dancetech Publish time 11-4-2010 02:31 PM

Lagu baru FL Studio Music Maker

eeS2M9Ipc-o

Meh bagi komen.

paler kembang Publish time 19-4-2010 11:52 AM

Lagu menarik, cuma sentuhan velocity tak ada, kadar touch sensitivity peralatan muzik perlu ditekankan, ianya tiada dalam lagu ini... jadi kedengaran kasar dan kuat dari mula sampai akhir.

Semua peralatan muzik seperti piano, gitar, drum mempunyai kadar touch sensitivity yang tersendiri ketika bermain, kadar velocity akan lebih terserlah jika benar-benar dimainkan dengan tangan manusia, namun teknologi sekarang (eg. fl) telah terbina untuk membentuk kadar kekuatan pukulan setiap alat muzik untuk didengar lebih selesa, seolah2 dari mainan tangan manusia.

Sebagai pengkarya yang mempunyai bakat besar seperti kau, aku rasa kau mampu membina lagu yang lebih mantop dengan melengkapkan kelembutan pada bunyinya melalui pengkadaran semula velocity.Bagi aku lagu dan gubahan sudah cukup menarik.

dancetech Publish time 23-4-2010 03:37 PM

Thank bro... aku skrg cuma nak buat lagu utk suka2 je... mcm nak test skill je dan nak tahu sebakat mana aku leh wat lagu... Pasal lagu aku wat mmg ada bnyk kelemahan spt apa yg ko ckp. Mungkin aku belum peka lagi kot pasal gabungan melodi dan susunan melodi pun masih lagi lemah. Aku skrg tengah gubah satu lagu lagi and maybe next week aku post.... Thank again XD....
Pages: [1]
View full version: Lagu baru FL Studio Music Maker