Agent13k Publish time 2-3-2022 01:32 PM

Keluhan Seorang Isteri, Serba Salah Nak Minta Cerai Sebab Suami Biawak Hidup

Baru-baru ini ada satu ciapan di Twitter pengacara TV Fedtri Yahya.

Seorang wanita yang tidak mahu dikenali ada bertanyakan satu soalan kepadanya soalan berbunyi, "Berdosakah isteri memohon cerai kerana sudah tidak tahan duduk serumah dengan si suami yang tidak berkerja?"

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202203/02/122844i219uruhvj0wvrrt.pngkredit foto: TheAsianParent

Wanita itu memaklumkan bahawa suaminya tidak menjalankan tanggungjawab sebagai seorang ketua keluarga dan tidak menjadi seorang bapa yang baik.

Tambahan pula, makanan harian juga terpaksa dicatu dan anak-anak tidak boleh bersekolah kerana tidak mengambil vaksin.

https://twitter.com/fedtriyahya/status/1498680055823843328?s=20&t=_hZ4zIYLRLU5rJhUVllUGg

Susulan itu , ramai yang memberi pandangan bahawa sesebuah perkahwinan tidak sepatutnya berada dalam situasi penderitaan sehingga ke hujung nyawa,.

Pasangan sepatutnya berfikir tentang anak-anak yang dinafikan hak untuk belajar dan sebagainya.

https://twitter.com/syedkadir/status/1498694182256394248?s=20&t=_hZ4zIYLRLU5rJhUVllUGg

Ada juga yang memberi nasihat iaitu pergi ke pejabat agama atau mahkamah syariah untuk mendapatkan pencerahan secara lebih telus untuk menyelesaikan konflik rumah tangga yang sekarang ini dalam keadaan tidak begitu baik.

Apa pendapat anda? -CARI

Adrif Publish time 2-3-2022 01:48 PM

kalau ternyata sifat malas al-biawak-wak tu, entoh ler. pegi je la mahkamah. settle kat sana terus.
tapi kalau si suami ada sebab terselindung lain, better jumpa kaunselor dulu. sesi kaunseling
isteri boleh tertekan, suami pun boleh tertekan. dua2 manusia

ntah2 depression ka, hilang kerja sebab lockdown dulu ka, mintak kerja tak dapat2 ka
wallahualam

dengar dulu dua2 pihak. bawak berbincang.

btw, si isteri ni highlight yang sisi buruk ja, dia kerja ka, suri rumah ka,
suspicious juga, risau content fiksyen page krt
zaman internet dan gila likes serta content ni, susah nak caya sikit, ya ampon

Normabaru Publish time 2-3-2022 04:03 PM

Pelik kan..hampir 80% masalah rumahtangga dtg Dr dlm rumah tu sendiri Dan majoritinya bpunca Dr lelaki yang jadi ketua keluarga tu sendiri.

Yang ustet2 ni asiklaaa ceramah isteri kena taat bla bla bla..yg patut ditekankan adalah tanggungjawab suami tu..bukan takat cukup makan.
Patut mentality malu xbkerja tu di tegur bukan oh kena susah Sama2..ni bukan susah tp menyusahkan..

Bila bini xmeminta ko buat xkisah je..pastu sembang ckp perempuan skrg materialistic..yihhhh

Paris19 Publish time 2-3-2022 10:35 PM

Kena tengok semua sudut..

Suchi Publish time 2-3-2022 11:07 PM

Nih kalau puak2 jantan baca dorang kata isteri ni jenis takleh hidup susah dan senang sama2 ngan laki.

Jangan taktau depa pandang tinggi tau kat bini2 yg jenis bertahan je dgn perkahwinan toksik.
Padahal puak depa tu bini lebar sikit je badan sbb beranak je pun dah sibuk nak cari lain taknak plak hengko bertahan sama2 ngan dia
dlm apa jua bentuk dan rupa dia.

_kelly Publish time 2-3-2022 11:16 PM

kalau rajin tgk tiktok lawyer syarie tuan fahmi banyak soalan mcm ni jugak..baca komen2 puak lelaki ada yg sampai marah kata undang2 berat pada wanita padahal masing2 sejenis biawak hidup kahwin atas dasar nafsu semata..yihh sgt

Jitu Publish time 2-3-2022 11:31 PM

wanita diuji ketika susah
ramai dah yg lari bila laki jatuh susah sbb dah tak sanggup

laki pulak diuji ketika senang
mula lah berangan nak tambah satu lagi :lol:

belacan_gurl Publish time 3-3-2022 08:32 AM

Normabaru replied at 2-3-2022 04:03 PM
Pelik kan..hampir 80% masalah rumahtangga dtg Dr dlm rumah tu sendiri Dan majoritinya bpunca Dr lela ...

Betoi tu...aku setuju

eyansss Publish time 3-3-2022 09:46 AM

Suchi replied at 2-3-2022 11:07 PM
Nih kalau puak2 jantan baca dorang kata isteri ni jenis takleh hidup susah dan senang sama2 ngan lak ...

hidup susah senang bersama2 vs hidup menyusahkan is two different things...tapi penganut agama melayu ni buat2 tak nampak...selagi boleh semua humban kat isteri...tanggungjawab suami, isteri yang kena galas...buruk salah silap suami, isteri yang kena kecam...

chinta89 Publish time 3-3-2022 11:07 AM

Jitu replied at 2-3-2022 11:31 PM
wanita diuji ketika susah
ramai dah yg lari bila laki jatuh susah sbb dah tak sanggup

ye btl kata u tu tpi kan dlm kes ni, mcm lain sikit la sb suami dia x kerja dah 3 tahun... x bg nafkah, anak x blh sekolah etc..

kalau lelaki tu keja, tp still susah nn prmpuan tu nk cerai, boleh la guna istilah 'wanita diuji ketika susah bla bla bla'..

ini mcm ape je perangai dgn x keja, habiskan barang kemas, x ada usaha nk ubah hidup....

rospinki Publish time 3-3-2022 11:21 AM

tu pon masih tak puashati insan teripu katanya..mula2 hidup susah daku belikan dia si kancil buat keje aku pula berjalan kaki ke sana kemari naik bas lengseng redah banjir segala.tapip itulah..ujian tu semua sekdara yg Allah beri atas kemampuan kita menerimanya. sedangkan nikmat setwelah ujian itu Segunung Rahmatnya.

Jitu Publish time 3-3-2022 02:52 PM

chinta89 replied at 3-3-2022 11:07 AM
ye btl kata u tu tpi kan dlm kes ni, mcm lain sikit la sb suami dia x kerja dah 3 tahun... x bg na ...

entah lah kena dengar dr dua belah pihak mcm tu baru tahu perkara sebenar tp mungkin laki dia dah usaha cr kerja cuma belum dapat2 lg
pastu kat rumah rajin semua terurus
laki mcm tu ssh kot nak jumpa ;P

tp klu laki jenis biawak yg memperhambakan bini
baik cerai je lah

fair_iza Publish time 3-3-2022 08:05 PM

Kena dgr 2 belah pihak. Aku ada kwn yg sambg phd oversea. Laki ikut, so berenti lah kerja engineer. 5thn teman bini mcm2 buat kerja, kutip buah, cleaner. Bila balik malaya 3 thn sblm covid, cuba lh buat bisnes. Tup2 2020 covid, thn lepas bisnes lingkup. Bini pensyarah, mula minta cerai dgn alasan laki x kerja. Dan sebenarnya bini ada skandal dgn pensyarah suami org.

Lagubestbest Publish time 3-3-2022 08:30 PM

3 tahun bertahan guna duit simpanan suami.
maksudnya dulu suami dia gaji bukan marhaen.
sekali jatuh, terus terduduk bingung taktau nak handle.
bini kena la supportive, suh jgn malu buat grab ke ape.

jazaa100 Publish time 3-3-2022 10:05 PM

Edited by jazaa100 at 3-3-2022 10:08 PM

Soklan aku satu je.....

Ngeseks dia catu tak?

Klu ngeseks dicatu seiring dgn makanan utk anak anak, blh dipertimbangkn lagi sbb mgkin sbb dia stress zaman covid ni nk kuar cari keja

azimodin Publish time 4-3-2022 03:33 PM

Benda ni mmg kena dengar 2-2 side. Macam member aku jadi suami pengurus rumah sepenuh masa. Isteri kerja nurse kat UAE. Dia la yang uruskan anak dari budak tu umur setahun sampai dah masuk darjah 1. Sambil2 tu dia ada la meniaga online sikit2. Bulan 12 haritu kemain happy lagi bini bawak gi umrah anak beranak. Semoga aman2 je la dorang laki bini. Kes macam kawan aku ni xleh la nak kategorikan sebagai biawak sebab anak dia elok je membesar.

epullipan Publish time 7-3-2022 09:30 AM

kalau ase tak beri apa apa faedah baik blah kak

copy_paste Publish time 8-3-2022 11:42 AM

Normabaru replied at 2-3-2022 04:03 PM
Pelik kan..hampir 80% masalah rumahtangga dtg Dr dlm rumah tu sendiri Dan majoritinya bpunca Dr lela ...

sebenarnya kebanyakan lelaki x mampu,

copy_paste Publish time 8-3-2022 11:43 AM

azimodin replied at 4-3-2022 03:33 PM
Benda ni mmg kena dengar 2-2 side. Macam member aku jadi suami pengurus rumah sepenuh masa. Isteri k ...

tu bukan biawak,ade je fungsi dia dlm rumahtangga,
yg dikatakan biawak tu xde fungsi apa,
ada xde same je,beza dia ada kontol

lurve82 Publish time 9-3-2022 06:15 AM

Adik ipar aku sorg mr mama…tp ada juga buat grab..pkp je mcm susah sket…aku ckp dgn laki aku…klu dia berhenti keje..aku pun nk berhenti juga…apa2 dlm Islam lelaki yg wajib bagi nafkah…
Pages: [1] 2
View full version: Keluhan Seorang Isteri, Serba Salah Nak Minta Cerai Sebab Suami Biawak Hidup