boiyskr Publish time 14-2-2011 08:36 AM

dah lumrah alam ...lelaki mmg seks dia umpama matahari ...jadi kepada perempuan(isteri) yang menjadi pasangan yang halal kepada seorang lelaki(suami),dan menginginkan kesetiaan daripada seorang suami...akur sahaja kehehendak batinnya,kerana perkara ini telah ada didlm al-quran,semasa akad nikah pun kamu dah berjanji akan taat setia kepada suami...so ikut sahaja,jika tak larat nak layan pun ....merayu cara yang paling elok(dengan lembut,kalau nak juga..tadahkan aja,bagi perempuan memang susah nak terima sebab ada kerjaya,tetapi bagi yang mempunyai pegangan agama yang tinggi pasti dia faham perkara ini,Hakikat kehidupan.....Mengenal Diri

hanahani5865 Publish time 15-4-2011 12:03 PM

nape erk pompuan skrg lebih "rela" suami dia ada kekasih lain berbanding "bagi" suami dia...
cikazah Post at 9-7-2010 13:18 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
diorg xnak ada madu kot..eh..kami x nak ada madu..so bglah service yg terbaik...stokin hubby,kene siapkan utk hubby terus p keje, ubat gigi letakkan kat berus gigi...makan, siapkan segala2nye, air basuh tgn..treat him like a king...insyaallah, dia x de alasan yg cari lain...yg penting...dalam bilik tidor lah...service mesti yg terbayekkk

heritage Publish time 21-4-2011 05:31 PM

What bout women with sex addiction?? The husband cannot satisfy her ...?
nov_angel79 Post at 16-11-2010 17:11 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

How to tell him that the size does matter. Aku rasa lelaki m mmg xbole terima tang ni. Tapi at the end xbole settle jugak problem ni.Itu yang at the end sex menjadi boring. Lepas tu xpasal-pasal kita kene blame cakap low sex drivela. Mulalah cari reason nak kawin lagi.

mamiayu Publish time 21-4-2011 09:46 PM

ada satu kes dulu dlm keluarga aku..
suami tu mmg giler2 sex tahap kuda la..
dia tak kira isteri d ...
amoilawa Post at 24-5-2010 14:24 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

Rasanya kalau macam ni, laki tu memang berpenyakit, tak normal tuh

alya9000 Publish time 7-5-2011 09:50 AM

pikir nak cantik je......huhu......pelik laki...

chenta_dewi Publish time 7-5-2011 07:01 PM

er..hbs perempuan skrg kene cari yg lemah tenaga batin la yekk?:funk:

mentimun Publish time 9-5-2011 11:36 AM

hemm....... mana ada org yg sempurna. lelaki ke perempuan ke.... tapi kalau berbalik kpd alquran dan sunnah....tak kan jadi nya macam tu..... dlm quran pun tak adalah disebut penyakit2 tak leh tahan seks ni....baik lelaki mahupun perempuan. seks tu hanya salah satu penyakit nafsu (byk lg penyakit2 nafsu ni).... yg ada disebut adalah manusia dikurniakan akal dan nafsu...... berbeza dengan makhluk2 yg lain yg ada dimuka bumi ni.... .akal yg bergantung kepada quran dan sunnah tu lah penyelamat jiwa raga daripada semua penyakit2 tu malah boleh mengatasi nafsu.Lgpun org tua2 pun berpesan mencegah lebih baik dari mengubati. Setiap perkara yg kt lakukan dlm dunia ni kalau berada dijalan yg lurus dikira ibadat..... berbalik kepada rukun ibadat itu sendiri...... berakal..... maknanya kalau menyimpang drpd akal yg waras....dah x dikira ibadat lg dah......begitulah nafsu yg mengatasi akal.....jd fikirlah sendiri kerana akal la membezakan kita dgn makhluk lain. kalau kt sendiri yg nak samakan diri kita cam makhluk lain2 tu.....walhal Allah dah bgtau manusia adalah sebaik2 kejadian.....hem... salah sendiri!!! jgnlah pulak nak menyalahkan isteri ke suami ke.....wallahualam.....

Y_me? Publish time 9-5-2011 01:52 PM

cari somi yg keje byk guna otak, mesti bila otak dah penah tak larat nak panjat bini, kalau yg keje guna fizikal, memang jenis HARIMAU, Hari Hari Mau

mentimun Publish time 9-5-2011 05:07 PM

Reply 48# Y_me?

dah bg jadi manusia...nak jugak jadi harimau.....maknanya???:cf:

iszaura Publish time 10-5-2011 09:01 AM

kalau nak ikotkan pompuan ni lagi kuat tenaga seksnyer..berkali2 uols..laki ni lebih pada ego je n b ...
tightcherry Post at 13-7-2010 13:31 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

aku setuju statement ko nie...citohhh je lebih tp biler performe nan hadoooo

mentimun Publish time 10-5-2011 09:54 AM

kalau couple tu dah beranak pinak..... tapi masih lagi ckp x cukup..... hemmmmm camner lagi nak wat ek?? ye lah anak2 tu hasilnya bukan dari seks ke? yg dpt anak setahun sekali tu..... bukan dari seks ke..... tapi ada je cerita laki wat hal dalam pantang..... haish.... alasan sgt tu. ke seks addiction tu bermaksud 24/7 buat kerja tu je.....??? cer bg terang sikit;P

gurl80 Publish time 13-5-2011 12:38 PM

aduhaii....asik pikir psal sex jer..x de kje lain ker??yer lah nafsu stiap org berbeza2..tapi bagi aku byk lagi benda lain nak wat..:I

ParinAmat Publish time 13-5-2011 03:28 PM

Reply 51# mentimun

sex addiction ni kena tanya istri le.. mampu lagi tak melayan somi yg asik duk mintak je..
bila istri menyampah ngan somi yg asyik bergesel meminta2.. itu la addiction hehhe

mentimun Publish time 13-5-2011 03:54 PM

Reply 53# ParinAmat

kkui...kui....kui..... sex lebat sgt pun x sesuai utk kesihatan

unagilagi Publish time 16-5-2011 08:55 PM

hemm....... mana ada org yg sempurna. lelaki ke perempuan ke.... tapi kalau berbalik kpd alquran dan ...
mentimun Post at 9-5-2011 11:36 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

btul..somehow i agree with mentimun nyer statement...ade beberapa persoalan/kenyataan di sini...

sex addction ni berpangkal kepada nafsu...sekiranya seorang lelaki mahupun perempuan x mampu mengawal gelodak nafsunya maka...terjadilah sex addiction btul x?

mungkinkah Allah mengurniakan nafsu yang berbeza2 kepada setiap hambanya? Rasanya, manusia itu sendiri yang perlu mengawal nafsu yang telah dianugerahkan...manusialah yang menyebabkan nafsunya dalam keadaan tdk terkawal...becos saya kurang percaya org yg mengatakan die/ si dia mempunyai nafsu yang kuat....tidak pada org lain? kenapa? kerana org lain itu mampu mengawal nafsunya...mengawal dengan pelbagai amalan dan ibadat yang telah digariskan dengan jelas pon...hmmm:re:

kerana kegagalan mengawal nafsu inilah terjadinya banyak kerosakan di dunia ini....
afterall, jihad melawan nafsu adalah jihad yang besar!:$

gigibudak Publish time 17-9-2015 01:59 AM

Betul la..100% sokong..mcm abg aku sex desire dia rendah..wlaupun hensem..rmai nk kat dia..tp x de dia lyn..pastu adik aku ni..sex kuat..pergh pntng nmpk pompuan je..bukn pompuan kaco dia..dia dok kaco pompuan..sy rasa benda ni betul la..pompuan yg kata benda ni bohong..mmg pling bangang aku ckp..bkn marah..sebab dh bnyk tgkkwn2 pun..kwn aku lelaki yang jrng ckp pasalseks..seks desire pun kurang..setia je dgn gf dia..siap ceramah aku lg jgn tukar2 pompuan..oompuan yg nk pilih calon lelaki tu..klaurasa nfsu seks tak kuat..elakkn lakimcmni.klau pompuan tupunkuat..baru la bukubertemu ruas...nk tahu mcmmana..tgk dia suka ckppasal seks tak..atau matadiatu suka tgk pompuan punyetut tak..

Shahreen74 Publish time 17-9-2015 11:21 AM

Edited by Shahreen74 at 17-9-2015 11:51 AM

petua org dulu2 yg mengatakan.. jaga somi.. nak kene jaga perut & tut dia... tp aku rasa.. sekrg nih.. nak jaga somi jgn makan luar.. kene jaga tut dia jer.. makan minum x kisah dah.. sebb bini2 sekrg bekerja.. balik penat nak masak itu ini.. bila penat malas nak layan somi.. jdnyer.. somi x kisah la isteri tu masak ke x.. asalkn.. tuntutan seks nyer dipenuhi... so somi prefer isteri tapau lauk nasi kt luar.. or mkn kt luar.. supaya x penat nak melayan dimlm hari nanti.. ;P;P.. itu aku la,.. sebb klu somi kata mlm ni x payah masak kita mkn kat luar.. ko paham2 la sendiri.. apa kehendak dia... heeheehee...

TaylorBorryson Publish time 10-2-2023 03:42 AM

It was really interesting to read!
Pages: 1 2 [3]
View full version: laki jadik curang sbb sex addiction!!!