JejakaKite Publish time 25-2-2010 10:59 AM

Macam Mana Nak Hapuskan Cicak?

Aku ada masalah besar berkenaan binatang pengotor ni.....Aku baru menduduki rumah aku ni.... Pada mulanya mmg x de cicak, tp lepas 6 bulan dia mula membina habitatnya kat umah aku....

Skrg ni penuhnya dengan cicak ........... kalu kat ruang luar tu... porch aku ingat dlam 20 ekor dia berkumpul tiap2 malam...............

Keesokannya penuh dengan ............ apa lagi tahi dia la....................

Wife aku dah pening kepala mcm nak settle benda ni.........hari2 kena sapu.........

Aku cuba guna gelang getah tu untuk lastik tp kurang berkesan...........Ada sapa kat sini yg tahu cara yang lebih berkesan dan terbukti dapat hapuskan binatang ni................

neotoxin Publish time 25-2-2010 11:03 AM

aku pun ada mslh sama. Pernah cuba beli racun cicak yg kat pasar mlm tu.. mcm tak berkesan la pulakkk

merpati01 Publish time 25-2-2010 11:04 AM

sama ler dgn rmh aku pun...
dh mcm2 cuba... dh satu keje lah aku myapu taik cicak tiap2 ari...:mad:

naninana Publish time 25-2-2010 11:06 AM

tadi kat rumah 1 cicak mati tersepit pintu...
1 lagi dlm bilik air... aku buka lubang air tu dan hirus cicak tu sampai masuk dlm tu dan aku tutup balik....

amacam kalau cuba spray seltok ke ridsect ke yang untuk bunuh cicak ...
mahal sikit dpd yang untuk bunuh nyamok punya.

aw76 Publish time 25-2-2010 11:08 AM

cicak tertarik kepada serangga yg tertarik kepada lampu yg dipasang.

less light = less lizard.

neotoxin Publish time 25-2-2010 11:09 AM

4# naninana
masalahnya bila cicak tu nmpk muka kita je, terus cabut lari.. x sempat nk sembur.

neotoxin Publish time 25-2-2010 11:10 AM

5# aw76
tak jugak.. umah aku byk cicak kat porch ngan dapo yg mana sentiasa gelapppp

rienafaiz Publish time 25-2-2010 11:10 AM

dulu kalau cicak lalu jeee paras2 aku, aku ketuk dgn kayu..
padan muka mati katak...

kalau kat atas2 aku x smp....
banyak pahala bunuh cicak..especially kalau kita bunuh dgn sekali ketuk jee..
kalau 2 kalai ketuk x mati2 so pahala kita kurg..
kalau salah maaf yer...sbb aku ada baca satu buku tu...
cth macam sekali ketok then mati mean kita berjasa dgn 100 kebajikan..
kalau 2 keli bunuh x mati juga dia kurang la mcm 50 kebajikan...

Labeaute Publish time 25-2-2010 11:11 AM

hehe aku first reply.TT aku pun punya masalah yg sama dgn ko, geram betulkan sebab dia ne suke melabur merata2 yg paling aku geram tempat solat kita org kalau balik keje mesti banyak kuang ajor tul.aku kalau dapat aku terus bunuh je, aku pun tak tahu kenapa kalau nampak cicak ne rasa cam geram:@ je hati ne nak bunuh.apa kah aku ne seorg pembunuh:sweat3:

aw76 Publish time 25-2-2010 11:11 AM

Post Last Edit by aw76 at 25-2-2010 11:16

kalau kau kejam, dapatkan getah gelang yg tebal mcm kabel (bukan yg ikat lauk tapau). lastik aje cicak tu.

kalau ko bela toman, bagi makan cicak tu pada toman ko.

ye ke bunuh cicak dpt pahala? penah dgr tp xsure kesahihan.

b_mckagan Publish time 25-2-2010 11:39 AM

sapu dinding dgn minyak pelincir..sure jatuh:lol:

mummynora Publish time 25-2-2010 11:39 AM

Salam

Mummy pun menghadapi masalah yg sama sb baru pindah rumah baru.
Mummy gunakan lizard repellent yg brand Ridsect botol hijau harga dia lebih kurang RM18. So far alhamdullilah dah tak sebanyak mcm dulu. Spray ni bagus sb bila kita spray kat dinding cicak tak boleh melekat and after a while dia tak dtg lagi tapi at the same time pakai yg lizard trapper tu jugak. Trylah it works for me....tapi kena rajin semburlah jugak dlm 4 bulan sekali

JejakaKite Publish time 25-2-2010 11:46 AM

Salam

Mummy pun menghadapi masalah yg sama sb baru pindah rumah baru.
Mummy gunakan lizard repellent yg brand Ridsect botol hijau harga dia lebih kurang RM18. So far alhamdullilah dah tak sebanyak ...
mummynora Post at 25-2-2010 11:39 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

Kalau nak bunuh binatang ni ada tak racun dia...........yer la kalau tikus... ada racun tikus kan?

ping_pong Publish time 25-2-2010 11:59 AM

ping_pong pakai ridsect je..kat rumah mmg byk sgt benda tu. terutama kat dapur dgn toilet mmg penuh dgn taik cicak.. cicak ni mmg suka kat tempat2 gelap. 2 hari lepas berjaya bunuh sekor cicak.

kebetulan masa nak simpan barang kat freezer, nampaklah binatang tu bergayut kat atas pintu toilet. Ping_pong sembur dgn ridsect. byk pulak tu aku sembur. tapi mmg puas hatilah benda tu mabuk kena semburan ridsect..hahaha,padam muka. sape suruh duduk kat umah aku kan.

TT gunalah ridsect or semburan yang khas untuk cicak.tapi mmg kena rajin menyembur ler. Good Luck!!

pawangBuaya Publish time 25-2-2010 12:03 PM

sapu dinding dgn minyak pelincir..sure jatuh:lol:
b_mckagan Post at 25-2-2010 11:39 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

janga pakai castrol, nanti makin lekat...:lol:

pawangBuaya Publish time 25-2-2010 12:06 PM

teringat lak mase kecik kecik dulu kat rumah atok...
gune gelang getah yang kecik tu, simpul banyak banyak(ade care la) jadikan kuat dan besar pastu buru cicak... dapat je cicak kumpul dalam plasti.. biasanya tiap tiap malam dapat la 50-70 ekor... pastu lilit denga mercun bola/telur pastu nyalakan.. pom!!! terburai semua ade kaki ade yang separuh badan... haha jahat aku kan? haha.. dan ayam makan pastu... cicak kurang untuk seminggu pastu ade balik... shialll punye cicak...:L

MeeSai Publish time 25-2-2010 12:19 PM

aku lupa apa nama benda tu...
nanti aku amik pic...next week aku tepek..:laugh3:

mummynora Publish time 25-2-2010 12:32 PM

13# JejakaKite

Racun cicak tak surelah...so far pakai spray yg khas utk cicak ngan ridsect lizard trapper tu ok cicak dah berkurangan...u trylah dulu spray tu makesure u spray kat dinding2 yg mana cicak tu suka bertepek. Dia tak akan rosakkan cat rumat sb spray ni mcm liquid solution dan tak berminyak. At the same time letak trapper tu. Spray can tu warna hijau brand ridsect mmg khas utk cicak kalau nak gbr jap lagi mummy tepek

aw76 Publish time 25-2-2010 02:02 PM

aritu aku gi tesco, wife nak beli spray cicak ni. sampai bebelas hinggit. perghhhh... nyamuk/lipas/semut repellant xde plak mahal.

kikyou Publish time 25-2-2010 02:23 PM

cicak baru nak wt setinggan kt umah aku, setakat ni aku baru jpa 2 3 ekor, xpe..kang dah beranak pinak baru aku beli ubat cicak yg ridsect tu...:lol:
Pages: [1] 2 3 4
View full version: Macam Mana Nak Hapuskan Cicak?