ilahkhatibrani Publish time 22-8-2010 06:38 PM

mana TT ni? sibuk kat dapur buat kuih bakar la tu.....biar aku upkan balik rumah dia ni..
juragan_malam Post at 17-8-2010 23:49 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

hu..hu...hu..kuih bakar sedapnya.....org busylah bro.....errr bro gilh hapdet citer lagi yek....

ilahkhatibrani Publish time 22-8-2010 06:40 PM

berapa balang kuih raya dah siap cik ilah?
juragan_malam Post at 22-8-2010 18:37 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

ha..ha..ha...tak banyak bro...adalah dlm bebrapa balang.....ha..ha...
banyaklah balang kuih raya..ilah busylah niepun baru balik pagi tadi nagn somi....penat terasa lagi nie...org gi PDlah...he..he..ada kerja sikit....

ilahkhatibrani Publish time 22-8-2010 06:44 PM

ok out yek mlm nanti ilah hapdet citer

hex4geno Publish time 22-8-2010 07:14 PM

cerita2.. new story yum2

mrs_smith Publish time 22-8-2010 09:32 PM

maksud ilah seimbang nie....amalan kamu sebagai seorrang muslim..ilah tak mau nak sentuh b ...
ilahkhatibrani Post at 22-8-2010 18:15 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

ok ilah.thx utk explaination ni.sy dah faham...:)
skrg tgu citer baru ilah plak...hehe..:P

TenangJeeer Publish time 22-8-2010 09:39 PM

Reply 355# ilahkhatibrani {:1_149:} {:1_132:}

sy suka cara illa menjawab soalan,,,penuh hikmah dan sejuk mendengar/membacanya..ini la tanda2 org yg betul2 berilmu...{:1_132:}

underground Publish time 23-8-2010 06:35 AM

Salam Ilah & Pak Juragan, kabare?

Aku ni dah lama jadi SR tered korang. Mmg penuh mistik dan menarik. Aku mcm biasa dok sorg2 dlm bilik dok baca seme tered MPS. Ada la bbrapa kali, masa dok baca, anjing melolong2 kul 3 ke 4 pagi. So, aku keluar amik lastik dan lastik grup2 anjing tu... so senyap la.

Ada sekali tu, ada mcm dengar 'makhluk' berjalan2 dan bergayut2 kat luar tingkap (PC aku sebelah tingkap kat bilik atas). So, aku buka la tengok2, sekali tengok musang yg amat cute tgh bergayut dan jalan penuh lenggang lengguk. Heran kan? kat bandar pun ada musang. Tapi ni musang pandan, sbb kencing dia bau pandan.

Ada satu malam tu aku nampak musang ni couple, dia mmg lepak kat bumbung atas umah aku. Ada sekali dia jalan berlenggang berdua kat atas wayar sambil bergurau senda. Last2 sekor terjatuh, dia punya bising menjerit, pastu cepat2 berlari sorok kan diri. Aku tau dia tgh menanggung kemaluan yg amat sangat dgn aku.

OK, tetiba plak cite psl musang.

Ni aku nak minta pendapat korang, based on xperience korang la kan.

Aku ni masa keje, selalu stayback kat opis sorang2. Last aku keje 3 tahun kat bangunan Glomac, sebelah Angkasa yg depan Tabung Haji, Kelana Jaya tu. Kalo nak diikutkan, disebabkan keje yg melambak, aku selalu stayback smpi subuh, baru balik umah selama 1 tahun, aku mmg jarang balik awal. Selalu lepak sorang2 dan tido kat opis tu.

Pernah kena kacau kat situ, tapi jiwa kental lagi. Selalu nampak kelibat bayang2 hitam berlari2 dgn pantas dari bilik ke bilik area opis aku. Tapi aku anggap ianya imaginasi aku sbb asyik dok ngadap pc. Bilik aku kat belakang sekali, bercermin, so aku nampak semua area opis.

Selalu tido kat surau, selalu gak kena kaco. Biasa aku dengar bunyi org mendengus kat luar tingkap surau. Oh ye, opis aku tingkat 3. Selalu kena himpit gak, tapi biasanya aku mengalah kalo kena teruk dan tido bawah meja aje. Kadang2 aku anggap, himpit2 ni hanya temporary sleep paralysis yg dijelaskan oleh sains.

Kat opis tu paling ganas, adalah bila ada gangguan yg menghempas pintu dgn kuat pukul 4 pagi. Ingatkan pak guard keluar masuk. Tapi bila tiba2 byk pintu kena hempas dgn kuat, aku balik umah terus. Oh ye, dlm 1 malam hanya ada 1 atau 2 pak guard aje jaga. Tak logik kalau mereka yg hempas byk pintu dlm 1 masa dalam berlainan tingkat opis.

Aku juga selalu travel outstation sorang2. Aku suka drive lepas tgh malam sbb sejuk dan tak byk kete. Lagi pun aku ni jenis spesis ske jaga tgh malam, kire malam segar bugar. Kalo ikut tered Kisah Misteri kt Hiway tu, aku ada citer kot jln2 yg angker yg aku biasa drive sorang2 tapi tak pernah kena gangguan lagi. Dan aku biasa tidur kalau ngantuk sgt kat mana2 R&R atau tempat yg terang dan ada byk orang, contoh tepi pantai.

So far paling ganas pun aku pernah terserempak objek putih melintang tgh jalan kat area Pagoh, tu aje. Tapi sempat ngelak sbb ingkan bumper keta org tertinggal situ. Kalau langgar, mau kemek keta.

So, aku just nak tanya la... dgn lifestyle aku camtu ada tak besar kemungkinan ada 'makhluk' yg akan melekat padaku? Sbb aku tak pernah mengalami perkara mistik yg ekstrem spt korang.

Lately aku rasa malas teramat dan ske tido je. Selalunya aku workaholic. Maybe keletihan melampau.

Pernah 1 kali aku tido kat umah sorang2, kena tindih. So, aku bangun, pacak video cam yg pakai hard disk tu (bole rekod 48 jam non-stop) utk tangkap la kalau ada yg mistik berlaku sepanjang aku tido. Bila aku review, takde apa2 yg berlaku... cuma ada 1 part tu, tiba2 mata aku celik bulat seperti marah memandang tepat kat kamera tu. Paling pasti, aku tak sedar langsung part tu.

Ada pendapat tak? Thnx in advanced jika dpt membantu.

pintumasuk Publish time 23-8-2010 07:42 AM

ilah belum hapdet citer ye...

ilahkhatibrani Publish time 23-8-2010 08:53 AM

ya

Post Last Edit by ilahkhatibrani at 23-8-2010 12:54

maaf lewat....keletihan ..dan ketiduran he,..he..

ni citernya..

KISAH PENGALAMAN MISTIK DIINTIP MAKHLUK HALUS...-EDISI BERSAMA SUAMI.DAN AWAN..

Pada minggu lepas ...kami sekeluarga bercuti pendek diPD dan menginap di Legend water chalet hanya satu malam sahaja . yaa..chalet yang cantik dan romantik bagi yg ingin berbulan madu..he..he..:$ .dengan tempat mandian yg terbuka .dan bathtub yg sangat luas .. ..he..he..sesuai gitew...disertai dengan permandangan matahari terbenam .yg sangat cantik......:loveliness: ...ermm memang romantik....

ok...untuk juadah berbuka ...kami memilih untuk merasa makanan org PD dibazar ramadhan yg terletak bersebelah dengan petronas...dan aku masih ingat aku membeli nasi lemak biasa RM1.00 serta dua ketui ayam goreng buat berbuka puasa....(errr....aku kongsi ngan awan tau sebab tulah beli ayam ketui.:$ :lol: yelah..tu..he..hee) manakala suami mencuba juadah nasi dengan lauk ikan yg kuahnya kuning seperti asam rebus serta sayur .

sejak- menjak nie aku gilakan minum susu..jadi aku membeli satu botol susu dutch lady....,dua kotak susu coklat dan sekotak air milo....dan diletakkan didalm peti ais sementara menunggu waktu berbuka...

dan tibalah waktu berbuka puasa....awan bergolek dikatil sambil minum susu kegemaran dia..sesekali gelak sendirian sambil matanya melihat dipintu bilik.

(ok..bilik kami begini...masuk jer chalet tu terus msk ke kawasan mandian yang luas dan romantik..pas tu ada pintu masuk ke kamar tidur yg ada verandah dengan full sea view .)

errmm aku dan suami hanya membiarkan kelatahnya yg gelak sendirian....

sementara aku dan suami menikmati juadah berbuka puasa....

aku dengan gembiranya menikmatinya nasi lemak dengan seketul ayam goreng ..alhamdullillah sedappp....sementara seketul lagi aku biarkan di dlm plastikditepi meja...bila dah abis ayam goreng tersebut...aku mencari seketul lagi yg ditinggalkan untuk diratah sahaja...sambil meraba2..disebalik plastik...ehhh!! mana ayam goreng nie....erk! tadi bukan ada lagi satu plastik berisi ayam goreng ker.....hu..hu..hu...bergenang air mataku..hu..hu

terus suami memujukku.."takper..takper..tadikan dah rasa kan....nie ada yg lapar kot..biarlah kita sedekah jer...yek ..kita halalkan sahaja" ..aku mengangguk sedih seraya setuju.....

kemudian aku bangun pergi ke peti ais untuk minum susu coklat....terus aku menjerit sambil menangis " alaaaaaaaaa   "dia"amik sekali semua susu coklat ngan milo Be...."terus suami ilah menuju kearahku dan memelukku..sambil tersenyum..

" takper..takper be minum air susu dutch lady nie..." pujuk suamiku..

"takder be, ilah teringin sangat nak minum air kotak tu" kata ku dengan sedih sambilmenyuakan mulut botol susu dutch lady kemulutku....

terus suami bangun dan membaca sesuatu setelah itu menepuk pintu ais tersebut sambil berkata " jangan ganggu keluarga aku dan ganti balik air kotak tersebut dengan keadaan yg sama jikalau tidak kamu berhutang dengan keluargaku sampai bila2."

aku hanya diam sahaja..sementara awan merengek meminta aku mendukungnya....
terus suamiku berkata: ermm sebenarnya dah nampak benda tu menyorok dibalik pintu mengagah awan..tapi dan kunci agar tak masuk bilik...tapi boleh tahanjuga benda tu sebab boleh hilangkan makanan dan minuman be dr jarak jauh"ujar suamiku sambil tersenyum.

"err ilah tak perasan pun..."" mana tak perasan , be dah seronok makan ..tu yg malas nak bagitau" ujar lagi suamiku .

"insya-Allah ..air kotak tu dia pulangkan tapi ayam goreng takperlah kita halalkan yek be" ujar suamiku lagi sambil mencium dahiku...'

dipendekkan cerita ..malam itu "dia" datang..mahkluk berbadan besar dengan berwarna hitam legam...ada dua mata seperti manusia cuma anak matanya besar sedikit drpd mata manusia....makhluk ini berpakaian tau...dengan t-shirt berkolar lebar dan seluar panjang..
hanya berdiri dipintu bilik tidak melangkah masuk...

memberi salam ..suamiku org pertama yg menhidu kehadirannya..aku pula pada masa ini ralit melayan keletah awan....aku mulai perasan bila suamiku secara tetiba menjawab salam dan bangun ke arah pintu ....

lagi dua langkah suamiku berhenti sambil berdiri memeluk tubuhnya ...
" tak mengapa...saya faham..." ujar suamiku sambil tangan kanannya bergerak seperti memegang dan mengira biji tasbih..

sementara makhluk tersebut bersuara tanpa membuka mulut meminta maaf diatas kenakalan anak buahnya ( ooo baruku faham..yg datang adalah penghulu disitu)..

"yg diambil sudah digantikan..." ujar makhluk tersebut dan terus hilang...dr pandangan mata..

suamiku menoleh kepadaku..."cuba be buka peti ais ada tak air kotak tu "
aku menurut dan mataku bercahaya bila melihat ketiga air kotak yg hilang itu ada disitu....Ya! Allah hamba Allah tersebut berkata benar...."

terus suamiku berkata " penghulu tu nak bagi kita geliga ular laut ....ermmm tapi sayang dah tolak sebab tak mau nanti ada yg datang nak berkawan ngan awan...tu yang sayang tak suka sangat" ujar suamiku sambil mencium kasih pipi gebu awan...

THE ENDS

pintumasuk Publish time 23-8-2010 09:11 AM

yey ilah hapdet citer.. sile sambung ilah.. {:1_152:}

mieraedoera Publish time 23-8-2010 10:06 AM

maaf lewat....keletihan ..dan ketiduran he,..he..

ni citernya..

KISAH PENGALAMAN MISTIK DIINTI ...
ilahkhatibrani Post at 23-8-2010 08:53 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

seramnyaaa.... makhluk tu mmg ganggu sesapa yg datang situ atau sebab ada baby jadi dia nak main2?
chalet tu cantik la berdasarkan description ilah.. berapa agaknya sewa sehari... mesti mahal

twins Publish time 23-8-2010 10:32 AM

pada orang yg boleh 'melihat' macam ilah ngan suami, ok lah.. paham ke mana hilangnya makanan tu.. kalau saya rasanya.. bila dah hilang cam gitu, haruslah malam tu jugak packing balik umah terussss......:funk:

bronches Publish time 23-8-2010 10:41 AM

Aku baru cek website chalet tu, pakej ramadhan ni RM283. Menarik gak .... tapi kalau pakej tu termasuk gangguan mcm ilah kena tu mau tak sempat tido dah cek out:'(

ilahkhatibrani Publish time 23-8-2010 11:17 AM

seramnyaaa.... makhluk tu mmg ganggu sesapa yg datang situ atau sebab ada baby jadi dia na ...
mieraedoera Post at 23-8-2010 10:06 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

salam miera..

banyak pakej miera....miera leh pilih pakej chalet yg miera suka..reganya pun berpatutan..pas ni kami nak cuba homme chalet lak...sebelah jer dr legend chalet nie..sebab ada pool sendiri /private pool mengadap ke laut

duquesne Publish time 23-8-2010 11:21 AM

Salam Ilah.. apa khabar? Time bulan puasa ni mesti letih lebih sikit kan.. ;)

bab barang hilang ni.. atau tak nampak ni.. ada la kadang-kadang berlaku. Contoh, kita buka bekas makanan, so tutup bekas tu kita letak kat sebelah bekas tu. Then kita gi letak makanan dalam bekas tu, and bila nak tutup, tengok tutup dia dah takde. Cari punya cari, tak jumpa. So dah give up, pegi cuci mangkuk yang berisi makanan tadi tu. Dah settle aje cuci mangkuk tu, elok je nampak tutup bekas makanan tu betul-betul kat sebelah bekas makanan macam yang kita letak tadi.

Macam mana tu ya? Ada lagi la contoh-contoh lain.. macam kita yakin kita letak suatu barang tu kat tempat yang memang kita biasa sangat letak, tapi bila kita nak ambik barang tu balik, takde pulak kat tempat biasa tu. Cari punya cari tak jumpa, lepas duduk kejap, then pegi balik kat tempat tadi, ada je barang tu.

So just nak tanya Ilah.. memang ada tukang-tukang nak menyakat ke?

ilahkhatibrani Publish time 23-8-2010 11:22 AM

Aku baru cek website chalet tu, pakej ramadhan ni RM283. Menarik gak .... tapi kalau pakej tu termas ...
bronches Post at 23-8-2010 10:41 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

ala jgn camgitew..best chalet nie..lagi2 ada panel cermin kat lantai bilik tidur.dan bilik air..leh nampak air laut kat bawah...beshhhh....bawa budak kecil lagilah dorang suka main kat situ nengok air laut berombak

ilahkhatibrani Publish time 23-8-2010 11:25 AM

Salam Ilah & Pak Juragan, kabare?

Aku ni dah lama jadi SR tered korang. Mmg penuh mistik dan men ...
underground Post at 23-8-2010 06:35 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

salam underground...

yg menjegil marah tu..benda tulah yg ganggu selama nie..dia marah sebab kamu merakam dia....
takper..takper..sebelum tidur jangan lupa baca apa yg patut yek..insya-Allah leh tidur lena

ilahkhatibrani Publish time 23-8-2010 11:26 AM

Replyilahkhatibrani   

sy suka cara illa menjawab soalan,,,penuh hikmah dan s ...
TenangJeeer Post at 22-8-2010 21:39 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

salam tenang...
terima kasih..tapi ilah..ilmu didada lum penuh....jadi sama2 tolong tunjuk ajar yek:loveliness:

bronches Publish time 23-8-2010 11:28 AM

Reply 376# ilahkhatibrani

Ilah, kalau air laut surut bawah chalet tu ada air ke tak?

ilahkhatibrani Publish time 23-8-2010 11:29 AM

Salam Ilah.. apa khabar? Time bulan puasa ni mesti letih lebih sikit kan..

bab barang hilang n ...
duquesne Post at 23-8-2010 11:21 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

salam duken...

a.ah memang ada yg jenis nakal camgini......ada suka amik kunci kereta, sudu,tak kiralah asal yg buat drpd besi..nak buat collection gitew...hu..hu....tu yg kunci kereta ilah hilang kat hotel garden tu.....

kalau makanan lak sebab dorang nak makan dan minum..haa yg nie terjadi kat ilah..hu..hu...
Pages: 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28
View full version: Kisah Pengalaman Mistik Ilahkhatibrani-VI-