amelya Publish time 20-7-2010 12:54 PM

dua sejoli.

Sensunguhnya cinta itu cukup mendalam maknanya.Tidak terungkap di bibir untuk di bicarakan biarpun yg menulis ini adalah insan biasa,yg gagal dan berjaya di alam percintaan.prffffffffghttt.

bab 1
Entah kenapa bila membicarakan soal cinta..apa saja yg perasaan yg datang ia lebih kepada mendukacitakan.Hendak di jadikan cerita pengalaman yg lalu mengigatkan kembali nostalgia2 lama.cerita ini sebagai pemangkin dan kesedaran untuk semua dan ingin saja berkongsi rasa.Segala gala cerita ini juga akan mengjekelkan pada pembaca kerana cinta ini cinta yg brutal,lagipun yg menulis ini langsung tidak berbakat dalam menghasilkan novel atau mahu menyedapkan cerita.ianya sekadar cerita yg dirasa dan ditelan.

Alkisah dua sahabat karib yg bersekolah bersama dari peringkat rendah hingga peringkat menegah.Kedua-dua sahabat ini mempunyai persahabatan yang cukup erat,hinggakan huraian erat itu tidak boleh diterjermahkan di ruangan ini kerana masa tidak mengizinkan.HALIMI kawan AMRUL....Itula nama yg memainkan watak dua sejoli ini.Amirul dan halimi adalah budak kampung yg mempunyai keazaman tinggi dalam mencapai cita-citanya.Halimi juga terkenal dengan kaki sukan,apa sahaja sukan yang dianjurkan sudah pasti mendapat hadiah pertama,sedangkan Amirul tidak aktif dalam sukan kerana mempunyai asma dan tergolong dalam keluarga miskin hinggakan tidak ada seluar untuk bersukan.
Amirul dan halimi pernah dipanggil adik beradik oleh segenlintir cikgu,makcik pakcik di kampung dan org yg mengenalinya sedangkan hakikatnya mereka ni berlainan ibu dan bapa.Halimi mempunyai adik beradik yg boleh dikatakan berjaya,ada yg jadi cikgu,ada yg jadi pensyarah dan ada yang jadi peguam.Berbeza dengan keluarga Amirul ....Ayah amirul tu cuma nelayan,umpama kais pagi makan pagi.

tunggu sambunganya...

amelya Publish time 20-7-2010 01:27 PM

bab 2
Darjah satu..setiap pagi Amirul dan halimi menjalankan runtin harian kehulu kehilirmengayuhkan basikal bmx yg di ubah suai untuk pergi kesekolah.Jika diwaktu pagi Halimi menjadi pengayuh sudah pasti diwaktu petang atau waktu waktu sekolah tamat amirul pula menjadi mangsa kayuhan.
Apa halnya,lim(halimi) kayuhan hang ni macam tak cukup tenaga jer.... pelik la aku?.Mirul..cuba ko tengok NOralina tu..kalau aku dapat mesti aku nat buat bini.Ceh!!!! kepala bapak street lu.lu ingat orang macam hang ni dia nak dekat ker,lainla aku yg ensem ni "kata amiru".Halim dan AMirul dengan berpelukan di atas basikal bagai monyet kena belacan ketawa berdekah-dekah bila mengingatkan kisah noralina anak haji seman tu.
   ok lim...aku balik tukar baju makan pastu kita pergi tahan jerat ayam hutan "apamcam lim "kata amirul pada halimi.halim menjawab"wei mirul ko bawak nasi dengan air aku bawak lauk yang mak aku masak.kita makan dalam hutan la..malas aku nak duk lama2 kat umah,nanti kena ceramah kat kakak aku tu"kata halim.OKLA kalau gitu lim...yahooo.zarghhhhhhhhh.

tunggu sambungannya.
.

mikoodette Publish time 20-7-2010 01:27 PM

cite baru!!!!!!!!!!!!!!

rezal_khan Publish time 20-7-2010 02:05 PM

cerita ni berlaku kat utara ke? hehehe

aku cukup suka hero underdog..yeahaaa.go amirul

amelya Publish time 20-7-2010 02:33 PM

bab 3
yahoo zargh......perjumpaan dibelakang umah Amirul yg menjadi kebiasaannya untuk dua sahabat sejoli ini sudah menjadi kebiasaan untuk memeriksa apa lagi barangan yang tertinggal sebelum masuk hutan.Haa.... lim baik ko periksa betul -betul apa lagi barang yang tertinggal,jerkah "amirul pada halim.halim jawab"dah tak da benda dah yang tertinggal...di tanggung BERESSSSSSSSSSSSSSS.JOM BERANGKAT kata halim.jom jawab pula si Amirul..
Sesambil berjalan Halim bertanyakan sesuatu pada AMIRUL..eh mirul,aku tengok hang ni macam takda seluar lain la,masuk hutan seluar sekolah,pergi bandar seluar sekolah,memana ko pergi mesti ko pakai seluar sekolah,mana seluar trek yang aku bagi tu?.pakaila.....kalau hang taknak pakai baik bagi aku balik,aku bagi suruh ko pakai bukan untuk ko simpan,dengan nada marah!!!Di dalam hati AMIRUL,amirul tahu kawanya si halim tu bukanya marah betul2 tapi kawanya itu mengasihani dirinya.Lalu amir mendongak langit"ah lim cuba ko tengok atas tu ada ufo la.Halim pun mendongak keatas dan selepas itu Amir sepantas kilat menjentik buah halkum halim.."aduh'sambil amirul ketawa berdekah-dekah.lalu mereka berdua ni kerjar mengejar antara satu sama lain,di samping melarikan tajuk halim yg bertanyakan seluar yg dia bagi pada amirul tu...bijak2 si amirul ni.

tunggu sambungannya

amelya Publish time 20-7-2010 03:02 PM

bab 4
Dalam sesi kejar mengejar..halim balingkan botol air pada AMIRUL sambil ketawa berdekah-dekarh..larian halim memang laju jika nak dibandingkan dengan AMRUL..Amirul ini lariannya sangat lemah kerana mempunyai asma." dgn tiba -tiba AMIRUL pun berhenti dibawah sebatng pokok besar sambil mengurut dadanya.HAH ...mirul aku tak suruh pun hang lari dari aku...mengapa ko ni nak lari sangat,pucat muka halim bila melihatkan muka Amirul seperti mayat..lalu halim pun mengosokkan juga dada AMIRUL..kerana halim sudah tahu kawan karibnya itu ada asma.DGN bergurau Amirul berkata"lim kalau aku mati nanti....dengan sape ko nak tahan ayam hutan?..halim terdiam"wei boleh tak ko jangan cakap perkara2 yg menyakitkan hati aku!!!.Amirul tanya lagi ...dengan saper lim?????halim pun kata kalau hang mati aku nak bunuh diri..senag sikit kata halim,tanda keciwa dengan soalan yang menakutkan hatinya itu.

tunggu sambungannya...

amelya Publish time 20-7-2010 03:54 PM

bab 5

SETELAH 12 minit mengurut dada si AMIRUL.
kini lelah mirul sudah hilang..di waktu itu kelihatan wajah dimuka halim bergitu gembira ,kerana kawan karibnya telah pulih seperti sebelum dia belari dalam sesi kejar mengejar tadi.   
   Weii lim aku laparla"kata mirul'jom kita makan.....jom kata"kata halim"..lim maafkan aku pasal soalan bodoh tadi yer..."kata halim" soalan APER????? tadila"kata mirul"..ah ko memang bodoh pun...sajer jer nak nyakitkan hati aku!. weh hang nak makan kertak nak ni!!!!!.
   Mirul berdekah lagi ketawa...sambil di perhatikan oleh halim yang nampak geram dengan gurauan kawan karibnya itu.NAH!!!! hangjangan banyak cerita la..lu ambik udang ni dan makan..aku tak makan sangat udang "kata halim.."kalau ko nak tahu udang ni mak aku masak untuk ahli keluarga aku..tapi aku rembat semua sebab geram dengan kakak aku yang kuat membebel tu.
tiba-tiba mirul tersentap....wei giler hagper hang ni..rembat semua udang kakak ko..tak bagusla lim hang buat macam tu......Makan jela"kata halim pada mirul"...mirul bkata"aku taknak udang ni...dengan sepantas kilat halim mengatakan..HAH2 ORG gurau pun tak boleh...
ko Biar betul lim".betula jawab halim...sebenarnya udang tu bapak aku beli sebakul besar kat umah,jadi terlau banyak mak aku masak,apasalahnya kalau ko tolong perabihkan...(.hakikat sebenarnya memang udang kaka dia)halim berkata begitu kerana hendak melihat kawanya makan apa yang keluarganya makan.

tunggu sambungannya.(selepas ini GADIS NORALINA YG MENJADI TOPIK 2 SEJOLI INI )ZARGHHHHHHHHHHH

kinki Publish time 20-7-2010 04:10 PM

amirul hero ke amirul kiss??? :o:o:o

asnita Publish time 20-7-2010 04:14 PM

best ada cite baru...terus n3 emelya

amandaatika Publish time 20-7-2010 04:34 PM

rumah baru....
tambah meriah bod ni

flora Publish time 20-7-2010 07:29 PM

malam neh baca . :lol:

amelya Publish time 20-7-2010 07:35 PM

bab 6

BUUUUUUUUUM!!!!!! BUUM!!!!!!
Dentuman guruh dilangit..Angin bertiup kencang,awan kegelapan dengan secara tiba-tiba.AH ...!! jerit halimi"nak hujan la pulak !!!!.ni yang tak syok ni....Amirul pun mendongkakan mukanya kelangit dan berkata..yer la ari nak ujan la...
UJAN ka ,taufan ka,gunung berapi meletup ka...aku tetap nak balik pukul 7.00mirul..kalau balik awal-awal pun bukannya ada apa-apa kat umah"kata halim pada Amirul . sambil amirul mengiyakan saja kata-kata kawan karibnya itu.
Weh ....mirul ko rasa NORALINA buat apa sekarang erk?????eh!!! ko ni ape pasal hah...sikit-sikit noralina,sikit-sikit noralina "jerkah mirul pada halimi.Ala aku tanya ajer...."kata halim."..berdekah-dekah AMIRUL ketawa dengan soalan bodoh yang di tanya kawan baiknya itu...lalu AMIRUL menjawab "manala aku tahu..........dia tengah buat aper.

tunggu sambungannya.

flora Publish time 20-7-2010 08:09 PM

amirul hero ke amirul kiss???
kinki Post at 20-7-2010 16:10 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

amirul & halim berebut noralina . :lol:

babyanah Publish time 20-7-2010 10:12 PM

kelakarlah citer ni....{:1_152:}

kinki Publish time 20-7-2010 10:59 PM

malam neh baca .
flora Post at 20-7-2010 19:29 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

aiseyhhhh nama aweks tu mcm nama member wa lagikkkkk laaa :doh3: :dizzy: ini cite member wa yg nama lina tu ke :re:

jingga007 Publish time 20-7-2010 11:11 PM

wah besar2 hurup :sweat3: ;P

flora Publish time 20-7-2010 11:17 PM

aiseyhhhh nama aweks tu mcm nama member wa lagikkkkk laaa   ini cite member w ...
kinki Post at 20-7-2010 22:59 http://eforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

mungkinn heheheee :)

kinki Publish time 20-7-2010 11:23 PM

mungkinn heheheee
flora Post at 20-7-2010 23:17 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

hurmmm kita saksikan sambungannyee nanti :lol: kejap je dah bape bab ;P;P;P rajin jugak amel ni menaip yekkk :lol::lol::lol:

flora Publish time 20-7-2010 11:34 PM

hurmmm kita saksikan sambungannyee nantikejap je dah bape babrajin jugak am ...
kinki Post at 20-7-2010 23:23 http://eforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

wa suka watak amirul yang miskin

kinki Publish time 20-7-2010 11:39 PM

wa suka watak amirul yang miskin
flora Post at 20-7-2010 23:34 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

amirul tu bercita2 nak jadi CEO :loveliness:
Pages: [1] 2 3 4
View full version: dua sejoli.