azak2008 Publish time 28-1-2010 02:04 PM

mengandung tanpa seks ?

SOALAN

BOLEHKAH seseorang itu mengandung kalau tidak melakukan seks? Maksudnya, lelaki cuma menggeselkan zakarnya pada permukaan kemaluan pasangan dan kemudian pancut air mani di bahagian lain seperti paha atau perut?

JAWAPAN

Melakukan sentuhan anggota kelamin dengan pasangan seperti anda jelaskan, jika tidak kena tempat boleh menyebabkan kehamilan.

Jika air mani yang terpancut di luar badan berdekatan celah paha, ia boleh meresap ke pembukaan anggota kelamin perempuan dan bercampur dengan kelembapan anggota sulit bahagian dalam.

p/s : sesiapa yd ade info yg lagi padat , tlg nyatakan ...

hamx25 Publish time 28-1-2010 02:07 PM

ini ape nie leh gesel gesel..... kat laur ... masuk je la.... kalo halal...

pawangBuaya Publish time 28-1-2010 02:18 PM

giler kuat die punye hati nak tahan tak bagi masuk main kat luar je.. brabo brabo!

bukanomi Publish time 28-1-2010 02:23 PM

kalu jawapannya tak sekalipon jgnla diamalkan plak if u not husband n wife yet.....jgn marah sbb soklan ni cam seswatu jah

alfrina Publish time 28-1-2010 02:27 PM

kalu jawapannya tak sekalipon jgnla diamalkan plak if u not husband n wife yet.....jgn marah sbb soklan ni cam seswatu jah
bukanomi Post at 28-1-2010 14:23 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

yer... ku rasa pon

MaxSteel Publish time 28-1-2010 02:40 PM

memang boleh mengadung.... jangan ingat pancut tepi ker kat celah peha ker tak boleh mengandung gerenti boleh sebab aku dah terkena dah tapi yang halal ler sayang ooii... so, ingatlah kalau yang tak halal!... reason... air mani ada sperma yang bley berenang cari lubang dek oii... Kejadian Allah tiada yang mustahil...

tuah_r Publish time 28-1-2010 02:43 PM

pernah dgr citer pasal sorang pom nie preggy...die tak buat apa2..cuma pernah sekali die menari dgn ghairah dgn kawan lelaki...biler die teringat...pas menari ada kesan sesuatuuu kat kain die..tambahan plakkk pakaian die jenis nipis

TT terpancut sipi sipi ka?

joe_sniper Publish time 28-1-2010 02:52 PM

wanita masih boleh mengandung walau pun tanpa melakukan hubungan seks dengan lelaki ....

masuco Publish time 28-1-2010 03:09 PM

pernah dgr citer pasal sorang pom nie preggy...die tak buat apa2..cuma pernah sekali die menari dgn ghairah dgn kawan lelaki...biler die teringat...pas menari ada kesan sesuatuuu kat kain die..
tuah_r Post at 28-1-2010 14:43 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif
tambahan plakkk pakaian die jenis nipis

TT terpancut sipi sipi ka

"SIPI-SIPI" aku rindu perkataan tuh!

edaladiva Publish time 28-1-2010 03:09 PM

Nah haiiiiah....Sungguh tak berbaloi...{:2_68:}

pillow_007 Publish time 28-1-2010 03:20 PM

nak try bt ke dah terbuat ni.....:funk:

letter2 Publish time 28-1-2010 08:39 PM

kalo pancut kat batang pisang pun, nanti ngandung gak sebab rame2 makan ermani tu. hinggap kat kemaluhan awek ko tu

atomicman Publish time 29-1-2010 01:32 PM

x larat nk explain dah......it is not imposible but it is quite impossible....

kita x pnah dpt fakta yg terang2 ckp perempuan ni mengandung sebab tempias air mani.....ingat sperm tu ada mata?ingat senang2 mcmtu ja sperm tu menuju ke dlm vagina?...kenapa tuhan buat laki punya panjang ke depan dan perempuan lubang kedalam? tuhan tu mmg super engineered la...dia dah wat siap2 bg memudahkan process mani bercantum dgn ovum....

even dah pancut dlm pun, ingat senang2 mcmtu ja nk sampai ovum?....TAK.....process itu amat la complicated dan susah....sperm bergerak by random.....kita harapkan random....sebab tu sekali sperm release, berjuta2....peratus berjaya x sampai 1%....it is nature...

so hargai lah anak anda dan diri anda...

kesimpulannya....masih tidak ada bukti sah yg pancut tepi blh menyebabkan mengandung...ia blh menyebabkan mengandung technically tp it is almost impossible...selalu tu alasan cover line..berenang dlm kolam tetiba pregnant lah,tgh jalan2 tiba2 kena pancut n terpregnant lah......dan selalu dengar dari orang itu dan ini...tp tidak ada bukti sahih....

misz_addy Publish time 29-1-2010 02:28 PM

kesimpulannye..tok sah la buat kalo takut ade yang mengandung..

fifa8978 Publish time 8-3-2010 01:25 AM

hmmm...best bca topik neyh...tmbah ilmu aku:loveliness:

me.on.u Publish time 8-3-2010 04:14 PM

Walau pn dah lap n bersih kn pn blh mengadung jugak ke...?

waang_82 Publish time 8-3-2010 04:44 PM

bagi aku kalau nak pancutpun carilah yang halal.pastu nanti janganlah buang anak tiemalulah ckit

tantenuna Publish time 9-3-2010 01:16 PM

13# atomicman

ingat lagi cikgu biologi cakap; perumpamaan sperm ke ovum tu ibarat jaguh renang olimpik berenang dalam lautan gula yg pekat.. :lol:

sepul Publish time 9-3-2010 03:34 PM

apelah kalo ngandung ko takut tapi masa buat tuh ko takut keke kadang kelakar jugak aku dengar tapi kalo pasangan yg dah berkahwin tuh lainla mmg takde hal punye kalo dia takut ngandung pon kira okla atas sebab² yg munasabah tapi kalo belum berkahwin ermmm..lu pike la sendiri..

sAKuRa_204 Publish time 9-3-2010 04:57 PM

eh aku xprnh tau pn blh mengandung kalau p***** kt luar?? :L

well 1 pengalamn br aku lg kt cni ri ni..
Pages: [1] 2 3 4 5
View full version: mengandung tanpa seks ?