anak_minang Publish time 26-3-2010 03:06 PM

Cerita Misteri Kawasan Kota Damansara

Post Last Edit by Santeira at 12-5-2012 09:26

Salam semua...
Aku ni dah lama duduk Kota Damansara. Kira-kira lebih 10 tahun la... macam kampung aku je dah tempat ni...
Asal tempat ni dulu banyak pokok getah. Kiranya, tak sangka la kawasan Kota Damansara ni boleh pesat membangun gila-gila macam sekarang ni...
Aku bukan nak tau pasal pembangunan pesat di sini.
Aku cuma nak tau kalau-kalau ada members forumers yang tau pasal citer-citer mistik kat area ni... Al maklumlah, kawasan menghijau dulu kan? Tempat jin bertendang.... kata member aku.

Macam tengah hari tadi, ada member makan citer yang umah jiran dia (area double storey seksyen 8), ada citer horror gak. Dalam umah dia, time husband dia takde (maknanya, dia tinggal sorang), ada aje kelibat lelaki tua dalam rumah tu. Lelaki tu just duduk dan kadang-kadang, jalan slow je dalam rumah tu. Tapi, hubby dia tak penah nampak pulak...
Aku bajet, rumah tu ada sejarahnya sendiri...

Lagi satu rumah area situ jugak, umah tu takde orang. Maknanya, tuannya ada, tapi kosong. Tak taulah kenapa kosong. Tapi ada jiran terdengar, kalau waktu malam lalu depan rumah tu, akan dengar suara bayi menangis.

Aku dulu, mula-mula jadi warga Kota Damansara ni... aku duduk rumah flat kat seksyen 8 jugak. Flat Dahlia. Orang tak ramai lagi duduk situ, so agak seram jugaklah. Jiran aku dulu pernah cerita, waktu tengah malam... tiba-tiba ada orang ketuk pintu rumah dia. Dia pun tidaklah syak apa-apa, bukak ajelah pintu. Sekali dia nampak, ada benda berbulu bertenggek kat area tangga, yang bahagian dinding tempat kita tengok ke bawah tu (dapat bayang tak???). Aku pun pernah gak sekali tu, dalam pukul 3.00 pagi, pintu rumah aku diketuk), laki aku tak bagi bukak. Yelah, kalau jiran-jiran kat situ, sure panggil namakan? Kita orang mengintai la dari celah bawah pintu. Nampak sepasang kasut kulit yang cukup berkilat (sebab lampu koridor bukak)... Lagilah kitaorang takut nak bukak. Sapa la memalam buta pakai kasut kilat bagai tu... Last-last, senyap macam tu je.... Tapi, rasa lain macam la.... Seram gitu. Tak tau la perasaan je ke...

Masa duduk flat area tu, ada gak jiran cerita. Dia ni balik rumah awal pagi dalam area pukul 2.00 macam tu. Shift malam la. Dia dok tingkat berapa aku tak ingat; tingkat empat rasanya. tengah naik tu, tetiba ada benda berbulu hitam turun laju je dari atas. Memang tergamamla kawan tu... Yelah, tiba-tiba je kan? Tapi, benda tu lalu je la...Memang cepat, macam angin lalu. Tapi itulah, dia tak nampak muka 'benda' tu.

Sekarang ni, aku tak tau la ada ke tak lagi misteri kat flat ni... Yelah, orang dah makin ramai kan? Tapi, rasanya tempat tu dah pulih...

So, sesapa yang ada cerita tu... kongsi-kongsi la. Sharing is caring...:) :) :)

chicmushroom Publish time 26-3-2010 03:15 PM

erk....kalo takmo tahu buleh tak???

saga2717 Publish time 26-3-2010 03:15 PM

takut nye cite ko ni....siap intai lagi sape ketuk pintu...ms ko tgok tu, kaki org yg ketuk pintu tu jejak tanah ke idak???

anak_minang Publish time 26-3-2010 03:23 PM

Post Last Edit by anak_minang at 26-3-2010 15:25

takut nye cite ko ni....siap intai lagi sape ketuk pintu...ms ko tgok tu, kaki org yg ketuk pintu tu jejak tanah ke idak???
saga2717 Post at 26-3-2010 15:15 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

Hrmm.... jejak tanah la, eh jejak simen!!!
Ntah la, cuma pelik gak.... dinihari ada orang pakai nyemat macam tu...
Kalau nak bertanya pun, aku duduk tingkat lima, tingkat atas sekali...

Ha, teringat suda!!!!
Opis mate aku ni dulu pun penah menyewa area flat tu jugak.... Ni kenangan terindah dia katanya... Masa tu, binik dia dalam pantang anak petama. Pantang kat kampung la, dia stay sorang-sorang membujang sementara... Dia yang tengah syok layan tv sengsorang kat hall tu, tetiba ada sehelai kain putih maha tipis lalu dari dapur terus melayang ke atas dia yang tengah baring tu, terus melayang sepoi-sepoi bahasa dan keluar ikut tingkap. Tingkap umah tu, yang tingkap nako sekeping-sekeping tu... Alah, tingkap yang calar hidung kalau ngintai dari kaca tingkap tu... Punyalah seriau dia sebab memang jelas depan mata dia.... Bukan dia mimpi pun...Langsung dia keluar rumah lepak kedai mamak, bagi tenangkan fikiran dan perasaan....:sweat3: :sweat3:

whadda Publish time 26-3-2010 03:24 PM

chicmushroom Post at 26-3-2010 03:15 PM http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

boleh je....ko xyah la masuk sini....

anak_minang Publish time 26-3-2010 03:27 PM

chicmushroom Post at 26-3-2010 15:15 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

Tak nak tau, ta' yah la baca...
Pegi la board lain... Board lawak jenaka ke, sure tak seram...
Ni untuk yang dahagakan keseraman je...

seri2010 Publish time 26-3-2010 03:36 PM

Ramai betol lah jiran ko tu bercerita eekk :lol: ..... tp seram lah tmpt ko tinggal tu .........

zul888 Publish time 26-3-2010 03:39 PM

haiyo....
asal yer kota damansara cam tu??
bukak atas tapak hutan ker?

svetlana Publish time 26-3-2010 03:41 PM

area yg byk hantu dkt d'shire punya apartment tu, pepagi kul 6 camtuh member aku tgk ada lembaga duduk bucu katil dia, nampak gigi jer tersengih..

cikemi83 Publish time 26-3-2010 03:43 PM

ui! menarik ni. kakak aku stay situ dan mmg spesis tido lambat. tak plak cerita. maybe sbb umah dia banyak kucing :sweat3:

saga2717 Publish time 26-3-2010 03:43 PM

lagi TT cite lah lagi...ntah2 kawasan umah ko dulu tmpt jin x...mane lah kite tau...mcm kes kat kmpung fmily aku....umah mak pak aku lah...

ade 1 taman ni dulu hutan...bukan hutan teruk sgt pon, pokok2 getah lah dulunye...kat sepang....pastu dorg tarah tanah kat situ jd perumahan...nk jd kan cite 1 taman tu boleh dikatekan 3-5 umah ade kisah tersndiri...sbb nye tanah umah dorg ni, dulu nye tmpt org asli buat smayang....salah 1 umah kat situ, ade org terdekat yg aku kenal penah duduk dan mengalami pengalaman keangkeran umah di situ..hmmmm.....

kdg2 bukan umah tu angker, tanah die bertapak tu sbnrnye...

anak_minang Publish time 26-3-2010 03:45 PM

Ramai betol lah jiran ko tu bercerita eekk :lol: ..... tp seram lah tmpt ko tinggal tu .........
seri2010 Post at 26-3-2010 15:36 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

Alah, semangat kejiranan gitu...:2lol: :2lol:

Masa tu tak ramai yang dok situ... so, kira macam akrab la...
Banyak ahli mesyuarat tingkap merangkap deejay hot fm yang jadik penyampai berita gitu....

Elisya Publish time 26-3-2010 03:47 PM

aku dok area kotadamansara jugak tapi ss 7 lah kiranye dekat2 jugak lah..
aku dok rmh teres 2tingkat..kiranye kat depan rmh aku ada flat kat situ ker??
tak pernah dgr org citer pun..huhu..serammmmmm

chicmushroom Publish time 26-3-2010 03:49 PM

Tak nak tau, ta' yah la baca...
Pegi la board lain... Board lawak jenaka ke, sure tak seram...
Ni untuk yang dahagakan keseraman je...
anak_minang Post at 26-3-2010 15:27 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

hehe...
aku jarang pi bod lain...aku mmg pelepak tegar kat bod ni,
aku suka je baca cite2 seram ni...
cuma aku seram nak tahu kisah kg halaman sdri...
tapi kalo TT mghalau aku pun seganla nak melepak...

anak_minang Publish time 26-3-2010 03:53 PM

ui! menarik ni. kakak aku stay situ dan mmg spesis tido lambat. tak plak cerita. maybe sbb umah dia banyak kucing :sweat3:
cikemi83 Post at 26-3-2010 15:43 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

Nape? Antu takot kucing ke???:o

anak_minang Publish time 26-3-2010 03:56 PM

aku dok area kotadamansara jugak tapi ss 7 lah kiranye dekat2 jugak lah..
aku dok rmh teres 2tingkat..kiranye kat depan rmh aku ada flat kat situ ker??
tak pernah dgr org citer pun..huhu..serammmm ...
Elisya Post at 26-3-2010 15:47 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

Ala, flat atas bukit sikit tu... Bukan flat kat belakang Shell tu... Yang depan Shell tu...
Sekarang dah okey kut... Banyak budak merempit je area tu malam-malam...

anak_minang Publish time 26-3-2010 03:58 PM

hehe...
aku jarang pi bod lain...aku mmg pelepak tegar kat bod ni,
aku suka je baca cite2 seram ni...
cuma aku seram nak tahu kisah kg halaman sdri...
tapi kalo TT mghalau aku pun seganla nak...
chicmushroom Post at 26-3-2010 15:49 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

Eleh merajuk pulak!!! Gurau je la...:cf:
Jom la lepak sini....
Nampak sangat dok area KD kan???:C

adnil Publish time 26-3-2010 04:00 PM

aku penduduk seksyen 8 dari tahun 2004, so far alhamdulillah tiada sebarang gangguan pun.. (aku area teres 2 tingkat sblah flet tinggi penempatan semula tu).. walaupun ada org bengong gie tumpang terjun bunuh diri kat situ last year.. tapi tak de lak dgr apa apa citer cam gini..
kitaorg mmg sll gak balik memalam. kl travel jejauh, biasa je sampai umah kul 2-3 pg.. tapi alhamdulillah tak de apa pun..

anak_minang Publish time 26-3-2010 04:11 PM

Post Last Edit by anak_minang at 26-3-2010 16:15

Lagi satu nak citer gak... ni pasal opis aku ni pulak...
Opis aku ni, kat seksyen 3, ala, kat area Taman Sains Selangor. Lokasi tepat, RAHSIA!!!
Tanah tapak opis aku ni dulu hutan banat gak... bos aku beli dan bina bangunan sendiri.
Masa mula-mula pindah dulu, banyak gak yang horror kat opis aku ni. Tak tau la pasal tapak opis ni ke, atau sebab opis ni lama gak tertangguh binaannya. Dekat 3 tahun gitu...
So, masa awal-awal dulu, macam-macam cerita dari opismate, dari setor hinggalah bahagian admin. Yang aku ingat, pasal mesin fotostat tiba-tiba bergerak sendiri padahal semua staf dah balik. Yang ni, salah seorang bos gak yang cerita.
Dalam toilet pun, bila dah lepas pukul 6.00 gitu, ada mate yang memang sure masuk sorang dalam toilet tu. Tetiba je rasa ada orang renjis-renjis air dari bawah from toilet sebelah. Ingat ada orang takut-takutkan dia. Bila keluar, tanya... takde sapa pun yang nak buat keja tak berpekdah tu...
Yang budak stor pulak cerita, kat warehouse tu dulu ada macam budak kecik-kecik dok lari-lari dalam warehouse tu... Entah anak sapalah tu...
Pak guard yang dulu pulak cerita, kalau malam Jumaat kat area opis tu lagi horror. Dia sendiri tak sanggup nak ronda-ronda bila time malam jumaat. Katanya, ada pompuan pakai baju putih kat pekarangan opis kitaorang ni... Pernah gak dia offer sapa nak join dia tengok benda misteri time malam jumaat. Huih, hilang akal apa??? Dia pun tak sanggup nak berlama jadi guard kat opis ni... Now, dah tukar guard lain. Tak taula ada lagi ke tidak...
Banyak lagi cerita misteri masa mula-mula pindah dulu. Dah ingat-ingat lupa... Yelah, dah lebih 5 tahun kan???
Masa mula masuk dulu, memang main redah je. Dah bos cina, bukan paham@percaya sangat pun pasal benda-benda ni... Diaorang buat tarian singa adala... Mana ada baca-baca yasin ni semua. Kita ingatkan sendiri-sendiri je la...
Sekarang ni, jarang-jarang pulak dengar. Mungkin ada mungkin dah pindah kot bendasing tu...

anak_minang Publish time 26-3-2010 04:19 PM

aku penduduk seksyen 8 dari tahun 2004, so far alhamdulillah tiada sebarang gangguan pun.. (aku area teres 2 tingkat sblah flet tinggi penempatan semula tu).. walaupun ada org bengong gie tumpang terj ...
adnil Post at 26-3-2010 16:00 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

Kawasan tu dah padat sekarang... Dengan flat PPRT, rumah kedai, taman dan segala macam dah... Tak pernah sunyi siang malam. Dulu, jangankan bas nak lalu... teksi pun pakat-pakat tak nak masuk kat area tu...
Pernah sekali aku dari One Utama ke KD, diaorang charge sampai RM13. Ni sepuluh tahun lepas... Mahal giler weh...
Opss, sury!!! Off topic lak...:shutup:
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
View full version: Cerita Misteri Kawasan Kota Damansara