ameenarara Publish time 17-2-2022 04:59 PM

Lambat Hantar, Pensyarah Kurang Ajar Buang Assignment Pelajar Dalam Tong Sampah!

Terdapat satu isu di Tiktok melibatkan pensyarah yang tidak diketahui namanya bersikap kurang ajar hingga mencetuskan kemarahan netizen.

Hanya disebabkan pelajarnya lambat untuk menghantar tugasan, dia bertindak untuk membuangkan saja tugasan tersebut. Akibat dikecam, video tersebut telah pun dipadam.

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202202/17/165052wr6wr0kzze8gs6sh.jpgFoto: Sumber Internet

Isu ini telah menarik perhatian pensyarah lain untuk menegur tindakan yang tidak sepatutnya dilakukan itu.

7064717965261884698

Dr Zach sebagai salah seorang pensyarah berkongsi pendapat dengan netizen tentang perbuatan buruk itu. Dia mengatakan jika kita mengenalpasti seseorang pelajar itu bermasalah, maka sebagai pensyarah harus berhubung dan mengajak pelajar tersebut berbincang secara baik.

7065245523241880858

Tambahnya lagi, pensyarah tidak boleh melibatkan emosi dalam mendidik. Apa pengajaran yang ingin disampaikan kepada pelajar dengan berbuat demikian? Ini akan menambahkan lagi rasa kecewa setelah berhempas-pulas menyiapkan tugasan.

7064878740676922650

Menjadi seorang pendidik seharusnya mempunyai nilai sabar di dalam diri dan niat kerja juga perlu telus untuk masa depan dunia pendidikan.

Ini adalah sejenis pensyarah yang tidak matang padahal boleh saja dibawa berbincang. Semua orang ada masalah masing-masing, apa salahnya belajar memahami dahulu tanpa perlu bersikap biadab. - CARI

matbad Publish time 17-2-2022 07:09 PM

aku dulu byk kali pnah kena buang asggment dgn lecturer bila lambat hantar. mntak hantar 5pm. aku sampai depan dia 5.05pm mmg kena buang. kutip ambk buat balik. smpai skrg aku tak brani lewat hihi

orgbiasaje Publish time 17-2-2022 08:16 PM

manja betul bebudak sekarang

Thunderclouds Publish time 17-2-2022 08:44 PM

{:smileo besa jaaa..tambah2 kena lecturer andartu. Baling/campak buang assignment mmg common occurrence;P

Supersirap Publish time 17-2-2022 09:10 PM

X biasa budak-budak ni dengan lecturer ganas

musangbodoh Publish time 17-2-2022 09:19 PM

dh xmo ingat daaaaaaa....:L

Adrif Publish time 17-2-2022 09:25 PM

individual assignment, takde masalah. hantar siang hari sebelum pukul 5 petang.
malam sebelum tu dah proof read, final edit bagai.

group assignment macam cibai.
4 orang dah settle parts masing2. tinggal sorang tak siap lagi. heck, rupanya waktu tu dia tak start buat langsung. dasar penipu.
dia kata, takpe, email parts kami kat dia, nanti dia akan compile dengan part dia, edit, print, dan submit. duit print assignment dia cover dulu, nanti-nanti kitorang bayar balik. so, OK.

sekali dia tak submit daaa.. celaka punya manusia.
sampai lecturer panggil nama kitorang satu group, assignment takde.
tak pernah aku buat group assignment sampai tak submit langsung. teruk gila
last2 aku compile sendiri, print sendiri, submit terus kat lecturer petang tu jugak.
part budak tu dia tak bagi pun, so takde part dia. nama dia terus takde dalam group.
mula2 lecturer macam taknak terima. last2 dia terima jugak, tapi tolak separuh total marks.
ok la daripada telur ayam. tapi sakit hati aku. tak pernah dapat markah assignment teruk macam tu.
memang tak akan dapat grade A subject tu. paling tinggi pun B, atau B- je.
rosak GPA. celaka punya manusia.

padahal keje dia dok berjalan kat KL. time buat assignment banyak songeh

helicornia Publish time 17-2-2022 09:40 PM

Klu aku jd lect pun aku buang je.ni baru time belajar.esok time keje baru korang Tau tindakan bos lagi ganas kalau hantar task lewat dr dateline

imransulaiman Publish time 17-2-2022 09:56 PM

Assignment aku pun pernah kena buang oleh lecturer...huhu! Tapi aku tak amik hati pun...sebab memang salah sendiri hantar lewat.

arffa Publish time 17-2-2022 10:22 PM

Entah la yang pernah merasa deal dengan pelajar gini Tau la. Belum lagi pihak atasan Kasi tekanan supaya kejar pelajar yang tak hantar assignment dengan alasan jangan biarkan carry mark kosong. ko ghase dah macam peminta sedekah. Aku pun pernah tong sampah kan assignment pelajar sebab setiap kali Kasi assignment sokmo alasan terlupa nak hantar, tertinggal assignment kat rumah, so memang ke tong sampah la kalau alasan macam sampah ni.

makita Publish time 17-2-2022 10:26 PM

Meols dpt lecturer sempoi. Sapa yg anta eseiment nipis...dpt A ;P
Lecturer ni bila pencen jadi lagi busy. Stesen tv radio lagi suka sebab dia ada masa jadi panel.

wirazam Publish time 17-2-2022 10:27 PM

Lecturer yg backup pelajar hantar lewat mcm dlm video tiktok Tu pun X membantu student pun....malah akan menyebabkan pelajar takde silap bertanggungjawab...pastu masa keje nanti buat problem lak kat tmpt keje

fealefea Publish time 17-2-2022 10:35 PM

So org x disiplin x de pengajaran ke. Ape jadi dgn org yg ikut peraturan. Jgn tak adil dlm timbangan dunia.

ladybugz Publish time 17-2-2022 10:59 PM

i x pernah la tong sampahkan assignment. tp i pernah jd pengemis/pemujuk org yg x hantar2 asmmt wlpn dah nk final. i juga pernha jd garang yg sgt2 tp setakat tambah task dlm assmt tu n bag deadline baru plus kerja tambahan. bg budak makin cerdik sbb buat kerja banyak lg. apapun, i ttp sokong lecturer punish late submission. cuma nk buang tong sampah tu xyah la.. tulis je notis semua assmt x akan diterima selepas tarikh sekian2. sila bawa pulang semula assmt masing.

swimswim Publish time 17-2-2022 11:50 PM

Jgn nak pamper unnecessarily students2 ni. Bila masuk workforce nnt jadi tak pandai nk respect work deadlines. Kang kena tegur, resign 24hrs sbb rasa dia je betul.

Tp lecturer pun takyah la buang dlm tong sampah assgmt diorg. Just bagi marks kosong je la. Senang citer

Lagubestbest Publish time 18-2-2022 12:30 AM

Tengok assignment la. Dia bukannya cipta benda baru ke ape. Takat olah balik hasil copy paste dalam internet je pun lambat hantar memang wajar masuk tong sampah.

jas7512 Publish time 18-2-2022 12:47 AM

Ngengade nye student..klu i x kuasa jd pengemis..mmg bg zero je..and i cc terus kat mgt..bdk sekian2 x hantar assignment walaupun dah lepas deadline so klu pelajar ni fail or mkh zero jgn marah i...and so far so good....and i biasa cari juga siapa lg lecturers mrk yg x hantar assignment..biasa muka2 yg sama je...so mmg kami semua sepakat bg je dia fail sbb x mkn saman kan....biar kn tendang terus dr uni...utk yg hantar lewat..otomatik mkh tolak separuh....sbb biasa lecturers bg assigment awal semester..sepatutnya xde alasan hantar lewat

Adrif Publish time 18-2-2022 03:21 AM

swimswim replied at 17-2-2022 11:50 PM
Jgn nak pamper unnecessarily students2 ni. Bila masuk workforce nnt jadi tak pandai nk respect work...

kan. style senior prof. lagi2 dah dekat umo nak pencen. diorang dah tak kuasa nak marah budak ke, drama tong sampah ke. simple je, last day submission, before 5 p.m. tu je. dia tunggu kat office. beyond that, 5.10 minit ke, 5.15 minit ke, dia terima kalau alasan munasabah. 15 minutes grace period gitu.
beyond that, submit, dia terima je. tapi dia tak check langsung. auto telur ayam.
kecuali ada sebab munasabah.

akies Publish time 18-2-2022 07:17 AM

Kan ada dateline..hantar je la ikut apa yang lect nak..sama juga bila waktu kelas.
Masuk awal. Ini lecture dh sampai, student tk masuk lagi.
Zaman iols, sape lambat masuk kelas kena halau time tu gak.
Ganas lecturer tu ;P

Tembikaigoreng Publish time 18-2-2022 08:26 AM

Sorry nak Tanya...paling banyak students dia deal berapa ratus?? Lecture aku deal students sampai 800 org kot...pastu kau assume dia nak email kau satu²? Padahal itu tanggungjawab pelajar....setakat ajar 100 org boleh lah gebang...
Pages: [1] 2
View full version: Lambat Hantar, Pensyarah Kurang Ajar Buang Assignment Pelajar Dalam Tong Sampah!