emiesibuk Publish time 6-3-2010 09:13 AM

Gaji tak UP selepas sah jawatan...

salam all.
nak tanya pendapat u all semua yg dah lama keje..
mcm ni, aku dah keje bulan 9 tahun lepas..
pastu sepatutnyer sah jawatan 6 bulan, tapi 4 bulan jer bos aku yang aku 'sayangi' tuh dah mengconfirmkan aku..
berkuatkuasa 1/12/09 confirm.
tapi gaji tak naik..dia cakap bulan 4 ader semakan gaji.. ader mbe2 cakap, kalau dia buat semakan gaji nanti, dia akan baya balik back dated start aku sah jawatan...
tapi baru2 ni aku ader tanyer awek HR opis aku tuh..
dia cakap cmpny tak akan baya back dated..
sedangkan org lain kat situ asal confirm jawatan jer naik gaji...
huhuhuhu.. aku lulusan ijazah, tapi bayaran gaji tahap diploma...
so mcm mana aku harus buat??
boleh lawan ker kes ni?
atau diamkan diri membatu sebab susah nak cari kejesekarang ni??
help help help....{:3_99:}

canopy_copy Publish time 6-3-2010 09:46 AM

salam,
masalah ko ni sama je dgn apa yg aku penah alami 2 tahun lalu. Aku dah sah jawatan, gaji satu sen pun tak up. Setelah 2 tahun bekerja, kenaikan gaji aku cuma RM175 aje. Padahal kalau professional staff lain sekali naik sampai 3-4 ratus, mentang2 aku ni admin.. admin staff memang selalu dianaktirikan.

alfrina Publish time 6-3-2010 09:52 AM

biasa dia akan up. kalo private based yg kita mintak kalo tak silap aku la

buDak_gaTaL Publish time 6-3-2010 10:04 AM

kalu kompeni aku gaji tempoh probation & confirm jawatan memang sama ajer...

tapi gaji memang ikut kadar semasa ler jd xde isu sgt

asniza05 Publish time 6-3-2010 10:12 AM

salam & hi all...
masalah TT ni, ada sikit persamaan dgn Niza, cuma Niza dah dapat jalan keluar dia...

citernya cam ni...
selalu kat ofis ni, selepas 6 bulan probation baru diconfirmkan kerja...so, lepas cukup 6 bulan bos panggil la...konon x puas hati ngan attitude..pernah dtg lewat (less than 10 minit - 3 kali). So ok la, kalau dia x nak confirmkan Niza pun...pastu extent lagi 6 bulan. cukup 1 thn kerja...dia panggil lagi....kali ni dah setuju la nak confirmkan kerja. Tapi confirm saja...langsung x de mention nak revised salary ke apa ke. Lupa nak bagitahu....sepanjang 1 thn tu, bos tak de la pulak nak komen pasal prestasi kerja, pasal komitmen ke apa2...kiranya bab kerja ok la.

Ok, bila nak di confirm saja2...without any revised on my salary...masa tgh discuss tu, Niza dapat idea....Niza terus beritahu dia, 'saya minta tempoh 1 minggu lagi, saya bagi jawapan kemudian, sbb saya dah dapat offer tempat lain. Saya suka kerja kat sini, tapi in term of salary, saya tak leh nak bertahan'...

x lama lepas tu, Niza keluar surat, request majikan revised salary kepada sekian-sekian sebab sekian-sekian. Esoknya...bos panggil, terus setuju dgn apa yg Niza nak....lega hati.

TT,
Kadang2 kita kena buat reversed psikologi sikit ngan majikan ni....diorang pun perlukan staff. Mungkin ada sesetengah majikan fikir 'la, dah staff x minta, tak yah la naikkan gaji'...atau ada yg terlepas pandang kebajikan staff ni. Maklumlaa bisnessman. Jadi, kalau kita nak, kita mesti nyatakan....hantar jer surat. biar clear.

emiesibuk Publish time 6-3-2010 01:55 PM

2# canopy_copy

sama la kita Admin..
nama jer eksekutif admin.. tapi??
kenapa perlu di anak tirikan?
sedangkan keje teruk mcm nak gila..
aku lak kene jaga hal2 berkaitan safety n health untukcmpny..

emiesibuk Publish time 6-3-2010 01:57 PM

4# buDak_gaTaL

masalahnyer org lain confirm terus naik gaji..
tuh la semua brother2 kat opis aku heran..
nak kata ada masalah takde la plak...
asyik2 'dik2, akak nk mintak tolong sket...' baik pnyer pancing..
sampai keje die pun aku kene tolong.
tapi???
nak kata datang lambat? setiap hari aku masuk awal dari die..
dia baru sampai cafe, aku dah siap makan n tunggu nak blah jerk..

emiesibuk Publish time 6-3-2010 01:59 PM

5# asniza05

terima kasih... cadangan yang agak membantu...:D

rdzaccess Publish time 7-3-2010 02:31 AM

Selalunya confirmation dan kenaikan gaji ikut bila confirmed nih HR yang buat bila ada management meeting.
Peruntukkan untuk itu memang dah ada cumanya HR tak bawa dokumen merit berkenaan staff maka terlepaslah...

Lagi pun kekadang admin sendiri tak forwardkan atau tak update mereka punyer personal file...so admin staff lah yang lambat dapat macam nih...

Dan lagian elok kerja dicawangan dari HQ sebab di HQ selalu terlepas pandang....:D

emiesibuk Publish time 7-3-2010 11:56 AM

{:3_83:} 9# rdzaccess

saya kat HQ.. banyak wat keje untuk cawangan.. tapi??
huhuhu..
bersabar sampai satu tahap hilang kesabaran dan mengorak langkah untuk mencari satu tempat yang lebih menghargai sumbangan kita.. huhu

nudshanie Publish time 8-3-2010 02:27 PM

Post Last Edit by nudshanie at 8-3-2010 14:29

1# emiesibuk

sama la kita....sy confirm dah la tak naik gaji.....dah setahun keje pun tak dinaikkan keje, semua staf mcm ni.....baru-baru ni senior staff dpt naik gaji, tp sy tak dpt naik gaji, alasan dia kenaikan gaji utk staf yg dah confirm sebelum 2009...ada ke patut......

shidaaziz Publish time 8-3-2010 05:26 PM

increment selepas confirmation ni bergantung pada majikan. ada majikan beri ada yang tak. biasa dalam surat akan mentioned. lagipun biasanya kalau kita lompat dr 1 majikan ke majikan lain, masa lompat tu kan dah dapat kenaikan dekat situ. tak kan korang lompat kerja gaji tak up sama kan.

kalau nak tanya boleh. tapi jangan fight sebab ianya adalah hak majikan.

emiesibuk Publish time 8-3-2010 08:07 PM

12# shidaaziz
sebab hak dia la dia bleh wat mcm2... huhuhu
tq untuk nasihat itu...

emiesibuk Publish time 8-3-2010 08:18 PM

11# nudshanie
huhu.. sama yer kite??
hurm... saba yer?? hehehe..
aku lak suruh die saba.. hehehe

ni pun aku tgah cari2 tmpt lain nih..

rafadiena Publish time 8-3-2010 10:21 PM

Sekurang2nya kita bersyukur masih diterima bekerja.Kalau org lain yg tak ada pekerjaan tu lagi la haru.. Bersabar je la dah mungkin belum rezeki kita lagi.

Lagipun bukannya senang nak cari kerja lain.

nudshanie Publish time 9-3-2010 11:15 AM

14# emiesibuk

a'ah...sabar je la kita kan....bygkanlah probation period 6 bln..lps confirm tak naik gaji...awal thn ni senior staff dpt naik gaji kita tak dpt.....agaknye lps 2 thn keje baru dpt naik gaji...patut la senior staff bnyk yg dah cabut
saya pun tgh duk mencari kat tmpt lain jugak......

emiesibuk Publish time 9-3-2010 07:22 PM

15# rafadiena

bettoi tu raffadiena..
kerja tempat aku tuh ok.. cuma pasal gaji tuh la... Bos aku pun sejak dua menjak nih mcm dah ok jerk.. arap2 1/4/10 nanti dia bg kejutan la untuk aku...
kalau takde pun... terpaksa terima la jugak sementara belum ader yg lain...

emiesibuk Publish time 9-3-2010 07:24 PM

16# nudshanie

tempat sayep lagi la... bonus mcm takde jerk...
mcm mana nk ader, asyik buka kilang sana, buka kilang sini, beli mesin itu, beli mesin ini...
nak kembangkan sayap pun janganla serentak.. pelan2 kayuhla... takkan itu pun nak kene ajo??
huhu

nudshanie Publish time 10-3-2010 05:10 PM

18# emiesibuk

kat sini ok jugak lah...dapat jugak bonus...tp lmbt la....bln 7 baru dpt.....

ni nak tunggu bulan 6@7 ni dapat bonus ke idak

medangmru Publish time 10-3-2010 06:26 PM

just nak tanya pada TT....adakah terdapat Term dalam agreement keje ( employement letter )tu ada menyebut yang akan ada kenaikan gaji once confirmed??Atau kenaikan gaji tu base on your performance dan tahap kewangan syarikat???

X boleh jugak kalau nak banding yg pekerja sipolan2 tu naik gaji once confirmed dan kita pun akan dapat kenaikan gaji...

melainkan kalau mmg ada klausa yg menyebut tentang kenaikan gaji tu......

dan mungkin jugak mcm yg you cakap tu yg semakan gaji akan dilakukan pd bulan 4 ni,,,mungkin kenaikan gaji you bila you confirm tu disekalikan dgn semakan gaji tersebut....Ye lah..kalau you confirm bulan 1 ...kalau ada semakan gaji bulan 4 means you akan dapat gaji 2x dlm masa setahun...

Apa2pun...sila rujuk pada surat perjanjian pekerja yg telah ditandatangani...
Pages: [1] 2
View full version: Gaji tak UP selepas sah jawatan...