esbok Publish time 18-2-2022 09:20 AM

Untuk aku la, apa sahaja alasan/cerita

Antara benda yang tak enak di tong sampah, buku/ilmu dan makanan. Bayi kau jangan sebut lah aku pang kang

esbok Publish time 18-2-2022 09:22 AM

Untuk budak tu, manusia memang macam2,andai pun lecturer tu tak betul, tapi ketahuilah dik berguna kau jumpa manusia macam tu awal

esok kau kerja kau kebal dah dik

felinecat Publish time 18-2-2022 10:33 AM

Dah lebih deadline kot. Kosser nak layan

Nuyak Publish time 18-2-2022 11:22 AM

jenis hantar assignment lambat ni dah keja nanti buat keja last minit menyusahkan orang..kalau da perangai gitu smpai da kerja nanti gitu la perangai nya..tak ada disiplin..

annehuda Publish time 18-2-2022 11:52 AM

Adrif replied at 17-2-2022 09:25 PM
individual assignment, takde masalah. hantar siang hari sebelum pukul 5 petang.
malam sebelum tu dah ...

aku dulu pun ada ahli tidor mcm ni. mmg tak buat ape lgsg tapi fikir subjek tu carry mark assignment ni tinggi takpelah weols buatlah part yg sepatutnye dia kene buat tu, pastu kan dah submit tu nak kene buat presentation tapi lecturer wajibkan setiap orang kene present. terpaksala share part aku ngan die. masa present tergagap-gagap, bila ada soalan pun takleh nk jawab. agak affect jugakla markah presentation kitorg. tak lama pastu ada skali tu die citer motor die kene curi, ntah aku cam takde perasaan simpati pulak bila kenang balik ape die buat kt kitorang masa group assignment tu

AznieBunnie Publish time 18-2-2022 12:19 PM

Thunderclouds replied at 17-2-2022 08:44 PM
besa jaaa..tambah2 kena lecturer andartu. Baling/campak buang assignment mmg common occurre ...

betul la... yang lewat jodoh tu mmg suka campak-campak assignment student kan.
selain jerit-jerit.
tapi dengan student lelaki, halah-halah, kegedikan terserlah.
melugai student lain tengok.
:lol:

Samerosie Publish time 18-2-2022 12:42 PM

Kalau i pun akan tong sampahkan.Semua nak bg muka last2 membesar dgn pointing finger salahkan orang lain je diri sendiri tak pernah nak reflect.

Gomea Publish time 19-2-2022 09:46 AM

Adrif replied at 17-2-2022 09:25 PM
individual assignment, takde masalah. hantar siang hari sebelum pukul 5 petang.
malam sebelum tu dah ...

Aku kes lain pulak. Selalu dapat group assignment dengan sorang mamat cina ni. Dia ni jenis tak percaya dengan orang lain. Masuk lab dia tak bagi kami2 ni buat projek. Biar dia terkangkang2 buat keje sorang2. Asalkan kami tak masuk campur. Lepas tu buat report pon sorang2. Untung banyak setiap kali satu group dengan dia :lol:

jijilaaa Publish time 19-2-2022 12:08 PM

pernah weh aku dipulaukan group assignment. buat sama2. collect data sama2. 3hari before submit tu, diaorg buang nama aku. malam tu jugak ak g jumpa senior, diaorg ramai2 bantu aku. aku cerita semua masaalah kat lecterur, dia paham then dia terima aku submit assignment sensorang.

yang kelakarnya, group aku tu rupanya data yang kitaorg amik tu ada masaalah. diaorg tak sangka ak berjaya siapkan. diaorg punya data mmg totally out, tak leh guna langung. last2 ada yang cuba approach ak suh masukkan nama diaorg dlm assignment aku

memang tak lah

last sekali masa org semua cuti sem 4 bulan, diaorg kena stay kampus utk siapkan assingment tu. padan muka.

sampai skang aku xleh maafkan diaorg. kalau ada alumni ke gathering ke, mmg ak tak join. ak jadi invisible. malas nak up tp date dgn classmate

gekkou Publish time 19-2-2022 07:04 PM

Edited by gekkou at 19-2-2022 07:05 PM

hantar assignment lambat memang patut kena tong sampahkan
unless ada alasan kukuh dan bagi tau awal2
ada student bagi alasan tertido

sampai sekarang teringat seorg lecturer kat uitm
lelaki, ajar subject business management
aku terpaksa absence pada hari presentation
sbb mak aku masuk ICU
aku minta tangguh ke hari lain
pada hari kena present lecturer tu tanya aku
'mak kau hidup ke mati?'
muka lecturer tu sampai skang aku ingat

jas7512 Publish time 19-2-2022 08:04 PM

Gomea replied at 19-2-2022 09:46 AM
Aku kes lain pulak. Selalu dapat group assignment dengan sorang mamat cina ni. Dia ni jenis tak pe ...

Hahaha..ni mcm i masa buat grp assignment puluhan tahun dulu..bkn x caya tapi flow of ideas tu rasa lg smooth bila srg je fikir .yg lain tlg byr kos2 nak buat assignment..tlg taip..cari bahan dan belikan i mknan....eh tapi assignment kami selalu dpt highest mark . .i x tahu actually apa perasaan my team members tapi masing2 semua dah keje dan berjawatan..hehe

Buritan Publish time 19-2-2022 10:55 PM

Kakak aku lee tuu.. cmpk assigbment budakk..mmg berlagakk

haifawehbe Publish time 19-2-2022 11:22 PM

Alhamdulilah iols byk dpt lecturer yg baik2 dan byk membantu menyenangkan keje student lagi2 time assignment.. x dinafikan lecturer andartu mmg selalunya garang2 tapi kalau kita jenis respect dan dgr ckp mereka mmg boleh bertoleransi sebenarnya..

ripiled585 Publish time 28-5-2022 05:32 PM

http://doramasmp4.cl/

epal_putih Publish time 28-5-2022 06:31 PM

I pernah lewat masuk kelas..
Lec kunci pintu
Tapi lepas tu beliau bukak balik
Haha

dua_chzy Publish time 28-5-2022 08:47 PM

Sekarang viral terus yach.

Dulu2, kirim salam ja. Ramai pensyarah level Roahana Takim tak terima students hantar lambat assignment dulu. Memang dikasik 0 ja.

dua_chzy Publish time 28-5-2022 08:50 PM

arffa replied at 17-2-2022 02:22 PM
Entah la yang pernah merasa deal dengan pelajar gini Tau la. Belum lagi pihak atasan Kasi tekanan su ...

Aiol memahami. Sebab tu aiol tak cepat kesiankan pelajar bila baca cerita begini.

Kau rasa la nanti kerja dengan pelajar jenis endah tak endah begini. Rasa la. Kau back up sangat, mudah2an merasa kerja dengan graduan suka lambat hantar kerja, tak serius, kuat main, buat kerja ikut sukati dia, tak peduli teguran lecturer, tak reti minta tunjuk ajar, bodoh sombong, ingat dunia revolves around dia ja ala2 masalah dia ja paling penting di alam fana ini semua orang patut bagi perhatian kat dia ja, kuat bagi alasan, etc.

arffa Publish time 29-5-2022 11:23 AM

dua_chzy replied at 28-5-2022 08:50 PM
Aiol memahami. Sebab tu aiol tak cepat kesiankan pelajar bila baca cerita begini.

Kau rasa la nan ...

I kalau stress sangat dengan student peel begini I doa kuat - kuat Ya Allah semoga kau bukalah hati si polan - si polan semoga menjadi rajin Dan tidak menyusahkan saya. Tapi tu lah memang betul parent B40 pun berbeza dengan M40 dan T20. Diorang tak amek Tau langsung Hal anak kalau kita cakap pun macam takde respond. Kalau dengan parent educated siap dia buat appointment bincang Hal anak.

dua_chzy Publish time 29-5-2022 01:04 PM

arffa replied at 29-5-2022 03:23 AM
I kalau stress sangat dengan student peel begini I doa kuat - kuat Ya Allah semoga kau bukalah hat ...

Kat sekolah pun sama. Sometimes aiol rasa bukan setakat anak2 B40 ni yang kita perlu educate, parents B40 pun perlu education.
Pages: 1 [2]
View full version: Lambat Hantar, Pensyarah Kurang Ajar Buang Assignment Pelajar Dalam Tong Sampah!