syam87 Publish time 23-1-2010 05:23 AM

Diablo II - Lord Of Destruction

Disebabkan xde org bukak thread pasal Diablo 2 ni..so aku secara rasminya akan bukak..walaupun game ni agak lama tapi bagi still best of da best...jom la share pengalaman...
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/c/c9/ClassesindiabloII.jpg/350px-ClassesindiabloII.jpg

Character pe yg korang rasa bagus diantara Necomancer,Druid,Paladin,Barbarian,Assassin,Amazon, & Sorcerer?

Bagi aku yg paling bagus Necromancer..sebab kaum ramai..Skeleton + Skeleton Mage + Revived + Fire Golem..

Sebelum ni aku de Necro Level 76 (sangkut kat Act V Stage 5, yang kene lawan 3 org barbarian tanpa buka portal @ mati, kalo x,dorang jadi batu balik pastu kene lawan balik) Difficulty: Hell

Druid Level 56 (sangkut kat Memphisto, Difficulty: Nightmare

Tapi sayang, aku g masukkan Trainer Mod tu main cheat, skali lupa nak backup, abis ilang kedua2 Char..

Skang pun, aku baru main balik..baru Level 36 Druid..baru abis Normal Mode...

Nak tanya la kan,korang penah x dapat Item Unique yg warna ijau tu Full Set?
Pehtu, ade x dpt item yg gila babas nya...maksudnya,stat tambah macam2...ring ke,amulet ke,armor ke...

Jom La share kek sini..:C

bah_bah Publish time 23-1-2010 08:13 AM

dah habeh maen game ni 9 tahun lalu. ingat2 lupa. time tu pakai barbarian, guna skill die yang boleh pusing cam ape ntah. cam tornado la katakan, lupe dah ape name skill tu. :$:$ . time tu pakai patch trainer gak, susah sgt. skang nak tunggu diablo 3 plak.

paling aku suke kat diablo ne, nak kumpul2 duit banyak2 pas bunuh skeleton or wutever, then pegi jumpe blacksmith beli armor / weapon mahal2. hahahhahaha. tapi xgune gak, sbb men tipu. ;P

din_atos Publish time 23-1-2010 08:21 AM

Best gile men game ni dulu..skang aku da lupa dowh.. aku suka guna assassin. Ingt dulu main LAN sehari non stop smpi abis game ni.
Skang nk tggu Diablo III mcm hampeh. Aritu punya excited download video preview, asik tukar tarikh release, kata hjg 2009 pastu awal 2010 skang hujung thn 2010! tah apa la

Nzikm Publish time 23-1-2010 08:54 AM

mcm maner nak download wei game nie...??? tiba2 rindu sgt2 nak main......
hehehehehe....pakai ares tak de bende pulak kuar.....:kant:

bah_bah Publish time 23-1-2010 09:02 AM

tapi korang men game Dragon Age Origin skang, mmg best . die punye jalan citer ko kene pilih sendiri, jangan salah ckp suda, sbb boleh effect kat game tu sendiri. skang aku maen mendalah tu. kene rehat jap dari maen tu, sbb buat addicted, keje leh teganggu. haha. game dia cam diablo gak. tapi ni lebih sikit la. maybe thats y diablo 3 die balik2 tangguh, same gak ngan starcraft, sbb byk develepor game buat benda baru dalam game, so dorang kena catch up balik format2 game and also graphic.

syam87 Publish time 23-1-2010 05:21 PM

skang susah bebenor nak tunggu d3 release kat msia..tgk kat preview mmg best la..sebab d3 da diupgrade ke 3D...pastu gameplay macam online je aku tgk...

Cite pasal Diabo II nih,korang penah x masuk secret entrance? Secret Cow Level tu snang je,even dak kecik pun tau buat..yg aku nak cite ni pasal Uber Smith..dimana pas korang da buka portal kat Harrogath (Act V),korang kene lawan 3 Boss serentak iaitu Baal,Diablo ngan Memphisto...

Cara2 bukak Secret Area tu kena ade Torch(mana nak dpt natang tu ek),pastu kene ade Baal's Eye...tapi nak masuk secret area tu kene men Battle.Net..dorang kata kat ctu kalo Item Drop mmg kaw2 nyer item...

LordMuramasa Publish time 29-1-2010 09:03 AM

item paling best n susah nk dapat/buat is Runic Item
item yg di tambah Rune Stone pada socketnye

pasal nk dapatkan yg best, kena dpatkan stone yg best2 dulu
stone best2 ni drops ratenye susah gilerr
kalu main D2 LOD patch 1.10 mmg best Rune Itemnye

LordMuramasa Publish time 29-1-2010 09:04 AM

item kaler hijau tu Set Item

kalu Unique Item macam ko ckp tu, kaler dia macam emas/tembaga camtu, ni biasa drops dr champion/boss monster

LordMuramasa Publish time 29-1-2010 09:06 AM

lagi satu cara nk dpt item best (Special Item ~ kaler kuning)
kumpul duit banyak2... Act paling bagus is Act 3
gi kt tmpt yg leh beli item dgn cara Bid tu... kira macam nasib la
aku lupe apa nama NPC tu.

syam87 Publish time 30-1-2010 10:40 AM

8# LordMuramasa

x jugak...Item2 macam itew bergantung dgn % chance to get magic item..makin banyak percent pada item2 kat character,makin senang monster nak drop magic item... tapi sume yg dpt x berapa nak mmuaskan...aritu men 1 helm,tapi syg +1 skill level untuk necromancer,aku pakai druid..additonal pun bagus la..+80 poison over 2 second,+ fire damage 22-35,+10 to all magic resistance,+33% chance to flee monster,+25% chance to get mana after each kill...

LordMuramasa Publish time 10-2-2010 11:46 AM

aku rasa mcm nk main balik D2LOD aku tu ehhehee save file masih simpan lagi :C

syam87 Publish time 12-2-2010 12:44 PM

main balik la..ley share2 experience..aku xley connect to battle.net sebab pakai cd ciplak...kan best kalo ley men battle.net...

ley pegi secret area..Uber Smith..kat dlm tu kuar serentak 3 main monster.. Baal, Diablo ngan Memphisto ngan balachi2 dorang...

nak masuk ctu kene ade item2 seperti Obor2 ngan Baal's Eye..tempat nak buka portal tu kat Harrogath...kalo x silap Diffulty Hell je...

try cari kat youtube...

ko da try?

paes Publish time 17-2-2010 12:13 AM

Try search for "Torchlight"...

syam87 Publish time 19-2-2010 01:13 PM

bende2 mcm tu kat battle.net je ley dpt..main single player x ley...

paes Publish time 21-2-2010 12:01 AM

..I mean cuba try game TORCHLIGHT pulak tengok, sementara dok tunggu Diablo 3 yg tak kuar-kuar lagi...

syam87 Publish time 21-2-2010 10:24 PM

ooo.... ko da men ke? camne best ke x?

ctaz Publish time 3-3-2010 09:47 AM

aku mula2 main pakai AMAZON....khatam
pas tu pakai ASSASIN.....khatam
pas tu pakai PALADIN.....pon khatam
aku khatam 9 taun dulu.....

yg lain2 tu pakai separuh jalan jer.....

bagi aku ASSASIN paling best....sebab leh set up kan perangkap byk2.......

syam87 Publish time 26-3-2010 06:35 AM

semua character level 99 ke?
item ape yg paling power ko penah dpt?
set item ke? unique item ke?

sok_suci Publish time 8-5-2010 06:56 PM

aku pakai yg pmpuan tu 6 tahun lalu..sempat jugak tamat..nme time tu aku rename as Trish Stratus..my fav.diva wrestler..haha

Dan skrg, baru aku tjumpa balik CD tu..jumpa kat kedai game..Laa ni x bleh plak nak install.. Sape2 bleh tolong aku x..??????? Plisssssss...:'(

sok_suci Publish time 8-5-2010 07:04 PM

CD ni mintak aku install diabloII..dah buat..then auto suh install diablo LOD..dah buat jugak...but still x bleh..bila tekan icon diablo kepala merah tu, dia suh retry insert CD..

ke ada crack yg nk d copy ke dlm folder..?? tensen
Pages: [1] 2
View full version: Diablo II - Lord Of Destruction