OnionAunty76 Publish time 7-11-2021 09:53 AM

Youtuber Ammar Nazhan terkenal dengan prank BOD*H?

Edited by OnionAunty76 at 7-11-2021 10:07 AM

Budaya prank ni sememangnya famous dalam kalangan rakyat Malaysia kerana begitu ramai yang sukakan hiburan sebegini lebih lebih lagi golongan muda. Antara prank yang famous termasuklah prank seram, menyanyi di khalayak ramai, pura-pura jadi pengemis dan sebagainya. Tapi TAHUKAH ANDA yang prank di Malaysia ni makin lama making bangang dan menjadi-jadi? Haaaaa bila cakap pasal bangang semestinya kita terfikir satu nama. AMMAR NAZHAN.

Siapa je tak kenal dengan youtuber Ammar Nazhan and The Gang yang terkenal dengan PRANK sesama mereka kan ;P prank bangang diorang ni sampai tahap merosakkan budak-budak zaman sekarang! Jom tengok sikit apa isu ni!

VIDEO PRANK KONTROVERSI AMMAR NAZHAN:

LUAHAN IBU BAPA VIEWER TERHADAP PERUBAHAN PERANGAI ANAK SETELAH MENONTON KONTEN SAMPAH AMMAR NAZHAN:

Youtubers ni byk content sampah !!
ig & tiktok mrk ini pun tidak bermanfaat! viewers mrk dahsyat.. last week,saya periksa hp anak.. pelik sgt kebelakangan prangai anak suka menyendiri..malam tdo lewat..bila tegur dia mrajuk dan tantrum lain mcm..

rupanya ada group.wassup dr fan fanatik youtubers ni! selidik punya selidik..baru tau. kwujudan channel,content youtubers ni bila ditonton, mmg merosakkan akhlak yg tidak sesuai ditonton anak2 bawah 17thn..

content 'prank' yang menjahanamkan. geram sgt! Pengaruh yg tidak sihat! Followers mrk antaranya adalah kanak2/remaja bawah 15thn.. Anak saya (10thn) salah sorang yg terpengaruh dengan 'prank' mrk kononnya kalau buat salah..itu adalah prank.

buat lawak bunuh diri dalam group juga prank.saya tak boleh terima! saya pun xtau mcmna anak boleh 'termakan' dgn content mrk ni. siap ada group team/fans.. rekrut anak2 yg tidak tahu baik buruk..ditegur 1 2 kali x jalan sbb group tu dikatakan saja2 je. masing2 tidak mengenali antara 1 sama lain dalam group.. boleh pulak bsembang mcm dah kenal lama scara semuka..

Dalam group bersembang pasal broken la, awek.pakwe single so on..berwassup dlm grup shingga 2-3 pagi..bahasa pun mostly biadap..dah left group tetap add balik..althou dah warning dlm group..and group baru lak muncul and admin siap pm tepi.Last terpaksa gertak police report.

terpaksa kuarantin anak dr hp for few days. nak salahkan n marahkan anak..
mrk xtau apa salah mrk sebenarnya pada umur 10 thn.???? slow talk, tegas dan terus pantau.

Sumber: FB Awoen Lim

Update Cikgu Jie :

Pejabat Mufti Wilayah Persekutuan telah keluarkan kenyataan bahawasanya hukum prank yang melampau adalah HARAM & DILARANG

Bagi TT heloklah kita report je youtuber konten sampah macam ni. Biar sampai pupus. Takde pekdah pon. Sekian

Rockafella Publish time 7-11-2021 09:57 AM

Dia asalnya bukan begini. Masa mula2 naik dulu, dia okay. Tapi mungkin bila dah banyak subscribers, kegilaan membuat content untuk meraih trafik bagi menjana pendapatan ribuan dollar kali empat semakin menjadi-jadi. Dek kegelapan mata melihat wang yang banyak mendorong untuk melakukan apa sahaja asalkan income dollar masuk ke dalam poket. Bukan tuduh, ini realiti bagi mana-mana individu yang mempunyai mesin mengali wang di internet.

Apa pun, dia dan team dah mohon maaf hari tu dan berjanji akan menerbitkan konten-konten yang lebih baik selepas ini. Harapnya betul la sebab boleh dikatakan kebanyakan video dia agak kureng sikit.

_blackbird Publish time 7-11-2021 10:18 AM

betul. semua content merepek dlm internat nak traffic nak income je. sampah ke kualiti content creator pedulik hapa janji view letop. tapi aku musykil parent budak ni anak umur 10 tahun kasi smartphone tapi masih tak tau gunakan function limit & monitoring screen time. aku rasa semua hanphone skang tak kira brand ada kot function ni parent boleh limit kan screen time automatik dari hp parent.

makadek Publish time 7-11-2021 02:03 PM

Anak aku buat cenel gak lukis2 anime
Subs dh ada 100 org suka dia
Mujur tak kemaruk pelik2

Rockafella Publish time 7-11-2021 02:04 PM

makadek replied at 7-11-2021 02:03 PM
Anak aku buat cenel gak lukis2 anime
Subs dh ada 100 org suka dia
Mujur tak kemaruk pelik2

Dah ada 100 subs? Nicer! Boleh gilap lagi bakat anak, hantar pergi kelas. Mana tau boleh jana pendapatan lebih banyak di YouTube nanti.

makadek Publish time 7-11-2021 02:14 PM

Rockafella replied at 7-11-2021 02:04 PM
Dah ada 100 subs? Nicer! Boleh gilap lagi bakat anak, hantar pergi kelas. Mana tau boleh jana pend ...

Kan terkejut gak
Views nk dekat 2k
Sonok betul dia ...
Dia wat simple2 je...

ellejo Publish time 7-11-2021 02:20 PM

amende prank mengandung prank kene kawen bagai ni?

Perawankota Publish time 7-11-2021 03:28 PM

Nasib baik aku tak suka layan2 mende mcmni. Tapi betullah budak2 sekarang, taksub Sgt dengan mende2 mcmni.. Biadap pulak tu

solarlunar Publish time 7-11-2021 03:44 PM

Edited by solarlunar at 7-11-2021 03:47 PM

Tgk content ntah ntah apa apa jer. Tp view 1m 2m.
Tgk derang selalu shoot dlm satu rumah. Campur laki dgn perempuan. Boleh ke???

namieamuro Publish time 7-11-2021 10:48 PM

solarlunar replied at 7-11-2021 03:44 PM
Tgk content ntah ntah apa apa jer. Tp view 1m 2m.
Tgk derang selalu shoot dlm satu rumah. Campur lak ...

ade jiran dh komen psl ni. bebdk ni sewa kt situ. slh sorg tu dh mtk ampun kt jiran sbb kecoh mcm ni. dan dlm mse same ade je jiran yg tak kisah pn psl dorg serumah. mak bapak bdk2 ni tau ke tak psl ni. ke tau tp sbb benda tu menjana income, so tak kisah pn.

solarlunar Publish time 7-11-2021 10:51 PM

namieamuro replied at 7-11-2021 10:48 PM
ade jiran dh komen psl ni. bebdk ni sewa kt situ. slh sorg tu dh mtk ampun kt jiran sbb kecoh mcm...

Jgn dok buat bebukan sudah. Hormon tgh dok naik nie.

Dh takde adult supervision plak nie.

Mmg tak leh nk abiskan satu video heolls. Muka sorang2 pun alahai.

namieamuro Publish time 7-11-2021 10:56 PM

solarlunar replied at 7-11-2021 10:51 PM
Jgn dok buat bebukan sudah. Hormon tgh dok naik nie.

Dh takde adult supervision plak nie.

i tak bole husnuzon. tgk content prank pregnant pn dh lain mcm. knp kne ade prank mcm tu kalau tak penah buat ape2. dr situ pn dh bole timbul mcm2 fitnah uols

ellejo Publish time 7-11-2021 11:05 PM

namieamuro replied at 7-11-2021 02:56 PM
i tak bole husnuzon. tgk content prank pregnant pn dh lain mcm. knp kne ade prank mcm tu kalau tak ...

kan? prank pregnant kot. lainla prank i suka u ke, prank hantu ke, prank terbuang barang kesayangan ke.

Littlerara Publish time 7-11-2021 11:31 PM

Tengok tajuk mengarut. Demi nak famous apa apa pun sanggup buat.

wallflower Publish time 8-11-2021 12:05 AM

Mujur aku tak pernah tahu ni siapa. Takde dlm feed aku content sampah2 ni. Naik azfar heri ke apajadah terus aku hide. Sampah buang masa.

azimodin Publish time 8-11-2021 08:05 AM

Iouls x tengok video bukan2 ni sebab xnak menyumbang view. I pasang family link kat hp anak tapi kadang2 terlepas jugak video2 yg questionable & suggestive. Bila dah jumpa tu membebel la dari pagi sampai malam. Sebagai orang dewasa pon i x pernah faham kenapa orang tengok video prank, x nampak entertainment value di situ.

Minami2013 Publish time 8-11-2021 08:29 AM

Tak pernah tau psl dia ni tp hari tu kakak i cerita psl dia ni yg buat content mengarut. Then buat spot check kat hp anak2 dia dan anak buah yg lain. Mmgada yg tgk. View juta2 kot. Bahaya betul budak2 tgk.

nuril86 Publish time 8-11-2021 08:53 AM

namieamuro replied at 7-11-2021 02:56 PM
i tak bole husnuzon. tgk content prank pregnant pn dh lain mcm. knp kne ade prank mcm tu kalau tak ...

elok plak ye JAIS xdtg ambush.. pandai cari kejiranan utk sewa rumah ye budak2 ni..

namieamuro Publish time 8-11-2021 11:56 AM

nuril86 replied at 8-11-2021 08:53 AM
elok plak ye JAIS xdtg ambush.. pandai cari kejiranan utk sewa rumah ye budak2 ni..

takde yg report. kate jiran sblh, area situ rmi jenis tak kisah pn ape ko nk buat. kalau ade yg concern pn tak ramai. maybe kwsn dorg ni tak rmi malays yg duduk kot

nuril86 Publish time 8-11-2021 01:24 PM

namieamuro replied at 8-11-2021 03:56 AM
takde yg report. kate jiran sblh, area situ rmi jenis tak kisah pn ape ko nk buat. kalau ade yg co ...

mmg dorg dah riki kawasan dlula maknenye... pandai budak2 zaman skang ni.. dh x pikir halal haram.. janji masyuk dan berkepok2...
Pages: [1] 2
View full version: Youtuber Ammar Nazhan terkenal dengan prank BOD*H?