cawankertas Publish time 7-2-2010 12:06 AM

JARING ... kenape dah tak ramai user ????

JARING ... kenape dah tak ramai user ????

Aku dah try Celcom... hampeh.. Maxis.. OK..
dan sskrg aku nak try JARING... korang rase ok tak...

che_syruz Publish time 7-2-2010 12:31 AM

ak gne celcom ok jerw...

Armand Publish time 7-2-2010 01:11 AM

digi pun ok :lol:

akumirul Publish time 7-2-2010 01:20 AM

stimix pun ok.... :lol:

sagiman91 Publish time 7-2-2010 01:23 AM

stimix pun ok.... :lol:
akumirul Post at 7-2-2010 01:20 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

go stimix...go stimix...go stimix:pompom::pompom::pompom:

newspr Publish time 7-2-2010 02:07 AM

korang ni, dia tanya JARING, macam2 kuar. :lol:
jaring ada pakej wireless ke? ke ko nak test jaring wired punya?
jaring ni setahun kontrak jugak kan.

aku dulu ada apply untuk jaring tapi tak approve sebab lebih 3km. tapi, streamyx boleh pulak..:L

aku pun tak tau la mana pengguna2 jaring ni, tak pernah diorang merungut ke apa ke.
agak2 berapa banyak JARING subscriber ni?

akumirul Publish time 7-2-2010 03:26 AM

go stimix...go stimix...go stimix:pompom::pompom::pompom:
sagiman91 Post at 7-2-2010 01:23 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

go go go! :pompom::pompom::pompom::pompom::lol:

akumirul Publish time 7-2-2010 03:27 AM

6# newspr

saje offer stimix.. :lol:

tungkai Publish time 7-2-2010 03:47 AM

Aku pengguna Jaring. Dah dekat 4 tahun pun. Aku guna Jaring Wireless oleh itu aku hanya boleh komen yg wireless aje la..

So far aku sangat berpuas hati guna Jaring sebab servis yg diorg provide macam Streamyx jugak. Ada masa OK dan ada masa cam haram tapi tak lama. Dalam 3-4 jam dah OK balik. Kalau cerita pasal bab wireless, paham2 aje la kan. Apa yang diorg cakap tu tak semestinya exactly 1Mbps. Paling suwey aku pernah dapat dlm 120kbps. Kalau time gila dia mau cecah 2Mbps. Connectionnya stabil tak macam wireless yang lain. Kejap ON kejap OFF. Pastu nak connect pd server la itu la...Kalau Jaring just ON modem pastu cocok kat network port. Terus jalan..

Pada sesape yang suka download, Jaring memang tak block atau throttle connection. Kalau torrent dia kureng sikit. Maklumlah..wireless. Kalau yg wired punya aku rasa OK kot..

Kalau yg suka main game online, lupakan aje Jaring Wireless ni sebab dia punya ping tinggi. Silap2 korang asik kalah aje kalau main. Pada aku, yang Wireless ni kalau untuk surfing, download tu kira OKlah. Kalau nak heavy duty, sila register yang wired punya.

Paling aku respek, diorg punya custimer service. Cepat dan jawapan yg dia bagi tu memang profesional tak macam baca skrip. Kalau problem tu susah dan nak kena troubleshoot, diorg akan email paling lama 3 hari. Solution yg diorg bagi memang selesaikan masalah dan bukannya baca skrip atau buat korang cam kanak2 baru nak kenal komputer. Kalau ada info terbaru, diorang akan update dalam website jadi takdelah korang tertanya2 apa yg dah terjadi. Contohnya, masa kes gempa bumi kat Taiwan ke mana ari tu. Aku dah lupa. Awal2 diorg dah tepek kat website. Kalau Streamyx diorg buat derk aje. Dah lama sikit baru update..

On the negative side pulak, dia punya customer tak ramai lagipun tempat yg ada coverage tak banyak. Kalau tengok pada komplen pengguna macam takde atau kurang. Mungkin market dia kecik so senang dia nak monitor lagipun diorang memang profesional. So solution yg dibagi tu memang menyelesaikan masalah.

Sesape yg pakai Jaring Wired, jom tambah lagi..:C

an2toncit Publish time 8-2-2010 02:55 AM

Jaring aku jd member dr ujung thn 1995 lagik.....customer service dorang mmg bagus.....masa tu stimix bodo ni pon x wujud lg....kalo meka maintain jadi sole Internet provider kat m'sia ni aku rasa lagi ok....ni TM dok kaco ngan stimix lak....kecian ngan nasib Jaring skang :mad:

cawankertas Publish time 8-2-2010 02:08 PM

Terima kasih atas info yang diberikan..

tungkai Publish time 8-2-2010 06:40 PM

Post Last Edit by tungkai at 8-2-2010 18:53

Sebelum ni under MIMOS so sekarang under Minsitry of Finance :)

azradiza Publish time 10-2-2010 12:21 PM

umah aku pun start pakai jaring 2-3 months ago... mmg laju.... download pakai torrent pun mmg laju yg amat ( compare ngan streamyx lah)... .. aku pakai wired punye package....

aziz79 Publish time 11-2-2010 08:38 PM

masalahnya jaring ni walaupun wired, coverage tak meluas lagi..
ingat nak try test jugak

nuwa Publish time 24-3-2010 03:10 PM

dulu penah guna jaring yg prepaid nyer.
skrg stimix je

Search Publish time 25-3-2010 12:00 PM

love strimix..!!!:lol:

otai_g Publish time 6-5-2010 04:14 PM

dulu penah guna jaring yg prepaid nyer.
skrg stimix je
nuwa Post at 24-3-2010 15:10 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

aku pun sempat merasa jaring prepaid.

pd aku jaring ni antara isp yg terawal kat malaysia.

guna teknologi dial up lagi.

sayang kalo pioneer isp ni tak running bisnes lg sbb sepnjg aku pki jaring prepaid, mmg dah bnyk membantu aku.

budingyun Publish time 6-5-2010 06:12 PM

masih ada lagi..coverage jer limited..

otomen_taro Publish time 18-7-2010 02:43 PM

cam ner ngan pakej diorang

alpha_dansei Publish time 18-7-2010 10:26 PM

pasal coverage limited,, sape yg masuk coverage elok laa pakai jaring,, take advantage dgn user yg sedikit tuh,, nak2 time off business hour :)
Pages: [1] 2
View full version: JARING ... kenape dah tak ramai user ????