gunblade712 Publish time 9-7-2010 09:06 PM

Singularity

Post Last Edit by naen at 7-4-2012 07:13

Assalamu'alaikum and good evening guys..

ok aku dah try itu Singularity on my Xbox 360.http://image.gamespotcdn.net/gamespot/images/bigboxshots/7/956437_117838_front.jpg

Game nih dibina oleh Raven Software dan guna Engine Unreal, so sapa2 yang minat graphic ala2 Gears of Wars, sila lah beli ini game :P

Mood game ni mengingatkan aku kepada game Bioshock. Singularity menceritakan tentang element kimia baru yang dijumpai oleh kerajaan Russia yang kehebatannya dapat menandingi atomic bomb @ nuclear yang dipegang oleh USA. Element ini diberi nama E99 dan hanya dapat di kutip di satu pulau terpencil iaitu 'Katorga-12'.

Kita akan bermain sebagai salah seorang USA punya black ops yang dihantar masuk ke dalam Katorga untuk menyiasat pulau tersebut selepas berlaku satu insiden. Helikopter kita terhempas, kita terdampar kat pulau tuh, terpisah dengan salah sorang rakan kita (the rest didn't survive the crash)

so game ini menggunakan element mystery yang banyak, macam jugak Bioshock. Informasi yang diberi menunjukkan bahawa E99 boleh menyebabkan manusia melalui proses mutasi yang menyebabkan mereka menjadi semakin ganas dan aggressive. Jadi, apa yang kita lawan bukanlah manusia, tetapi mutated beings. Macam yang aku cakap lah, lebih kurang macam Bioshock. (dalam Bioshock, Plasmid menyebabkan mutasi).

ada jugak element time-travel. masa mula2 sampai kat pulau tuh tiba2 kita di pindahkan ke zaman 1950-an sekejap. Tatau apa significant sebab aku tak main jauh sangat :P

Boleh dikatakan mood game nih duduk di antara "Bioshock" dan jugak "Wolfenstein"

Graphically speaking, game nih punya graphic memang best lah. Aku antara peminat setia engine Unreal (sebab tuh frust bila aku tak paham Last Remnant), so maybe pendapat aku tentang graphic dia bias. heheheh :$

Yang kurang best nye adalah kurang "dismemberment" . Alangkah bestnye kalau dia buat "dismemberment" macam dalam Dead Space har har har har ahr

Gameplay plak mengingatkan aku kepada Bioshock jugak. Aku tak main jauh sangat so tak berani nak cerita lebih2. Apa yang aku sarankan, kepada peminat First Person Shooting (Bioshock, Call of Duty, Wolfenstein) dan jugak kepada peminat mystery/horror game yang menekankan suasana sepi/seram (Dead Space, Bioshock 1), maka dapatkanlah Singularity nih.

Apa2 info terbaru, aku update kat sini. Belum abeh main lagi nih.. Nampak gayanya boleh lah layan game nih sementara tunggu final World Cup nanti... har har har har har :lol:

pisang69 Publish time 12-7-2010 12:14 PM

Post Last Edit by pisang69 at 12-7-2010 12:17

aku dah main tp versi PC jah....cam ko ckp ala2 Bioshock, Wolfenstein game ni...
terasa gak seram bila main...:lol:...

grafik cantik tak brp realistik sgt...(aku x ske real sgt..:lol:)...dah nak abis main daah...

part kental lawan resaksa mutan beso....jenuh nak bunuh...huhu..

kontra: design makhluk mutan tu tak brp gah sgt...agak kureng la....makhluk dlm games Metro 2033 pun aku rasa lg ok.....

pros: try pakai mesin gun Seeker.....mmg cara....ada bullet time dan ko boleh kontrol peluru tu tepat ke sasaran...:lol:

R3X Publish time 12-7-2010 08:14 PM

Metro 2033 and Singularity....yang mana korang prefer??:o
help me choose plis...(i'm thinking of D/L one of them LOL)

pisang69 Publish time 13-7-2010 10:57 AM

Reply 3# R3X

ambik dua2 bro....berbaloi utk main sbg hiburan di kala bosan...:lol:

R3X Publish time 15-7-2010 12:15 AM

ReplyR3X

ambik dua2 bro....berbaloi utk main sbg hiburan di kala bosan...
pisang69 Post at 13-7-2010 10:57 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
hahaha...ye laaa kalo boleh mmg aku nak dua2 tapi sebab aku malas nk pi beli / download dua2 game ni(besar gak game2 skang :L)+ aku HDD aku tak cukup space dah...aku rasa nak habis download dua2 game ni ambik masa sebulan lebih kot...:lol:

gunblade712 Publish time 15-7-2010 11:40 AM

Singularity kot...

Metro 2033 macam leceh sket... {:1_152:}

skarebels360 Publish time 10-12-2010 10:38 PM

Reply 6# gunblade712

apa yg leceh kat Metro 2033 bro?

gunblade712 Publish time 12-12-2010 07:26 AM

leceh sebab peluru = duit = alat untuk membunuh.
Pages: [1]
View full version: Singularity