Tembikaigoreng Publish time 18-2-2022 08:23 AM

Tak boleh ke bagi derma senyap²

Mini.Me Publish time 18-2-2022 08:44 AM

Edited by Mini.Me at 18-2-2022 08:46 AM

Betol...aku yg mula2 tgk pon tak selesa jelas n nyata muka budak tu die rekod...lama plak tu video nye...satu2 die korek tanya...kot nak buat content pon blurkan laa muka budak tu...takpon cut terus muka die...tak marah bab ko nak sedekah tolong tu

salimrock Publish time 18-2-2022 10:06 AM

lor , sudah di agak, cikgu tu nak nak tunjukkan yg dia menderma pada budak itu,

comon la, skrg ni kalo nak buat baik, kamera simpan la ,

kasian budak tu jadi mangsa.. dah la susah, dia di jadikan subject utk content twitter korang

kt tmn aku pn aku rsa sama,

ada sornag family yg agak susah ni, pernah sekali aku nak hantar makanan, dia panggil aku cikgu, pastu dia cakap sekejap ye cikgu nak ambik gambar ye...

( mgkn ramai cikgu bagi sumbagngan kot )

aku cakap, takpe la, tak perlu amik gambar...

aku bagi sebab ikhlas,dan kalo amik gambar pn nak buat apa?

cina bagi melayu angpow ada amik gambar tak?

kalo agak2 cina2 tu bagi angpow sambil amik gambar korang selesa tak terima angpow ?

SedihPedih Publish time 18-2-2022 10:15 AM

dia setiap kali sembang dgn student mmg tala hp ke ?

i masa tgk video viral2 mcm ni, selalu tertanya, adakah secara kebetulan masa dia record tu mmg content worthy or all the time record semua benda or lakonan semula?

apapun, so gigihs

heythere123 Publish time 18-2-2022 12:28 PM

I tak tahu pasal cikgu yg dah lama kerja tapi kawan2 iols yg baru start jadi cikgu memang tak reti nak jaga privacy student sikit.

Relax je buat video tiktok dengan student pastu letak dekat stories padahal tak mintak pon izin daripada ibubapa students tu.

heythere123 Publish time 18-2-2022 12:29 PM

SedihPedih replied at 18-2-2022 10:15 AM
dia setiap kali sembang dgn student mmg tala hp ke ?

i masa tgk video viral2 mcm ni, selalu tertan ...

ada uols yg memang henpon berjahit dekat tangan walaupun waktu kerja.

Artemesiaa Publish time 18-2-2022 01:52 PM

Cukup2lah buat benda macam ni boleh menjejaskan kesihatan mental budak ni je.Walau masih budak mereka ada perasaan impact pasti terkesan hingga dewasa.

kedekek Publish time 18-2-2022 04:57 PM

Iols as ckgu jg rengsa yach dgn jenisan ckgu sebegini yg record ank murid den publish to soc media..apa mslh kau ckgu perlu ke mengaibkan ank2 mcmni ?kau rasa lucu ke?nak tlg kau tlg bkn dgn cara aibkan org ya ckgu ckgi yg hadap like n limelight

adelea Publish time 19-2-2022 12:03 AM

Cikgu muda2 ni mmg bangang tak bertepi ye
Semua acah2 MFS ker :curse:

laradelara Publish time 19-2-2022 02:13 AM

Ni sejenis xbaca akta/pekeliling? Attention seeker? Xde common sense xleh pk psl bdk tu?

MoneyMatters Publish time 19-2-2022 02:40 AM

Kaka suchi... Sebut mknn rmt kan teringat zmn meols sekolah rendah pon samaaa.. Ada meja khas utk geng2 RMT. Masatu meols xtau meols ckp kat cikgu ke org kantin yg meols pon nk mkn free.. Fikir2 balik kan, betul juga ada je kwn2 masatu muka cam sedih je tunduk je makan kat meja RMT tu..

Patut cikgu tu tutup la muka.. Sianlah budak tu ni siap interview upload nmpk muka bagai

Gomea Publish time 19-2-2022 09:01 AM

MoneyMatters replied at 19-2-2022 02:40 AM
Kaka suchi... Sebut mknn rmt kan teringat zmn meols sekolah rendah pon samaaa.. Ada meja khas utk ge ...

Aku slalu jeles dengan makanan budak rmt sebab lain dari yang dijual kat kantin. Yang paling aku teringin masa tu roti putih cicah sup. Sebab aku tak pernah makan makanan macam tu ;P

Tapi aku jenis jarang makan kat sekolah. Duit bapak bagi simpan tabung.

jijilaaa Publish time 19-2-2022 12:10 PM

dah la susah, kau malukan pulak dia. ni yang buat banyak org susah malu nak mintak bantuan. sbb nak kena tebalkan muka

sofi_sofia Publish time 23-2-2022 12:26 PM

harap pihak KPM ambik serius dgn trend penjawat awam lebih2 lg cikgu2 yg jadikan murid2 sebagai bahan content .. lebih worse time waktu mengajar pulak tu & sekiranya merekod tanpa minta consent drp penjaga yg sah kamu2 boleh dikenakan tindakan undang2 faham tak? bukan suka2 kita boleh rekod2 org .. even dlm rakaman peribadi kita sendiri pun sebenarnya ... sekiranya kita publish di social media org2, plat2 kereta2 yg terlibat lalu lalang dibelakang kita tu pun sebenarnya kita kena blurkan ... ntahlah nak kata bodoh blajar tinggi tak tau apa ada dlm otak cikgu nih .. kesian budak tu diviralkan kesusahan dia demi sebuah content ... niat tak menghalalkan cara tau tak

rospinki Publish time 23-2-2022 01:12 PM

aku nk cakap lebih2 kan dalam ni pun ada cikgu2..kan ada yg makan dalam.

cikgu juga manusia biasa..tapi sudah jadi cikgu aku kira mereka lagi peka akan perkara2 begini. maruah dan aib anak murid harus disimpan sebagai urusan mereka yg berkenaan saja bukan kau public seantero socmed.

rospinki Publish time 23-2-2022 01:41 PM

sakit betul hati aku perangai macamni..apa dia ingat dia sorg je ke bagi bantuan siap buat content. hamlau. aku tak sukala tengok muka budak tu kena viral sebab kemisikinan dia..tau tak dalam syurga dipenuhi oleh org2 miskin manakala neraka dipenuhi oleh org2 perempuan. lelaki kt mana?

bintangct Publish time 26-2-2022 03:45 PM

dulu2 time aku sekolah kalo xmampu nk beli baju pj sekolah cikgu suh pakai tshirt putih kosong ja.. skg tak boleh ka?

fair_iza Publish time 26-2-2022 11:41 PM

Cpg ni berhenti lh jd cikgu. Fokus dgn bisnes je. Sejak kembali bertugas sibuk lh duk hunting budak2 miskin nk jd content. Aku yg follow dia pn jd menyamph

jari10 Publish time 27-2-2022 02:38 AM

Suchi replied at 17-2-2022 05:09 PM
Cikgu ni sblm ni cuti 6 tahun tanpa gaji. Baru je masuk balik ngajar ujung bulan 12 aritu.
Iols mm ...

Setuju sangat!
So KPM atau JPN senyap je ke biarkan cekgu ni? Apa dia ingat orang miskin xde maruah?

Suchi Publish time 27-2-2022 08:24 AM

jari10 replied at 27-2-2022 02:38 AM
Setuju sangat!
So KPM atau JPN senyap je ke biarkan cekgu ni? Apa dia ingat orang miskin xde marua ...

Aritu iols nampak post dia kat fb mcm nak berenti jd cikgu je. Kira cuti sekolah ni dia tgh amik masa pikir laa. Katanya sbb dah dapat amaran drpd pihak atasan.
Dia kata dia tak salahkan laa pihak atasan tu sbb paham la penjawat awam mmg ada protokol/peraturan tertentu camtu la lebih kurang.
Musuh dia bukan pihak atasan dia tu tp ada la org lain yg laa yg tak suka dia wat keje2 ni
Pelik plak sampai nak benti mcm tak ikhlas ke jd cikgu nih.
Iols pun tak ingat sangat la apa lagi dia ckp tu tp acah2 merajuk laa padahal dia byk lg plan nk buat nk bantu org susah tu.
Pages: 1 [2] 3
View full version: Ramai Berang Tengok Video Cikgu Interview Murid Susah