faraway1 Publish time 7-2-2022 09:51 AM

Dah beranak pun ingat orang stop tanya.
Tanya pula bila nak beranak lagi...

gigihadid Publish time 7-2-2022 10:04 AM

anony-mous replied at 7-2-2022 05:33 AM
Ada lg ke org tanya pasal ank? Iols xpernah encounter makcik2 yg sibuk2 tanya. Kalau ada yg tanya po ...

mmg wujud lg acik2 mcm tu.. iolss pn dh 6 thun kawin xde ank lg, bile time blk kg suami mmg kne kental kan hati skit sbb mmg akan ada yg tnye nnt.. huhu.. and penah borak ngn lawyer beli rumah, die cite die pn xde ank lg, kawin dh 8 thun x silap.. everytime nk blk kg suami, smggu sblum nk blk kg dh nangis siap2 sbb stress.. kluarga belah suami siap ckp die mandul lg.. mmg kesian dgr crite die..

becir Publish time 7-2-2022 10:56 AM

Kawan kakak I selamat menikah utk kesekian kalinya..dia single mum Ada anak2 yg dah besar tapi semua tak pedulik kat dia. Semua bawak haluan sendiri and everytime dia je kena dapatkan anak. Dia Rasa stress hidup sorang takde sapa pedulik even siblings pun semua dah ada anak cucu tak rapat, so sudahnya kawenla bila jumpa someone nice. Kesian jugak, ada anak tak semestinya bila u tua diaorg heran kat u..

juruterra Publish time 7-2-2022 11:46 AM

kuzaime replied at 4-2-2022 12:34 AM
Mulut orang mana boleh ditutup lagi2 yg jenis suka jaga tepi kain orang apa2 benda buruk yg o ...

kan...kalau dgr mulut org mmg sengsara hidup. pekakkan telinga je. iols dulu2 dpt anak sorang senang je, tp after that stucked few yrs try to conceive pastu ectopic pregnancy satu fallopian kena buang. then susah nk conceive pressure la juga dgn makcik bawang yg dok tanya bila nk tambah anak. pastu iols pregnant juga sudahnya after 5yrs, then every 2 yrs conceive Allhamdulillah
since then telinga dh pekak dgn kata nista org, janji kita happy2 je

anony-mous Publish time 7-2-2022 12:13 PM

gigihadid replied at 7-2-2022 10:04 AM
mmg wujud lg acik2 mcm tu.. iolss pn dh 6 thun kawin xde ank lg, bile time blk kg suami mmg kne ke ...

Apa la mulut jahat sgt sesuka hati label org mandul. I xpernah sekali pon tanya org lain bila nk ada ank. Compare soalan bila nk kahwin vs bila nk ada ank, soalan kedua ni mmg sensitive sgt & i xpernah tanya hatta pd kwn yg i baik sekalipon. Ingatkan dah pupus puak2 ni. I dulu lambat sikit dpt ank pon xpernah sapa2 tanya kecuali my dad

MISZZZ Publish time 7-2-2022 04:24 PM

kadang2 mulut orang ni memang macam haram bila kena kat diri sendiri or orang2 yang sayang baru tau nak melenting,

aku syukur bunting pelamin orang kata, 9 bulan kawen terus dpat anak sulung, dan masa baru kawen tu bongok lagi bab merancang, terdapat no 2 bila no 1 baru 7 bulan, tapi umur anak no 2 aku tak panjang, meninggal 2 jam lepas lahir, pantang dlam 3 bulan lekat no 3, jadi anak aku rapat2 3 orang ni, selang setahun,

sekarang aku merancang dengan keadaan ekonomi dan kesihatan at least by next year baru nak on semula or by end this year, eh2 balik kampung cny baru2 ni, ada mulut sumbng tanya bila nak tambah sorg lagi boy, since anak2 aku semua girl, hahaha LOL sangat mok cik weiii

copy_paste Publish time 7-2-2022 06:51 PM

gideoncross replied at 6-2-2022 08:29 PM
Certain ppl ingt nak dpt ank & nak khwin ni sng mcm mmilih bju dri dlm bakul or almari, hri ni nak ...

tu la geram je,mementang la diorg tu mudah dpt jodoh dpt anak pastu nak samakan kita dgn diorg,rezeki prg lain2 x sama,
kau kaya byk duit, dia lain ramai anak,org tu lain byk bini,org sana lain belajar tinggi,aku plak selalu sihat jarang sakit,tu semua rezeki,
kita ni cuma boleh usaha je nk dptkan lebih,selebihnya dia yg tentukan

MelahJanda Publish time 11-2-2022 01:15 AM

cubalah jangan peduli dgn soalan soalan tu. kalo ko besar-besarkan rasa sakit hati tu, ko akan selalu fikir pasal soalan tu dan sakit hati berpanjangan.
jgn insecure sgt.

gideoncross Publish time 16-2-2022 01:58 PM

copy_paste replied at 7-2-2022 06:51 PM
tu la geram je,mementang la diorg tu mudah dpt jodoh dpt anak pastu nak samakan kita dgn diorg,rez ...

Klau kita x khwin awl mcm ank dia, jdi bahan, xdpt krja lgi, jdi bahan, xbranak awl mcm ank dia pun jdi bahan. Entah apa tua2 kutuk ni nak sbnrnya.

akies Publish time 16-2-2022 03:03 PM

Soal anak ni sensitif.
Nak lak kalau ditanya pada pasangan yang bertahun kawin tp tk dpt anak lagi.
Ingat diorg tk stress ke?
:L

krustykrab Publish time 16-2-2022 09:16 PM

gigihadid replied at 7-2-2022 10:04 AM
mmg wujud lg acik2 mcm tu.. iolss pn dh 6 thun kawin xde ank lg, bile time blk kg suami mmg kne ke ...

Bff aku citer masa dia balik kg laki dia ada sedara laki dia direct cakap "dlm kuarga kami tak de yg mandul", sedih betul bff aku tu..tak lama kemudia org tu kena strok sampai herot petot mulut.
Ada 1 sorg sedara belah laki dia jgk cakap mcm tu la kot lebih krg, tak lama lepas tu diceraikan laki n tak diberi nafkah.

allshares Publish time 17-2-2022 02:15 AM

Dulu iols jwb je doakan. Mls nk explain ape2 bkn deme nk dgr pun. Saje je nak sakitkan hati kt. Bila jumpa siap ade yg ckp ingat bawa baby sekali, waktu tu iols buat muka toya je x ckp ape2. Tgk la keadaan mood kalau mood baik iols akn ckp doakan. Kalau mood kelaut iols buat tak dgr, kalau ditanya lagi iols akan buat muka toya.

Lagi best lps iols pregnant, org yg sibuk tnya tu sepatah tahniah pun tidak ada ucapkan yah. Sakit hati kot iols akhirnya pregnant sbb lpsni tak dpt dah sakitkan hati iols.

allshares Publish time 17-2-2022 02:16 AM

krustykrab replied at 16-2-2022 09:16 PM
Bff aku citer masa dia balik kg laki dia ada sedara laki dia direct cakap "dlm kuarga kami tak de...

Pdn muka. Puas hati mulut hansuang dpt cash.

SedihPedih Publish time 17-2-2022 09:32 AM

anony-mous replied at 7-2-2022 05:33 AM
Ada lg ke org tanya pasal ank? Iols xpernah encounter makcik2 yg sibuk2 tanya. Kalau ada yg tanya po ...

ada chuols.. i kena byk kali la juga..

tanya aja takpe..ok aja..tp kadang kala ada statement sususlan yg mengguris..

pernah menangis di aidilfitri sambil cuci2 pinggan sb terasa..haha

SedihPedih Publish time 17-2-2022 09:35 AM

Bff aku citer masa dia balik kg laki dia ada sedara laki dia direct cakap "dlm kuarga kami tak de...

owh..ni yg i pernah kena..sb in a way mcm insult my whole family...kesian pula kt my parents yg belum bercucu lg time tu.

org ckp tu pun actually dh xde last yr due sb kena covid.

krustykrab Publish time 17-2-2022 09:40 AM

SedihPedih replied at 17-2-2022 09:35 AM
owh..ni yg i pernah kena..sb in a way mcm insult my whole family...kesian pula kt my parents yg be ...

My bff ckp, skrg ni ada jgk yg mandul belah laki sheol...cash!!!

anony-mous Publish time 17-2-2022 09:44 AM

Yg stroke tu mesti byk sakitkan hati org. Jahat betul mulut ckp mcm tu. I xpernah nk mandulkan org hatta smpai umur 70 x ada ank. Sbb ada org mmg xnk anak. I setuju jah org mcm ni. Dan kalau dia nak, i xpernah nk labelkan as mandul sbb semua dtg dari Allah. Kalau Allah kata, umur 50 baru pregnant, maka jadi lah ia. I tgk grup ttc tu x rasa pon diaorang hina atau mandul tp jadikan i syukur sbb Allah bg rezeki. X berani nk hina2 benda mcm ni sbb sah2 kita xboleh beli. Kalau yg byk anak tp kewangan bersepah, yg tu i rajin caruts kan

gideoncross Publish time 17-2-2022 11:45 AM

Edited by gideoncross at 17-2-2022 11:48 AM

Pdnmuka llaki yg mulut xde insurance tu, tu dia balasan cash Allah SWT bgi smpai trherot2 mulut. Tu msti kwn uol brdoa dlm diam dlm keadaan sedih & biasanya doa org traniaya mmg d makbulkn. Yg brcerai tu pun pdnmuka, time happy x ingt dunia tpi iol ikut puas hti tang trkena strok yg llaki tu, mulut cabul sngt, slayaknya cash.

gideoncross Publish time 17-2-2022 11:50 AM

anony-mous replied at 17-2-2022 09:44 AM
Yg stroke tu mesti byk sakitkan hati org. Jahat betul mulut ckp mcm tu. I xpernah nk mandulkan org ...

Khuenst? Dlm msa yg sma mungkin llaki tu bngga knonnya dia boleh pregnantkn bini dia bnyk kli sbb x mandul, last2 kna strok smpai trherot2 mlut bliau, pdn muka, tu lh bila brckp x ingt dunia & x fikirkn prasaan org lain. Bgi iol zmn skrg ni org2 tua jgn bngga sngt bila ank2 sndri dh khwin sbb skrg ni rmai je mnantu llaki yg pnipu, dh ada ank bini tpi dpn prmpuan lain mngaku single. Lgilh jahanam.

gideoncross Publish time 17-2-2022 11:52 AM

krustykrab replied at 17-2-2022 09:40 AM
My bff ckp, skrg ni ada jgk yg mandul belah laki sheol...cash!!!

Hahahahaha, pdnmuka. C tukng ckp dh trherot2, ahli family lain pun dh mandul, trbukti krberkesanannya.
Pages: 1 2 [3] 4
View full version: "Tak Nak Anak Ke?" - Enam Tahun Kahwin, Wanita Terkilan Selalu Ditanya Tentang Zuriat