makadek Publish time 17-2-2022 03:38 PM

Whuarghhhhhh tiba2 sakit pinggang belakang

Aku tgh tengok telur ni snap pic
Kenapa telur nutriplus saiz tak sama besar
Aku pn tunduk laaa sikit kan membongkok
Pnyala aku teliti tak puas hati aku timbang berat telur tu:$ tgh aku bongkok2 sikit

Tiba2 tak ada bunyi apa2 pinggang belakang aku jemmmm ..sakit nyucuk nyucuk nak duduk baring pn sakit ...mengaum mengerang bila sakit tu datang mencengkam..aku dh makan pill tahan sakit pinggang
Persoalan kenapa bole jd camtu ah 1 lagi bantal apa yg mcm ala2 medical pillow eh..smggu dah aku sakit tengkuk ...

totokreturn. Publish time 18-2-2022 11:22 AM

buah pinggang kot

adila39 Publish time 18-2-2022 09:43 PM

Pegilah jumpa doctor mak

ipes2 Publish time 19-2-2022 10:46 PM

Edited by ipes2 at 19-2-2022 11:36 PM

eh awak ni.. jgn membongkok krena belakng kita memang tidak didesigned sebegitu.
semalam pon sy direfer pesakit yg bent down nak ambil transdermal patch dia keapa yg jatuh, pastu bila tgk kan belakang terus kaki2 dia seized.. dtg ED memang bila check power di kaki kaki dia hanyalah 4/5 saja (weakness ini, bagi kaki, boleh halang dari berjalan tanpa assistance); buat spine Xr takde fracture buat MRI nmpk multilevel discproblems (chronic pon).. cuma bending over tu acutely buat semua issue kat situ yg sedang ditahap terakhir menjadi severe secara acute.
nak operate tak boleh sebab multilevel, so akan guna kerusiroda lah if physio dan occupational therapist tak mampu adapt kan dia. tapi dia tua dah, 70s.

makadek muda, mungkin belakant tu ada pulled muscles ke, pulled ligaments, stretched tendons etc.

hati2 dgn painkillers, ia boleh rosakkan kidneys (jika NSAIDs yg diambil)
Pages: [1]
View full version: Whuarghhhhhh tiba2 sakit pinggang belakang