rabbit.girl Publish time 15-10-2021 06:29 PM

dapat kerja

Pe kabar acik2 forum.. Sape yg penah baca thred saya sebelom ni mungkin tahu serba sedikit pasal masalah saya..

Kali ni saya nak bagi tahu... saya dapat kerja di sebuah kompeni international... jawatan kerani opis..dah saya dah setuju..

Masalah yang bermain di pikiran saya, mampukah saya? saya takut saya ulang kesilapan saya.. plus banyak benda yang saya tak tahu... saya tak berapa mahir guna komputer... dah la saya ni jenis pemalu.. kurang keyakinan.. saya takocdd.. banyak kemungkinan yang bermain di pikiran saya..

Kalau boleh mintak dari otai2 porem tips hari pertama kerja.. kata2 semangat, nasihat...

Belibis Publish time 15-10-2021 10:34 PM

Patutnya orang dapat kerja ni teruja dan berkobar2. Ni belum apa2 dah pikir maciam maciam..ntah laa nakkkk...

tahanie Publish time 15-10-2021 10:43 PM

Ko buat je lah dulu. Kalau ko manusia bertanggungjawab ko akan sayang kerja dan usaha

edayildiz Publish time 16-10-2021 12:51 AM

Edited by edayildiz at 16-10-2021 01:01 AM

tt i hope u ok yach..buat kwn ngn semua org..i pun pemalu jua tau..i diam tp bila org tgur i cakap jah dan buat semua kerja yg mmg kerja i:loveliness:
tahniah dan gud luck yach

namr Publish time 17-10-2021 11:14 PM

Tt jgn malu bertanya...kalo tak tahu tanya jgn ko senyap jek

airmineral Publish time 18-10-2021 01:27 PM

tanamkn prinsip malu biar bertempat
hidup jgn lemau2!

putehh Publish time 20-10-2021 09:20 AM

alhamdulillah...aku pn pemalu..introvert kot..tp xde masalah nk kerja...nk buat discussion...ok je...

kuat semangat..jgn buat dah tiba2 berenti....hidup ni sgt mencabar....klu dpt keje pn xtahan...
xtaula...jgn lemah semangat

u can do it..tahan skitt je...

##ada baca post tt hr tu...klu TT adik aku..mau kene bebel 40 hari 40 mlm...

lattehazelnut Publish time 20-10-2021 12:41 PM

I mmg pemalu introvert etc tp bab carik ilmu or rezeki xleh nak malu..

Kalau xtau kena tanye dan belajar.. drp u diam n buat salah lg org naik angin..
Takat xreti pakai pc, boleh je pinjam laptop org lain belaja ms word or excel.. xpun pun pergi cyber cafe.. yang penting usaha.. kalau u jenis pelupa tulis apa ofismate u ajar senang nak rujuk balik..

Lupakan victim mentality or fikir orang cakap belakang suma.. yang penting pandai bawak diri n jangan menyusahkan orang lain.. bab bergaul n penampilan sume, lama2 u belajar..

MsPercy Publish time 20-10-2021 08:57 PM

Tahniah la TT dpt keje..mcm iolss susah dpt keje..so buat small biz je. Tp i bersyukur sbb rezeki masing2

rabbit.girl Publish time 20-10-2021 09:57 PM

MsPercy replied at 20-10-2021 08:57 PM
Tahniah la TT dpt keje..mcm iolss susah dpt keje..so buat small biz je. Tp i bersyukur sbb rezeki ma ...

Alhamdulillah, terima kasih. semoga bisnes sis bertambah maju.

Elle_mujigae Publish time 21-10-2021 10:11 AM

Tahniah tt dapat kerja...kerja elok2.. yakin diri boleh buat..Insyaallah everything will be okay .:loveliness:

syamzana Publish time 24-10-2021 08:35 PM

tahniah TT dapat kerja. iols pun pemalu jugak dulu la masa mula2 kerja pastu ok je. lagi2 bila kerja dibayar berkepuk2 terus hilang malu nasib tak jadi taktahu malu:lol:
takyahmalu2 la, bkn kite buat benda tak elok.
good luck TT

adila39 Publish time 25-10-2021 11:50 AM

tahniah!!! dont think to much just enjoy working

MoneyMatters Publish time 27-10-2021 08:36 PM

Yg paling penting jgn malu bertanya.. Make sure you bagi good first impression and be kind to everyone. Paling i x suka kalau newbie yg semua kena suap.. Make sure bila u dtg tanya org apa2 yg u xtau u bwk notebook.. Jot it down and make it a point to ask a question even just to clarify your understanding.. Penting utk u tunjuk effort yg u bkn nk di spoon-feed je tp mmg utk belajar

fifie_olin Publish time 29-10-2021 12:11 PM

dlm bekeje ni kena buang sifat malu tu jauh2
kena byk bertanya dgn senior
rezeki ko dpt keje dek..
org lain masih ada yg xde keje lg
tunjukkn sikap rajin..bersungguh2...klu nak lama bekeje
gud luck

rabbit.girl Publish time 31-10-2021 12:40 PM

Aku rasa dah nak start buatperangai lama balik. Minggu depan patutnya Aku start kerja . Tapi Aku Tak tahu, Aku belom bersedia. Aku nak balik kampung. Sini bukan tempat Aku. Aku sunyi kat sini. Menumpang rumah kakak aku. Tapi Aku Tak selesa. Aku segan with my bil. Aku menangis Tak berenti 2 3 harini. Nasi Tak jamah hatta sebutir 2. Aku nak balik. Berapa Tak bersyukurnya aku.

airmineral Publish time 1-11-2021 03:39 PM

rabbit.girl replied at 31-10-2021 12:40 PM
Aku rasa dah nak start buatperangai lama balik. Minggu depan patutnya Aku start kerja . Tapi Aku T ...

ye ko mmg xbersyukur
come on wake up bina diri
sampai bila ko nak hidup melewehhhhhh gini
ko kena ingat, diri ko tu tanggungjawab dan amanah ko yg tuhan suruh jaga
smp bila ko nak hidup lemau2 ni?

lattehazelnut Publish time 7-11-2021 09:32 PM

Aku rasa dah nak start buatperangai lama balik. Minggu depan patutnya Aku start kerja . Tapi Aku T ...

Xboleh la nak duduk bawah ketiak mak seumur hidup

makadek Publish time 7-11-2021 10:39 PM

Kalau ko anak aku
Lagi jauh aku antar ko p kerja
Sudah2laaa nk berkepit bawah tiyak mak
Pages: [1]
View full version: dapat kerja