tungkai Publish time 1-2-2010 11:42 PM

Mintak cadangan utk buat software database

Kat opis aku ni ada sebijik server untuk tujuan simpan document (word/excel/pdf etc). Sebagai contoh, nak buat surat la katakan. Kalau cara konvensional aku kena

1. Bukak server
2. Bukak fail excel untuk register no surat.
3. Pastu ambik nombor tu, pegi pulak buat folder baru tu paste nombor tu kat Word
4. Lepas tu baru le menaip cerita karut dalam surat tu

Kalau nak dapatkan document tu balik, aku pakai function Search kat Window tu..:lol: . Kira cam berserabut jugaklah kan..

Sekarang ni aku tengah feeling2 nak buat software mcm bila run aje, dia kana mintak username & password. Pastu dengan 1 button, semua proses nak register no surat semua dah settle. Tinggal nak taip aje. Pastu bila save, kita buleh guna software tu utk carik fail tadi dengan cepat.

Jadi, aku nak mintak pendapat otai2 kat sini rasa2 apa software builder yang sesuai untuk aku develop software camtu? VB, VC++, web based application? :o

rdzaccess Publish time 2-2-2010 12:30 AM

Ko guna jer Microsoft Office Access.

tungkai Publish time 2-2-2010 09:51 AM

2# rdzaccess

tak semua org ada install :(

dune1989 Publish time 2-2-2010 10:19 AM

ko try google dekat internet pasal "Document Management System"..
harap dapat membantu..

kambinggila Publish time 2-2-2010 04:10 PM

since ko ada server dan..... tak semua orang ada access.. aku syorkan:

ko install web server:
kalau rajin install apache kalau tak pakai jer IIS

enable php/asp mana mana ko suka

bab database plak ko boleh guna mysql tak pon access jer

so ko setup ko nyer mini sistem. dan since opis ko sure ada LAN kan.. connect la ke server through web page.

tu jer

tungkai Publish time 2-2-2010 09:20 PM

Kalau camtu, aku kena design interface web page la ek..HHmm...OK gak. Aku terpikir kalau buat software sendiri nampak gempak tapi..mcm susah je. Nanti aku try cuba dulu. Anyway TQ semuaa...;)

kambinggila Publish time 3-2-2010 12:06 PM

well GUI tak payah complex

buat sesimple utk memudahkan orang yang nak guna

takyah buat complicated sangat
Pages: [1]
View full version: Mintak cadangan utk buat software database