2022 11:14 AM

Taun ni 1st time aku beraya tanpa parent...

Ayah aku dah kembali ke Pencipta berapa taun lps menyusul mak aku 2 bln lepas..

Tinggal akak aku sorang blom kawin duk runah pusaka..kesian plak tgk dia selama ni ada arwah mak aku teman..
Luckily aku duk dekat boleh jenguk dia selalu..

Adik beradik yg lain dah ada famili sendiri duduk jauh tapi so far weekend ada yg balik.

Tak dpt bayangkan sambutan raya taun ni camne..
mmg terasa berbeza tapi aku taknakla sampai spoil mood raya wife family dgn belah mertua.

SedihPedih Publish time 22-3-2022 11:41 AM

kalau iols, just mengunjungi kot..bermalam set2 dgn adik beradik kt mana2...

unless kalau yg tiri tu mmg keseorangan and dia mmg syg anak2 tiri mcm anak2 sendiri...

ikutla uols mcmana

sarahmirza Publish time 22-3-2022 04:15 PM

misstomato replied at 22-3-2022 09:11 AM
Aku tak kisah raya rumah mertua. Kalau rumah mertua tiri yang berbelas atau puluh tahun hidup deng ...

Memang janggal, ipar biras kita bukan mahram walaupun saudara terdekat...
Inikan pula adik beradik tiri bersama spouse mereka, langsung takde hubungan aka orang luar..
Kalau i confirn la akan terdetik "asal korang still nak mengendeng menyemak kat sini? Bapak ko dah takde kot".... Ni kalau i anak mak tiri mertua u la...

Hahahahaha

amyza82 Publish time 22-3-2022 04:25 PM

untuk tt, kalo x jauh, just pergi sekejap tunjuk muka.

sis pulak mmg dah biasa malam raya or first raya mmg rumah sdri.

anak2 dah biasa air tgn mak dia yg konon sedap sgt ;P

green~tea Publish time 23-3-2022 09:44 AM

misstomato replied at 22-3-2022 09:11 AM
Aku tak kisah raya rumah mertua. Kalau rumah mertua tiri yang berbelas atau puluh tahun hidup deng ...

Mmg Pelik... buat apa beraya bermalam... better limit sekadar berkunjung je kot.. dont get too close, bukan darah daging pun
Pages: [1] 2
View full version: Malam raya di mana?