CardiGans85 Publish time 20-2-2022 06:55 AM

Aku harap berkekalan sampai bila-bila...

makcun14 Publish time 20-2-2022 09:48 AM

I tunggu jach they ols ada konflik rumah tangga nanti, adakah matang nak hadap perangai pasangan dan lain lain faktor seperti anak, keluarga mentua , kewangan etc etc.
Tambah pulak orang muda zaman sekarang aktif medsos. Sanggup kah tengok kawan lain berjimba sedangkan ko kena jalankan tanggungjawab rumah tangga? Eyh seram iols
Giteww aku cynical.

makcun14 Publish time 20-2-2022 09:50 AM

azimodin: Aku bukan nak judge ye tapi da ...
Kan.. kisah benar bukan auta.
Macam la orang lain takde masalah sendiri nak settle

krustykrab Publish time 20-2-2022 11:09 AM

kotakominami replied at 19-2-2022 08:40 PM
Kesian mak pak.....tak sempat nak makan jasa anak, kena membela cucu pulok..

Mak pak yg redho:lol:

krustykrab Publish time 20-2-2022 11:13 AM

Jgn nnt lps setahun duk hapdet kt medsos kena buli dgn in laws, laki malas keje asyik.ikut kengkawan merempit, :$

anaz98 Publish time 20-2-2022 11:24 AM

Akak faham nak elak zina dik, sebab tau usia begitu nafsu membuak-buak. Bagus kawen elak maksiat, jangan jadi mcm akak. Cuma bila berkahwin di usia muda kita kena lihat pelbagai aspek dalam 5 tahun kedatang. Akak tak sokong kau kawen zaman sekolah adik. Banyak lagi benda kena lihat dan tempoh

anaz98 Publish time 20-2-2022 11:26 AM

Kalau nak kawen pastikan dah habis SPM dan ada pendapatan tetap kalau hang jenis tak mau sambung belajar. Pendapatan tetap ya dik, konsisten utk 6 bulan. Kawen muda ini subur, tak masal anak berderet pastu meroyan jealous tengok org lain enjoy zaman muda.

Perawankota Publish time 20-2-2022 12:36 PM

My ex bf masa tu aku baru awal2 20an, pernah kawen dgn budak umur 13thn yer and dia masa tu umur dlm 18 ke 19 mcmtu.. Tapi tak kekal, sebab katanya perempuan tu ligat gak dulu, n dia mangsa keadaan.. Masa aku kenal dorg dah bercerai. Tapi aku sendiri pon x leh hadam mcmana umur 13thn dah kawen.. Tapi last2 kitrg putus jugak wlupon dah berapa kali aku balik kampung dia jumpa family dia and dia pon dah baper kali jumpa parents aku.

AKAZ85 Publish time 20-2-2022 01:19 PM

Ni kahwin sebab pepek ngan batang je ni.. Nampak sangat alasan budak2.. Ingat kawen ni untuk elak zina je ke? Banyak benda kena fikir dik.. Awal2 ni sedap laa.. Jangan nanti menyesal pulak kawen awal.. Pastu mengadu kat KRT.. Paling busuk rebel di usia tua bangka macam kepam gemok busuk

Mini.Me Publish time 20-2-2022 01:36 PM

Muda lg wey...enjoy laa masa muda korang dulu...jgn nti berpisah alasan tak puas enjoy plak...takyah kata bwh umor bwh 20...ak tgk adik2 ipar kawin 21 22 abis diploma pon kesian tgk...takdan keje enjoy gaji sndiri dh kena sibuk sama2 byr komitmen ngn laki...laki plak gaji takat minima je...dh la duk ngn mentua tak bebas lgsg sbb tak mampu nak sewa duk sndiri...kalo kawin ngan laki dh matang n stable takpela jgk

clarizsa Publish time 20-2-2022 02:38 PM

Asalkan bukan anak i , lantak korang la nk buat apa

Samerosie Publish time 20-2-2022 02:38 PM

Edited by Samerosie at 20-2-2022 02:41 PM

Last2 tak jadi apa.Nak sambung sekolah tinggi dah beranak pinak duk la rumah jaga anak.Yg hat laki naik la sampai university lepas tu kerja elok.Bini kat rumah dah rupa hantu mak limah dgn nak kejar memasak lagi anak2 lagi. Laki jumpa perempuan lain cerita bini tak faham dia,belajar pun tak tinggi tak faham bila dia cerit pasal itu ini tak memahami dia..eh tiber drama kul 7 lak

misshero Publish time 20-2-2022 02:56 PM

Semoga dipermudahkan. Kalau umur muda tapi dah matang soal tanggungjawab dan komitmen, tiada masalah. Perkahwinan bukan soal jimak semata. Apatah lagi bila dah ada anak. Tulah, setiap pasangan ada ujiannya memasing.

Jitu Publish time 20-2-2022 03:06 PM

nak elakkan zina jangan lah bt apa2 yg mendekatkan diri ke arah zina
mcm bercouple keluar dating etc...
InsyaAllah selamat lah dr zina
nikah muda sangat ni klu ada harta 7 keturunan tak habis takpe lah ;P
tp aku klu keluar dating pun tak buat benda yg bukan2 :$

AKAZ85 Publish time 20-2-2022 04:07 PM

Jitu replied at 20-2-2022 03:06 PM
nak elakkan zina jangan lah bt apa2 yg mendekatkan diri ke arah zina
mcm bercouple keluar dating et ...

Betul laa.. Kakyung dulu pon dating gi makan, ade citer best tengok wayang pastu melepak kat book excess.. Pastu balik.. Dating pon paling lama 5 jam je.. Mana fikir nak menutuh bagai.. Lain betul laa pemikiran budak2 sekarang.. Awal 2000an dulu kita dah terdedah dah pon ngan klip2 3gp tu.. Tapi xde laa terfikir nak buat macam tu.. Mungkin sebab nasihat mak ayah kot kan buat sentiasa kita ingat je kalau nak buat 1 1 benda tu

BunyiMeow Publish time 20-2-2022 04:57 PM

Kawen bukan sbb nk elak zina je..arap ready la nk pegang komitmen

jazaa100 Publish time 20-2-2022 05:27 PM

Edited by jazaa100 at 20-2-2022 05:31 PM

Senang je parents dia bela ank.....
Sampai umor 16thn....dah pi cari kehidupan sendiri.....

Umor ank aku 16-17thn le yg palung mencabar.....pkl 3.30pm aku dah tercegat kat pintu gate sekolah, aku takut klu biarkn balik sendiri, terlepas ke klcc le pulak nanti.....

Pkl 6.30am dah jd drebar hantar pi sek....pkl 3.30pm amik dari sek....pi hantar tuisyen, amik dari tuisyen....pkl 10pm baru hbis keja.....
Penat merempit tu sampai skrg mcm tak hbis lg......

Bila masuk U....kerenah lain pulak.....:L

Nak mendidik jd maknusia....bkn nk elak zina je.....

bakingsoda Publish time 20-2-2022 10:25 PM

bawah umur samaawah umur lantak la, kalau cerai pon dan ada anak at least terjaga la nasabnya. tapi yg pasangan bawah umur dgn jantan dewasa elok haramkan terus walaupon makpak nak bagi consent.

adel7 Publish time 20-2-2022 10:29 PM

Family setuju ek ko kawen muda2 gini

PEPPERMAN Publish time 20-2-2022 10:59 PM

adakah mereka seblum ni sangat cenderung nak berzina?
atau parent setuju nikahkan berdasarkan situasi orang lain disekeliling?
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7
View full version: Pengantin Belasan Tahun, Kahwin Nak Elak Zina