arjunadewa Publish time 2-6-2010 08:59 AM

Tips Abik Gambo Kawin/Tunang!

Salam.....
Aku pengguna DSLR yang tak sampai setahun lagi...kamera pun masih dalam warranti lagi....ahaks...ambik gambo selama ni pun just untuk suka2, masuk dalam flickr, masuk dalam facebook je....ikut kata member2 hasil buah tangan aku not bad jgk ler...keh keh.

Nak dijadikan cerita bebaru ni member aku call aku bagi satu job untuk cover satu majlis pertunangan. Aduh....aku rasa macam tak cukup pengalaman lagi la nak buat tapi member aku tu paksa jugak suruh ambik sebab katanya bila lagi nak try buat yang betul2 punya function.....

Errrrr....serba salah pun ada ni maklumlah ini first time yang pertama aku nak buat yang 'official' punya.....takut gak hasil tu nanti tak memuaskan.

So sebelum aku pegi ni nak mintak tolong korang kat sini esp yang otai2 bagi la tips kat aku ni yang baru bertatih.....thanks in advance yer!

bulat Publish time 2-6-2010 09:24 AM

Nak tanya dulu...apa peralatan yang dah ada sekarang? Cthnya lens, flash, battery grip dsb

arjunadewa Publish time 2-6-2010 09:43 AM

aku pakai d3000 jer + kit lens 18-55 + lens 55-200 + flash cap ayam...baterry grip takde.

pastu member aku nak bagi pinjam d90 + kit lens 18-105 dia.

so hari kejadian tu aku bawak 2 camera la.

bulat Publish time 2-6-2010 10:24 AM

ok dah tu pada aku, tapi kalau ada fast lens lagi cun;P

tips pertama yang aku leh share = kena berani tebalkan muka, jangan malu2 nak menyelit celah2 orang ramai

tad2200 Publish time 2-6-2010 11:28 AM

ok dah tu pada aku, tapi kalau ada fast lens lagi cun

tips pertama yang aku leh share = kena be ...
bulat Post at 2-6-2010 10:24 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

betul betul.. lagik 1 tips dari penceramah yg penah saya gi kursus opis punyer "mulut mau manis, hati busuk takpe"

Caranthir Publish time 2-6-2010 11:55 AM

uih... kalau takder pengalaman + equipment basic je, aku harap korang tak mintak upah la ngan pengantin.. kesian la diaorang.. tolong la..amik upah murah pun jgn, sebab kacau market pro-photog yg carik makan amik gambar2 majlis camni..

pisang69 Publish time 2-6-2010 12:09 PM

aku pun novis cam ko gak....

Tips dr aku..Muka kena selamba...:lol:

adiegani Publish time 2-6-2010 12:27 PM

tip yg utama, lighting mesti mau cukup.
jgn kurang jgn lebih. exposure indoor kene jaga.
bwk bateri lebih.
setting kene jaga sbb silap setting habis muke pengantin blur.
aku penah tgk gmbr pengantin yg diamek oleh newbie yg sombong xmo belajo ngn otai.
sian aku kt pengantin sbb gmbr 200pcs, xsmpy 100 bleh pakai. kalo nak edit pon bleh convert to black n white je. cas bleh thn mahal.
moral kt sini, make sure hang dh btol2 ready.
aku amek ms staun nk kasi confident amek wedding job. baru aku bleh jln sndr.
wedding ni moment yg xleh direverse. so, berhati2. hehehe

angketam Publish time 2-6-2010 11:00 PM

panglaman aku 3 ke 4 kali ambil gambar org kawin... dia org yg minta aku jadi kemera man

aku bukan pro masih dlm pembelajaran lagi... main belasah aje...

mula dulu main pinjam kamera member d40 lah d5000 lah ... last aku sambar d90

semua pakai basic kit lens... yg penting panglaman dan belajar dari kesilapan serta sedia terima teguran dan tujunk ajar ... sampai skrg masih mencari dan terus mengkaji.....

adiegani Publish time 2-6-2010 11:34 PM

betoi..aku juga masih belajo hingga ke hari ini..

bulat Publish time 3-6-2010 08:58 AM

betul betul betul....

orang bodoh sombong je yg tk nak dengar teguran n tunjuk ajar dari orang lain

aHoi83 Publish time 3-6-2010 10:16 AM

betol (3x). perasaan malu tu kene campak jauh2 dulu. malu nie sbb keyakinan diri. bile kite tak yakin tu yg wat kite malu nak nyelit2

kawanlama Publish time 3-6-2010 12:40 PM

nak bg jgak leh tak?

tlg wat homework pasal pose pose pengantin yg lain....sbb kbykann pengantin bkn smulajadi romantik gitu! haha. kena pandai pandai atur gaya badan pengantin, jgn nampak cam amik gamba tgh gaduh....

"abg pegang tgn cik adik, pastu abg letakkat dada abg, ok mata tu tgk dlm mata adik. tgk tu jgn laa garang camtu broo,, cian dia takut dah tu , haa ok jgn senyum lagi, nnti sy bilang sampai tiga baru senyum...ok 1...2....3.....boomm....."

adiegani Publish time 3-6-2010 02:41 PM

hahaha..ni tips posing plg aku suke..siap ade dialog lg..

xXxBoYzZz Publish time 4-6-2010 12:22 AM

haha...klakar2...bile aku nk pandai cm ko ni die ..hehe

Lady_Anne Publish time 4-6-2010 11:06 AM

kalo tip nk edit gambo org kawen takde ke..?? :sweat3:

adiegani Publish time 4-6-2010 11:41 AM

boy..aku blom pandai sume..pandai sket2 je..nk blajo byk lg. hukhukhuk..
anne..blajo edit ni senang gi kelas or f2f pny learning. aku bc2 ebook pening smpy skang sbb xdpt2. hehehe

Lady_Anne Publish time 4-6-2010 12:30 PM

yela kan...psl skrg nih kan dh ada byk software tuk edit gambo... cth photoscape.. bg aku,photscape tuh budak2 pon blh edit2 gamba..
kalo yg f2f tu senang la kot..

p0ket Publish time 7-6-2010 12:57 PM

Reply 13# kawanlama

tips plg best n melotop..:)

yusthevirus Publish time 14-7-2010 03:16 PM

uih... kalau takder pengalaman + equipment basic je, aku harap korang tak mintak upah la ngan pengan ...
Caranthir Post at 2-6-2010 11:55 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

org wat keje, mesti di bayar.. xkire brg basic ke ape..yg penting hasilnye..
Pages: [1] 2 3
View full version: Tips Abik Gambo Kawin/Tunang!