makadek Publish time 8-11-2021 08:39 PM

helicornia replied at 8-11-2021 03:53 PM
mcm ni punya sampah, berapa org yang duduk dlm bilik tu?
adakah bilik utk 2 pax disumbat 10 pax?

Boleh ke
Sbb baru ni aku mintak single pax
Nk buat tidur jer ....mati2 tk bg..
Tk kisahla nk tidur laki bini berimpit pn

Dh la gatal2 berduri duri badan cadar tk tukar apa

jari10 Publish time 9-11-2021 02:46 AM

bakingsoda replied at 8-11-2021 12:49 PM
mcm penah baca ada yg bg tip cabut semua sarung bantal cadar dan duvet cover longgok kat tepi jd hou ...

Ya betul.. Part katil tu tak perlu dikemas pun.. Tak perlu kemas cadar apa segala tu jd tegang seperti asal.. Karang tak bertukar pulak utk next guest. Cukup sekadar jadi manusia yg bertamadun, jgn tinggalkan bilik hotel huru hara.

annehuda Publish time 9-11-2021 05:10 AM

Kalau tgk tiktok asal tu bilik tu mmg teruk sgt. Siap bawak durian dan petai,ada yg pecahkan tv. Bagi aku tu mmg melampau la. Hotel pun skrang byk yg dh murah. Use common sense la,bukan nk suruh korg sepahkan bagai nak gila, tapi cukuple stakat tuala takyah gigih nk lipat balik,cadar takyahla kemas. Sampah pun kalau melimpah tu buangla kt tong sampah luar.

annehuda Publish time 9-11-2021 05:13 AM

prettyuglybabe replied at 8-11-2021 10:45 AM
if duduk satu malam je sampah penuh gitu, kau buat party ke apa..
kalau nak berparty pun bungkus la...

Skrang ni byk hotel check out lg cepat,pkl 11 . Tp check in pkl 3 plak alasan housekeeping. Tp ni kene confirmkan ngan hotel betul2 jgn jdk mcm meols pkl 11 tak mandi lg hotel dh ketuk pintu suruh check out

makton Publish time 9-11-2021 08:26 AM

masalahnya org lain yg buat sampah, pastu next guest yg meroyan. so jgn pukul rata perangai guest sama. mmg wajar la next guest meroyan, dah la skrg check in makin lambat. pkul 3pm baru boleh masuk. dulu2 pkul 2 dh boleh check in. pastu nak suh check out 12pm esoknya. tak smpai 24jam pun stay.

org lain buat sampah, pastu room service marah next guest memekak lambat check in. adilkah?

malutapimahu Publish time 9-11-2021 08:59 AM

tak kesah la 3 star ke 5 star ker camping ker, mmg sampah2 makanan buang siap2 elok2 sebelum tido, ikat kemas2 kalau berbau mlm tu jugak aku call suh depa collect or paling malas aku letak ja kat hallway tu. mana mau nak tdo dgn bau makanan.. check out time, kutip semua towel2 yang ada letak atas katil, tp kalau towel basah idok la buat gitu. sarung bantal ke apa ka aku xcabut malas and selalu kalau aku stay lama kat hotel aku akan buat baik dengan cleaner2 sure bilik bersih gila, toiletries penuh2 depa letak. kalau dapat bilik kotor pon complain cara baik, kadang depa penat full house kan, aku pernah ja tolong depa tukar bedsheet bgtaw nak belajar padahal tgk muka masing2 dah penat, esok nyer dia nampak aku awal2 dah tegur siap tanya nak kemas bilik x, dia nak g buat dulu. xsalah kan baik2 senangkan kerja orang.

prettyuglybabe Publish time 9-11-2021 10:19 AM

annehuda replied at 9-11-2021 05:13 AM
Skrang ni byk hotel check out lg cepat,pkl 11 . Tp check in pkl 3 plak alasan housekeeping. Tp ni...

kalau kena check out pukul 11, tak berbaloinya..kita dah la jenis relax nak kemas-kemas bag segala..
tu la dia.. bila takde bisnes, buat kesian..bila dah ok, buat customer macam apa pulak..

helicornia Publish time 9-11-2021 11:29 AM

makadek replied at 8-11-2021 08:39 PM
Boleh ke
Sbb baru ni aku mintak single pax
Nk buat tidur jer ....mati2 tk bg..

Bole je noks.tahun lepas kan kecoh psl lexis PD jahanam dibuatnya sbb abis sumbat ramai2 dlm tu
Masa tu baru lepas sekatan pkp tk silap harga tgh murah

LoveSungmin Publish time 10-11-2021 10:03 PM

kalau tengok dari gambar tu, memang bersepah teruk.. manusia ke babi yang menginap kat hotel tu? :)

gekkou Publish time 11-11-2021 01:49 AM

grand lexis tu pn cadar berbau + kuning
pakej rambut dengan habuk lagi atas katil

tapi yes, bab kebersihan tu penghuni hotel pn kena praktikan jua
dan housekeeping jangan la kemas bilik sambil lewa
lap la habuk etc

shida81 Publish time 11-11-2021 07:55 AM

Mmg kj dorang kemas bilik kan tp ak rase dia bising sbb pengotor Sgt kot org yg duk bilik tu..
Weyy ak b4 check out pun make sure sampah2 masuk dlm Tong sampah.. Katil kemas skit2 x de la nk lipat tp at least x berkecah.. Org kata beradab la skit..
Ak x pernah lewat check out.. Ak x tau pulak boleh lewat2 kan check out :sweat3:

spankee_fili Publish time 11-11-2021 08:37 AM

Edited by spankee_fili at 11-11-2021 08:39 AM

Rockafella replied at 8-11-2021 09:59 AM
Memang housekeeping kena buat semua tu. Tetapi tak salah penghuni kena jaga kebersihan juga. Kalau s ...

Iols selimut cadar towel akan kumpul ke lantai so that deols tukar for the next customer
Kalau duduk elok atas katil tu jawabnya deols tarik straighten kan tanpa tukar yg baru la

Disclaimer: Iols adalah customer kiriman tuhan ye, pernah dapat komen from airbnb host sebagai pelanggan yang bersih dan kemas
Sekian :lol:

Rockafella Publish time 11-11-2021 09:58 AM

spankee_fili replied at 11-11-2021 08:37 AM
Iols selimut cadar towel akan kumpul ke lantai so that deols tukar for the next customer
Kalau du ...

Kalau ramai yang bersikap camni, mudah kerja housekeeping. Boleh la next customer cek in cepat2. kannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn. tapi tu la, ada sesetengah orang tak faham bahasa. Ingat dah bayar, terus berlagak macam king dan fikir dia boleh buat apa je yang dia suka dalam bilik tu. Dasar manusia tak sedar diri. hahaha

fezy Publish time 15-11-2021 07:41 PM

jijilaaa replied at 8-11-2021 09:54 AM
abestu tak kan masa nak check out kami nak kena betulkan cadar, kemas bilik semua.usually check ou ...

ye betul keja diorg. tapi x salah kita kemas sikit2
diorg tgk bilik "kemas" (i.e. duvet elok letak atas katil, tarik le sikit ala kadar, towel letak dalam bathtub/ toilet, sampah bekas makanan letak dlm plastik (sah2 time makanan datang dlm plastik kan)); so mood diorg pun naik tuk diorg kemas bilik

senang citer macam kita makan kat fast food/ ikea la. sampah/ tray kita buang n letak kat tempat tray tu kan
Pages: 1 [2]
View full version: "Lambat Check-In Meroyan, Tapi Tinggalkan Bilik Hotel Bersepah, Kotor"