CARI-MAL Publish time 9-2-2022 08:28 AM

Pengantin Malu Tak Hafal Doa 'Bersetubuh' Ketika Ditanya Jurunikah

Tular sebuah video di Indonesia memaparkan situasi seorang jurunikah bertanyakan beberapa soalan kepada pengantin lelaki semasa sesi ijab kabul, lapor laman berita Suara.com.

Video dimuat naik akaun TikTok @khalifastudios itu menunjukkan pengantin lelaki lengkap berpakaian putih duduk di hadapan jurunikah.

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202202/09/082735k76om6ioim7g99o9.jpgKredit foto: TikTok

"Setelah kahwin, nak ada anak?" tanya jurunikah.

Setelah pengantin lelaki tersebut mengiyakan soalan tersebut, jurunikah seterusnya bertanya apa kriteria anak yang diinginkan.

"Saya mahu anak soleh dan solehah," jawab pengantin lelaki.

Jurunikah pun menasihati bahawa perlu memulakan persetubuhan dengan berdoa sebelum bertanyakan lagi sama ada pengantin lelaki sudah menghafal doa itu atau belum.

Setelah dijawab tidak, jurunikah itu terkejut lalu menasihatinya untuk menghafal doa tersebut.

202202up_164436627967

Rata-rata tetamu yang hadir turut terhibur dengan situasi tersebut.

"Nasib baik pakai pelitup muka, malunya kalau orang ramai tengok," ulas netizen lain.

Sumber: Kosmo

musangbodoh Publish time 9-2-2022 10:02 AM

indon jugaaaaaaaaaaa

prince_marhaen Publish time 9-2-2022 10:28 AM

nasib tok kadi tak ajar ngongkek sekali kat meja tu....yihhhh... tengah-tengah ramai orang pun nak tanya benda P&C

zarulnazmi Publish time 9-2-2022 10:57 AM

nak kena hafal ke? aku check je dekat internet pakai smartphone lepas tu baca sblm bermula.

saviour_09 Publish time 9-2-2022 11:09 AM

memang kena tanya kat tgh public gitu ye?

sama macam tangkap basah & rekod & viral

ke camno?

SayaSayangMama Publish time 9-2-2022 11:36 AM

Dlm bahasa melayu boleh x

irish_ieka Publish time 9-2-2022 03:55 PM

jurunikah aku tnye soklan ni kt laki aku. yih bengang btl aku la. dlm bnyk2 soalan apehal la ko nk tnye soalan ni kt umum. malu aku kt tgh2 tu. mengade je tok kadi pong

batmana Publish time 9-2-2022 04:49 PM

mana bole tanya cmtu kt public, aib la dia
bukan semua benda bdk tu tau

nabi tak pnah ajar pun suh soal jawab cmni sebelum nikah dpn org, nk tnya pi la bwa ke bilik tnya depan2..

bengong.

Gianna111 Publish time 9-2-2022 04:56 PM

batmana replied at 9-2-2022 04:49 PM
mana bole tanya cmtu kt public, aib la dia
bukan semua benda bdk tu tau

soal kawab gitu bukan rukun nikah ye dok??
permudahkan urusan orang lain maka Allah permudahkan urusan kami sekalian.

OT kawan i budak sekolah agama dari darjah 1 sampai form 6.Uni ambik chemical engineering..masa dia kawen tok kadi sibuk tanya dan soal dia pasal surah la apa la.bukan satu 2 surah..sib baik kawan i tak mengigil nerves. boleh jawab dengan tenang.

Suchi Publish time 10-2-2022 04:45 PM

Takde soklan lain ke nk tanya? Jgn malukan org di hari bahgia boleh tak?dah la skrg kamera di mana2

Lista Publish time 13-2-2022 09:32 PM

Bodohnya tok kadi nihhh..
Nikah jelah....yg ko merapu tanya soalan sampai nak jatuh muka air orang buat apa??

depresio Publish time 14-2-2022 02:29 AM

Bukan wajib pon . Malu lapenhantin org nk kahwin mudahkn la jgn duk buat benda menyusahkn dn mrmalukann

allshares Publish time 17-2-2022 02:26 AM

Dasar otak kuning pikir ngeseks je. Kalau tnya pandai baca fatihah ke, doa qunut ke, logic la jgk, kan laki kena bimbing bini menjaga agama

SedihPedih Publish time 17-2-2022 08:54 AM

eh..bodoh laaa tya soalan mcm ni..

ni mcm pergi kursus kawin, tp dok buat lawak kotor aja..

TomyamPuteh Publish time 17-2-2022 09:04 AM

Arwah ayah aku dulu jurunikah. Dia suruh pengantin lelaki mengucap dua kalimah syahadah je.

Simunggu Publish time 17-2-2022 10:21 AM

penting sangatkah doa ini???

eyansss Publish time 17-2-2022 05:57 PM

dulu berlambak2 tok kadi yang suka malukan pengantin...bagi soalan meraban2 sampai pengantin nervous...sampaikan kena ulang akad banyak kali...bangang abadi tok kadi cenggini tau...memalukan dan mengaibkan orang di public...patutnya dipermudahkan urusan pernikahan...nasib tok kadi yang nikahkan aku tak cenggini...bagi salam, tanya betul ke aku dengan rela hati nak kawen dengan suami aku...pastu dok depan suami, bagi salam n tanya betul ke rela nak jadi suami aku sebab tanggungjawab sangat besar...then dia huraikan tanggungjawab suami isteri dan tanggungjawab kepada mertua...pastu terus nikah...takde nak tanya soalan2 bangang cenggini...
Pages: [1]
View full version: Pengantin Malu Tak Hafal Doa 'Bersetubuh' Ketika Ditanya Jurunikah