basi Publish time 6-4-2010 10:49 AM

Juruteknik Mesin ATM

Ada sapa2 yg kj sbg Juruteknik Mesin ATM tak?Bole la kongsi serba sedikit ttg pengalaman kj,susah senang kj 2,shift or normal shift....sebab aku ada nampak satu company Safeguard Securicor tgh nk pakai ramai staff.Berisiko takj dia....takut jugak...:D

aku_penjenayah Publish time 6-4-2010 11:02 AM

risiko sgt2... ko bole terdedah ngan risiko penjenayah.. lagi2 jenayah yg bersenjata api berleluasa.. baik ko jgn keje. ko sayang nyawa ke x? byk lg keje lain.. satu hal lg klu ko jd umpan dituduh curi wang, mcm mana??? jgn.................... ko cari la keje lain

maphilando46 Publish time 6-4-2010 11:10 AM

klu cmpany tu byr ko 50riban sbulan ko apply..klu x toksah...

basi Publish time 6-4-2010 11:12 AM

2# aku_penjenayah

nk repair mesin ATM tu masa time office hour kan??Kj dia cuma melibatkan baik pulih mesin jer....bukannya perpindahan duit kan??Harap2 forumer2 yg ada experience bole berkongsi info kt sini...:ohmy3:

basi Publish time 6-4-2010 11:14 AM

3# maphilando46

risiko jugak yer....tak lah sampai puluh riban....riban2 jer...:P

dara_pujaan Publish time 6-4-2010 11:18 AM

aku rase ..risk mmg ader.. umpan2 tu dorang skrg kuar/masuk kan duet dlm mesin atm tuhgune camera digital..... dorang record.. ni yg aku tgk la mase aku tggu nak masuk bank.. dorang x bagi costumer masuk selagi dorang x siap buat keje...

basi Publish time 6-4-2010 11:23 AM

thanks for info....ada lagi tk sapa2 yg ada kwn kj cam gini bole kongsi sama2 experience kj nie....:D

otai_g Publish time 6-4-2010 08:32 PM

kalo semua x nak keje mcm ni jawabnya kita x leh la kuar duit kat atm lg.
think + bro..
aku rs keje ko bkn masukkan duit.sbb sekadar masukkan duit dlm mesin tu, tu bukan juruteknik level dia.selalunya yg masuk duit tu security guard.

aku penah keje servis mesin cek,aku rs konsep dia lebih kurang.more to automation and electrikal part n plus dgn IT skit.ms ko banyak dihabiskan utk servis part2 mechanical dlm tu.playing with roller,belt, gear n mcm2 part elektrikal la.n make sure mesin x leh down unless bank akan blame vendor.bos ko plk akan blame org bawahan.so yg berat kena tahan pedih telinga ialah technician.tp bila bank cancell kontrak yg sakit kepala ialah bos.

AHMADVW Publish time 6-4-2010 09:11 PM

AKU DPT OFFER DR COMPANY NI ,JUST RECOMENDATIONMY FRIEND, MAKLUMLAH KAKI WORKOUT,, TAPI I THINK NOT SESUAI FOR ME:lol:

aku_penjenayah Publish time 6-4-2010 11:12 PM

kalo semua x nak keje mcm ni jawabnya kita x leh la kuar duit kat atm lg.
think + bro..
aku rs keje ko bkn masukkan duit.sbb sekadar masukkan duit dlm mesin tu, tu bukan juruteknik level dia.selalun ...
otai_g Post at 6-4-2010 20:32 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
aku pernah tgk.. rupanya mesin atm ni guna computer desktop yg serupa kita guna kat umah/pejabat.. buruk plak tu.. cuma dia tmbh device utk fungsi msk duit/msk kad.. look interesting. Teringin nk blaja.. Bila da pandai, bole la hack mesin curi duit hahahahahahha :lol:

nouvosion Publish time 6-4-2010 11:15 PM

mcm berisiko je keje nie..aku baru ingat nak apply keje nie..kalo korang dah cakap mcm tue kena pk 2 3 kali nie..

basi Publish time 13-4-2010 11:33 AM

9# AHMADVW

Nape bro...gaji kecik ker??Aku tgk gaji dia cam masyuk jugak bole cecah RM 2800 after comfirm....betul ker?:)

basi Publish time 13-4-2010 11:35 AM

8# otai_g

betul la...aku rasa pun kerja dia lebih pada repair mesin ATM tu jer...cam tukar resit,buat maintenance kt mesin 2 supaya ok la...
Kau rasa dia kena attend utk repair mesin 2 time working hour atau selepas yer??just for info...:D

poison_paradise Publish time 17-4-2010 07:01 PM

perlu kelulusan ape? i dont think spm ..at least diploma or degree kan?

lovekakashi Publish time 18-4-2010 11:22 PM

Reply 14# poison_paradise

biar btul kne ada dip @ degree :o

basi Publish time 19-4-2010 10:50 AM

Reply 14# poison_paradise

yup...kena ada diploma....tu yg masyuk tu..:)

lovekakashi Publish time 19-4-2010 12:28 PM

gaji dorg bape ek :o

katokcun Publish time 19-4-2010 12:36 PM

laki aku keje kt safeguard tu...stakat nih alhamdullilah..xde berlaku pape...
harap2 xde ar bende buruk...dia bukan keje sorg pn..kua by team...

gaji mmg banyak cume ko kene tahan dgn waktu bekerja ar...
kul 6.25 da masuk keje..balik keje kul 12 mlm ( dikira OT )..tiap2 hari...
dlm smgg 1 ari off day...Hubby aku kate paling tensen time awal bulan ar...org kua duit..

basi Publish time 19-4-2010 01:14 PM

Reply 18# katokcun

hubby kj utk post aper yer??Maknenyer kj 6hari seminggu laa.....berbaloi...baloi...:L

basi Publish time 19-4-2010 01:15 PM

Reply 17# lovekakashi

Tgk kt advertised hari 2 cam masyuk jugak laa....before confirm leh dpt dlm RM2400++.....kalau dh confirm leh cecah RM2800++....okey la:)
Pages: [1] 2 3
View full version: Juruteknik Mesin ATM