minahgempal Publish time 16-10-2021 07:34 PM

Emotionally independent

Edited by minahgempal at 16-10-2021 07:42 PM

Dekat dalam forum nie mesti rata2 dah kahwin kan?

Macam mana eh nak jadi isteri yang emotionally independent nie dari perangai suami yang selalu buat i naik darah..

Dari segi nafkah zahir dan batin tu sume ok..no complain..

Tpi husband nie cpt sgt naik angin..bila dia naik angin dgn i sekali rsa berangin..mcm tersedut gitu aura negative dia..kitaorg dh kawen 5 tahun..tpi seolah2 mcm tk tau lgi perangai masing2..ada part i fhm..ada part i tk boleh nk fhm..

Ada tak eh isteri2 kt sni..yg boleh bg tips mcm mna tk nk terlalu emosi dengan perangai suami nie..

Hari nie i bru habis bertekak dengan suami pasal ayam goreng jek..nampak remeh kn..mmg remeh..tpi jdi masalah besar untuk kitaorg..smpai i lari pergi rumah mak i..sbb dh bosan hari2 bertekak

Hampir setiap hari kitaorg bertekak sbnr yer hal kecik jek..Sometimes i tak rsa i nie wife dia..i rsa mcm i nie mak dia..u guys phm tk apa yg i ckp..

Klau ada nak bg tips dan kta2 semangat kt i mmg dialu2kn sgt..

Tgh down sgt :'( :'(

Ouhh i nak tmbah..kenapa org laki nie (mgkin bkn sume) suka sgt salahkan wife dia....pdhl wife dia tk tau bnda pn..nie pn selalu jgk buat hati i panas ehh
..smpai i tk tau nk defend diri i mcm mna.

edayildiz Publish time 16-10-2021 09:37 PM

kena otai komen ni sis..calling calling hakak hakak habang habamg otai;P
awat psl ayam pun gaduh..ce citer..;P

minahgempal Publish time 16-10-2021 10:06 PM

edayildiz replied at 16-10-2021 09:37 PM
kena otai komen ni sis..calling calling hakak hakak habang habamg otai
awat psl ayam pun gaduh..ce ...

Yer sis..mmg otai2 dlm rumahtangga jek yg boleh bg pdgn nie..serius i nk tau mcm mna wife nie nk tahan sabar..tk terikut2 dgn emosi sendiri..

Nth la sis..malas nk cieta pnjng..tpi dr situ org dh tau lah betapa remeh sgt hal kitaorg bertekak tu..itu bru hal ayam..blm hal lain..

Sometimes i tgk rumahtangga org lain happy2 jek..mcm mna diaorg kekal positif..i percaya setiap rumahtangga ada pasang surut..gaduh kjp lps tu boleh kluar senyum2..tpi i tk boleh buat gtu..mmg drag btol mood i spnjng hri..jelas terpancar kt muka i bengkek tu..huhuhu..

Hrp2 ada la otai2 bg tips skit..

lesprincesse Publish time 17-10-2021 06:43 PM

Yang saya amalkan, bila rasa marah atau down atau tak puas hati ngan husband, lepas sembahyang saya doa sungguh2 supaya Allah hilangkan rasa marah, rasa annoyed etc2, dan doa supaya Allah lembutkan hati kami berdua. Alhamdulllillah selalunya apa yg serabut jadi less serabut.

Doa to Allah to correct ourselves Insyaallah Allah permudahkan

ayana89 Publish time 19-10-2021 03:25 AM

lelaki ni ego melangit. semua salah kita. i pun dah 5 thn kahwin. i selalu rasa takut...doa i kuat ya

minahgempal Publish time 19-10-2021 08:21 AM

lesprincesse replied at 17-10-2021 06:43 PM
Yang saya amalkan, bila rasa marah atau down atau tak puas hati ngan husband, lepas sembahyang saya...

Terima kasih sis..dri segi doa tu mmg selalu berdoa..tpi waktu nk control diri waktu kejadian tu..tk smpt lgi nk berdoa..rsa tros nk jdi hulk..;P;P

minahgempal Publish time 19-10-2021 08:22 AM

ayana89 replied at 19-10-2021 03:25 AM
lelaki ni ego melangit. semua salah kita. i pun dah 5 thn kahwin. i selalu rasa takut...doa i kuat y ...

I doakan u sis..please buat thread psl kisah u plk..i ada baca u punya komen kt thread lain tdi..mna tau kurang skit beban u..

MsPercy Publish time 20-10-2021 09:00 PM

Maybe itu cara suami u communicate...suke probok proboke giteww...u x yah pikir sgt, anggap je la tu perangai die bila berkomunikasi.

Elle_mujigae Publish time 21-10-2021 10:13 AM

Perangai husband mmg dari awal kahwin camtu ke?

ayana89 Publish time 21-10-2021 03:37 PM

minahgempal replied at 19-10-2021 08:22 AM
I doakan u sis..please buat thread psl kisah u plk..i ada baca u punya komen kt thread lain tdi..m ...

i baru lagi tjadi last year. now dalam nak fasa berbaik...tp i selalu takut...i jumpa dktor psikatri...not bad la...sgt membantu...dulu ade thread pastu i delete hahaha.

airmineral Publish time 21-10-2021 05:21 PM

i pun da kawen 5 tahun
lagi i time bawa kete dia cpt hot kalai org xbagi signal dll
tp dgn aku3 sekali emosi dan sentap kalau time dia berangin tu
kalau pasal driving, mmg aku ckp je naik kete sendiri2
tp kalau isu kt dalam umah, aku bagi juga setepek kdg2..dulu2 penat makan hati smp aku melalak2 meluah ckp apa aku xpuas hati tp lepastu aku puas

tp lepas tu ada time dia ulang blik benda yg aku xsuka, aku ungkit balik je moment aku nangis yg aku da tegur, ajar,dan bagitau

sweetpea911 Publish time 21-10-2021 05:50 PM

Masa bercinta dia layan u mcm princess ke? Lepas dah kawin baru jd mcm ni? Atau dari dulu dah nampak tapi u harap lepas kawin dia berubah?

Kalau masih sayang tu mmg susah kot nak ignore atau jadi emotionally independent.. kalau setakat jd housemate oklah boleh buat x peduli.. i cadangkan dah boleh rentas negeri ni u pegi je jalan mana2 x payah bgtau dia.. tenangkan fikiran dan tengok usaha dia mcm mana bila u xde..lepas tu baru ajak bincang baik2 dan set deal breaker.. ingat satu je..kalau umur u panjang, nak ke makan hati seumur hidup dan x happy?

green~tea Publish time 21-10-2021 07:15 PM

Learn to pause before u melawan or marah... belajar utk diam jgn cepat melawan..ni nasihat arwah mak i....

I dgn husband both anak sulung, level headed, character kami sama.... so maybe kitorang both dah penat channel energy ke benda lain.. kitorangless bertekak, still byk bercakap sbb all of us in family extrovert termasuk anak i.... instead of bertekak, weols berbincang..thanks to didikan PIL i kepada my husband, intonasi dia walau marah, tetap lembut... so akhlak tu pun anak i absorb sama... dia bukan pemarah walau dulu2 masa kecik dia buleh tahan tantrum nya.. skarang anak i pun usik2 bergurau dia lebih happy, tak amek hati...

Genkidesuka Publish time 22-10-2021 07:12 PM

assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

apa suami ckp iyekan aje.tkt angin kus2 tu, buat dek n sabar je lah.agak2 dh melampau, baru tembak.nk tembak tu kena timing betul la.pastikn time tu tkde org lain.tembaklah dgn berhemah dan dewasa.   doa byk2 jgn putus.time msk, buat air, time doa2 makbul (time travel, time puasa, time antara 2 doa solat jumaat, ptg jumaat etc)... berdoalah agar Allah ampunkn dosa2 suami dn jadikn suami seorg yg berakhlak berakhlak mulia

Thunderclouds Publish time 22-10-2021 08:02 PM

Slm tt. Cerita u ni if it's the other way around mcm me ngn my shuben. I'm the meany one. Yg slalu dtg angin kus2 even for the smallest things. Kalo talak ni kt tgn ppuan dh beribu kali kot shuben i tu kna cerai:lol: in marriage penting kna considerate,reti ber tolerate & no 1 sabaq. Sabaq,sabaq & sabaq (unless dlm situasi yg melibatkn violence etc).

But i survived 15yrs of marriage and counting (I'm sure acik2 porem yg lain ada yg lg lamaaaaa kawen,tggu depa muncul nohh) sbb kesabaran shuben i tggi. In this case i dont know u. Xtau character u mcm mna. Tp kalo ur hasben tu fire,u be the ice lah. Api sama api takut hangus. Sama2 syg kn? Kawen suka sama suka kn? Doa,usaha,tawakal.

Komen kt atas ada mentioned pasal time masak,wat air rajin2 doa dlm hati for whatever u wish utk hasben. Tu pn mmg mak i ada pesan. Love yourself first ok? Semoga urusan tt dpermudah.

NurAlia14 Publish time 24-10-2021 11:52 PM

Tu namanye cabaran 5 tahun..aku dlu teruk bebenor perangai laki..masuk je tahun ke 6 die berubah..smpai la skng xde dh bergado..saling memahami..dh masak beno perangai org kate..dh tau psl masing2..itu pn sbb ade ank..kalo xde ank 3 bulan kawen dh cerai dh aku agak
Pages: [1]
View full version: Emotionally independent