Nuyak Publish time 4-3-2022 10:53 AM

Mertua Ok atau KO???

Hi Semua..

Saja la borak2 kosong nak tanya pendapat korang.. Biasanya macam mana layanan mertua korang pada ko dan anak2 terutamanya menantu perempuan.. Aku ni kan penat memikirkan walaupun da hampir 15 tahun.. Bukan apa, ko bayangkan baru2 ni anak aku yang bongsu baru pra sekolah tanya aku kenapa nenek selalu macam sayang A dan B ni lebih dari dia..

Aku yang pendek akal pun boleh jawab, ye lah mak dia kan anak nenek.. cepat pulak dia menjawab, tapikan ayah pun anak nenek juga..aku terus alamak nak jawab apa..untuk matikan perbualan dia aku kata dia je yang rasa macam tu, nenek sayang je semua..huhuhu

Sebenarnya da lama aku perasan tapi abaikan je perasaan tu..tapi bila pikir balik aku tak ada masalah dengan keluarga mertua, semua pun ok je cuma aku taktau la kalau belakang aku mereka mengata aku..Aku pun malas la nak membesarkan keadaan cuma sejak anak aku tanya soalan ni asyik bermain2 dalam pikiran..

Memang selalu aku perasan kalau aku bagi pandangan ke, ajak ke mana2 ke memang mak mertua aku akan dulukan anak2 perempuan dia..kira aku ni macam last choice la berbanding kalau keluarga sendiri serba serbi mereka akan rujuk kepada aku..memang selalu aku terasa juga tapi macam biasa aku abaikan je perasaan tu..

Sudi la kiranya kalau korang dapat share dengan aku situasi2 korang dengan mertua..Sekurangnya dapat mengurangkan persoalan dalam minda aku ni..

musangbodoh Publish time 4-3-2022 11:09 AM

ye...abaikan je...setan tu nk twist hati ko....

Nuyak Publish time 4-3-2022 11:26 AM

musangbodoh replied at 4-3-2022 11:09 AM
ye...abaikan je...setan tu nk twist hati ko....

Da bertahun abaikan..mungkin faktor umur jadi makin sensetif..huhu

awanysss Publish time 4-3-2022 01:06 PM

mmg nature nye camtu..
ibu akan lebih pd anak ppuan berbanding menantu ppuan..
bukan dia benci kau atau apa..
family aku pun mcm tu.. nenek aku (belah mak) mmg lebihkan kitorang cucu ppuan dr anak ppuan (bg emas)..
dan sepupu aku yg lain, nenek dia belah mak dia pun buat yg sama..
so takde la yg terasa.. mcm nature (dlm family aku la)

Nuyak Publish time 6-3-2022 09:10 AM

awanysss replied at 4-3-2022 01:06 PM
mmg nature nye camtu..
ibu akan lebih pd anak ppuan berbanding menantu ppuan..
bukan dia benci kau a ...

Kalau sebab selesa tu aku faham tapi kan ada satu kejadian yg buat aku rasa kecewa.. pernah dulu dia blk langkawi, bila aku smpai rmh mertua dia bg tau coklat semua da abis tak sempat nak simpan utk anak2 aku.. so aku pun x kisah tapi nak jadikan cerita masa aku nak cari pinggan mkn dlm kabinet ternampak coklat2 tu terus dia mcm tergagap2 tnya aku cari apa.. tapi aku buat tak nampak je.. rupanya dia nak bagi cucu2 kesayangan dia sbb dia kata budak2 tu suka makan coklat..dah anak aku tak suka coklat ke.. sabar je la.. cumanya aku kesian kat anak2 aku..

lil_honey Publish time 7-3-2022 04:49 PM

jgn kecik ati sgt.
kdg itu je yang ada untuk hiburkan hati diorang

iols ada kes mcm ni juga. mak lagi syg cucu dia dari anak lelaki, dari cucu anak perempuan.
bising juga kadang2. sebab byk lebihkan cucu yang tu, cucu yang lain layan mcm biasa. tak extra.

tapi tgk reason behind that. itu cucu yang dia boleh control sepenuhnya. apa yang dia buat kat cucu tu, mak bapak budak tu takkan marah.

Nuyak Publish time 8-3-2022 11:26 AM

lil_honey replied at 7-3-2022 04:49 PM
jgn kecik ati sgt.

memang selalu abaikan je..15 tahun juga bertahan..cuma terpikir la kan aku je ke yg dapat layanan mcm ni..tengok org lain kemain rapat dgn mertua..rezeki masing2 kan, ada bahagian lebih ada bahagian kurang..

ghalibboy Publish time 18-3-2022 03:58 PM

Sebenarnya dengan anak perempuan mungkin lebih selesa kut. Kalau kecik2 hati pun anak sendiri.
Persoalan yg sama pernah ditanya pada I. Kenapa mertua dia boleh mandikan cucu2 dr anak perempuan dia, tapi tak mandikan anak2 dia ( suami dia anak lelaki mertua ) bila balik kampong.I beritau mungkin mertua risau takut tersalah cara , menantu tak suka , begitu juga bila suapkan makanan dll.
Kadang2 I perasaan my friend ni pun selalu puji cara2 emak sendiri, dan komen emak mertua.
Jadi, just think positive

rahsier Publish time 19-3-2022 01:49 AM

Mertua aku ok.. cuma dah tua kan.. banyak perangai.. aku layankan aja..

Vinca Publish time 19-3-2022 03:49 PM

So far mertua okay.. cuma wpun kita rasa mcm dah rapat, tapi sbnrnya masih ada gap antara kami berdua. & of coz dia extra attention sikit kat ank2 pempuan dia. Kita fhmkan je la & berlapang dada supaya hati kita sentiasa tenang

jihyomelly Publish time 23-3-2022 11:57 PM

thn ni masuk 22 thn..kaka abaikan..dah faham jadi hati pun x sakit tak terasa hati..apapun dia still mak to my husband..kaka parent dah meninggal 24 years ago nak kata dpt kasih syg tu x la tapi sbb b4 kawin dah jd anak yatim so kental agaknya hehehe apa pun jd Allah ada tahu yg terbaik utk kita

Nuyak Publish time 25-3-2022 04:02 PM

lil_honey replied at 7-3-2022 04:49 PM
jgn kecik ati sgt.

itu aku perasan juga la..dia nak marah ke nak perintah ke memang kat cucu yang tu..dgn anak2 aku dia ada gap sikit..

Nuyak Publish time 25-3-2022 04:05 PM

rahsier replied at 19-3-2022 01:49 AM
Mertua aku ok.. cuma dah tua kan.. banyak perangai.. aku layankan aja..

da tua diaorg jadi mcm kanak2 balik kan..banyak ragam..sabar je la

AceHand Publish time 31-3-2022 08:07 PM

Laaa...

[AceHand SPECTaceLAR]

Dah anak sendiri... Haruslah...

Jizzz... Klong! Klong!

shop_girl Publish time 31-5-2022 11:54 PM

Aku bagi perspektif sebagai seorang adik ipar ya..yesss atok nenek mmg lebih rapat dgn cucu2 yg lahir dari anak pompuan diorg..tu mmg adat la..cucu dari anak lelaki bukan tak sayang tapi dari segi kemesraan tu mmg tak berapa nak sama..i think sebab mak cucu2 diorang tu bukan darah daging depa, yg dibesarkan dgn cara yg berlainan, rules dan regulations yg berlainan..berbanding anak2 kakak/adik pompuan..kita cubit anak diorg pun diorg biasa ok je..kekadang gurau ganas2 sikit pun diorg ok..coz kita ni adik beradik diorg..nak buat benda yg sama dgn anak2 kakak ipar?? Mungkin tidakkkk..tak rasa sheols akan happy bila iols gurau2 gitu dgn anak2 nya..haha :sweat3:

Tapiiiiii...melainkan hakak ipar tersebut amat sporting dan xde bagi pandangan mata yg pelik2..mungkin chances utk kemesraan itu meningkat adalah tinggi sekali. Tapi tu la..cara org lain2 kan..hadap je la :sweat3:

Nuyak Publish time 1-6-2022 03:43 PM

shop_girl replied at 31-5-2022 11:54 PM
Aku bagi perspektif sebagai seorang adik ipar ya..yesss atok nenek mmg lebih rapat dgn cucu2 yg lahi ...

Betul la tu..mungkin dia takut maknya terasa..masing2 ada letak barrier untuk jaga hati masing2 gamaknya..part tu aku faham cuma kalau bab makan pun dibeza2 kan simpan utk cucu anak perempuan mmg sedikit sebanyak terusik juga la hati..tapi untuk tidak mengeruhkan keadaan biasanya aku buat tak tau dan buat2 tak nampak je..hahaha

None68 Publish time 5-6-2022 09:22 PM

My mertua k.o. Penyudahnya kitaorang cerai, settle.

kakikuDibibirmu Publish time 5-6-2022 11:42 PM

Nuyak replied at 6-3-2022 09:10 AM
Kalau sebab selesa tu aku faham tapi kan ada satu kejadian yg buat aku rasa kecewa.. pernah dulu d ...

Ni coklat Tun Daim Zainuddin Langkawi bebas cukai tu kerwww?:$

Nuyak Publish time 8-6-2022 10:25 AM

None68 replied at 5-6-2022 09:22 PM
My mertua k.o. Penyudahnya kitaorang cerai, settle.

Alamakkk...tabah je la sis...insyaAllah moga ditemukan mertua yang terbaik selepas ni..

Nuyak Publish time 8-6-2022 10:26 AM

kakikuDibibirmu replied at 5-6-2022 11:42 PM
Ni coklat Tun Daim Zainuddin Langkawi bebas cukai tu kerwww?

Bukannn...hahaha..dia tak suka coklat ni sangkut kat gigi pelesu ...hahaha
Pages: [1] 2
View full version: Mertua Ok atau KO???