Kamen_rider Publish time 14-6-2010 12:34 PM

Mari Belajar SEO (Search engine optimization) - Edisi Tip-tips

Post Last Edit by bzzts at 15-6-2010 00:23

Jom kita belajar SEO sesame..aku pun baru jek nak belajar ni..

Tip sEO

Tip 1 : URLs kita mestilah mesra Search engine
contoh : kalo web/blog kita pasal web hosting..URL kita leh letak web-hosting atau web_hosting.
ni kene pandai main ngan niche..

Tip 2: Keyword yang betul
Contoh : web/blog pasal web hosting. korang leh buat MINISITE pasal web
web hosting tapi menggunakan keyword yang menarik "web Hosting percuma"

Tip 3: Kajian Keywords
Ni penting sebelum korang tentukan apa yang korang fokuskan dalam web.
ni tools untuk buat research.

https://adwords.google.com/select/KetwordToolExternal
http://www.sofnik.com/download/gkwv2_setup.exe
http://www.goodkeywords.com

Tip 4: Alamat IP
penting web korang ada unik ip sendiri.sebab utamanya ialah kebanyakan web
adalah dalam "SHARED" hosting servis yang mana berkongsi IP. kalo salah 1 web dalam
SHARED hosting kene banned olek Search Engine. Boleh efek ranking web korang.

TIp 5 : Site Map
selalu lah korang letak SITE MAP dalam web korang yer. pastu Submit Site-Map
menggunakan Google1s webmaster tools.Site-Map memudahkan Search Engine buat carian.
http://www.google.com/webmasters/sitemaps/

Tip 6 : Guna H1 Tags
dah dibuktikan oleh pakar SEO..menggunakan H1 tags bagus untuk optimization.
Jadi,Pastikan HEADLINE web korang dalam mode H1.

Tip 7 : Menu Links
link menu pun leh jadik salah 1 keyword. kreatif lah dalam membuat ayat-ayat cinta link korang tuh...
pastikan realted ngan web korang..

Tip 8: Css Div Tags
ni tutorial camne nak buek benda ni..
http://www.ndesign-studio.com/resources/dreamweaver/basic-css-tableless/

Tip 9: Limitkan Javascripts
jangan banyak sangat buh javaskipt..contohnye..letak jam lah..letak unable right klik..yang bukan
maklumat sebenar web korang...

tip 10 : Meta Description
Selalulah guna meta description ni..meta tags kate orang..Google cari pakai meta tag ni..

kalo ada lain..leh sharing is caring...

sape nak belajo buat web free..leh register kat http://www.automarketing.ws. kelas mula bulan 7..ni basic-basic jek..
dah pandai tuh tak yah join..

bzzts Publish time 14-6-2010 05:57 PM

SEO tu amende? mukaddimah le sikit bro... :P

aziz79 Publish time 14-6-2010 09:19 PM

SEO tu amende? mukaddimah le sikit bro...
bzzts Post at 14-6-2010 17:57 http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

Search engine optimization

Kamen_rider Publish time 15-6-2010 11:55 AM

mekaseh tuan aziz79..

ni penerangan sikit pasal enjin carian...SEO ni..

Optimasi Enjin CArian (SEO) ni secara asasnya melaksanakan optimasi ke atas laman web
korang supaya SPIDERWEB enjin carian dapat melayari laman web korang dengan lebih mudah dan dengan mudah memasukkan maklumat laman web korang ke dalam direktori mereka. proses ini dikenali gak sebagai indeks.

SPIDERWEB ni kiranya cam robot yang digunakan enjin carian untuk melayari sesebuah laman web dan melakukan indeks berjuta-juta pada kelajuan tinggi.

sekarang jek ada berjuta-juta laman web...jadi pokok pangkalnya untuk jadikan
web korang senang dicari..dengan pakai KATAKUNCI yang betul..

ituler sedikit sebanyak pasal SEO ni...kalo salah tolong betulkan.. kalo kurang tolong tambahkan ye...

mekaseh

pelastik Publish time 15-8-2010 01:40 PM

salam... saya org baru.. saya pening kat meta description tu, saya dh search contoh htmlnya tp kodnya tak sama dgn kod kat template blog saya.. jdi saya tak dpt nk edit meta description tu... cmna eh?

aziz79 Publish time 15-8-2010 02:25 PM

Reply 5# pelastik

blog apa yer? blogspot ke?

pelastik Publish time 16-8-2010 06:47 PM

Reply 6# aziz79

blogspot...
nape html untuk meta description x sama dgn contoh2 yg diberi?

aziz79 Publish time 16-8-2010 10:00 PM

Reply 7# pelastik

untuk blogspot baca sini

pelastik Publish time 17-8-2010 07:32 PM

Reply 8# aziz79

tengs en. aziz, akhirnya dapat gak.... dh lma mencari, jumpa kat cni... tenkiyu...

newspr Publish time 26-8-2010 03:45 AM

baru setup blog guna wordpress. hosting sendiri. ada la dalam 4 post macam tu.. tapi, dari hari setup sampai la ni nak dekat 2 minggu, google tak index pun page lain.

yang diindex cuma main page. dah submit url ke google. dah pakai all-in-one-seo plugin. :(

ke kena tambah lagi post banyak2? tapi kalau pakai blogspot, cepat je dah kena index.

jualtshirt.com Publish time 27-8-2010 09:43 PM

Thanks good information

beebiees Publish time 28-8-2010 12:52 PM

dulu pnah la buat gak seo ni utk web ..pastu skrg nii dah tak ingat dah...
nak kenal blaja balik ni

fauziahmad Publish time 4-9-2010 07:20 AM

fauziahmad Publish time 4-9-2010 07:28 AM

yummy_yum Publish time 9-9-2010 02:08 AM

SEO tu amende? mukaddimah le sikit bro...
bzzts Post at 14-6-2010 17:57 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

SEO ni macam ni. Pendek kata, untuk kegunaan dengan enjin carian la.
Katakan kita ada website nak jual minyak lintah. So, bila kita guna keyword "minyak lintah" dalam enjin carian, adakah website kita dok ranking teratas?

Macam mana nak bagi dok atas sekali dalam enjin carian? Kena praktik SEO dalam website. Banyak hukum dia. Berbeza mengikut enjin carian.

nizamamad Publish time 12-9-2010 04:32 PM

Salam sahabat semua..

Saya baru jugak la dalam SEO ni..baru nak merangkak-rangkak.
Saya pernah buat eksperimen tetang SEO ni untuk keyword "rahsia duit online"
dan hasilnya sangat memberansangkan. Blog saya duitonlinesecret.blogspot.com mendapat ranking kedua dalam enjin carian yahoo.com dan berada ranking kedua untuk enjin carian Google.com.my.

Saya setting SEO untuk satu bulan. Dan hasilnya memang mengejutkan..

Saya nak berkongsi dengan anda semua bagaimana saya melakukannya..
SEO ada dua jenis iaitu OnPage dan OffPage..

Dalam eksperimen saya, untuk onPage saya hanya menitikberatkan teknik Meta Tag sahaja. Selain itu saya lebih kepada Offpage. Offpage adalah perkara paling penting untuk mendapatkan ranking terbaik dalam enjin carian. Offpage adalah teknik link building. Bermakna anda harus memiliki backlink yang berkualiti.
Untuk mendapatkan backlink berkualiti, anda perlu menggunakan keyword anda sebagai anchor text.

Jika anda ingin bertanya kepada saya dengan lebih lanjut, sila emel kepada material_steel@yahoo.com.

nizamamad Publish time 12-9-2010 04:33 PM

Salam sahabat semua..

dan hasilnya sangat memberansangkan. Blog saya duitonlinesecret.blogspot.com mendapat ranking kedua dalam enjin carian yahoo.com dan berada ranking kedua untuk enjin carian Google.com.my.

Dalam eksperimen saya, untuk onPage saya hanya menitikberatkan teknik Meta Tag sahaja. Selain itu saya lebih kepada Offpage. Offpage adalah perkara paling penting untuk mendapatkan ranking terbaik dalam enjin carian. Offpage adalah teknik link building. Bermakna anda harus memiliki backlink yang berkualiti.
Untuk mendapatkan backlink berkualiti, anda perlu menggunakan keyword anda sebagai anchor text.

Jika anda ingin bertanya kepada saya dengan lebih lanjut, sila emel kepada material_steel@yahoo.com.

nizamamad Publish time 12-9-2010 04:34 PM

Salam sahabat semua..

nizamamad Publish time 12-9-2010 04:37 PM

Salam sahabat semua..

akubaik3 Publish time 13-9-2010 10:14 PM

@ tuan tanah

boleh tak aku nak bg pendapat skit dalam thread ni..:D
Pages: [1] 2
View full version: Mari Belajar SEO (Search engine optimization) - Edisi Tip-tips